Editörler : crops35
16 Temmuz 2007 23:15

AÖF Tarım önlisansı ile ilgili

aöf tarım önlisns programını bitirdiğinizde diplomanızda teknikermi yoksa tarım elemanımı yazıyor.Özellikle bunu snErol Bilir beye soruyorum.teşekkürler.

mıne
Aday Memur
17 Temmuz 2007 13:34

Bu konuda bende bilgi edinmek istiyorum bilgisi olan varsa sevinirim.tşk.

feremek
Müsteşar
18 Temmuz 2007 23:59

şimdi şöyle tarım meslek lisesinden mezun olan birisi tarım önlisan bölümünü bitirdiğinde ister teknik ister olmasın kesin olarak tekniker avantajlarından yararlanıyor. başka tür meslek liseisnden mezun olan birisi için bu soru işareti oluyor. benim duyduğuma göre metal teknisyeni olan birisi bu bölümü bitirip tekniker avantajlarından yararlanıyormuş. ancak bu şahsın ortaya çıkması lazım. veyahut çıkarılsın. ve bizdeee o kişiyi emsal gösterelim değil mi arkadaşlar.

cenkaltay
Aday Memur
19 Temmuz 2007 20:14

evet bu durumda olan bir kişiden bahsediliyor ama ne kadar doğru ne gadar güvenilir bilmiyorum.bu tarım önlisans bölümü yök tarafından teknik bilimler içinde kabul ediliyormuş.aöf sitesinde teknikbilimler diye var ama öss klavuzunda teknik bilimler diye bişeyden bahsedilmiyor. teknik diye okuyup emeklerin boşa gitmesi de var.ayrıca araştırma yaparken bulduğum bir sonuç ise verilen iplomada ünvan tarım meslek elemanı diye veriliyor.umarım yardımcı olur bu bilgiler ayrıca daha fazla bilgisi olan varsa yazsın lütfen.

mıne
Aday Memur
24 Temmuz 2007 08:32

Ben açıköğretim burosuna ve merkez eskişehire sordum bana verdikleri cevap; açıköğretimde tekniker ünvanlı olrak mezun olunan bir bölüm olmadığını söylediler...ne kadar kesin yine emin değilim ama...

Nifiskar
Kapalı
25 Temmuz 2007 12:01

Arkadaşlar bu tarım programı konusunda ben araştırma yaptım, emsal kişiyi bilmiyorum ama meslek lisesinin başka bölümlerinden mezun teknisyenler burayı bitirdiğinde tekniker maaşı alıyor. Görev ünvanı tekniker olmaz ama maaş ünvanı tekniker oluyor. Çünkü kanunda da yapılan değişiklik sonucu; bitirilen üst öğrenimin aynı bölüm olmasına gerek yoktur, aynı sınıfta olmaları önemlidir. Tarım programı mezunu da kamuda teknik hizmetler sınıfında yer aldığına göre, diploma verildiği taktirde maaş intibakı yapılması gerekiyor.

garip1071
Şef
25 Temmuz 2007 15:26

ARKADAŞLAR,Tarım bakanlığında çalışan teknisyenler Tarım Önlisansı bitirerek ünvan değişikliği sınavına girip Tekniker kadrosunu alıyorlar...

feremek
Müsteşar
26 Temmuz 2007 15:39

ancak diyorum emsal şart gibi gözüküyor. yoksa bu işle iştigal olan kişilerin haberi yok. zorluk çıkartılıyor. araştırmaya devam.

feremek
Müsteşar
29 Temmuz 2007 15:14

"sayın site yöneticileri memurlar netin forum teknik hizmetler sınıfında sık sık başlıklarda ortaya çıkan tarım bölümü (2 yıılık açıköğretim önlisansı) teknik midir değil midir sorusu cevaplanamamış değil. sizden şunu istiyoruz. tarım bölümü teknik midir bunun araştırılmasını istiyoruz. zira ziraat veya tarım meslek lisesinden mezun olan bir teknisyenin bu iki yıllık tarım bölümünü bitirdiğinde teknikerlik avantajlarından yararlanmaktadır. yani bu bölüm teknik hizmetler sınıfında demektedir ama başka branş bölümü mezunu bu bölümü bitiriyim mi diye kafa yormaktadır. bir çok birim, tarımı teknik kabul etmemektedir. uludağ üniv de elektirk teknisyeni inşaat 2 yıllık bölümünü bitirdiğinde teknikerlik avantajlarından yararlanmaktadır. yani burda elektirk ayrı inşaat ayrı ama ikiside teknik hizmetler sınıfındadır. tarım teknikse şayet bir çok kişi bunu emsal olarak gösterebilir.l

bir ayrıca hususta sınavsız geçiş sistemi yüzünden teknisyenler 2 yıllık bölümler kazanamamaktadır. sistemde yeni mezunlara öncelik verildiği için kontenjan dolmakta ve eski mezun olan teknisyenler kazanamamaktadır. işte tarım 2 yıllık açıköğretim bölümü olduğu için burda kazanmama gibi bir durum yok. tarım bütün kurumlarda teknik kabul edilirse binlerce teknisyen bu bölümden faydalanacaktır. bu sorunu sitenizin ana sayfanıza taşımanızı istiyoruz.

kolay gelsin."

memurlar.net yöneticilerine aynen böyle bir soru yönlendirdim. sizlerden bunu desteklemenizi istiyorum. mektup, faks, mail gibi bir şeyler gönderin. hatta bizzat şahsen de gidebilirsiniz. :)))

kolay gelsin.

xukx
Aday Memur
29 Temmuz 2007 15:29

arkadaslar..bazı kurumlar bilgisizliklerinden dolayı (calıstıgınız kurumları kastediyorum) kestirme, olumsuz yanıtlar vermiş , veriyor, verecek olabilirler. aöf tarım okumaktan korkmayın. öyle ya da böyle hakkınızı alırsınız. emsal aramayın... belki emsal siz olursunuz. yazın.

YUSUF YILDIRIM
Müsteşar
31 Temmuz 2007 09:49

Arkadaşlar elimde geçen hafta alınmış Tarım Önlisans diploması var. Diplomada hiçbir ünvan yazmıyor. Sadece Açık öğretim fakültesi teknik bölümlerinden Tarım Programını bitirmiştir yazıyor. Ne "Tekniker" ne de "Meslek Elemanı" yazıyor.

Örneğin ben Kamu Yönetimi mezunuyum. Benim diplomamın arkasında ünvanı:Kamu Yöneticisi yazıyor. Ama geçen hafta alınan Tarım Önlisans diplomasının arkasında böyle bir şey yok.

makine_otomotivci
Aday Memur
31 Temmuz 2007 10:49

Güncel!

feremek
Müsteşar
02 Ağustos 2007 21:46

Sadece Açık öğretim fakültesi teknik bölümlerinden Tarım Programını bitirmiştir yazıyor. Ne "Tekniker" ne de "Meslek Elemanı" yazıyor.

bu yazı yusuf yıldırıma ait. bu demektir ki tarım teknik bir bölüm.

feremek
Müsteşar
02 Ağustos 2007 21:50

arkadaşlar sizlere kahraman teknisyen arkadaşımızı açıklıyorum. adı ve soyadı özelinde yazan EROL BİR. bu arkadaşımız metal teknisyeni iken tarım bölümünü bitirip teknikerlik avantajlarından yararlanıyor. kendisine mesaj attım. ama cevap gelmedi. onu gören veya tanıyan varsa haber vermesini istiyoruz. çok önemli biliyorsunuz.

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi