Editörler : ayşegül bgm
20 Aralık 2012 21:03

Sağlık Müdürlüğü Personeli dağıtılması.

Mrb Arkadaşlar.

Eşim 17 yıldır Sağlık Bakanlığında Ebe olarak çalışmaktadır.Geçen yıl il içi puan durumuna göre düzenlenen atama ile Sağlık Müdürlüğüne tayin oldu ve 1 yıldırda kadrosuda aynı yerde olmak üzere Sağlık Müdürlüğünde çalışmaktadır.Sağlık Müdürlüklerinde Ebe,Hemşire ve Sağlık Memuru kadrosunda çalışan personelin bu gün itibari ile Devlet Hastanesine tayinlerinin yapıldığını öğrendik.Tayinler Pdc ye düşmüş baktık.

İlk sorum; isteğimiz dışında bu tayin yapılabilirmi ve yapılırsa mahkemeden dönme durumu olurmu?

Şayet bu olmazsa eşim ebe kadrosundan düz memurluğa (Bilgisayar İşletmeni yada Veri Hazırlama gibi) geçiş yapıp Müdürlükte kalabilirmi?(Yanlış anlaşılmasın Hastane kaçkını yada Müdürlük sevdalısı değiliz ama çocuklar,okul,benim işim,evin yeri vb. sebeplerden dolayı zorunlu olarak düşünmekteyiz.)

osenolamazsın
Aday Memur
20 Aralık 2012 23:19

Mahkemeden dönme gibi bir durum söz konusu olamaz.Nihayetinde kurumun personel planlalaması yapma ha

osenolamazsın
Aday Memur
20 Aralık 2012 23:28

planlama yapma hakkı var.branşı dışında çalıştırmamak kaydı ile.ebe olan eşinizin vhki yada düz memeur olma şansı bence yok.bu konuda unvan değişikliği sınavından bahsedenler olacaktır ama ben hiç görmedim 10 yıllık meslek hayatımda.Zorunlu sebeblerinize gelince anlayışla karşılıyorum ancak herkesin değişik sebepleri var iş konusunda bende dahil ama adama göre iş ayarlamak bence herşeyden önce vatana ihanettir. idare çalışanın özel sebeplerini gözeterek çalışma şekli ayarlayacak olsa memlette iş yapacak memur kalmaz.ebelik hemşirelik vs sağlık personeli olmak zaten hayatından taviz vermekdir bir yerde.

tuzey
Şube Müdürü
21 Aralık 2012 09:24

Arkadaşlar avukatlara müracat ettiler bile.9.madde de kadro fazlası personelin ataması yapılamaz ve personel ayrıldığından yeni atama yapılmaz ibaresini bakanlık hiçe saydı.Kurum dışı atama yaptı.O kadar yıllık personeline seçme hakkı bile tanımadı.Ünvanınız neyse o işte çalışın yazan arkadaşlara şunu söylemek istiyorum.Beni müdürlüğe ne dayım çağırdı ne de milletvekili amcam.Müdürlük iflasın eşiğindeydi,bakanlıktan ha bire ihtar geliyordu,senin bil bilgin var,akıllı adamsın gel kurtar denildi.Gece demedim,hafta sonu demedim,ailemi,tatilimi,raporumu feda ettim.O kadar yıl çalışırken dayısı olan arkadaşlar ocaklarda 09-15 çalışırken,hastanelerde gözüküpte poliklinikte çayını içerken ben tüm personelin,tayiniydi,siciliyle uğraştım.Şimdi yallah deniyor.Hak bunun neresinde arkadaşlar.Ağlaya ağlaya gönderildiğimiz sağlık meslek liselerinden aldığım ünvanı bir ömür taşımak zorundamıyım.Kim 13 yaşındaki çocuğa ilerde nöbet tutacaksın hadi bakalım dedi.Kim öss de alan dışına çıkmamızı yasakladı.Ellerinizi vicdanınıza koyun arkadaşlar.Buralardaki memur arkadaşlara kalsaydınız durumunuzu anlardınız ama oda olacak inşallah.

osenolamazsın
Aday Memur
21 Aralık 2012 10:14

Kardeş desene sen olmasan koca müdürlük batacakmış.Hay allah razı olsun senden :)

osenolamazsın
Aday Memur
21 Aralık 2012 10:16

"senin bil bilgin var,akıllı adamsın gel kurtar denildi" bide çok mütevazıymışsın bunu anladık.

raşi61
Şube Müdürü
21 Aralık 2012 11:25

bence atamalar doğru ama usul yanlış milli eğitimin yaptığı gibi yapılmalı kadro fazlası olanlar tespit edilip boş olan yerlerde tespit edilip puana göre tercih alınarak atama yapılmalı idi.

skorpion_
Şef
21 Aralık 2012 13:02

arkadaşlar konu hakkında ilk haberi yapan ve konu hakkında bakanlıkla görüşen bir site var takip edin;

arkadaşım o haberi ilk olarak sabimer.com yapmış 20.12.2012 saat 8.15 de girilmiş. diğer tüm siteler burdan haberi kopyalamış :)) bakın link atıyorum..

http://www.sabimer.com/?Syf=26&Syz=198052&/Sağlık-Personellerine-Sürpriz-Tayin!-20.12.2012-08:15

tuzey
Şube Müdürü
21 Aralık 2012 13:52

Osenolamazsın nickini sana çok yakıştırdığımı bilmeni isterim.sence durumumu sana nasıl anlatmalıydım,Bana açık açık gel ,senin bil bil var denildi,çünkü bilgisayar teknikeriyim.o küçük beynin kavramıştır umarım.ben olmadan olsaydı şimdiki müdürüm şuan Ankara uçaklarında olmazdı.Bakanlıktan ,artı genel sekreterlikten talebim var,hatta aklının yetmeyeceği başka ünvanlarada.Sen hayatından taviz vermeye devam et güzel kardeşim olur mu,ne de olsa tebrik yerine alaycı üslubun sana yakışıyor.

osenolamazsın
Aday Memur
21 Aralık 2012 14:29

Haa pardon. demek sağlık bakanının her fırsatta bahsettiği sağlıkta dönüşümün süper kahramanı sendin demek.bu vatan sana minnettar.benim beynimin büyüklüğünü küçüklüğünü bırak kenara da madem bu kadar yeteneklisin git yeni yerinde mucizeler yarat burada ağlayacağına...

mad_soldier
Memur
21 Aralık 2012 14:45

tayinler süpriz falan değildi, listeler il sağlık müdürlüğünden alındı ve sisteme girildi. listede kimin ismi var kimin yok personel bilmiyormuydu.

bingöl.shçek
Daire Başkanı
21 Aralık 2012 15:17

nöbet tutacak eleman lazım yeter artık :) 4 liraya ekstra nöbet tutmaktan bıktı millet.

osenolamazsın
Aday Memur
21 Aralık 2012 15:24

olmaz birader admları rahatsız etmeyelim onlar odalarında çay kahve dedikodu yapsın.millet 10 nöbet

osenolamazsın
Aday Memur
21 Aralık 2012 15:25

millet ayda 10 nöbet tutsun.torpili olmayanında canı çıksın

mecburcu
Memur
21 Aralık 2012 15:43

çok yerinde bi uygulama..bakanlık ilk kez doğru bişey yapmışş..kusura bakmayın ama bizim nöbetlerde çalışmaktan anamız ağlarken siz müdürlük odalarında masanızın başında face te takılıyordunuz..ve aynı maaş dönerde de daha yeni küçük bi fark..haksızlık..torpilini adamını bulan çökmüş müdürlüğe sıcacık takılıyor bulamayanın ambulansta serviste acilde canı çıkıyor..pdc fazlası 1 kişinin bile olmaması lazımm müdürlük ve halk sağlığında.hastanelere yeni gelen arkadaşlar bu günlerinizi mumla rarsınız geçmiş olsunn..ama İNŞALLAH en kısa zamanda adepte olup işşinizi yani sağlık personelliğini yaparsınız..saygılarımla..

ali2434
Memur
21 Aralık 2012 17:50

bakanlık ilk defa yerinde ve adam gibi bir iş yaptı.kimin aklına geldiyse artık.yılardır afedrsiniz ama biz eşek gibi çalışırken millet yan gelip yattı.ben eğitim araştırma hastanesin de çalışırken 10 lab tek acili çevirmeye çalışırken doktor arkadaşımın çalıştığı tsm de 8 lab tek vardı.ve milroskop ları dahi yoktu.sadece kan gurubu bakıyorlardı.yanlış olmasın ama kayseri ,ankara gibi yerlerde bu sayıların 20 leri bulduğunu okumuştum.zamanında torpilini bulan sendikasına yanaşan buralara kapağı atıyordu.herkezin oralara nasıl geldiğini hepimiz çok iyi biliyoruz.şimdi sendikalr dahil kimse kusura bakmasın herkez gelip işini yapacak.oralara eleman lazımsa bakanlık alır.dışarıda sizin yaptığınız düz memurluğu yapacak bilgisayardan da sizden çok daha iyi anlaya on binlrse insan var zaten.şimdi müdürlükleri biz kurtardık falan laflarını geçelim bi zahmet....arkadaşları üzdüysem şimdiden özür dilerim ama gerçekler bu şekilde malasef...

ravaha
Yasaklı
21 Aralık 2012 18:09

şu idari kısımda çalışan ebe ve hemşireleri de asıl görev yerlerine verseler ne güzel olurdu..

sağlıkçı 10
Aday Memur
21 Aralık 2012 18:57

kimse kusura bakmasın ama yıllardır hastanelerde nöbet tutmaktan anamız ağladı birazda oturanlar çalışsın.ayda 9 -10 nöbet tutmaktan ne aile hayatımız ne sosyal hayatımız oldu.yeter artık birilerinin bir şeyler yapması gerekiyordu.ne akp liyim nede sağlık senliyim.hemşirenin ebenin sağlık müdürlüğünde ne işi var.herkes bu mesleği seçerkenken düşünmeliydi çalışma şartlarını.inşallah bizim hastaneyede birileri gelir.

tuzey
Şube Müdürü
21 Aralık 2012 19:25

Osenolamazsın arkadaşım ,sağlıkta süper dönüşümün kahramanı ben miyim yazmışım,hakkaten çok güldürdün beni.Sana laf yetiştiremeyeceğim çünkü asıl senin gibi ağlamıyorum.Kağıt üstündeki olan sorunum çoktan çözüldü,herkes hak ettiği yeri bulur.Ben burda derdimi paylaşırken sen çay kahveden bahsetmişsin.Şuan evime yeni geldim,ricam mesaj saatine bakmandır.Bunu kimin için yapıyorum acaba,bilemiyorsan bordrodaki ünvanına bakabilirsin.Diğer arkadaşlarda 3-5 kişi geldi diye nöbet sayınız azalmaz merak etmeyin.Sanki müdürlükte çalıştıksa hiç nöbet tutmadık değilmi,halk sağlığına geçmek için ne de çok uğraşmıştınız,nasılda içinizdeki ihtirası belli ediyorsunuz,üzüldüm.

uyanın millet
Aday Memur
21 Aralık 2012 19:39

Listeler Müdürlükten alınmadı,verilen listeleri bakanlık işleme almadı,il bazında standart fazlası personeli belirleyerek hizmet puanına göre atadı.Bakanlıkta çalışıyorum ve işin aslını yazıyorum.Bilip bilmeden yazmayalım lütfen,yanlış anlamalara sebep olabilirsiniz.Fazla personel hastanelere geliyor diye hastaneler kurtulmaz arkadaşlar.Hanginiz müdürlüklere geçmek için torpilinizi aramadınız,şansınızı denemediniz.Daha kötü günler gelecek, PDC üstü olduğunuzda il dışı bile gidebileceksiniz.Bu günleri hepimiz arayacağız.

mad_soldier, 11 yıl önce

tayinler süpriz falan değildi, listeler il sağlık müdürlüğünden alındı ve sisteme girildi. listede kimin ismi var kimin yok personel bilmiyormuydu.

ener özgür
Kapalı
21 Aralık 2012 20:15

vatana millete en iyi faydayi kendi işlerini yaparak sagliycaklardir. hayırlısı oldu.

Toplam 98 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi