Editörler : cihan27E.Kayı Han
20 Temmuz 2006 13:09

Harcırah hesaplama???

arkadaşlar bu yıl içerisinde van ilinden izmire tayin oldum ancak bu harcirah konusunda beni aydınlatırmısınız? ben harcirahları nasıl hesaplayacağımızı pek iyi anlayamadım illa kendimiz mi hesaplayıp okulumuza başvurucaz? bu konuda kimse yardımcı olmaz mı?

hasebester
Aday Memur
20 Temmuz 2006 13:57

çalıştığın yere dilekçeyle müracaat edeceksin.Geldiğin yıla ait rayiç miktarını ve kaç km olduğunu öğreneceksin,atama kararnamen,personel nakil bildirimini okula vereceksin.Onlar hesaplayacaklar.Bugünkü memurlar net'in anasayfasında nasıl hesaplanacağı hakkında ayrıntılı bilgi var.Orayada bakarsın.

fairteachear_
Daire Başkanı
23 Temmuz 2006 21:19

Arkadaşlar siz nasıl bir insansınız? Maliye ya da milli eğitim yolluğunuzu siz hesaplayın biz verelim mi diyor? Bu başlığı gören biri sanki yolluk verilecek bir hesaplama kaldı acilen hesaplayın diyor. sanki Devletin senin yolluğunun hesabını bilmene ihtiyacı var.Bilmem nerelerden indirdiğiniz hesaplama programları size ne verir anlayamıyorum. başvurun mutemediniz hesaplasın, şu kadar desin. Siz de Allah bin bereket versin deyin atın paranızı cebinize.

gerçekten nelere kafa yoruyorsunuz, PES YANİ!!!!

RIDVAN
Aday Memur
24 Temmuz 2006 12:37

fairteacher öğretmen kardeş ya sizin mantık çok uygun mu sanıyorsunuz ki, kardeşim sen 2001 de tayın olacaksın mutemed kardeşde o kurulda bir aylık görevde olacak senin riç belgeni temin eder taa geldiğin yerlerden felanda sana yolluk hesaplar . el insaf ama . sizi belgeleri hazırlamakla mükellefsiniz hazırladığınız belgelerlede beyan geçerli olduğundan ödeme evrakınızıda mutemed hazırlar ödenirse eywalleh dersiniz. kim kimini işini yapıyor bu devirde a değerli öğretmen kardeşim. sen olsan ne yaparsın başka bir öğretmenin yerine derse giriyormusun . ekderisini almayıncı mesela ... saygılarımla lütfen biraz insaflı olun yorumlarınızda...

NOT: harcırahlar herkesin sorunu ilgilenirseniz hak edersininz yok çokk bekleyebilirizzzz dahaaa .

fairteachear_
Daire Başkanı
24 Temmuz 2006 17:22

İyi o zaman ben gideyim diyeyim mutemede. benim harcırahım 10 milyar. Hesapladım kardeşim, öde.

öyle saçmalık olur mu? Mutemed senin harcırahını doğru hesaplamak zorundadır. Yanlışlık yaparsa hesabını da kendi öder. İyi o zaman maaşlarımızı da ek derslerimizi de biz hesaplayalım. Mutemedler ne yapacaklar o zaman.

MUTEMEDLER ÖĞRETMENLERİN TÜM PARASAL İŞLEMLERİNİ HESAPLARINI YAPARLAR.ONLAR SİZİN O SÖZÜMONA YOLLUK HESAPLAMA PROGRAMLARINIZA BAKIP DA SİZE YOLLUK ÖDEMEZ.DEVLETİN KENDİ HESABI VARDIR. ONA GÖRE ÖDER.

germinal
Aday Memur
26 Temmuz 2006 03:18

Faiteacher ne alınıyorsunuz,arkadaşlar en doğrusunu yapıyor.Heğimiz bir sürü yanlış hesaplar nedenıyle eksik paralar aldık.Herkes kendisiyle ilgili konuları takip ederse iyi olur.

orfa
Memur
27 Temmuz 2006 12:46

arkadaşlar 50 YTL yol parası ve 827 km lik yoldan geldim evliyim. 1.018 YTL hesapladılar. sizcede yanlış değilmi? yardım edina acele.....

mürefte
Aday Memur
27 Temmuz 2006 17:31

iki kişi

kars-tekirdağ 1650 km

otobüs parası 66 ytl

bir çocuk

30.05.2005 tarihi

7/2 derece

HESAPLANAN YOLLUK 2.550 YTL

YANLIŞLIK OLABİLİRMİ?????

berkss49
Aday Memur
31 Temmuz 2006 17:57

kesinlikle yanlış fazla almışsın

teolog yakup
Genel Müdür
01 Ağustos 2006 13:16

kars'tan istanbula 1400 küsür km için 1.630 ytl aldım.

erdeniz
Şef
01 Ağustos 2006 18:45

Maliyenin tebliği ne anlama geliyor.Mal müdürlüğü çalışanları tebliği bekliyoruz diyorlar.Maliye Bakanlığı TBMM ve cumhurbaşkanından daha üstün sanki Bıktık şu bürokrasiden....

jiletxx
Memur
02 Ağustos 2006 01:12

Harcırah Kanunundaki son düzenleme naklen atamaya ilişkindir. İlk defa veya yeniden atananlara harcırah verilmemesini öngören hükümde bir değişiklik olmamıştır. Bu nedenle, 22.07.2003 tarihinden bu yana olduğu gibi 12.07.2006 tarihinden sonra da ilk defa veya yeniden atananlar harcırah alamayacaktır

ŞAHİN38
Şef
02 Ağustos 2006 23:09

arkadaşlar bir KİT de bu işlerle uğraşıyorum.size kısaca harcırah hesaplama yönetemini analatıyorum.ilgilenen arkadasşlara ayrıca yardımcı olabilirim....

5-15 derece arasındaki memurun günlük harcırahı 17,00 YTL dir.

Memurun, atandığı yer ile eski görev yeri arasındaki km günlük harcırahının %5 ile çarpılır.

Ayrıca memura 20+1=toplam 21 günlük(17*21) para verilir.

Bunların haricinde iki görev yeri arasındaki yol parası verilir.

Aile bireyleri içinde kişi başı 10+1=11 günlük para verilir.

7 yaşından büyük aile bireyleri için yol parası verilir.küçükler için uygulanmaz....

konuyla ilgili detaylı bilgi isteyen arkadasşalr bana burdan ulaşsın.İyi çalışmalar...........

ssk magduru
Aday Memur
03 Ağustos 2006 08:15

teşekkürler şahin kardeş..

cehan
Aday Memur
03 Ağustos 2006 09:25

2005 yılının nisan ayında resen kayseriden ankaraya atandım 1 gün çalıştıktan sonra askere gittim 6 ay sonra geldiğimde görevime başladım. Hacırah alamayacağımı düşünerek hiç müracatım olmadı bu kanun çıktıktan sonra müracaat ettim ilk atanmamda resen atandığım için harcırahımı alabileceğimi tahakkuk servisi bildirdi. ancak 6 aylık zaman aşımına uğradı diyerek hacırah hakkımın yandığını söylediler. gerçekten harcırah alamazmıyım zaman aşım süresi doğrumu lütfen yardımcı olurmusunuz.

askarakaya
Memur
04 Ağustos 2006 16:28

belgelerimi bugün verdim.maliye öderiz dedi.

ozturk_ozcan
Aday Memur
05 Şubat 2008 18:25

arkadaşlar acil yardım lazım.

ben 1,5 yıl önce tayin olup doğu hizmetine geldim ve harcırah aldım(dikkat etmedim ama eş ve çocuğu dahil etmişlerdir herhalde diye düşünüyorum)

şartlar nedeniyle eşimin tayinini ancak 2008 özür grubunda aldık. onun harcırahı hesaplanırken muhtemelen yarım hesaplanmış olup o nedenle düşük diye düşünüyorum.

kafamı karıştıran ise forumların birinde;

" eğer eşler arası tayinde süre 6 ayın üzerindeyse diğer eşinde tam hesaplanır" gibi bir yorum vardı. okuduğum yeri şimdi bulamıyorum o nedenle tekrar danışma ihtiyacı duydum.

eleştirenler çıkabilir ama zaten aldığımız ortada ve iki lira iki liradır. bu konu ile ilgili bir fikri veya düşüncesi olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim.

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi