Editörler : swat3410
«78910111213141516171819

YARGU
Aday Memur
18 Eylül 2014 10:04

Değerli meslektaşlarım.. Yanlış anlaşılmaktan korkarak öncelikle şunun bilinmesini istiyorum. Ben ilk 100 civarındayım. Resmi geniş gören arkadaşlar bu netice ile sadece bir rütbe değil, yarınlarımızda olası muhtemel karanlık haksızlıklara ışık tutarak bu azim emsaller cesaret verecektir.. Ben bu forum ve kaynağı olan HAK ARAMA HÜRRİYETİ mücadelesi ve kararlılığını gördüm. Zira yakın vadede olmasada fazla uzak olmayan orta vadede yeni ğelişmelere gebedir.Türkiyemizde hiç bir şey bizim mesleğe başladığımız gibi değil. olmayacaktır. Ben haşa..! hak arayan her kim olursa olsun bu davadada, gerek mahkeme süreciyle ve gerekse yapıcı yorumlarıyla destek veren değerli meslektaşlarımı hevese muktedir şımarık çocuklar olarak görmediğim. Haddimede değil. Allah başta Devletimiz olmak üzere, ekmeğini yediğim teşkilatıma zeval vermesin. Her dem yanında olsun. Hayırlı görevler arkadaşlarım..

ercucem
Aday Memur
18 Eylül 2014 12:02

ALLAH ALLAH SANKİ GİTTİĞİMİZ YERDE AMİRLİK YAPACAĞIZ.

ekaya70
Aday Memur
18 Eylül 2014 12:25

"DAĞ FARE DOĞURDU" atasözü gerçek oldu. Hani düşük puanlı olan yüksek puanlı olanın amiri olamayacaktı. Bu genelgeye göre yine düşük puanlı biri yüksek puanlı birinin amiri olabilecek. Örneğin 75 puan bir arkadaşımız bulunduğu ili tercih edecek, başka bir ili okul, ev, gibi nedenlerle yazmadığı için o ilin kontenjanına giremeyerek başpolis olamayacak. Ancak 50 puan alan başka bir arkadaşımız 10 tercihin hepsini yaparak bir yere atanacak. 2 sene sonrada tayin isteyip 75 puan alan arkadaşın iline atanabilecek. Dolayısıyla yine aynı sınava girip düşük puanlı alan biri yüksek puanlı alan birinin amiri konumuna geçmiş olacak. ee, ne oldu bizim İDDK kararında geçen "düşük puanlı, yüksek puanlı meselesi". İlk 9750 ye tercih gönderilmediği müddetçe ne olursa olsun, yine düşük puanlı yüksek puanlı birinin amiri olabilecek. Dolayısıyla "DAĞ FARE DOĞURDU". Tüm arkadaşlarım için hayırlısı olması dileği ile.

ercucem
Aday Memur
18 Eylül 2014 13:53

en düşük alan kaçtı,30 muydu sisteme bak ya adam yine başpolis...ne değişti ki

MUHTAR-
Kapalı
18 Eylül 2014 14:09

arkadaşlar şu il kontenjanlarının olduğu liste elinde olan illerin kontenjanını yazabilirmi. 8-10 dakika ayırıp buraya yazarsanız çok memnun oluruz. personel daire başkanlığının sayfasındaki genelgede il kontenjanlarının olduğu ek yok. birimlere giden genelgede varmış ama bize henüz bir genelge gelmedi..

Recklesssss
Aday Memur
18 Eylül 2014 14:44

Sen fare doğurdun arkadaşlarımızın isyanı ne idi 9700 yukarıdan aşağıya sıralanmamasıydı şimdi hak yerini buldu isteyen kabul eder gider, hak benim hakkım isteyen gitmez ama bana hakkım olanı ver

ekaya70, 10 yıl önce

"DAĞ FARE DOĞURDU" atasözü gerçek oldu. Hani düşük puanlı olan yüksek puanlı olanın amiri olamayacaktı. Bu genelgeye göre yine düşük puanlı biri yüksek puanlı birinin amiri olabilecek. Örneğin 75 puan bir arkadaşımız bulunduğu ili tercih edecek, başka bir ili okul, ev, gibi nedenlerle yazmadığı için o ilin kontenjanına giremeyerek başpolis olamayacak. Ancak 50 puan alan başka bir arkadaşımız 10 tercihin hepsini yaparak bir yere atanacak. 2 sene sonrada tayin isteyip 75 puan alan arkadaşın iline atanabilecek. Dolayısıyla yine aynı sınava girip düşük puanlı alan biri yüksek puanlı alan birinin amiri konumuna geçmiş olacak. ee, ne oldu bizim İDDK kararında geçen "düşük puanlı, yüksek puanlı meselesi". İlk 9750 ye tercih gönderilmediği müddetçe ne olursa olsun, yine düşük puanlı yüksek puanlı birinin amiri olabilecek. Dolayısıyla "DAĞ FARE DOĞURDU". Tüm arkadaşlarım için hayırlısı olması dileği ile.

benimadımhiçkimse
Aday Memur
18 Eylül 2014 17:03

Allah' ıma binlerce şükürler olsun ki başpolislikten feragat etmek için bana fırsat verdi, çok şükür.( not: bu yorum için eleştiri yazacağınızı bildiğim için şimdiden söyleyim; 22 yıldır sokak polisiyim, hala sokak polisiyim, zaman zaman senede 3 ay gibi 120 personele gurup amirliği yapıyorum, çok da güzel yaptığıma inanıyorum, fakat bu rütbe işinin bana baş ağrısından başka hiç bir avantajı olmadı,) Cümleten Allah'a emanet olun.

muratx77
Aday Memur
18 Eylül 2014 17:20

Şimdi ben 8617 sıradayım bu sıralama yukarıdan aşagıyamı ilk 9750 kişimi yani

muratx77
Aday Memur
18 Eylül 2014 17:22

bu yapılan sıralama ilk 9750 kişi, genel olarak 10 yıl ve 24 yıl üzerimi yani 8600 olan biri bu ikisininde sıralaması içerisindemi oluyor ayrı ayrı sıralamamı var yoksaa....

MUHTAR-
Kapalı
18 Eylül 2014 22:04

10 yıl+35 yaş kendi arasında 24 yıllıklar kendi arasında sıralanıyor.. 10+35 yaş statüsünde isenız 7800 kişi arasında sıralamaya girmelisiniz.. 24 yıllık isenız 1950 kişi arasında sıralamaya giriyorsunuz... ayrıca sıralamanın bir önemi de yok. sadece atanma şansının ne olduguna bakıyorsun. sınava giren (basıyını tam bilmiyorum) 27000 kişinın hepsi tercıh yapacak. yanı 27 binincı sıradakıne de atama portalı açılacak.. eger adam hakkari ilini tercih eder de hakkarinin kontenjanını dolduracak kadar yüksek puanlı kişi tercih etmezse 25 puan la hakkariye başpolis olarak atanır...

muratx77, 10 yıl önce

bu yapılan sıralama ilk 9750 kişi, genel olarak 10 yıl ve 24 yıl üzerimi yani 8600 olan biri bu ikisininde sıralaması içerisindemi oluyor ayrı ayrı sıralamamı var yoksaa....

ercucem
Aday Memur
19 Eylül 2014 00:52

27000 değil.9750 kişi sınavı kazananlar

MUHTAR-
Kapalı
19 Eylül 2014 16:57

sadece 9750 kişi değil. sınava giren herkes tercih yapacak. ama yazdıgı il e puanı yeten 9750 kişi nın yerleşecek.. yanı yine 45 puanlının atanıp 60 puanlının atanamama durmu olabilir.. herkes puanının yetecegi yeri yazacak.. mesela adananın kontenjanı 249 .... 70 puanlı birisi tek tercih adana yı yazarsa ve kendısınden daha yüksek puanı olan 249 kişi adanayı yazarsa 70 puanlı arkadaş atanamayacak...

ercucem, 10 yıl önce

27000 değil.9750 kişi sınavı kazananlar

ercucem
Aday Memur
19 Eylül 2014 20:01

sınavdan aldığı puan diyor ve diğer meslek puanları,,yanlışım varsa kusura bakma

ercucem
Aday Memur
19 Eylül 2014 20:05

sınava giren herkes demişsin.sınava girmeden nasıl 70 puan olacak

MUHTAR-
Kapalı
20 Eylül 2014 04:09

güzel kardeşim sen benim yazdığımı anlamıyormusun yoksa kafamı buluyorsun.. sınava giren herkes tercih yapacak. sınava girmeden 70 puan dediğimi nerden çıkardın. sen sana atamanın nasıl yapılacağını anlatmaya çalıştım. meslek puanı dedği eğitim durumu+son 3 yılın sicil notu ortalaması+meslek kıdemi... sen neyi öğrenmek istiyorsun ben anlamadım.. yukarda açık açık yazdım..

ercucem, 10 yıl önce

sınava giren herkes demişsin.sınava girmeden nasıl 70 puan olacak

burak esk
Aday Memur
20 Eylül 2014 09:13

ekaya70 kardeşim sonuna kadar haklısın.fakat bu da şu demek 75 alan adam madem bunu bu kadar önemseyecek yarın öbür gün kendinden düşük puanlı birinin amiri konumuna düşmesi zoruna gidecek ozaman o 75 puanlı olan evini,okulu şuanki keyfini değil rütbesini düşünerek tercih yapacak.benim bulunduğum yerde çok var öyle valla hiç keyfimi bozamam burdan memnunum başka yer istemem diyor eee sen keyfini bozmak istemezsen yarın karşına 60 50 ile gelip amirin olurlar buna da yapacak bişey yok.bu artık kişinin kendi isteği oluyor.

YFÖ44
Aday Memur
20 Eylül 2014 11:18

polnete düşen başpolislikle ilgili yazıyı buraya yapıştıracak arkadaşımız varmı şimdiden teşekürler

ercucem
Aday Memur
22 Eylül 2014 10:07

neden ilk 9750 değil de hala puanın ve ile kontenjan,,bana kalırsa yine dava açılır ilk 9750 olması

ekaya70
Aday Memur
22 Eylül 2014 12:06

"DAĞ FARE DOĞURDU" diye başladığım yorumumun ne olduğunu bile anlamadan kendince cevap yazmışın. Ben neden "dağ fare doğurdu" (ki bu sadece bir atasözü) atasözünü yazdım anlatayım.

1- Bu yerleştirmenin özü düşük puanlının yüksek puanlıya amir olmasından dolayı idi. Ama EGM ne yaptı. İlk 9750'yi baz almayıp, sınava girip sadece adını soyadını yazarak çıkanlara bile tercih formu doldurma şansı vererek Binde 1 de olsa bu arkadaşı başpolis olarak atanma ihtimali doğurdu. Yani İDDK nın gerekçeli kararında geçen "düşük puan, yüksek puan" meselesini yine uygulamadı.

2- Bu yerleştirme de yine az puan alan arkadaşlar başpolis olup çok puan alanlara amirlik yapacak. Dolayısıyla bir önceki yerleştirmede olduğu gibi yine çok arkadaş mağdur olacak (bence mağdur arkadaş sayısı bir öncekinden daha az olmaz, hatta fazla olur. Çünkü bir çok arkadaş ev, çocuk, eğitim, sağlık nedeni ile tek tercih yapacak.)

3- Tercihden sonra atandığı yeri beğenmeyen feragat edecekmiş. Tamamen bir başka saçmalık. Arkadaşlarımız tercih yazacak ve diyelim ki Giresun'a yerleşti. Atama onayı geldi. "Ya bana Giresun geldi ama ben gitmek istemiyorum feragat edecem" diyecek. Peki Giresun'u yazıpda bu feragat eden arkadaşımız yüzünden Giresuna atanamayan başpolis arkadaşım ne olacak. Bunu genelgeyi hazırlayan EGM hiç düşündü mü acaba.

4- Başpolis olduğu için Polis Memuru arkadaşlarımızdan ortalama 6 yıl önce şarka gidenlerin durumuna gelince. Arkadaşlarımız şarka gittiler, ama şarktan başka yeri tercih etme şansları yok. Bulunduğu ilden başka yeri yazarsa 1 yıl sonra başka yere atanacak, yok bulunduğum yeri beğendim kalayım der ise tek tercih yapıp kontenjan sayısı 10'lara kadar düşen ilinde atanamaycağı için polis memuru olarak görev yapmaya devam edecek. Bu arkadaşlarımızın hakkını kim verecek. Şu ana kadar mağdur olupda mağduriyeti giderilen verebilir mi? Tabiki veremez.

5- Bu genelge sonucunda yine bir çok arkadaş dava açacak. 3-4 yıl sonra bir bakmışız ki elimizde yine tercih formu. Yani Genel Müdürlüğümüz mağdur olan bir çok arkadaşımızın mağduriyedini giderirken, yine aynı oranda mağdur arkadaş olmasına sebebiyet verecek.

5- Kısacası dağ fare doğurdu, hatta LAĞIM FARESİ.

Recklesssss, 10 yıl önce

Sen fare doğurdun arkadaşlarımızın isyanı ne idi 9700 yukarıdan aşağıya sıralanmamasıydı şimdi hak yerini buldu isteyen kabul eder gider, hak benim hakkım isteyen gitmez ama bana hakkım olanı ver

fadal
Aday Memur
22 Eylül 2014 12:26

bu iş yine olmaz. bunları hangi akıl düzenliyor anlamıyorum.

1- ilk 9750 ye başpolis oldunuz denmeli.

2- 10 tercihinizi yapacaksınız, tercihleriniz değerlendirilecek puan sırasına göre yerleştirileceksiniz, denecek.

3-10 tercihe yerleşemeyenler boş kontenjanlara EGM tarafından aktarılacak, denilecek.

4- bu durumu istemeyenler şimdiden feragat edecek. yerine bu dururmu göze alanlardan puan sırasına göre 9750 tamamlanacak.

5- tercih alınarak atamalar yapılacak. herkes bileğinin hakkıyla olmuş olacak.

bu kadar basit.

Toplam 365 mesaj
«78910111213141516171819

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi