Editörler : F16 Gökçen

Yasaklı
20 Haziran 2012 21:05

Ciltte oluşan güneş lekelerine ne iyi gelir?

Özellikle yazın güneş çil çil yakıyo cildi,

ne iyi geliyo ki bu lekelere?

esinbu 61
Yasaklı
20 Haziran 2012 21:13

konu önemli konu arkadaşlar

duyarsız kalmıyalım

ARABAM MAZOTLU
Müsteşar Yardımcısı
23 Haziran 2012 01:47

cilk lekelendiyse tekrar eskiye döndürmek güç

lekelenme olmadan önlem almak gerekir

istanbul.1907
Yasaklı
23 Haziran 2012 13:41

:) çirkinleştinmi

S.a.r.a.y
Kapalı
06 Temmuz 2012 20:01

bir sitede pirincin yıkandığı suyun cilde faydalı olduğunu okumuştum özellikle lekeleri açıyormuş, cildi beyazlatıyormuş ben kullanmadım. güneş lekelerine ne iyi geliyor bilmiyorum bende de olmuştu biraz. 50 faktörlük güneş kremsiz dışarı çıkmıyorum. güzellik merkezlerinde lazer, kimyasal peeling, mikrodermabrazyon gibi yöntemler uyguluyorlar ama bunların para tuzağı olduğunu düşünüyorum

habip07
Memur
08 Temmuz 2012 23:02

tretin adında bir tane krem var herkes memnun

ama kullanırken cok dıkkatlı olmalısın yani çok fazla surmemelısın ve cok ınce tabaka halınde surmelısın

kullanmaya değer yani kullanmadan önce dr a basvursan iyi olur tabi

esinbu 61
Yasaklı
09 Temmuz 2012 22:05

teşekkürler ilginize arkadaşlar,

yok, öyle risk taşıyan krem kullanacak gibi bi şikayetim yok şükür,

böyle elmacık kemiklerinde bazen çil gibi şeyler çıkıyo ya, olmasın istiyorum, porselen gibi bir cilt benim istediğim.

güneş kremi kullanmıyorum, ama pirinç suyunu deneyebilirim.

bir de yüzü sabah akşam gülsuyuyla silmenin hem lekelere iyi geldiği, hem de nemlendirici etkisi yaptığı çokça yazılıyor. bilgimize..

peki kirpik uzatıcı/besleyici serumlar için fikri olan var mı arkadaşlar? ya da kullanan?

desinatör_34
Yasaklı
12 Temmuz 2012 17:52

bende bun sorundan şikayetciyim:(

22berna
Aday Memur
12 Temmuz 2012 19:17

limon iyi geliyormuş ben denemedim, birde süzme yoğurtla karbonatı karıştırıp yarım saat bekletip lekeli bölgeye uygulayınca güneş lekeleri zamanla yok oluyor, bizzat kendim denedim

esinbu 61
Yasaklı
12 Temmuz 2012 20:20

berna peki aynı hazırladığın karışımı mı kullandın, yeni mi hazırladın taze olsun diye?

her gün sürdün mü, ne kadar bekledi cildinde?

Lonicera63
Aday Memur
12 Temmuz 2012 23:03

argan yağı

22berna
Aday Memur
12 Temmuz 2012 23:43

Her seferinde yeniden yapıyorum, bir çorba kaşığı süzme yoğurt ve yarım tatlı kaşığı kadar karbonatı karıştırıp yarım saat sonra sürüyorum, kuruyana kadar bekletip daha sonra yıkıyorum. Bugün başka bir yöntem daha öğrendim onu denedikten sonra olumlu olursa paylaşırım sizinle

esinbu 61
Yasaklı
13 Temmuz 2012 08:44

Berna teşekkür ederim, kaç gün devam ettin peki bu karbonatlı yoğurt uygulamasına?

Lonicera argan yağını bizzat denedin mi? anlatır mısın biraz? methini ben de çok duyuyor ve okuyorum.

habaş
Kapalı
13 Temmuz 2012 09:15

benim herife FAZIL ÇİL KREMİ diye bişey aldım.eşim dedi ki bu benim çocukluğumun kremi hiç bi işe yaramıyo kremin kabını bile değiştirmemişler dedi:D işe yaramıyomuş.

22berna
Aday Memur
13 Temmuz 2012 12:37

Ben iki üç günde bir uyguladım,cildi güzelleştiriyor hemde doğal nemlendirici etkisi gösteriyor, kimyasal krem kesinlikle kullanmıyorum, dün birde bir tanıdığımdan sedef düğme uygulamasını öğrendim, limonla karıştırıp bir kaç gün beklettikten sonra sedefler eriyormuş daha sonra cilde sürülüyormuş, çillere ve güneş lekelerine iyi geldiğini söylediler. Bugün sedeflerimi aldım, denedikten sonra sonuçları yazarım

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
22 Temmuz 2012 02:46

Doğal ve Bilimsel cilt problemine çözüm arayan gerçekten kurtulmak istiyorsa bana mesaj atsın.sonuç çook bana ciddi olan lazım,meraklı değil.cildinizin korunması ve beslenmesi içinde yardımcım olurum.

giritligil
Aday Memur
22 Temmuz 2012 14:55

cilt lekelerine argan yağı iyi gelir denir ayrıca nar ekşisi de iyi gelir. Hem yemek hem sürmek lekenin üstüne. Ama en iyisi bir cilt doktoruna gözükmek tabi.

Güneş koruyucularun 30 faktörün üzerindekileri kullanın ayrıca o da daha fazla leke oluşmasını engeller. Kuzenim cilt doktoru olacak, asistanlığının ilk yılında ondan duymuştum. Tabi en iyisi uzman doktora gözükmek...

22 Temmuz 2012 18:27

Güneş lekelerini engellemenin yolu yok.Hormonal bir sorundur.Yalnız kremlerle lekelerin rengi açılır.Güneş kremi kullanmanı faydası var ama asla çözüm değil.Leke açıcı ürünler faydalı oluyor ama bu ürünler de çok pahalı.Özellikle DDF ürünleri güzel.Bu tedaviyi kasım ayından sonra yani kışın uygulamak gerekir.Limon aksine leke yapar kullanmamak gerekir.Ayrıca leke sorunu olan arkadaşlar kesinlikle alkol içeren temizleme jelleri ve de kremleri kullanmamalı.Not. Benim de sorunum var ve bu tavsiyeler cilt prof. den.Paylaşmak istedim.

Asiye-87
Yasaklı
23 Temmuz 2012 13:46

kimyasal peeling

esinbu 61
Yasaklı
23 Temmuz 2012 13:54

teşekkürler arkadaşlar,

bu argan yağını denesek mi ne, methini çok duyuyoruz, acaba ileride farklı sorunlar açmasın başımıza?

ya ben istiyorum ki cildim bebek cildi gibi olsun, düz, tertemiz.

kimyasal peeling nedir asiye? şu üzerinde peeling yazan kil maskeleri var, onu mu kastediyosun? üçü bir arada yazıyo.

bir de burunda yer yer oluşan siyah noktalar için ne önerirsiniz?

Asiye-87
Yasaklı
23 Temmuz 2012 14:54

kimyasal peeling, meyve asitleri ile cildin soyulmasıdır lekelrin rengini açar taii kışın yapılır

Toplam 36 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi