Editörler : supporters.

30 Ocak 2011 19:33

Tcdd Mülakatı Sonrası Kazananlar Ne Yapmamız Gerek

Arkadaşlar Mülakat yoğunluğunu geçtik stres heyecan dolu 2 aydan sonra biraz nefes aldık bundan sonra neler yapmamız gerek ve satatümüz maaşımız sosyal haklarımız nerede eğitim göreceğiz ne zaman istenilen sağlık kurulu raporu ve psiko teknik evraklarını nereye ne zaman vereceğiz.

Paylaşımlarınızı bekliyorum

benim bildiğim sadece

Yapılacak sözlü sınavı sonucunda başarılı olan;

Makinist İşçiliği, Tren Teşkil İşçiliği ve Mekanik Vasıta Tesis Cihaz ve Vinç

Operatörü sanat kolunda işe alınacak işçi personel adaylarından ayrıntılı olarak tam teşekküllü

devlet hastanelerinden veya resmi üniversite hastanelerinden Görme Dereceleri (sağ-sol göz

ayrı ayrı belirtilmiş), Renk Muayenesi (ishihora testi yapılmış), İşitme Odiyometri sonucu saf

ses ortalaması fısıltıyı kaç metreden duyduğu belirtilmiş şekilde sağlık kurulu raporu

istenecektir. Ayrıca bu personel Psikoteknik muayenesine tabi tutulacaktır. Elektronik işçiliği

sanat kolunda işe alınacaklarda ise tam teşekküllü devlet hastanelerinden veya resmi

üniversite hastanelerinden sağlık kurulu raporu istenecektir.

Bu raporlar Kuruluşumuz Sağlık Müdürlüklerince Türkiye Cumhuriyeti Devlet

Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü Sağlık ve Psikoteknik Yönergesi uyarınca

incelenecek olup sağlık durumları uygun olmayan adayların atamaları yapılmayacaktır.

Makinist işçiliği ve Tren Teşkil işçiliği ana sanat kollarında İlk defa işe

alınacaklardan, deneme süresi sonunda başarısız olanlar ile meslekleri ile ilgili olarak açılacak

hizmet içi eğitim ve kurslarda başarısız olanların iş sözleşmeleri feshedilecektir.

Makinist işçiliği ve Tren Teşkil işçiliği ana sanat kollarında ilk defa işe alınanlardan;

2 yıl içerisinde bu görevi yapamayacakları sağlık kurulu raporu ile belirlenenlerin iş

sözleşmelerini feshetmeye veya sağlık durumlarına uygun görevlerde çalıştırmaya TCDD

yetkilidir.

Makinist işçiliği ve Tren Teşkil işçiliği ana sanat kollarında ilk defa işe alınanlar 5 yıl

süreyle nakil isteğinde bulunamayacaktır. Bu nedenle, öğrenci olup devam mecburiyeti olan

okullarda okuyanların bu durumu göz önünde bulundurması gerekmektedir.

Saygılarımla

msm
Memur
30 Ocak 2011 19:41

G

Ü

N

C

E

L

Hadi arkadaşlar paylaşım ve bilgilerimizi buradan takip edelim

welisener
Aday Memur
30 Ocak 2011 19:51

msm eline yüreğine sağlık kardeşim, yorumlara bakıp kazandığımıza bi sevinemedik bunalttılar günah keçisi ilan ettiler kazananları...

msm
Memur
30 Ocak 2011 19:56

Hiç deme kardeş ya biz buarada gece gündüz ekran başında biri daha paylaşır soruları dedik faydalanırız dedik sonrasında yardımlaşmaydı amacımız amaç doğrultusuna gitmeye başladı kazandığımada sevinemedim resmen ithamlarda bulundular

Amaç yardımlaşmak olsa gerek her neyse veli kardeş benim bildiklerim bunlar şimdilik bakalım yarın daha çok şey öğreniriz inşallah buarada paylaşırız

Saygılarımla

msm
Memur
30 Ocak 2011 20:01

bakalım yarın bize neler gösterecek

kurul raporunu ve psikotekniği hangi tarihte teslim edin ve illa ankara danmı alın diyecekler yoksa bulunduğumuz illerden olurmu diyecekler Ankara derlerse işimiz bayağı bi zor 950 kişi asıl da kazanan var

Yarın ola hayrola bakalım

korhanarikan
Aday Memur
30 Ocak 2011 20:08

merhaba öncelikle kazanan arkadaşlara inşallah allah tamamına kavuşturur ve hayırlı olur demek istiyorum. Daha önceki forumda sanırım bir yada iki yorumum oldu fazla kalabalık etmek istemedim. İlk soruları paylaşalım diyenlerdendim ve sonunda da paylaşan çok az olacak demiştim ve öyle oldu paylaşanlardan da paylaşmayanlardanda allah razı olsun. ben ayın 21 de mulakata girdiğim için paylaşamadım. yalnız paylaşımın çok işimize yaramıştır ve inanıyorumki paylaşan ve nihai listede yer alan arkadaşlar kazanmıştır. öncelikle tcdd yeni bir açıklama yaparmı bilmiyorum çünkü biz ilk evrakları verirken bize verilen kağıtda ne yapmamız gerektiği yazıyordu. sanırım aynısı yayınlanıp sadece tarihler verilecektir. sağlık raporunda bildiğim kadarıyla önemli olan göz ve kulak için istenilen dereceler raporda belirtilmesidir. tcdd nin ana sayfasından mevzuatlar kısmında sağlık ve pisikoteknik yönergesini indirip incelemeniz olacaktır. doktorlardan ısrarla nasıl bir rapor istediklerini izah ediniz. ben işsiz olduumdan yani elim boş yarın öncelikle hastane ile bu konuları konuşup raporu en kısa zamanda alacam ve buradada sizlere açıklayıcı bilgi vericem

welisener
Aday Memur
30 Ocak 2011 20:10

kardeşim bizim memlekette vallahi hiç torpil olayı ve çekişme olmadı birbirini tanıyan 15 kadar kişi mulakata girdik hepside kazanmışlar, ama diğer kalabalık illerde illaki baskı olmuştur, üzüldüğüm nokta borç alıp bu işin peşinden koşan evli çocuklu bizim gibi insanların kazanamayıpta şuan işi olup devlete kapak atma adına uğraşanların kazanması gerçekten haksızlık..

Bu raporlar hakkında kimse net bişey bilmiyor ama sanırım bi açıklama yaparlar, tahminen bu raporlara 100-200 tl masrafımız olurgibi geliyo, bence 1 ay sonra falan işe başlamalar olabilir.

fearless2214
Aday Memur
30 Ocak 2011 20:56

msm teşekkürler kardeş. aklımdan geçeni yapmıssın.

ben yozgattan başvurdum ve kızlar hariç kalan, hemen hemen alınmış.4 yıldır çalıştığım iştende istifamı verdim umarım hakkımızda hayırlısı olur.yarın ne yapacağımızla ilgili bilgi edinebilirsek ne mutlu. özellikle kendi şehrimizden rapor alabiliyorsak bir an evel alalım.benim tek korkum bu psikoteknik.tcdd daha önce gmk hastanesine göndermiş ve ordada sonuçların çıkması 15 günü bulmıuş.biz daha kalabalığız bu alım 1 ayı geçecek herhalde. düşüncelerinizi bekkliyorum.

ardesse
Aday Memur
30 Ocak 2011 22:11

öncelikle kazan arkadasları tebrik ederim.bu benim 3 mulakatımdı.1 inde alım iptal oldu.1inde kazanamadım.bu mülakat son sansımdı.asıl olarak kazandım.balıkesir il 63 sırada.evdekiler sevinçler agladı ama diger tarafdaki yorumları okudukca moralim cok bozuldu.ama kendimi tek tesellim bu mülakatı herkez kazanamıcakdı.arkadaslar bundan sonraki süreçle ilgili bilgi aldıkca paylasım yapacagım.gecen sene bir arkadaım tpo işçi olarak atandı saglık raporunu 2 saat de beraber almışdık.psiko kolay ben özelde su an yaptıdın işin geregi biliyorum kasılacak bir sey degil..rahat olalım.derim.msm konu başlıgı için teşekkür...

melcom
Memur
30 Ocak 2011 22:13

msm başlık için çok teşekkür ederim arkadaşım.

Şimdi kazanan arkadaşlarla izlenecek yolu ve bundan sonra yapılacak işlemleri paylaşıp biran önce mesleğe başlama zamanı. Yarın personel dairesine telefon açıp bilgi isteyeceğim sağlık raporu pisikoteknik muayene nezaman nerede yapılacak ve bu raporlar nezaman nereye teslim edilecek bunları öğrenmeliyiz.

ve ufak bir sitem...

Mülakata girdiğim gün cep telefonundan İnternete girip mülakatta yaşananları sorulan soruları diğer arkadaşlarda faydalansın diye paylaştım. Diğer kısımda mülakat sonuçları açıklanana kadar yazışmaları takip ettim. En son saate kadar diken üstünde oturup kalktım ne torpilimiz nede bu kurumda tanıdığık eş dost vardı. Bu yaşadıklarımda diğer başlıkta yazdığım mesajlarda görülür. Allah'ın izniyle mülakat sonucu olumlu geçti ve kazanamayan arkadaşların ithamları ile muhattab kaldık. İhtiyacı olanları, kazanamayanları içinde bulundukları durumu anlıyorum fakat herkeste torpille kazanmadı biz Balıkesir bölgesine 4 arkadaş girdik torpilimiz yoktu ve Allah izin verdi oldu. O nedenle kimse kimsenin günahını almasın.

msm
Memur
30 Ocak 2011 22:26

ve benimde bu konuyu açma sebebim de buydu torpilimiz olsa ne işimiz var burada soruları öğrenmekte paylaşmakta

Ayrıca hiç paylaşım yapmamışlar çıktı ve şu böyle olmuşta şunu almışta beni almamışta arkadaş bizler yırtındık bunları bu konuları takip edenler ve yırtınanlar belli torpilim olsa ne işim olur soru öğrenmekle

Arkadaşlar sitem etmekte haklı olabilirler belki ama yeri orası değildi bence

hadi onlara haksızlık yapıldı peki bizim hakkımızı nasıl istismar ettiklerini hiçmi düşünmüyorlar

üzüldük tamam ama kazananların sevinci kursağında bırakılır olundu...

Her neyse inşallah yardımlaşma içerisinde bu konu devam eder herkesten ricam lütfen konumuzun dışında paylaşım yapmayalım amaç yardımlaşma diğer arkadaşların kalbini kırmak yada onları incitmek değil. işlerimizi paylaşımlarımızla yaşadığımız zorluk veya engelleri paylaşımlarla diğer arkadaşlara kolaylık sağlamaktır...

Sevgi ve Saygılarımla

makina_teknikeri
Aday Memur
30 Ocak 2011 22:27

slm arkadaşlar, öncelikle msm ye tşkür ederim böyle bir forum açtıgı için bende adanada kazandım arkadaşlar yarın 6. bölge müdürlüğüne gidecem bakalım ne istiyorlar ne istemiyorlar ben işin 1 ay kadar uzayacagını zannetmiyorum en fazla 10 15 gün içinde göreve başlatırlar arkadaşlar öyle düşünüyorum, herhalde bir egitim süresi olacak galiba bu konuda bilginiz var mı arkadaşlar.

bide bir sorum olacak arkadaşlar haklarımız ve sosyal olanaklarımız hakkında bilginiz var mı arkadaşlar???

welisener
Aday Memur
30 Ocak 2011 22:29

arkadaşlar açıklamalardan anlaşılan şöyle sanırım..

1-sağ sol göz görme derecesi

2-İSHİHORA renk muaynesi

3-ODİYOMETRİ işitme sağlık kurulu raporu

sanırım psikoteknik muayneyi kurum kendisi yapacak..

ben böyle yorumladım takdir öğrenen ve bilenlerin..

technic_er
Memur
30 Ocak 2011 22:59

bende sivastan kazandım.hayırlısı olsun herkes için.

apostas
Aday Memur
30 Ocak 2011 23:01

Merhaba Arkadaşlar 2007 yılı ismail uçarın verdiği bigiyi paylasıyrum. Umarım bu bilgilerin faydası olur.

Öncelikle 3 rakamlıdan başlayıp sekize kadar rakam soruluyo hafıza testi yani...Sonrasında bana pedal testi uygulandı iki adet kırmızı,iki adet yeşil,iki adet beyazdan oluşan renkler var ve önündede iki adet pedal var sol ayak pedala basmıyo sağ ayağınız ise pedala basılı başlıyosunuz kırmızı yanınca sol ayağınızı pedala basıp çekiyosunuz yeşil yanınca pedala basılı olan sağ ayağınızı kaldırıp tekrar basıyosunuz beyaz yandığında sol ayağı pedala basıp çekiyosunuz aynı zamandada sağ ayağınızı pedalden çekip basıyosunuz arkadaşlar yukarıdaki yazdıklarım bir süre tekrarlanıyo sonrasında ikinci bir test olarak dikey ve yatay testi uygulandı karşında 4 tane şekil var bunların içerisinden birisi ya dikey yada yatay olyo zaman zamanda hiçbirisi olmuo elinde iki buton var yatay şekli görünce sağ elindeki butona basıyosun dikey şekli görünce sol elindeki butona basıyosun zmaanla şekiler daha hızlı gelip gelmeye başlıo(fakat göremeyeceğiniz kadar hızlı diil hangi şeklin olduğunu göreceğiniz kadar vaktiniz oluo)

arkadaşımın girmiş olduğu psikoteknikte ise öncelikle karşında 4 tane ısık varmış yukarıdaki ışıklar elleri aşağıdakiler ise ayakları temsil ediomuş mesela yukarıdaki ışıklar yandığında ellerinizdeki butonları basacaksınız yada yukarı soldaki ve aşağı soldaki ışık yanar ise sol elinizi ve sol ayağınızdaki bulunan buton ve pedala basacakmışsınız zamanla hızlanıyomuş ama arkadaşımın ağzından duyduğum için ne kadar hızlanıo onu bilemiycem ama yapabileceğiniz kadar vaktiniz oluyomuş bu arada bu teste tabi tutulurken zil sesi gelio bu szii etkilemesin sanırım szilerin dikkatini dağıtmak için zil sesini veriyolar arkadaşımın girmiş olduğu ikinci teste ise zil sesi geliyomuş buradaki amaç en kısa zamanda o sesi kesmek

domergue
Aday Memur
30 Ocak 2011 23:39

anlaşılan psikoteknik biraz zor geçecek arkadaşlar...

kartalsam
Aday Memur
30 Ocak 2011 23:41

2 hafta içinde açıklanır arkadaşlar fazla uzatmazlar siteden söylenir neyapacağımız

wolf_eos
Aday Memur
30 Ocak 2011 23:48

arkadaşlar şimdi neler yapacağımız ne zaman yapacağımız bi açıklamayla bize bildirilmeli bence

1) sağlık raporu nerden neye istinaden ne zamana kadar alınacak

2) psikoteknik muanesi nerde ne zaman olacak

3) bunları yaptık evrakları teslim ettik dielim işe ne zaman başlicaz

bütün bunlara cevap olacak bir açıklama sunulmalı bizeki ankarayı felan arayıp rahatsız etmeyelim.

domergue
Aday Memur
30 Ocak 2011 23:57

arkadaşlar işin zor kısmını geçtik bence.

artık sitres yapmaya gerek yok...

zaten 2 aydır kafamız bu işlerle meşguldu biraz rahatlayalım bence???

ankara bize gerekli açıklamayı yapacak vede evlere mektup gönderecekler...onun için kimse kimseye nezaman sağlık raporunu alcaz nezaman evrakları teslim etcez yada nezaman işe başlıcaz diye sorular sorup kuru kalabalık yapmayalım bence.çünki herkes aynı durumda hiç kimse bişey bilmiyor.hee sağlık raporu alırken özelliklede psikoteknikteki yaşadıklarımızı paylaşalım yardımcı olalım birbirimize.herkese mutlu ve huzurlu geceler diliyorum...

temsa
Aday Memur
30 Ocak 2011 23:59

arkadaşlar tcdd nin psikoteknik videosu yokmu. varsa paylaşalım.

apostas
Aday Memur
31 Ocak 2011 00:05

Renk körlüğü testi bu siteden kontrol edebilirsiniz arkadaşlar

http://www.sevgigoz.com/component/option,com_ponygallery/Itemid,190/func,detail/id,4/#ponyimg

Toplam 956 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi