Editörler : supporters.
04 Ağustos 2008 21:42

Eğitim Programları ve Öğretim Alanında Yüksek Lisans Yapanlar buraya

arkadaşlar bilgi paylaşımı için böyle ortamları bulmamız gerçekten çok zor.lütfen iyi değerlendirelim alanımızla ilgili her türlü konuda yazışalım

hüsna84
Daire Başkanı
04 Ağustos 2008 22:31

arkadaşalr eğitim programları bölümüne başvuru yapcam mülakatta ne soruyolar yardımcı olabilirmisiniz

educationalist
Aday Memur
05 Ağustos 2008 10:32

eğitim programları mülakatında eğitim biliminin her dalından soru gelebilir.ancak eğitim de program geliştirme ve program geliştirmenin kuramsal temelleri ile ilgili daha fazla soru sormaktadırlar.bu arada hangi üniversitede başvuracaksınız(hüsna 84)

hüsna84
Daire Başkanı
05 Ağustos 2008 13:57

çanakkalede çalışıyorum çanakkale on eskiz mart üniversitesine başvurcam

edebiyat4
Şube Müdürü
05 Ağustos 2008 14:17

arkadaşlar ben edebiyattan mezunum ama eğitim bilimlerinde yükseklisans yapmayı düşünüyorum.Zonguldak ve kocaeli bu sne fen-edebiyatın türk dili ve edebiyatı bölümünede bu hakkı vweiyor.Alandışı olduğu için zorlanır mıyım ,ilerisi için kendi bölümümden daha mı fayda getirir?Fikri olanlar paylaşırsa sevinirim.Şimdiden teşekkürler...

çallıkuşu
Aday Memur
07 Ağustos 2008 21:56

mrb arkadaşlar,benım başımda da aynı sorun var ve kafam çok karıştı,sınıf öğretmenliği mezunuym,yüksek lisansımı kendı alanımdamı yoksa eğtim bilimlerınden bırındemı yapmalıyım,eğtm bılımlerı dersenız tavsıyenız,çok tesekkür ediyorum,herkese basarılar

hüsna84
Daire Başkanı
07 Ağustos 2008 22:53

çalıkuşu hocam bu sizin ileriye dönük planlarınızla ilgili mesela sınıf öğretmenliğinde yaparsanız alanınızda uzmanlaşırsınız

uzman öğretmenliğe sınavsız geçersiniz ve 1 kademe ilerlemesi alırsınız ayrıca üniversitede kalma imkanınızda var

yönetim denetimde yaparsanız eğer ileride bütün müdürlükler için yönetim denetimden y. lisans yapma şartı aranacak hatta aranmaya başladı sınıf öğretmenliğinden müdürlüğe şube müsürlüğüne geçişiniz kolaylaşır ayrıca müfettişlik içinde aynı şey geçerli önünüz açık olur üniversitelere girebilirsiniz

program geliştimede yaparsanız üniversitelere girebilirsiniz

çallıkuşu
Aday Memur
07 Ağustos 2008 23:28

hüsna84,yardımlarınıza çok tesekkür ederim,bu arada yanlış anlamayın sizde sanırsam sınıf öğretmenisiniz,alanınızda yapmayı neden düsünmüyorsunuz,daha önceki yazılarınızdan görmüştüm,sizede basarılar,kolay gelsin..

sybrgc
Aday Memur
10 Ağustos 2008 13:00

merhaba arkadaşlar ben de eğitim psikoloji alanında y.lisans düşünüyorum, bu alan mülakatında da genel eğitim bilimlerinden sorular mı çıkar? yoksa daha çok psikoloji alanına yakın mı sorularla karşılaşırım? bilgisi olan ya da eğitim psikolojisinde y. lisans yapan arkadaşlar varsa yardım edebilirse çok sevinirim...teşekkürler...

matheist
Aday Memur
12 Ağustos 2008 16:10

matematik tezsiz y.l.için devam zorunluluğu olmayan ünivesiteler hangileri bilen varmı .varsa cok sevinirim

coolstrider
Aday Memur
22 Ağustos 2008 13:49

arkadaşlar ilköğretim sınıf öğretmenliği dalında yüksek lisans başvurusu yaptım. 3 eylülde mülakat var. sınıf öğretmenliği alanında mülakatta ne gibi sorular karşımıza çıkar,bilgilendirirseniz sevinirim.

hüsna84
Daire Başkanı
22 Ağustos 2008 16:16

ben bugüm program geliştirme mülakatına girdim programla ilgili tüm konuları yalayıp yutmama rağmen hiç sormadıla çağdaş eğitimi anlat dedi birisi diğeride türkiyede eğitimde ilk batıya yöneliş ne zaman hangi okullarda oldu dedi biri öğretmeni tek cümleyle anlat dedi sinirlerim bozuldu

needsoetimes
Daire Başkanı
04 Ocak 2009 23:15

merhabalar ben sınıf öğretmenliği öğrencisiyim ve eğitim yönetimi ve denetimi alanında yüksek lisans yapmak istiyorum. aslında daha tam olarak karar veremedim ama bilgim dahilinde bu alan daha cazip geliyor. yönetim alanında yüksek lisans yapıp müdür yada müfettiş olabilirim. program geliştirmeden ise özel sektöre de geçiş imkanı var demişti bir hocam. aslında iş alanları hakknda bilgim yok ve araştırıyorum. değerli fikirlerinizi ve bilgilerinizi paylaşmanızı bekliyorum.

order
Aday Memur
06 Ocak 2009 21:01

ARKADAŞLAR ANKARA DA İKAMET EDENLER İÇİN ÖZEL BİR KOLEJDE 1000 YTL MAAŞLA (HAFTASONU TATİL) BÖTE MEZUNU ÖĞRETMENE İHTİYAÇ VARDIR... İRTİBAT: [email protected]

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi