Editörler : crops35
05 Ekim 2017 17:36

Büro mu emlak mı?

Daha önce bircok konu acılmış yorum yapılmıştı ama son bi kez daha sorayım dedim cok kararsız kaldım büro alımı gittikce düşüyor emlak tam bir kumar cok konusuldu 2 seneye mezun baya artacak alım az olursa puanlar yükselecek adalet okudum 86 küsürlerde acıkta kaldım genel kültürüm çok kötü genel yetenek fule yakın yapmasam puan diplerde olurdu 2018 de genel yetenektende soru kacırırda 83 ler 82 lerde kalırsam hangi bölüm daha avantajlı olur sizce

Selinselinn
Kapalı
05 Ekim 2017 22:02

Kayıt oldunuz mu?

Selinselinn
Kapalı
05 Ekim 2017 22:09

Bu kadar önemli bi konuyu neden bu kadar geç karar vermeye çalışıyorsunuz? Kayıt süresi uzatılmasaydi kayıt olmiycak miydiniz? Ben buro mezunuyum ve puanım 81 yine umutluyum ama her ihtimale karşı emlak bölümüne kayıt oldum.eğer emlak bölümünü 2 yılda bitirebilirim diyorsanız okuyun.konular biraz zor.2 yılda bitiremezseniz mezun çoğalacak ve boşa okumuş olacaksınız.

Selinselinn
Kapalı
05 Ekim 2017 22:37

Ben sınavda hiç mat yapmadım. 2018 kpss ye matematiğe çalışıp birkaç soru yapmayı düşünüyorum ama o anki durumuma bağlı.bi anda vazgeçebilirim. Sonuçta yanlış çıkarsa hepten batarım. O yüzden ikinci uni şart. Matematiğim olsa hiç uğraşmam. Zaten mat yapsam buro dan Atanırdım.

Cengiz abi
Genel Müdür
05 Ekim 2017 22:38

Hangisini tercih edersen et ama hiç bir şeyin kpss de artık garantisi yok.büro okuyorum 2.sınıfatyım.haziranda 18 kadro verdiler. Gün gelir belki sıfır kadroyla bile kapatabiliriz.diğer bölümlerde de durum aynı.emlak bölümü bugün çokgüzel alımlar yapıyor ama bir sonraki kpssde sıfır çekebilir. En iyi örnek adalet bölümü eskiden çok güzel kadrolar almışlar şimdi 20 30 kadro veriyorlar yani adalet yüksdk puan alamazsan ölü bir bölüm artık.eğer okuyabiliyorsan sağlık oku.onda da çok yığılma var.

06 Ekim 2017 00:04

Ata aöf ön kayıt oldum kesin kayıt 8 ekime kadar süresi var diye biliyorum bugun harç yatırcaktım birden bürodan korktum emlak mı yazsam dedim hala da gitgel yasıyorum vala.Emlak alımlara baktım dengesiz bazı atamalarda hiç alım yapmamış ama mezunu az alım olunca puan 79 lara iniyor büro alımları azda olsa her alımda var ama mezun baya cok 83 lerde kalıyor.Adalet okurken çok övüldü en iyi filan denildi okudum 90 aşagısı atanamıyor emlak ya da büro 2 seneye öyle olur mu bilmiyorum.Bi de 2016 da mat 2 turkce 1 yanlıs filan yapıp anca 86.4 puanı aldım genel kültür o kadar kötüydü simdi 2018 de genel yetenek bu kadar iyi yapamazsam 83 lere iner bu puanla da hangisinde daha şanslıyım bilemedim.Tabi birde dediginiz gibi 2 yılda bitiremez dönem uzarsa bosa okumuş olurum dersleri hangisi zor onu da bilmiyorum

Selinselinn, 7 yıl önce

Bu kadar önemli bi konuyu neden bu kadar geç karar vermeye çalışıyorsunuz? Kayıt süresi uzatılmasaydi kayıt olmiycak miydiniz? Ben buro mezunuyum ve puanım 81 yine umutluyum ama her ihtimale karşı emlak bölümüne kayıt oldum.eğer emlak bölümünü 2 yılda bitirebilirim diyorsanız okuyun.konular biraz zor.2 yılda bitiremezseniz mezun çoğalacak ve boşa okumuş olacaksınız.

06 Ekim 2017 00:11

Bende ona kandım adalet okudum şimdi bin pişmanım yeni bir pişmanlık yaşamakta istemiyorum ama biraz da şans lazım vala kim derdi ki emlak bu kadar yükselecek.Sağlıkta da asırı yıgılma oldu bide ataması olan sağlık bölümleri örgün genelde o yüzden onlari okuyamıyorum en mantıklısı büro yada emlak gibi duruyor ama o da bildigin hayatimizla zar atmak umarım yazılmadıgım bölüm için pişman olmam yarın o an hissetigim bölüme kesin kayıt yaptıracam

Cengiz abi, 7 yıl önce

Hangisini tercih edersen et ama hiç bir şeyin kpss de artık garantisi yok.büro okuyorum 2.sınıfatyım.haziranda 18 kadro verdiler. Gün gelir belki sıfır kadroyla bile kapatabiliriz.diğer bölümlerde de durum aynı.emlak bölümü bugün çokgüzel alımlar yapıyor ama bir sonraki kpssde sıfır çekebilir. En iyi örnek adalet bölümü eskiden çok güzel kadrolar almışlar şimdi 20 30 kadro veriyorlar yani adalet yüksdk puan alamazsan ölü bir bölüm artık.eğer okuyabiliyorsan sağlık oku.onda da çok yığılma var.

Selinselinn
Kapalı
06 Ekim 2017 00:15

Benim her zaman alım yapan buro yonetimi gibi bölümün mezunu olmamın rahatlığı var.Emlak belki hiç alım yapmaz ama buro her zaman yapıyor 83+ alsam ya buro dan son alımda giderim yada emlaktan iyi alım olursa ilk alımda giderim. Ama emlaktan alım olacağının garantiside yok.

Atanamayanmemur01, 7 yıl önce

Ata aöf ön kayıt oldum kesin kayıt 8 ekime kadar süresi var diye biliyorum bugun harç yatırcaktım birden bürodan korktum emlak mı yazsam dedim hala da gitgel yasıyorum vala.Emlak alımlara baktım dengesiz bazı atamalarda hiç alım yapmamış ama mezunu az alım olunca puan 79 lara iniyor büro alımları azda olsa her alımda var ama mezun baya cok 83 lerde kalıyor.Adalet okurken çok övüldü en iyi filan denildi okudum 90 aşagısı atanamıyor emlak ya da büro 2 seneye öyle olur mu bilmiyorum.Bi de 2016 da mat 2 turkce 1 yanlıs filan yapıp anca 86.4 puanı aldım genel kültür o kadar kötüydü simdi 2018 de genel yetenek bu kadar iyi yapamazsam 83 lere iner bu puanla da hangisinde daha şanslıyım bilemedim.Tabi birde dediginiz gibi 2 yılda bitiremez dönem uzarsa bosa okumuş olurum dersleri hangisi zor onu da bilmiyorum

06 Ekim 2017 03:00

İste emlakta beni korkutan o 2018/2 tercih yapamayacam zaten mezun durumda olmadigim icin geriye kaldı 3 atama orda da emlak kadro vermez yada cok az verir filan birden parlayan ve gelecegi biraz daha belirsiz olan bir bölüm emlak.Adalette öyleydi kumar oynadım kaybettim benim ders anlattigim benden cok dusuk puanli arkadaslarimin atanip memur olusunu izledim bidaha böyle biseyin olmasindan korkuyorum.Büronun tek eksi yanı asiri mezun var ve kadro sayisi son alımlarda düstü ama her alımda son atamada olsa 83 leri görüyor bi sekilde

Selinselinn, 7 yıl önce

Benim her zaman alım yapan buro yonetimi gibi bölümün mezunu olmamın rahatlığı var.Emlak belki hiç alım yapmaz ama buro her zaman yapıyor 83+ alsam ya buro dan son alımda giderim yada emlaktan iyi alım olursa ilk alımda giderim. Ama emlaktan alım olacağının garantiside yok.

onurbey23
Memur
06 Ekim 2017 10:33

Tıbbı sekreterlik okuyun :) +83 ile kesin atanırsınız. En kötü özel hastanelerde iş bulursunuz

Selinselinn
Kapalı
09 Ekim 2017 00:41

Hangisini seçtiniz?

Selinselinn
Kapalı
09 Ekim 2017 00:47

Bence biraz acele karar verin. Bende yeni kayıt oldum ama konuları bitirdim sayılır. Mesela gece 12 de işten geldim 2 ye kadar ders çalışıyorum. 8 de işten geldiğim zamanlarda gece 12 ye kadar çalışıyorum. Vizelere az kaldı.

09 Ekim 2017 22:39

Büroya yazıldım son kararı oradan yana kullandım ama daha derse calisacak vaktim olmadı mübasirlik mülakatı cıkmış sorularına bakıyorum onlardan sonra daha rahat vize final kasacam ata da büt olması en büyük avantajım olacak

Selinselinn, 7 yıl önce

Bence biraz acele karar verin. Bende yeni kayıt oldum ama konuları bitirdim sayılır. Mesela gece 12 de işten geldim 2 ye kadar ders çalışıyorum. 8 de işten geldiğim zamanlarda gece 12 ye kadar çalışıyorum. Vizelere az kaldı.

Selinselinn
Kapalı
09 Ekim 2017 22:56

Vizeyi yüksek tutun.finale az çalışırsınız. Onun yerine kpss ye çalışırsınız.

10 Ekim 2017 03:27

Haklısınız vize yüksek olunca hem moral olarak yükselip rahatlıyorsunuz hemde finale daha az yük biniyor ama vizeye nasıl çalısacam şasırdım vala haftaya istanbul mülakat kasım aralık gibi yeni alım mülakatları vakit kalır ins.cunku uzarsa bosa okumus olurum

Selinselinn, 7 yıl önce

Vizeyi yüksek tutun.finale az çalışırsınız. Onun yerine kpss ye çalışırsınız.

Selinselinn
Kapalı
10 Ekim 2017 21:29

Insallah kazanırsınızda derslerle kpss ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Haklısınız vize yüksek olunca hem moral olarak yükselip rahatlıyorsunuz hemde finale daha az yük biniyor ama vizeye nasıl çalısacam şasırdım vala haftaya istanbul mülakat kasım aralık gibi yeni alım mülakatları vakit kalır ins.cunku uzarsa bosa okumus olurum

11 Ekim 2017 01:16

Vala inş allah agzınızdan duysun :) kpss başlamak o genel kültür kısmındaki sorular ezbeeleri filan düsüncesi bile baya zor geliyor ve hiç uğraşmak istemiyorum ama hayırlısı olsun 2-3 mülakat var önümde olmazsa da karnıma ağrılar gire gire mecburen ezberleyecem

Selinselinn, 7 yıl önce

Insallah kazanırsınızda derslerle kpss ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Selinselinn
Kapalı
11 Ekim 2017 01:30

Benimde tekrar genel kültür çalışmaya halim yok.ezberlemekten asosyal olmuştum. Sorular acayip olmasına rağmen tarihten yine 22 doğrum çıktı. Onada şükür ama onun yerine matematik çalışmak daha avantajlı. Hem ezber yapmıyorsun hemde gece gündüz çalışmaya gerek kalmaz.

Vala inş allah agzınızdan duysun :) kpss başlamak o genel kültür kısmındaki sorular ezbeeleri filan düsüncesi bile baya zor geliyor ve hiç uğraşmak istemiyorum ama hayırlısı olsun 2-3 mülakat var önümde olmazsa da karnıma ağrılar gire gire mecburen ezberleyecem

11 Ekim 2017 03:11

Kesinlikle matematik cok daha avantajlı ögrenmesi cok kolay çözerkende zevk alıyorsunuz sıkmıyor insanı kitaplara boğmuyor.sınavda heycan panik olsa bile matematik yapabiliyorsunuz cünkü matematigi ögreniyor tarihi cografyayı ezberliyorsunuz ve sinav psikolojisinde ezberler birden akıldan ucup gidebiliyor birbirine karısabiliyor.Sadece tarihten 22 bence iyi rakam benim tüm gk netim 22 23 filandı

Selinselinn, 7 yıl önce

Benimde tekrar genel kültür çalışmaya halim yok.ezberlemekten asosyal olmuştum. Sorular acayip olmasına rağmen tarihten yine 22 doğrum çıktı. Onada şükür ama onun yerine matematik çalışmak daha avantajlı. Hem ezber yapmıyorsun hemde gece gündüz çalışmaya gerek kalmaz.

Selinselinn
Kapalı
12 Ekim 2017 02:06

Matematiğin kötüyse antrenmanla mat kitabını pdf olarak telefonuma indirdim.sende öyle yap istersen.

12 Ekim 2017 02:38

Matematik sorunum yok gibi cok sükür sadece geometrim biraz kötü 2016da 3 boş 2 yanlış yaptım onlarında çoğu geometriydi benim asıl sorun genel kültür toplam 22 23 net filan cıktı.Genel kültür için önereceginiz tlfna indirebilecegim birsey var mı acaba

Selinselinn, 7 yıl önce

Matematiğin kötüyse antrenmanla mat kitabını pdf olarak telefonuma indirdim.sende öyle yap istersen.

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi