Editörler : Pangaea

06 Ağustos 2012 20:10

2012-2013 pedagojik formasyon

slm arkadaşlar. ben bu sene çü fizikten 2.53 ile mezun oldum ve çü'deb formasyon almak için bekliyorum. formasyon ile ilgili yeni bir gelişme halen yokmu? ben bugün bütün nete baktım ama birşey görmedim. ama bugün 6 ağustos, geçen senelerde daha erken açıklandı. bazı insanlar kaldırıldı diyor, bazıları yeni model diyor. acaba bişiler açıklandı da benmi görmedim. ne zaman açıklanır tahmini bilgileriniz varmı? teşekkürler

oskarım
Yasaklı
06 Ağustos 2012 20:36

benim var model değişti klavuz yayınlanmasını bekliyoruz ben bitirdim yeni aldım

pargalı.01
Memur
14 Ağustos 2012 23:47

formasyona merkezi başvuru ve yerleştirme yapılması için

1-Üniversitelerin farklı günlerde ilan vermeleri,günlerce internet başında uykusuz ilan takip etmemize,her birinin ayrı ayrı evrak istemesi ve onaylı evrak istemesi ayrı bir maliyet ve sıkıntı yaratması ve bir çok üniversitenin şahsen başvuru istemesi günlerimizin yollarda geçmesi ve binlerce tl paranın ve bir ay gibi bir zamanın yollarda heba olması

2-Her üniversitenin ayrı ayrı 50 tl gibi başvuru ücreti alması ve yerleşemediğinde de iade etmemesi 1000 lerce tl nin boşa gitmesi.

3- Diploma notu yüksek olan bazı kişilerin birden çok üniversiteye başvurması ve hepsine de yerleşmesi ama sadece birine gitmesi bir çok yerleşecek adayın hakkını gasp etmesi

4-Üniversitelerin yedekten alım ilanlarını akşam verip sabah saat 10 da bizzat kampüse gelenler arasından isim okunarak alınacak demesi zaman açısından oraya gitmenin imkansız olması (ör.izmirdeki birisi erzuruma nasıl yetişsin) sadece o ildeki kişilerin gidip çok daha düşük puanla oraya yerleşmesi puanı yüksek olanın oraya gidememesinden dolayı yerleşememesi büyük haksızlık doğurmaktadır.

5-Kontejanların üniversitelerin inisiyatifine bırakılması aynı bölümden mezun olan farklı üniversite mezunu 2 kişiden biri kendi üniversitesinin o bölümüne çok kontejan vermesinden dolayı 55 diploma notu ile yerleşirken diğer kişinin mezun olduğu üniversite o bölüme çok az kontejan ayırmışsa ve ya hiç ayırmamışsa diploma notu 80 olsa da yerleşememektedir.Bu da çok büyük haksızlıklar doğurmaktadır.

6-Bazı üninersitelerin geçme notu 50, bazılarınınki 55,bazılarınınki 60 ve bazılarınınkinin de 70 olması çok büyük haksızlıklar doğurmaktadır.ör.geçme notu 50 olan x üniversitesinin öğrencisi 60 diploma notu ile formasyon alabilirken,geçme notu 70 olan y üniversitesi öğrencisi 75 diploma notu ile formasyon alamamaktadır.Bu da büyük haksızlıklar doğurmaktadır.

Örneğin 20 üniversiteye formasyon için başvuran bir kişi 1 ay boyunca gece gündüz internet başında ilan takip edip başvuru ücreti olarak 1000 tl ödemiş,20 tane transkript ve 20 tane diploma fotokopisi ki bunlar onaylı olduğu için notere 1000 tl gibi bir para ödemiş,sahsen başvuru için 20 üniversiteye gitmişse en az 1000 tl de ona ödemiş,yollarda geçen o kadar zamanı heba olmuş,yedek alımlarda bizzat kampüse çağrılması ve zamanın çok kısıtlı olmasından dolayı bir çok yere gitme imkanı olmamış ve hiç birine yerleşememiş sonuçta:

Sadece başvuru için 6-7 bin tl para harcamış,o kadar zaman yollarda ve internet başında boşuna heba olmuş,psikolojisi bozulmuş ve formasyon alamamış. Alabilenler ise bunlara ek olarak 2100 tl harç yatırmış,okumak için gitmiş ortalama 10 bin tl de oraya harcamış.

On binlerce insanın bunları yaşamaması için osym?nin merkezi yerleştirme yapmasını istiyoruz.

Gereğinin yapılmasını arz ederiz.

pargalı.01
Memur
14 Ağustos 2012 23:50

evet arkadaşlar formasyona mekezi yerleştirme yapılması için akim,bimer ve yöke bu dilekçeyi gönderelim,geçen yıl çok çektik bu yıl çekmeyelim.Başvurular eylülde başlar başlamadan eş dakikanızı ayırın rezillikten kurtulalım.

evkitabi
Aday Memur
17 Ağustos 2012 18:03

mükemmel bir açıklama olmuş. ellerine sağlık.

lebrays
Genel Müdür
17 Ağustos 2012 18:06

arkadaşım hiç bulaşma şu formasyon işine 5-6 sene kaybedersin, formasyonla iş bitmiyor, bide atanmak var..

pargalı.01
Memur
17 Ağustos 2012 20:50

fef mezunu formasyon alacak arkadaşlar uyumayın nerdesiniz vakit varken,iş işten geçmeden gelin şu dilekçeyi gönderelim yarın o kadar paranız,emekleriniz boşa gidecek rezilliğin bini bi para olacak bu sese bir kulak verin.

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi