Editörler : Lanet
05 Haziran 2006 02:26

Senin Oyunun Hangisiydi?

Çocukluğumuzun vazgeçilmeziydi oyunlar.Evcilik,ip atlamaca,yakan top,can ...daha sayamadığım bir çok oyun vazgeçilmezimdi.Senin oyunun hangisiydi? Artık unutuldu dediğin artık kimsenin oynamadığını düşündüğün farklı,yöresel oyunlarınız var mıydı?

teorem
Şube Müdürü
05 Haziran 2006 19:58

tabii doya doya yaşadık çocukluğumuzu..

seyra
Müsteşar Yardımcısı
05 Haziran 2006 21:45

çanak çömlek oyununu birde çizgi oynamayı çok severdim.oyun bozanın tekiydim :)

üyecik
Memur
05 Haziran 2006 23:52

çelik çomak oyununu hatırlar mısınız, ya da kiremitlerin ortasından iki delik açıp ortasından ip geçirip bağlardık ve bir yöne doğru uzun süre döndürür gerdirip bırakırdık çok zevkli olurdu yapması,gazoz kapaklarından da yaptığımız olurdu.vıran vıran derdik sanırım çıkardığı sesten dolayı..kendiliğinden dönerdi ip gevşeyene kadar..

teorem
Şube Müdürü
06 Haziran 2006 09:33

tek oyunumu biri bana oynuyor ben var mıyım yok muyum farkında değilim..

* gülüm *
Aday Memur
06 Haziran 2006 12:12

:)) istop, yakantop, ip atlama, lastik, 10 taş, bildiğiniz çamurdan pastalar yapmak.. bugünkü çocukların pek bilmediği oyunlar :)

teorem
Şube Müdürü
06 Haziran 2006 16:06

unuttum..

seyra
Müsteşar Yardımcısı
06 Haziran 2006 16:44

saklambaç...

rose78
Şef
07 Haziran 2006 15:34

Ben küçükken tüm kelimeleri tersten okumaya çalışırdım,o gün bugündür hep kelimelerle oynarım...

La edri 3
Memur
07 Haziran 2006 15:37

oyun moyun bilmem, benim işim uçurtmaydı.

o uçtukça, uzaklaştıkça rahatlardım; eğlenirdim

ben uğraşamam
Aday Memur
07 Haziran 2006 22:09

vaaay

nerde o eski çocuklar

seyra
Müsteşar Yardımcısı
07 Haziran 2006 22:28

yakan top ,istop ,aç kapıyı bezirgan başı ...

trky
Kapalı
10 Haziran 2006 19:26

yakartop

trky
Kapalı
10 Haziran 2006 21:33

ya birde misket oynardık hastasıydım

trky
Kapalı
10 Haziran 2006 21:38

gazoz kapaklarını toplardık birde kibrit kutularının dış yüzlerini, onları toprağ dik dizer misketle ya da taşla devirmeye çalışırdık

üyecik
Memur
10 Haziran 2006 23:12

ya ben de çok iyi misket oynardım beş tane çukur kazardık ortada ki çukura bilyelerimizi (dagak derdik ) biriktirmeye çalışırdık.ötmeceliydi( yani vurduk mu alırdık ) hem de :) ne çocukluk be...arkadaşlar kertenkelelere ve kedilere çok eziyet ederdik ya!

nilüfer gül
Şube Müdürü
11 Haziran 2006 21:51

Evet ya ne güzel günlerdi...Saklambaç,Evcilik oynardık.Bir gün zehirli bir otla oynamışım bilmeden,eve geldiğimde her yerim kabarmış ve kaşınıyordu.Bir de bu yüzden babamdan bir tokat yemiştim hiç unutmuyorum o günü.Kabaran elime,yüzüme mi yoksa yediğim tokada mı yanayım bilememiştim:)

üyecik
Memur
11 Haziran 2006 22:41

nilüfer bir bayram arefesi bana da abime de spor ayakkabı alınmıştı ben hemen giydim bayramdan önce saklambaç oynarken ayakkabı yırtıldı ...sanırım bir ufak tokat da ben yemiştim... ayakkabı benim ayakkabımdı size ne anne baba ya :) babam kıyamazdı da annem abimle ikimizi iyi kovalardı...ah annem ...

sersel33
Aday Memur
23 Temmuz 2007 23:26

benim oyunum yedikule dediğimiz oyundu. çok zevkliydi.ne güzel günlermiş beee yaww:)iş derdi para derdi yok problemler yok sorumluluklar yok düşünecek hiç bir şey yok doyasıya eğlenmek var çok özlüyorum çok

Ş@h-in
Müsteşar
06 Ekim 2007 01:42

Misket, yakan top, can, saklambaç, gazoz kapağı...

Allah'ım ne günlerdi!..

ayçaakça
Kapalı
06 Ekim 2007 13:23

Ben de sürekli top ile oynardım.O yüzden başarılıyımdır top oyunlarında, hala...İlk topumu hatırlıyorum da...Aldırıncaya kadar ağlamaktan sesim kısılmış, gözümde yaş kalmamıştı:)Binbir zorlukla aldırdığım o topu bir iğne ile patlatmıştım.Deney yapmayı severdim:)

Bir, evcilikten hoşlanmazdım; anne-baba veya çocuk rolü hiç bana göre değildi.Hemen sıkılırdım...Sanırım o yüzden de hala bekarım:)

Toplam 35 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi