Editörler : "eskiyara"Pangaea
27 Aralık 2011 19:15

Özel hastanede doğum

Arkadaşlar rabbim nasip ederse nisan gibi evlat sahibi olacagım insallah ama doğumun özelde olmasını ıstıyorum fakat emekli sandıgı ne kadarını karşılıyor yada karsılar mı marafları yanı sureç nasıl işliyor bilgisi olan va mı babalar.......:)

stuppa_brhm
Aday Memur
27 Aralık 2011 19:31

bilgisi olan arkadasım yok mu)?

a_durmaz
Başbakan Müsteşarı
27 Aralık 2011 20:09

eşim 2011 mart ayında özel hastanede sezeryan doğum yaptı ve 307 TL fark ödedik. Normal doğumda ise bun farkın 200 TL olduğunu da ayrıca belirtmişlerdi. Ancak bu rakamlar şu gün itibari ile farklılık gösterebilir.

geda16
Memur
27 Aralık 2011 20:23

hocam fark hastaneden hastaneye değişir. örneğin ben yaklaşık 2 sene önce ist. bi hastanede 1200 civarı fark ödedim. ki başka hastanelerde 1500falan demişlerdi (normal). şimdi de muayene için iki farklı özel hastane denedim sakarya'da birine 25 birine 35 ödedim örneğin.... hayırlı olsun bu arada ve hastanenizin şartlarını iyi araştırın...

şengönül
Yasaklı
27 Aralık 2011 20:38

Hocam hastaneden hastahaneye değişir. Aynı zamanda doktordan doktorada değişir özel hastanelerde.çok lüks hastaneye gidersen baya ödersin. biz 700 tl ödemiştik. Tabi özel odada bunun içinde...

aliufuk
Aday Memur
27 Aralık 2011 21:03

350 tl vermiştim ekstra. temmuzda olmuştu doğum. özel oda için de 175 tl verdim...

27 Aralık 2011 21:11

45 lira verdim ocakta.Ücretler sabit değil.Gece kalırsa oda fiyatı eklenir.Normal doğum her zaman daha ucuzdur.Hastanenin kaçıncı sınıf

olduğuna bağlı bir de.

brera-2
Müsteşar Yardımcısı
27 Aralık 2011 21:13

bu işi çok araştırdık özeller de atanamayn hemşirler ebeler görev yapıyor muhsebede çalışan bi tanıdığı tüp bebek merkezine asistan olarak aldılar kafamız karıştı ve kadın doğum hastanesini tecrübesi daha çoktur diye orayı tercih ettik ve çok memnun kaldık doktor ve hemşireler bile teşekküre odamıza geldiler. özellerde allah korusun bir sıkıntı olsa müdahale edecek çocuk cerrahi, anestezi doktoru yok, onun yerine anestesi teknikeri var..

by_vuslat
Aday Memur
27 Aralık 2011 21:21

Benim eşim 2011 Nisanda normal doğum yaptı.K.maraşın Elbistan ilçesinde doğum yaptı.doğumun olduğu gün 12 tl verip hastaneye yatış yapıldı.aynı gece hastanede kaldık sabah hasteneden çıktık başka herhangi bir ücret ödemedik.hastaneye sordum sezeryan olsa ne kadar öderdik diye yine aynı dedi yani ücretsiz...

nurhan_
Şef
27 Aralık 2011 22:52

Mart 2011' de 400 lira verdim ama trilyon verseler o kadar sevinmezdim.

hasan_52
Şef
27 Aralık 2011 23:59

benım esım de ankarada dogum yapacak allah ızın verırse.. 1500 olarak konusuluyor fıyat.. baska hastanelerde daha uyguna da bulunubılır daha pahalı da olabılır.. işim bıraz arastırma yaptıgı ıcın soylemek ıstedım dusundugunuz hastanelrın yenı doğan unıtelerının olup olmadıgını arastırın. bı arkadasımız ozel dıye gıttı duguma her nasılsa ne olduysa yenı doğan unıtesı gereklı olmus dogumdan hemen sonra ama yenı dogan unıtesı yokmus hastanenın..hastane odanıza cocugunuzun ılk zamanda cocouk dokturan olan muayenesı tahlıllerı vs bu benım dedıgım fıyata dahıl..

uurcan
Yasaklı
28 Aralık 2011 00:29

Ablam doğum yaptı 3 sene önce. Pendik Özkan Hastanesi %20 katkı ve üzerine yattığı her gece için 200 TL ödediler diye hatırlıyorum.

efdak
Şef
28 Aralık 2011 09:05

Hocam öncelikle Allah analı babalı büyütsün.Özel hastanede doğum olayı hastaneden hastaneye değişir.Benim eşim ağustos ayında özel bir hastanede sezeryanla doğum yaptı 950 Tl ödedik.2 gece kalıyorsun felan.

Ancak dediğim gibi her hastanenin fiyatı farklıdır.Ucuz fiyat veren hastaneleri mutlaka iyi araştırın.Doğumdan sonra tahlil kontrol felan filan ile fiyatı çıkartabilirler.Yapmadıkları şey değil.

Birde mutlaka hastanenin şartlarını iyi araştırın.Allah göstermesin doğum anında oluşabilecek bir sıkıntıda bizim burada imkanımız yok sizi şuraya gönderelim olayına girebilirler.

Mutlaka kendinize göre bütçeniz vardır imkanınız vardır bilemem ama sağlık konusunda heleki bu doğum olayı ise en kalitelisi olsun istiyor.

Allah yardımcınız olsun.Hayırlı olsun...

stuppa_brhm
Aday Memur
16 Şubat 2012 21:58

arkadaslar peki özel hastanede doğumdan sonra sgk dan bunun parasını geri alabiliyor muyuz caba?

gitaristsınıfçı
Genel Müdür
16 Şubat 2012 22:33

hhocam hastaneler sınıf sınıf degısıyor..nasıpse 3-4 haftaya esım de dogum yapcak...dogum memorıal grubun bı hastanesınde olcak..a sınıf hastane oldugundan cok pahalı normal 1800 sezaryen 2650...ekstralar da fıyata dahıl degıl ama baska bı ozel hastane de 750 tl sezaryen de olabılıyor..dedıgım gıbı hastane hastane degısıyor fıyatlar...

stuppa_brhm
Aday Memur
16 Şubat 2012 22:45

benimde nisan sonu gibi inş hocam peki odeyeceğimiz bu miktarları yada bir kısmını sgk dan alabilecekmıyız

geda16
Memur
17 Şubat 2012 00:11

hocam en sağlıklı bilgiyi size gittiğiniz hastanedeki yetkililer verir. yan benim hastanem her konuda fiyat, gerekenler vs. bilgi vermişi. yoksa her hastane farklı burdan yeterli bilgiye ulaşamazsınız. örneğin benim hastanemde (sema hastanesi) o dönemde ssk geçerli değildi (sözleşmeli idim) eşimin çalıştığı iş yeriyle anlaşması oduğu için indiirimli 1600 normal doğum... ki 2009 da... ama başka bi arkadaş yini 2009da özelde 400 ödedi... yani tamamen gittiğiniz kurumla ilgili... hastane koşulları, ortam, ilgi vs vs.

ESAS35
Daire Başkanı
17 Şubat 2012 00:13

Ödediğin parayı alamazsın. Zaten farkını sen tamamlıyorsun.

stuppa_brhm
Aday Memur
17 Şubat 2012 23:22

turkiye hastanesi normal 860 tl sezeryan 1160 tl fark mı bu yanı

fm2009
Aday Memur
18 Şubat 2012 11:07

Hocam Allah hayırlısıyla kurtarmayı nasip eder inş. özel sektörler a grubu bir hastane ise hastadan %70 fark alma hakkına sahip bu da en fazla normal doğum da kurumun ödediği ücret 432tl bunun %70 i 300tl ye tekabul ediyor sezeryan ise kurumun ödediği ücret 486TL bunun %70 i 340tl ye tekabul ediyor kurum bu kadarını hastadan talep etme hakkına sahip bunun üzerinde bir ücret alıyor ise faturanızı ve imzaladığınız evraklara özellikle tahattüytnameye dikkat edin eğer üstünde bir ücret alınıyorsa faturanızı kesin alın SGK ya şikayette bulunabilirsiniz veya alo 170 i arayabilirsiniz eğer 1800tl gibi bir ücretle karşılaşırsanız sizin işleminiz kesin özel yapılıyordur da sizin haberiniz yoktur SGK emekli sandığı ile hiçbir ilgisi alakası yoktur özel tahattütname imzalatılır bu gb durumlarda size tavsiyem dikkat edin o acele ve sıkıntıyla daha dikkatli davranın doğum için seçeceğiniz hastanenin kesinlikle yenidoğan yoğun bakım 3 basamak hizmet veren bir kurum olsun bebeğinizin sağlığı ve sizin psikolojiniz için bu çok önemli.

zip.kin
Şube Müdürü
18 Şubat 2012 14:08

gideceğiniz hastahane de küvez var mı yok mu araştırın hocam. Birde yeni doğanın doğum sonrasında (ALLAH korusun) olabilecek tüm sorunları özelde olsa devlet tarafından karşılanır. Yani bebekte oluşan doğum sonrası küvezde kalma veya ameliyat başka bir müdahale gibi durumlarda ekstra ücret ödemezseniz. Sizden isterlerse suç işlemiş olurlar şikayet ettiğinizde paranızı geri alırsınız hastahanede en az 5000tl ceza alır.

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi