Editörler : Lanet
21 Eylül 2011 19:05

Yeni buzdolabı alacaklar lütfen dikkat, "Bosch"tan uzak durun!

Markasına güvenerek satın aldığım buzdolabım satın olduğımdan beri hep sorun çıkarıyor.Bosh gerçekten tam bir fiyasko.Müşteri hizmetleri ve teknik servis el birliği ile birer sorun.Bir aydır buzdobı problemli.Parça değişecek deniliyor değiştiiiriyorlar sonuç yine fiyasko.tek tek buzdolabının bütün parçalarını değiştirecekler sanırım.Her gün bir parça değiştirerek arızayı bulmayı umuyorlar.siz siz olun BOŞ tan uzak durun.Reklamlarına aldanmayın.Vasiyetime yazacam bu markadan kimse bir şey almasın diye.

nannarnannar
Memur
21 Eylül 2011 19:11

çamaşır makinası bulaşık makinası ve diğer eşyalar farklı markadan.yazmışken bunu da belirteyim profilo.aldığım günden beri hiçbir problem yaşamadım Ama bu boş varya bu boş (özellikle Bosh yazmıyorum Çünkü adı üzerinde boş)hep problem hep sorun.Bu markadan buzdobı alan olursa günahım boynuna.

nannarnannar
Memur
21 Eylül 2011 19:18

buzdobanın modelini de yazayım KSU 4321.Bir önceki arızada arızayı gidermek için buzluk kısmının alt tarafını kesmemiz lazım dediler ve kestiler.arızayı gerçekten giderdiler o zaman.Düşünsenize vida sökme yerine spiralle kesip öyle ulaşıyorlar arızaya.Yeni buzdolabı alacam ama asla ve asla boş olmayacak.

nannarnannar
Memur
21 Eylül 2011 19:21

boşla ilgili benim gibiproblem yaşayan varmı acaba.Buzdolabı dışındaki ürünlerde de böyle problemler var mı.Bir aydır sorun çözecekler adamlar.

agatha040
Kapalı
21 Eylül 2011 20:58

bizde bulaşık makinesinden memnun değiliz bardaklarımızı hep cizdi malesef fiyasko çıktı

nannarnannar
Memur
21 Eylül 2011 21:52

boşa(Bosh) paranızı harcamayın.Başınıza dert almayın.

sevda sena
Aday Memur
21 Eylül 2011 21:57

bosh en pahalı marka.evet bende beyaz eşyalarını beyenmiyorum.tavsiye etmem bu markayı.

- XXL
Yasaklı
21 Eylül 2011 23:08

tv de adamlar reklam yapıyor bizim millette çok reklam yapılıyor demekki kalitelidir diyerekten alıyorlar bu markayı

tv hariç ne alacaksan al arçelik al

7 yılda garanti yaptır.servisi hiç üzmez hemen gelip değiştiriyorlar sorgusuz sualsiz

yerli malı sonuçta

nannarnannar
Memur
23 Eylül 2011 18:36

Boş BOMBOŞ (Bosh) almayın.Haram paranız varsa boş alın.eşinizle kavga etmek istiyorsanız boş alın.Sürekli servis bekleyecekseniz boş alın.Srvis arızayı tespit etmeden parçaları değiştiricem deyip sizi yolmaya razı iseniz boş bomboş (BOSH) alın.

sevda sena
Aday Memur
24 Eylül 2011 12:31

her zaman ürün kullanıldıktan sonra kendini belli eder.Ben bosh tan hiç memnun değilim.kimseye tavsiye etmem.siz siz olun bosh almayın.

nannarnannar
Memur
25 Eylül 2011 21:54

Bosh ürünlerinin kullanım süresi 10 yıldır.10 yıldan sonra arızalanması durumunda yedek parçasını bulamazsınız çünkü yedek parçasını üretmiyorlar.Müşteri hizmetleri arızalı buzadolabı için zaten 10 yıllık diyor.siz siz olun boshtan ürün satın almayın.tatlı dilleri ve yalan sözleri ile müşteri kapıp ürünlerini kakalamaya çalışıyorlar.sonrada ne halin varsa gör.

aoelmas
Şef
28 Eylül 2011 03:49

bütün beyaz eşyalarım bosch ve gayet de memnunum...

navek
Daire Başkanı
09 Ekim 2011 01:47

çamaşır makineleri ve bulaşık makineleri çok iyi olmakla birlikte,buzdolapları çok kötüdür.(bosch-siemens-profilo aynı ailedr ve hepsi için geçerlidir.) bosch buzdolapları buz kırma sesi yapar,gece eve hırsız girdi diye fırlarsınız. ayrıca bloklama sorunu vardır. buzluk ve soğutucu arasındaki kanallar buzla kaplanır ve soğutucu kısmı soğutamaz duruma gelir. iyi olan modelleri xl ve xxl modelleridir ama onlarda zaten bosch yada siemens değildir, lg üretimidir.ve lg deki aynı modelden de 500-600tl daha pahalıdır.

navek
Daire Başkanı
09 Ekim 2011 01:58

agatha hocam bardakları çizmesi makineden değil. tuz ayarından yada deterjandan. yaşadığınız yerin su sertlik seviyesini öğrenip tuz ayarını yaptırırsanız problem çözülür. avrupanın suları çok kireçli olduğu için tuz ayarları en son seviyede geliyor,sizin yaşadığınız yer de kireç oranı az bir yerse bardakları çizmesi normaldir. bosch bulaşık makinemden zaten memnundum,şimdi taşındığım yerde aynı malzemeyle performansı daha da arttı.tamamen suyun ve ayarın tam denk gelmesiyle alakalı. ayrıca deterjan da çizer. calgonit yeni adıyla finish çok çiziyor bardakları. ben 3-4 kere yıkadım finishle,sonra prile bir geçtim, 1 yıldır finishin yaptığı çiziklere ek olarak bir çizik daha görmedik bardaklarda.

navek
Daire Başkanı
09 Ekim 2011 02:15

ayrıca birşey daha söyliyim, nannar arkadaşım memnun olduğun profilolar bosch ve siemensle aynı fabrikada üretiliyor. bosch-siemens orta ve üst sınıf,profilo alt ve orta sınıf modelleri üretir. mesela 2 üst model çam. mak. boschta was20763tr,siemenste wm10s763tr kodlu olarak satılıyor profiloda bunların muadili yok. üç orta sınıf makineyi söyliyeyim, profilo cm1001tr, bosch was20360tr,siemens wm10p360tr ön panelleri ve 1-2 program farlılıkları dışında biribiriyle %100 aynıdırlar. ama profilo bunlardan 200-300tl ucuzdur. bu tamamen isimle alakalı. siemens te genelde ya aynı ya da 50tl civarı ucuzdur boschtan %100 aynı olmasına rağmen. ingilterede de siemens boschtan daha fazla tutulmakta. boschtan bir modeli beğenirseniz bunun denk olanını profilodan almak daha karlıdır.

navek
Daire Başkanı
09 Ekim 2011 02:26

büyük şehirlerde yaşayanlar daha iyi bilir, bir de gagneau markası vardır. bu marka da bosch ailesinin markasıdır ama onu ayrı tutarlar. pek bilinmez öyle olduğu ve daha üst sınıftır.

kralexx
Yasaklı
09 Ekim 2011 12:31

benım de butun beyaz esyalarım bosch genel olarak memnunum..gunumuzde fırmalar servıslerını de dusunerek omurluk araclar yapmıyorlar..zaten teknolojıyı udusndugunuzde 10 sene sonra zaten aldıgınız makınenın gunun sartlarına gore kullanımı bıtmıs olur..

KASIMOZEL
Aday Memur
11 Ekim 2011 19:05

Bosh bütün elektirikli araçlarda sanırım en ideali.Beyaz eşya hariç.Elektrikler sürekli gidip geldiği için çabuk arızalanıyor.Avrupa ülkelerinde elektiriğin kesilmesi nadirdir.Bence bosh un türkiye şartlarına uyum problemi var.Bende bobosh aldığım için pişmanım.Gecenin ortasında buz eritme sesleri adamı çileden çıkarıyor.Reklama değil ürüne bakışmalı bence

navek
Daire Başkanı
12 Ekim 2011 00:31

evet bosch buzdolabı şikayetleri artıyor, dediğim doğrulanıyor. bosch-siemens-profilo çamaşır ve bulaşık mak. şiddetle tavsiye etmekle birlikte, buzdolaplarını önermiyorum. iç dizayn olarak en ideal dolaplar bu markalardadır ama performans olarak berbatlar. kasım özelin dediği gibi buz kırma sesleri delirtir, bloklama problemi varsa zaten çöpe atın.

yurdaakul
Kapalı
12 Ekim 2011 00:38

en iyisi arçelik

bujubuju
Memur
13 Ekim 2011 00:26

benimde buzdolabım ve bulasık makinem bosh ben memnunum 1 yıldır kulanıyoruz ve herhangi bir sorun yaşamadık. sanırım elektronik esya biraz sans işi.

Toplam 33 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi