Editörler : swat3410
«798081828384858687888990»
18 Ekim 2017 21:20

Devrem ben dahil acikta olan bircok devremizin askerligi düştü yani aciktaki süre sayiliyo. Sende aciktayken tamamladin ve sonra ihrac oldun. Bence git egmden hizmet dökümü al askerlik subesine ver yada söyle yazini yazsinlar aciktayken doldurdugunu e sonra ihrac oldugunu söyle. Senin durumunda olup askere cagrilan 1 kisi var oda 58 gün askerlik yapmis meslekten sayilmamis o süre o sebeple. Öyle bi durumun yoksa mutlaka düşülmesi lazim. Son care yargi yolu ki mutlaka kazanirsin

Kader ve iman, 7 yıl önce

Eminmisiniz muaf olan varmı varsa paylaşım yaparsa içimiz rahatlar azıcık

bahtsız bedevi38
Şube Müdürü
19 Ekim 2017 16:58

devrem mesleğe başlama zamanın ne bir de ne zaman açığa alındın. açıktaki sürenin tamamını mı sayıyorlar acaba ben hala muaf olmadım 2007 mezunu devrelerim muaf oldu ama onlar benden 5-6 ay sonra açığa alınmıştı ben hala bekliyorum

AZRAİLİN ÇIRAĞI, 7 yıl önce

Devrem ben dahil acikta olan bircok devremizin askerligi düştü yani aciktaki süre sayiliyo. Sende aciktayken tamamladin ve sonra ihrac oldun. Bence git egmden hizmet dökümü al askerlik subesine ver yada söyle yazini yazsinlar aciktayken doldurdugunu e sonra ihrac oldugunu söyle. Senin durumunda olup askere cagrilan 1 kisi var oda 58 gün askerlik yapmis meslekten sayilmamis o süre o sebeple. Öyle bi durumun yoksa mutlaka düşülmesi lazim. Son care yargi yolu ki mutlaka kazanirsin

19 Ekim 2017 18:24

02.07.2007 baslama tarihim. 1 martta aciga alindim 2 gün önce muaf oldum. Aciktaki sürenin tamami sayiliyo devrem yani yarisi sayiliyo muhabbeti falan hikaye. 4 ekim aciklarinda da bi sürü muaf var. Peyderpey düşüyolar rahat ol

bahtsız bedevi38, 7 yıl önce

devrem mesleğe başlama zamanın ne bir de ne zaman açığa alındın. açıktaki sürenin tamamını mı sayıyorlar acaba ben hala muaf olmadım 2007 mezunu devrelerim muaf oldu ama onlar benden 5-6 ay sonra açığa alınmıştı ben hala bekliyorum

19 Ekim 2017 18:32

Muafiyet nedeni : null

Ne demek oluyo bu

19 Ekim 2017 18:33

Hayirli olsun yazı gelmiş düşümün yapilmiş. Askerlik şubesine git muaf belgeni de al :)

Yüksekuçankartal1903, 7 yıl önce

Muafiyet nedeni : null

Ne demek oluyo bu

bahtsız bedevi38
Şube Müdürü
20 Ekim 2017 01:24

26 nisan acigim 5. Donem 289 binlerde sicil e devlette askerlik subesine basvurun yaziyor lakin dun teblig ile muaf olduguma dair belgeyi aldim.Nufusa kayitli oldugum ilin askerlik subesine muaf yazim 10 temmuzda yazilmis.Onlarda daha yeni 10 ekimde dusum yapip muaf belgemi gondermisler dun geldi. Acikta gecen sure full sayilmis sana zahmet sayfada tam olarak yazarsan cok cok iyi olur

Bekle bekle
Aday Memur
20 Ekim 2017 18:53

İyi akşamlar arkadaşlar ihraç olanlardan daha muaf olan yok demi ben 5 Temmuz da açıktaki süre ile birlikte on yılı doldurdum 14 temmuzda ihraç oldum ve 4 ekimde açığa alınmıştım şimdi açıktaki süre nası olacak sayılcakmı ben askerlikten muaf olabilecem mi Allah rızası için bilgisi olan varsa bi aydınlatsın

20 Ekim 2017 18:58

Devrem muaf olacaksin insallah aciktaki sürenin tamami sayiliyo rahat ol

Bekle bekle, 6 yıl önce

İyi akşamlar arkadaşlar ihraç olanlardan daha muaf olan yok demi ben 5 Temmuz da açıktaki süre ile birlikte on yılı doldurdum 14 temmuzda ihraç oldum ve 4 ekimde açığa alınmıştım şimdi açıktaki süre nası olacak sayılcakmı ben askerlikten muaf olabilecem mi Allah rızası için bilgisi olan varsa bi aydınlatsın

froeya
Aday Memur
23 Ekim 2017 10:27

Arkadaşlar bizim durumumuzdaki arkadaşlardan yani ihraç olup da askerliğe alınan var mı?

Benim e devlette "31/08/2017 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakıncası yoktur," yazıyor. Altında da "Geçici erteli" ibaresi yer alıyor. Benim durumumda olan arkadaşlar varsa özelden yazışıp istişare edelim. Fikir alışverişinde bulunalım.

Recon1370
Şef
23 Ekim 2017 10:41

Hemen herkesin busekilde devre. O yüzden burdan yazabilirsin. Askerlik subesi sisteminde 30 kasima kadar erteli diyor, yani evine kagit gelirse 30 kasima kadar en yakin askerlik subesine basvurun diye belirtirler, sende gidersin islemleri yaparsin subatta da alirlarsa eger askere gidersin. Ama cogumuzun direk sinif ve tertibat bekliyor yazmisti, ben muayene falan da olmamistim ama niye böyle yazdi hiç anlamadim, aradim muayene olmussun 2010 da dedilerdi. Suan subata kadar askerlik yok, kasim sonu belli olur, ya yine ertelerler, ya da kasim 30 a kadar askerlik subesinde islem yapmayan bakaya kalir mayis celbine tabi olur, para cezasiyla tabi

froeya, 6 yıl önce

Arkadaşlar bizim durumumuzdaki arkadaşlardan yani ihraç olup da askerliğe alınan var mı?

Benim e devlette "31/08/2017 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakıncası yoktur," yazıyor. Altında da "Geçici erteli" ibaresi yer alıyor. Benim durumumda olan arkadaşlar varsa özelden yazışıp istişare edelim. Fikir alışverişinde bulunalım.

23 Ekim 2017 14:37

2007 mezunlarindan 4 ekimde aciga alinip 5 temmuzda 10 yilini doldurup 14 temmuzda ihrac olan bi devremizin askerligi bugün düşmüs ve muaf olmustur. Sicil 290bin

Aciktayken 10 yilini dolduran herkez muaf olacaktir

Recon1370, 6 yıl önce

Hemen herkesin busekilde devre. O yüzden burdan yazabilirsin. Askerlik subesi sisteminde 30 kasima kadar erteli diyor, yani evine kagit gelirse 30 kasima kadar en yakin askerlik subesine basvurun diye belirtirler, sende gidersin islemleri yaparsin subatta da alirlarsa eger askere gidersin. Ama cogumuzun direk sinif ve tertibat bekliyor yazmisti, ben muayene falan da olmamistim ama niye böyle yazdi hiç anlamadim, aradim muayene olmussun 2010 da dedilerdi. Suan subata kadar askerlik yok, kasim sonu belli olur, ya yine ertelerler, ya da kasim 30 a kadar askerlik subesinde islem yapmayan bakaya kalir mayis celbine tabi olur, para cezasiyla tabi

bahtsız bedevi38
Şube Müdürü
23 Ekim 2017 15:35

/10/2017 12:39

Devrem iyi günler forma yazamıyorum ben 4ekimde açığa alındım 14 temmuzda ihraç oldum on yılı 5 temmuzda doldurdum bugün itibari ile edevlete baktığımda askerlik yönünden herhangi bir yükümlülüğü bulunmamaktadır yazıyor ve muafiyet nedeni NULL yazıyor sicil 290 binden başlıyor forma yapabilirsen ayrıca ben şuan muaf mı oldum diye de sormak istiyorum

Domanicc
Şube Müdürü
23 Ekim 2017 15:52

Askerlik yönünden herhangi bir yükümlülüğü bulunmamaktadır yazması on asama

Muaf olman için ASKERLIKTEN VALLAHI MUAF OLMUŞTUR yazması lazim

NULL ise NUTELLA nın askerdeki kullanılan ismi

Yani diyor ki

BIR KAVANOZ NULL ILE SUBEYE GEL MUAF OL

hanagasi35
Aday Memur
24 Ekim 2017 11:33

arkadaslar 14 temmuzda ihrac olduk fakat komisyon sonuclanmadi 10 yili doldurmadigimiz icin askerlik cikiyor? hadi colugi cocugu birakip askere gittik komisyon goreve donecek karari verdi ertelenemez mi askerlik suan icin

se2424
Genel Müdür
28 Ekim 2017 01:56

Arkadaşlar bilginiz olsun 6 ay askerliğini tamamlayan khk ihraçlı bir tanıdığı tekrar yazı göndererek 12 ay olacak diye düzeltmişler yani malesef askere gitsek bile 12 ay kesin bilgi haberiniz olsun

se2424
Genel Müdür
28 Ekim 2017 02:03

Düzeltiyorum tamamlayan derken askerliğini yaparken tam askerliğini bitirirken tekrar bir yazı gelir ve askerliğinin askerlik kanunun 1111 ve er ve erbaş kanunna göre 12 ay olacağı söylenir ve tekrar askere devam edeceğini söylerler

se2424, 6 yıl önce

Arkadaşlar bilginiz olsun 6 ay askerliğini tamamlayan khk ihraçlı bir tanıdığı tekrar yazı göndererek 12 ay olacak diye düzeltmişler yani malesef askere gitsek bile 12 ay kesin bilgi haberiniz olsun

kursad0614
Aday Memur
28 Ekim 2017 12:36

Arkadaşlar 6 Ocakta ihraç oldum. E Devlette 31.08.2017 ye kadar geçici erteli yazıyor. Ancak askerlik şubesinden aldığım askerlik durum belgesinde 30.11.2017 ye kadar yazıyor. Statüsü er, celp dönemi Kasım yazıyor. Bende Yüksek Lisansa Kayıt yaptırdım. Ama askerlik şubesinde hala 30 Kasım olarak gözüküyor. Üniverte ile görüştüm askerlik tecil yazısını 2 hafta önce bölge ASAL a yazmışlar, tezsiz yuksek lisans muhtemeln 1,5-2 yıl ertelenecek.

MrRich
Aday Memur
30 Ekim 2017 22:41

Merhaba arkadaşlar;

Grubun sessiz takipçilerindenim. 4 Ekim Açık - 14 Temmuz ihraç.

Askerlik şubesinde bugün yaşadıklarımı yazıcam faydalı olacağını düşünüyorum.

X ilinin askerlik şubesine gittim ve iş başvurularında 04/02/2018 (son yoklamaya tabi)şeklinde olduğu için sorun oluyor bu nedenle erteleme isteğinde bulundum.Aöf nedeniyle askerliğimi erteletmeyi istediğimi söyledim ve sistemden zaten khk ihraç polis erteleme vs ne varsa görüyorlar.

Ortalık karıştı adam şefini çağırdı şubenin yetkili komutanıyla görüşüldü vs kimse kendince risk almak istemiyor. En son bakanlık arandı vs dönüş yapıldı varılan karar şu şekilde :

Khk ile ihraç olanların askere alınmaması ve yazılan emirlerle her 3 ayda bi askerlik tarihinin erteleneceği söylendi. O yüzden istesenizde askere gidemiyorsunuz. Ertelemeyi iş için yaptım yoksa ona da gerek yok bence.çünkü iş için evrak istiyorlar.

ayrıca ihraçlara 1 sene yaptırılacak silahsız vs dedikodularının da asılsız olduğunu söylediler.

Umarım faydalı olmuştur iyi geceler

Artus.34
Aday Memur
01 Kasım 2017 00:37

Allah razı olsun şefim

MrRich, 6 yıl önce

Merhaba arkadaşlar;

Grubun sessiz takipçilerindenim. 4 Ekim Açık - 14 Temmuz ihraç.

Askerlik şubesinde bugün yaşadıklarımı yazıcam faydalı olacağını düşünüyorum.

X ilinin askerlik şubesine gittim ve iş başvurularında 04/02/2018 (son yoklamaya tabi)şeklinde olduğu için sorun oluyor bu nedenle erteleme isteğinde bulundum.Aöf nedeniyle askerliğimi erteletmeyi istediğimi söyledim ve sistemden zaten khk ihraç polis erteleme vs ne varsa görüyorlar.

Ortalık karıştı adam şefini çağırdı şubenin yetkili komutanıyla görüşüldü vs kimse kendince risk almak istemiyor. En son bakanlık arandı vs dönüş yapıldı varılan karar şu şekilde :

Khk ile ihraç olanların askere alınmaması ve yazılan emirlerle her 3 ayda bi askerlik tarihinin erteleneceği söylendi. O yüzden istesenizde askere gidemiyorsunuz. Ertelemeyi iş için yaptım yoksa ona da gerek yok bence.çünkü iş için evrak istiyorlar.

ayrıca ihraçlara 1 sene yaptırılacak silahsız vs dedikodularının da asılsız olduğunu söylediler.

Umarım faydalı olmuştur iyi geceler

mizann
Memur
04 Kasım 2017 20:22

.

Toplam 5000 mesaj
«798081828384858687888990»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi