Editörler : Pangaea
16 Aralık 2011 21:10

Halk bankası uzman yardımcısı alım! (alternatifler değerlendirilmeli)

6.1. Uzman Yardımcısı için;

· Yazılı sınav tarihi itibariyle, üniversite ya da fakültelerin öğrenim süresi en az

4 yıl olan bölümlerinden veya bunların yetkili makamlarca tanınmış Türkiye ya

da yabancı ülkelerdeki eşitlerinden mezun olmak,

6.2. Uzman Yardımcısı (Mühendis) için;

· Yazılı sınav tarihi itibariyle, Mühendislik Fakültelerinin öğrenim süresi en az

4 yıl olan bölümlerinden veya bunların yetkili makamlarca tanınmış Türkiye ya

da yabancı ülkelerdeki eşitlerinden mezun olmak,

Başvuru formunda Uzman Yardımcısı (Mühendis) seçeneği, sadece

Mühendislik Fakültesi mezunu adaylar tarafından tercih edilebilecektir.

Mühendislik Fakültesi mezunu olmayan adayların bu seçeneği tercih

ederek yazılı sınava girmeleri halinde sınavları geçersiz sayılacaktır.

DETAYLAR BURDA..

http://www.halkbank.com.tr/articles/detail/detail43.asp?id=3618&prev_place=

http://www.halkbank.com.tr/images/articles/Halkbank_Haberler/2012_eleman_alim.pdf

mindtraveler
Aday Memur
16 Aralık 2011 21:26

hani 35 yaş sınırı ben anlamıyorum bu işi.

silentboy
Genel Müdür
16 Aralık 2011 21:52

2009 yılının paylaşımları maaş konusunda bilgi edinmeye sorulabilir.

mühendislerden bu fırsatı değerlendiren olcaktır.

YamtarBozkurt
Aday Memur
18 Aralık 2011 02:44

Bu kadar ucu açık bir ilan olur mu kardeşim yav.

Kaç kişi alınacağı belli değil.

Her üniversite mezunu aynı iş için bi çuvala koyuluyor.

Daha ne günler göreceğiz yav.

umutluluk06
Kapalı
19 Aralık 2011 12:08

bu kadar saçma bir ilan ve alım görmedim. ilanında acıkça belli oluyor zaten... sanki vasıfsız insan alır gibi alıp kendilerine göre yetiştirecekler. mühendisler için her bölümden aldıkları böyle yapıyorlar sanırım. maaş hakkında bilgi almayanlara bilgi olsun

6 ay stajerlik: 1250 brüt

6 ay sonra başarılı olanlar: 2000 brüt+4 maaş ikramiye

sizce arkadaşlar mühendis olarak komik rakamlar değil mi?

onca sınavdan,bürokrasiden geç sonra alacağın paraya bak. elbette aşağı görmek değil fakat bu kriterleri geçip öyle para alan insanlar var ki! Ülkede o kadar işsiz mühendis arkadaşımız varki bunlarda böyle değerlendiriyorlar... çok yazık okuduğumuz yıllara...

silentboy
Genel Müdür
19 Aralık 2011 16:07

umutluluk06nın maaşları salladığını düşünüyorum.

umutluluk06
Kapalı
19 Aralık 2011 16:33

silentboy!!!

kardeşim öncelikle bilip bilmeden garip yorumlar yapma. inanmıyorsan ara sor. ben bizzat aradım sordum. burada yalan yanlış yorumlar yapıp milletin hakkını yiyecek insan değilim. mühendisler için verilecek rakamlar bunlar!!!

silentboy
Genel Müdür
19 Aralık 2011 17:14

1250 brüt ne kadar yapar biliyo musun sen 2000 brüt ne kadar?

yeni istifa edip maaş paylaşımı yapanlar var..

flygrance
Genel Müdür
19 Aralık 2011 19:03

daha brüt net ayrımı yapamıyorsunuz

flygrance
Genel Müdür
19 Aralık 2011 19:03

daha brüt net ayrımı yapamıyorsunuz

silentboy
Genel Müdür
19 Aralık 2011 21:10

sen de bi sus hacı ya boş konuşma:d

6 aylık stajyerlikten sonra 2300-2400-2500-2600 bandında maaşlar alınacağı söyleniyor. yani aylık maaş buna tekabül edecek.

(ekler yemek ikramiye temettü vb)

silentboy
Genel Müdür
19 Aralık 2011 23:58

ne maaşla ilgili ne bişeyle ilgili yorum yapmıyorum sakata gelmeyelim:)

orda çalışan bir arkadaştan gelen maili paylaşayım, benden bu kadar...

Maaş hakkında net bi şey söylemek çok zor çünkü maaş ünvan ücreti+görev ücretidir aslında, ünvan ücreti tüm uzm. yrd.'larda sabit olsa bile örneğin iç kontrol ve bireysel pazarlamanın görev ücretleri farklı birbirinden.. Ayrıca asistan veya yöneticinin görev ücretlerinde fark var. Zaten forumda maaşlar hakkında verilen bilgilerin birbirinden farklı olma nedeni de bu. Ama aşağı yukarı fikir vermek gerekirse, 6 aylık stajyerlik süreci bittikten sonra, şu anki ücret sistemine göre ortalama 1800-1900 tl maaşınız olur. Tek maaşınız 1400-1500, çift maaşınız 2300-2500 civarıdır, 3 ayda 1 çift maaş vardır. Bunun dışında 1 yılı tamamladıktan sonra yılda 1 kere yaklaşık 2 maaş kadar temettü alırsınız. Bir de prim var tabi 3 ayda 1 ama, marttan beri alamıyoruz, yeni bi düzenleme söz konusu diyorlar, ama bi yandan kalkacak gibi görünüyor, bir daha yatmayacakmış gibi düşünüyoruz yani, o yüzden primsiz halini yazdım maaşın. Zaten prim de göreve ve çalıştığın servise göre değişiyor..

İlk 6 ay stajyerken de ortalama 1300 civarı..

silentboy
Genel Müdür
20 Aralık 2011 00:02

tabi bu da doğru mudur bilmiyorum:)))

.

tasiyici__
Şef
20 Aralık 2011 14:21

@umutluluk bende senin söylediğin gibi 6 ay sonraki brüt 2000+4 maaş ikramiye şeklinde biliyorum..artı olarak 2 maaş tutarında temennüt ve 6 ayda bir verilen prim var..2400-2500 civarı yapar heralde..küçümsenecek bir para değil bence..ve 3 sene sonra uzman oldugunda brüt 3000+eklentiler olur..sonraki 5 yıl içide ise müdür yrd. falan gider..tabi her uzman şube müdürlüğüne ulaşabilir mi yada kaç senede ulaşır bilmem..ama halkbankasının bir şubesinin müdürünün 9-13bin civarında aldığını söyledi şubede çalışan arkadaşım..ileriye yönelik düşünürsen 'bu kriterleri geçip öyle paralar alan insanlar var ki' dediklerinin bunun yarısı kadar alamadığını görürsün..

Nakarat64
Şef
21 Aralık 2011 15:01

Arkadaşlar ben girdim halkbankasının sınavına çok hatırlamıyorum ama 60 ı geçen mühendis sayısı sadece 105 kişi.Düşünsenize türkiye genelinde yapıldı ve ben ege üniversitesinde girdim bütün fakültelerde aynı sınav için gelen binlerce insan vardı.Sınav bir mühendise göre çok zordu yada bana öyle geldi.şnasını denemek isteyen arkadaşalara başarılar.

awshin
Aday Memur
06 Ocak 2012 20:52

Arkadaşlar yanlış yazıyorsam kusuruma bakmayın. KPSS B grubundan giriyoruz biz mühendisler olarak sınava, Halk Bankasının yapmış olduğu sınav gördüğüm kadarıyla KPSS B grubundan çok daha zor, Bugün KPSS bir atama sonucu yerleşen mühendis 15 Ocak 2012 itibariyle 2992 TL maaş alacak, yukarıda yazan arkadaşların yazdıklarına göre Halk Bankasında yıllık geliriniz maaş,3 ayda 1 verilen çift maaş ve yılda bir kez verilen 2 maaş alınacak temettü sonucu 27 bin civarı olacaktır.Primleri katmadım çünkü kaldırılması söz konusuymuş. Bugün devlet kurumlarında mühendis olsanız yıllık geliriz 36.000 TL ki bunun yanında mesai, arazi tazminatları, keşif ücretleri dahil değildir. Bu konuda karşıt bir görüşe ihtiyacım var benim gözden kaçırdığım bir nokta olabilir.

18 Ocak 2012 17:43

awshin, devlette kadro sınırlı özellikle bazı mühendislikler için sayıca çok az alım yapıyor. Herkes ister devlete girim dediğin ücreti almayı fakat Türkiye'deki mühendis sayısına bakarsan bunun olmayacağı gayet ortada. O yüzden devlet alımlarındaki puanlar 90'lar civarında oluyor. Bu nedenle bu tarz alternatifler de değerlendirilmeli. Benim Halkbankası ilanı ile ilgili tek çekincem 5 yıl süre çalışma zorunluluğu ve tazminat konusu.

silentboy
Genel Müdür
18 Ocak 2012 18:20

SORU: Yazılı sınav sonucunda 60 ve üzeri puan alan herkes mülakata girmeye

hak kazanacak mı?

CEVAP: Hayır. Sınav ilanında da belirtildiği üzere, sınav sonuçları, tercihte bulunulan

il ve unvan bazında ayrı ayrı en yüksek puandan başlayarak sıralanacak ve

belirlenen kontenjan kadar aday (son adayla aynı puanı alan tüm adaylar dahil), 60

puan ve üzerinde olmak koşuluyla mülakata çağrılacaktır.

SORU: Alınacak Uzman Yardımcısı ve Uzman Yardımcısı (Mühendis) toplamı

kaç kişidir.

CEVAP: Toplam alınacak sayı yaklaşık 200 kişi civarındadır.

SORU: Alınacak elemanların il bazındaki kontenjanı (dağılımı) nedir?

CEVAP: Adayın il bazındaki kontenjanlara bakarak sınavda şansının en yüksek

olduğunu düşündüğü ili değil, halen ikamet ettiği veya ikamet etmeyi istediği ili tercih

edebilmesini sağlamak amacıyla, il bazında kontenjanlar açıklanmamaktadır. Çünkü,

sınav ilanında da bulunan "Yapılacak mülakat sonucunda başarılı olan adaylar, sadece tercih

ettikleri il?de çalıştırılacak olup, başka bir il?e tayinleri mümkün olmayacaktır." hükmü

çerçevesinde, tayin imkanı bulunmamaktadır.

http://www.halkbank.com.tr/images/articles/Halkbank_Haberler/aday_soru1.pdf

Çembernet
Şef
22 Ocak 2012 15:01

Awshin

Ben halkbankasında çalışıyorum,DSİ'de mühendis olarak çalışan bir arkadaşımın maaşını hesapladım bu yazıyı okuyunca.Adam 6 yıllık mühendis 2460 aylık adamın ortalaması.Üstelik bu rakama arazi,keşif vs de dahil,adamın aralık ayındaki maaşı 2272 mesela.2992 de nerden çıktı arkadaşım??Sen vergi dilimini hesaba katmıyon galiba..

Adam 6 yıllık mühendis olduna göre de %2 kıdem zammı da dahildir bu maaşa.Yani devlette 657 ye tabii bir mühendisin alacağı para ilk 5 yıl için 2400 falan,ha bi de enflasyon farkını koy o kadar yani.

Belki 399 a tabi olanların ki bir 100 tl fazladır ortalama bazda o kadar.

Lütfen maaşları abartmayalım..

awshin
Aday Memur
24 Ocak 2012 15:15

@eksponansiyel

tazminat konusundaki cekincelerinde gerçekten haklısın.

@Çembernet

arkadaşın sana yalan söylüyor galiba o zaman. Mühendislerin ek ödemesi 796 TL oldu. Enflasyon farkı zammından önce maaş 2690 dı. eşit işe eşit ücret dengelemesi, enflasyon farkı ve ben olası %3 zammı düşünerek 2992 demiştim. %3-4 arası zam gecikince maaş 2992 olmadı ama mart ayında bu zam olacak geriye dönük olarak ödenecek, Verdiğim rakama arazi tazminatları dahil değildir. Ben Çevre Şehircilikteyim şu an maaşım 2690 %4 olası zam sonucu buyur hesaplayıver

Ebonest
Aday Memur
24 Ocak 2012 15:26

Merhaba arkadaşlar,

Bireyselde uzman arkadaşımın dediğine göre, tayin gerçekten engelleniyor, eş durumu falan da yaramadı kendisine. İstifa ile ayrılmak istediğinizde tazminat sözkonusu ama yalnızca size verilecek eğitimin karşılığı olan tutarı geri ödeyerek ayrılmak için avukat tutup başvurmak yeterli oluyormuş. Aynı şekilde kurumda müfettiş bir tanıdığım da ayrılanların olduğunu ama eğitim ücreti haricinde ödemediklerini anlattı.

Bir diğer husus da işe başlar başlamaz askere gidip, döndüğünüzde pozisyonunuzda başlayabiliyorsunuz. 3 yıl tayin olamama ve 5 yıl istifa edememe müddetinden düşülmüyor askerlik süresi.

Yeni yılda alınan maaşlarla ilgili bilgiyi arkadaşımla tekrar iletişime geçince yazacağım. Ayrıca dil tazminatı varmış, yine doğru bilgiyi aldığımda paylaşacağım.

Toplam 27 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi