Editörler : F16 Gökçen
18 Ekim 2008 02:41

Açık öğretim sosyal hizmetler

arkadaslar bu konuda bılgisi olanlar varmı hangı dersler var tafsıye ederminiz bu bölümü

nevhemsire
Memur
18 Ekim 2008 05:11

açıköğretimde sosyal hizmetler diye bir bölüm yok, sosyal bilimler diye 2 yıllık bir bölüm mevcut. derslerle ilgili bilgiye aöf ün sitesinden kolayca ulaşabilirsiniz, ayrıca bölümü kısaca tanıtıyor ve dgs ile geçebileceğiniz bölümleri belirtiyor.

konusanguzel
Aday Memur
20 Ekim 2008 00:18

sosyal hızmetlerde eklenmıs busene ozman:S tesekkur ederım sagolun

ziran
Aday Memur
22 Ekim 2008 16:54

MERHABALAR BEN DE SOSYAL HİZMETLER BÖLÜMÜNÜ YAZDIM BANA GÖRE ÇOK GÜZEL BÖLÜM. ZATEN ÇOCUK GELİŞİMİ MEZUNLARI YAZABİLİYOR BU BÖLÜMÜ.DERSLERDEN BENİMDE HABERİM YOK AMA SÖZELDİR.

***hayat***
Aday Memur
25 Ekim 2008 14:46

Evet yeni açılan bu bölüm hakında bilgisi olan arkadaşlar bizimle paylaşsın

lütfen

situgur
Aday Memur
28 Ekim 2008 15:40

AOF SOSYAL HİZMETLER 1 .SINIF DERSLERI

1-Genel İşletme

2-Davranış Bilimlerine Giriş

3-İktisata Giriş

4-İletişim Bilgisi

5-Uygarlık Tarihi

6-Hukuka Giriş

7-Temel Bilgi Tekonolojileri

8-Yabancı Dil ( İngilizce - Almanca - Fransızca )

achaymana
Yasaklı
28 Ekim 2008 20:53

Ben Anadolu Ünv. nin web sitesinde bu bölümü bulamadım.Ama eğer açılmışsa gerçekten gelecek vaad eden bir bölümdür.Zira bu dönemde her memur atamasında ciddi anlamda Sosyal Hzimet memuru alınmaktadır. yıllık program ilk defa açıldığından mezun olanlar şanslı olacak sanırım.Örgün olarak böyle bir önlisans programı duymamıştım.

unal1616
Aday Memur
07 Kasım 2008 18:15

slm arkadaşlar bende ek yerleştirmede o bölümü kazandım. Konuyla ilgili AÖF ye mail ettım ve cevabı geldi.Sosyal Hizmetler Dersleri aşağıda :

SOSYAL HİZMETLER

1. SINIF 2. SINIF

Dersin Adı Dersin Adı

Genel İşletme Sosyal Hizmete Giriş

Davranış Bilimlerine Gir Sosyal Hizmet Uygulamaları

İktisada Giriş Sosyal Hizmet Mevzuatı

İletişim Bilgisi Sosyal Hizmet Kuruluşları ve Yönetimi

Uygarlık Tarihi Sosyal Psikoloji

Temel Bilgi Teknolojileri Türkiye'nin Toplumsal Yapısı

Hukuka Giriş Türk Dili

Yabancı Dil Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi

müge_16
Şube Müdürü
11 Kasım 2008 18:43

arkadaşlar sosyal hizmetler bölümüyle ilgili bilgisi olan var mı?neden kimse bişi yazmıyo yaa :(

müge_16
Şube Müdürü
11 Kasım 2008 19:46

selam arkadaşlar ben de ekyerleştirmeden sosyal hizmetler bölümünü kazandım ama kitapları alamadım henüz ayın 20 sinde geleceğini söylediler.elimde kitapçık var ondan dersleri öğrendim ama ingilizceden ilk 15 üniteden sorumluyuz.galiba ders seçimi bize kalmış yabancı dil yani.ingilizce,almanca ve fransızca.şimdiden hepimize kolay gelsin.

müge_16
Şube Müdürü
11 Kasım 2008 20:01

arkadaşlar kitapçık şuan elimde size hangi dersler olduğunu ve kaç üniteden sorumlu olduğumuzu yazacağım.hepimize kolay gelsin şimdiden...

Genel İşletme 1-9

Davranış Bilimlerine Giriş 1-8

İktisada Giriş 1-10

İletişim Bilgisi 1-5

Uygarlık Tarihi 1-6

Hukuka Giriş 1-8

Temel Bilgi Teknolojileri 1-7

Yabancı Dil (İngilizce) 1-15

(Almanca) 1-14

(Fransızca) 1-6

situgur
Aday Memur
16 Kasım 2008 00:17

Geniş Bilgi için tıklayınız...

http://www.aof.edu.tr/Brosurler/SosyalHizmetler.pdf

hanife01
Şube Müdürü
19 Kasım 2008 12:45

müge bitirince hangi bölümlere geciliyo 3 sınıftan

6161613
Aday Memur
21 Kasım 2008 17:15

bencede çok ii bi bölüm ben olsam okurdum hatta düşünüyom bile

-Eliff-
Şef
28 Kasım 2008 18:26

sosyal bilimler bölümünden mezun olan dikey geçişle hangi bölüme geçebiliyor aöf de

talbayrak
Şube Müdürü
28 Kasım 2008 18:37

iktisat veya işletmeye doğrudan 3. sınıfa kayıt. bunların kayıtları her yıl ekim ayında ilan edilip ekim ayı sonu ve kasım başında kayıtları alınır. bu sene bunların kayıtlarını dikey geçiş adı altında 27 ekim-21 kasım 2008 arasında aldık.

-Eliff-
Şef
28 Kasım 2008 18:53

talbayrak teşekkür ederim

iktisat ve işletmeye geçilmesi güzel

acaba hangi bölüm daha avantajlı, birde doğrudan geçiş yapılması iyi dgs sınavına girmededen

talbayrak
Şube Müdürü
28 Kasım 2008 19:37

valla ben hangisi avantajlı diye bir yorum yapamayacağım, ama genelde sözel sayısal ağırlıklı diye değerlendirir öğrenciler. iktisat biraz daha sayısal ağırlıklıdır. işletme sözel olup genelde muhasebe dersleri zorlayıcıdır. bunu iki bölümün derslerini inceleyerek karar vermenizi tavsiye ederim.

talbayrak
Şube Müdürü
28 Kasım 2008 20:14

arkadaşlar aöf deki sosyal bilimler bölümü ile sosyal hizmetler bölümü farklı, sosyal bilimler önlisansı alanlar fark dersi almadan doğrudan 3. sınıf iktisat veya işletmeye kayıt yaptırabilir. sosyal hizmetler bölümü bu sene ek kontejanlarda açılmış yeni bir bölümdür. bu sebeple 2008 dikey geçiş kılavuzunda yer almamıştır, mezun verme dönemi olan 2010-2011 döneminde dikey geçiş kılavuzlarında büyük ihtimalle yer alacak olup fark dersi alırmı almazmı yorum yapamam.

talbayrak
Şube Müdürü
28 Kasım 2008 20:27

elif hanımın sorusuna istinaten verdiğim cevapa, siz aynen şöyle başladınız. arkadaşım nasıl 3.sınıftan başlıyoruz dört ders var onları bir senede verdikten sonra üçten başlıyoruz demi, ben de bu cümlenize istinaten yanlış anlaşılmamak için öyle bir cevap verme gereği duydum. ayrıca sizin sorunuza da gayet açık bir şekilde cevap verdim ve de bu cevap nettir.

talbayrak
Şube Müdürü
28 Kasım 2008 20:44

arkadaşım diyalok olmadan bazı sorunlar çözülmez, ama orada sorulmuş bir soru var ve de aradan fazla geçmeden o soruya cevap veriyorum, onun öncesinde senin sorduğun bir soru yok ki. ben açıklama yapmışım elif hanımın sorusuna, sonrasın da sen de soru sormuşsun ve de onun cevapını da verdim, anlamamışsan tekrar anlamadığın kısım varsa sorabilirsin. önemli olan burada sorunların aşılması değil mi? ben de bu sorunların giderilmesine katkıda bulunmak için buradayım.

Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi