Editörler : "eskiyara"Pangaea
02 Mart 2011 22:12

doğum izni bitiminde göreve başlama???

arkadaşlar doğum iznim haftaya bitiyor. ama ben rapor alacağım. sanırım rapor almadan önce 1 gün için göreve başlamam gerekiyormuş. bunun için bir yazı ya da bir dilekçe mi yazılıyor?

ççk06
Aday Memur
02 Mart 2011 22:33

kimse yok mu cevap yazacak?

ççk06
Aday Memur
02 Mart 2011 22:55

allah rızası için çocuk uyanmadan biri bir cevap yazsa...

nergisss__
Aday Memur
02 Mart 2011 23:36

göreve başlayacağınız tarihten itibaren rapor alın hocam,okula gitmenize gerek olduğunu sanmıyorum. dilekçeye lüzüm yok hastalık raporu bu. belki ücretsiz için dilekçe yazılıyor onu söylemişlerdir size, rapor için dilekçeye gerek yok. kolay gelsin:)))

nturpdr
Aday Memur
03 Mart 2011 08:49

Hocam izin bitince (diyelim 4.3.2011 de bitiyor; 3.3.2011 gecesi ya da 4.3.2011 sabahı giriş yapmalısınız) acilden giriş yaparsanız, acildeki doktor da rapor alacağınız doktora sevk ederse göreve başlamanıza gerek yok diye biliyorum

osman20000
Daire Başkanı
03 Mart 2011 09:47

Okulunuza gidin Müdürünüz ücretsiz izin dönüşü göreve başlama yazısını yazsın ondan sonra doktora müraacat etmenizi tavsiye ederim.

edam1984
Şef
03 Mart 2011 12:10

hocam aynı durumdayız,benim de 2 hafta sonra iznim bitiyor ve bana idareciler 1 gün de olsa okulda göreve başlayıp öyle rapor alabilirsiniz dediler,haberiniz olsun.

piti
Şef
03 Mart 2011 18:56

arkadaşlar okula gidip göreve başlamak zorundasınız.göreve başlama yapıp ondan sonra rapor alabilirsiniz.ben de ilk dönem yaşadım bunları.bu şekilde yaptırdı idare bize

ççk06
Aday Memur
03 Mart 2011 21:18

piti hocam peki göreve başlama nasıl oluyor? sadece idare yazı mı yazacak yoksa derse falan girilmesi gerekiyor mu? ya çocuğu bırakacak kimse yok, okula gidip 5 dk. görünsek yetmez mi:(

tasarım.cı
Aday Memur
04 Mart 2011 09:40

benim de iznim haftaya bitiyo üstelik aday memurum bakalım ne diyecekler ben de 3 ay ücretsiz alayım diyorum.alsam adaylık süre bitimim 3 ay ileri atacak.2012 martı buluyo.il içi eş durumu istemeyi düşünüyodum seneye adaylık kalkınca acaba yetişir miyim

piti
Şef
05 Mart 2011 23:12

çç06 hocam mudure kalmış bi şey.biz yarım saat kaldık eşim ve bebekle gitmiştik.müdür bey sağolsun hemen yolladı bizi.

kaizma
Şef
06 Mart 2011 00:48

idareyle bir ilginiz yok..diyelim ki doğum nedeniyle mazeret izniniz 5 mart 2011 de bitiyor ,5 mart sabahaı okula hiç gitmeden aile hekiminize yada en yakın sağlık ocağına gidin rapor alın ve bu raporunun bir nüshasını okula götürün okuldaki memur bunu ilsise işler ve izin onay belgesi çıkar bu belgeyi önce müdürn imzalamsını isteyin imzalasın müdür yoksa sorumlu md yardımcısı ve bir nüshasını siz alın iş tamamdır...bir yılda rapor süreniz 40 gündür.10 10 göreve başma 10 10 dur...

ama siz 10 gün alın kontrol yazdırın tekrar 10 alın sonra göreve başyacağınız sabah okula gitmeden rapor alıp okulşu arayıp hasta oldunuzu söyleyin ve raporu verin....

tabiki gerçekten hasatiseniz zaten hasta değilseniz rapor alamassınız...hukuk danışmanlarımzıda aynısını söylüyor bende hukukçuyum bu konuda yakınlarımla ilgilendiğim için biliyorum ,yoksa ticaret içindeyiz ticarette rapora felan gerek yok...

adaylığınızada eğer temel hazırlayıcı uygulamalıyı tamamladı iseniz sorun olmaz eğer tamamlamadı iseniz dönüşte tamamlarsınız idare birşey yapamaz...ama sakın disiplin cezası almamaya bakın yeni torba yasa yürülükte o sebeple aday memurun görevine son verilmesi eskisinden daha kolay....

bu bigileri meleğiniz için yazdım allah tüm melekleri esirgesin...bebekler herzaman önceliklidir ...kendi kanatim doğum yapmış bir hanımda herzman yardım edilmeli ve öncelik vreilmelidir çünkü bebek ve kendileri özeldir...hepimizn başından geçen olaylar...

ama benim önerim idareyele işbirliği içinde olmanız mutlaka yardım edeceklerdir,çoğu idareci arkadaşım melek gibiinsanlar zaten o sebeple idareci oluyorlar tabi her meslekte olduğu gibi kıl tüy olucak ama siz mesleğinizi sevin iyi insanlar karşınıza çıkacaktır... eğer yardım etmez iseler korkmayın kakınız belli yasa yönetmelik genelgelerle ....

kaizma
Şef
06 Mart 2011 00:52

doğum izni bitiği gün okula başlayacaksınız diye zorunluluk yok...sabah kalktınzı baktıznı ateşiniz yüksek hemne doktora gidin rapor alın göreve başladığınız gün hastalandınız,,

ççk06
Aday Memur
06 Mart 2011 13:42

iyi de arkadaşlar, ben hastanedeki sgk irtibat bürosuna sordum. bana 1 gün göreve başlayacaksın dediler. okulda göreve başlama yazısı mı yazılacak? yani okulda herhangi bir işlem yapılacak mı?

06 Mart 2011 14:30

rapor almak için bır gun çalışacaksın dıye bırsey yok bende dogum yaptım ıznım 16 ocakta bıtıyordu 17 ocakta çalışma yazıyordu 16 ocakta acıle gırıs yaptrdım 17sındede rapor aldım 1.donemı raporla kapattım okuldanda herhengı bır yazı almadım

06 Mart 2011 14:32

buarada benım kaldıgım yer ıle çalıştıgım yer farklıydı oyuzden acıle gırış yaptım sız aynı yerdeysenız çalışma gununuzde de rapor alabılırsınız

spdkuark
Aday Memur
06 Mart 2011 17:39

nilüfer021 hocam, iyi akşamlar,ben 38+3 te doğum yaptım,nisan başında doğum iznim bitecek.ancak ben rapor alıp dönemi kapatmak istiyorum, sanırım siz de öyle yapmışsınız.bu konuda bana yardımcı olurmusunuz?nasıl heyet raporu alabilirim? teşekkürler.

boatswain
Şef
06 Mart 2011 20:38

çalışabilir raporu, 37. hafta istirahati ve doğum sonrası 8 hafta istirahat almıştım, doğumdan sonra doktor 5 haftalık kısmı biz yazmıyoruz kurumunuz önceki rapora göre ekleme yapıyor dediler . bilen varsa sevinirim.

''Cudana''
Şube Müdürü
07 Mart 2011 09:06

Bu birazda idarenin tutumuna baglı ama dogum izni bittiği gün göreve başlamanıza gerek yok, tabi o gün rapor alırsanız.

Ancak diyelim ki 10 gün rapor aldınız, sonrasında 1 gün göreve başlayıp tekrar rapor alabilirsiniz...Şahsen ben öyle yapacagım :)

boatswain hocam 37. haftadaki raporunuza 8+5 yazmaları gerekiyordu.

Şayet yazmamışlarsa dilekçe yazarak o 5 haftanın eklenmesini talep ediniz...

asufiliz
Şef
07 Mart 2011 15:38

boatswain hocam,

5 haftalık kısmı doktor yazmıyor. Çalıştığınız okul iznin sonuna ekliyor. Ben de 32. haftada doktordan ''37. haftaya kadar çalışabilir, 5 haftayı doğum sonrasına eklemesi uygundur.'' yazısı alıp okula bırakmıştım. Doğum yaptığımda da doktor 8 haftalık izni yazdı. 5 haftayı işyerinin ekleyeceğini söyledi. Okulla görüştüğümde de aynı cevabı aldım. ''Biz ekleyeceğiz. Siz en son --- tarihte başlayacaksınız'' dediler. Ondan sonra da rapor aldım.

boatswain
Şef
07 Mart 2011 18:44

teşekkür ederim arkadaşlar

Toplam 26 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi