Editörler : crops35
02 Kasım 2011 21:33

Şirket Elamanı Kadro

arkadaşla şu anda ben bir devlet hastanesinde şirket elamanı olarak çalışıyorum sormak istediğim hastanenin müdürü ile konuşup mesela benim şu anki puanım 80 yani ilerde bu puan az isede çalışıp yükseltip hastanenin kadrolu personeli olma şansım varmı bu konu hakkında bilgi ve görüşlerinizi bekliyorum...

sahinbey04
Daire Başkanı
02 Kasım 2011 21:38

cevap yok mu

sahinbey04
Daire Başkanı
03 Kasım 2011 21:41

bi cevap veren yok mu ya....

aaslikose
Kapalı
06 Kasım 2011 16:47

Kpssyle atanırsan çalışırsın.. Ben birşey sormak istiyorum size.. Bu devlet kurumlarında şirketlerle nasıl çalışılıyor? Yani nereye nasıl başvuruyoruz?

hakantrs28
Aday Memur
11 Kasım 2011 01:03

aasliköse harikasın eğer yanlış anlamamışşsam o ince detayı :)

sahinbey04
Daire Başkanı
11 Kasım 2011 19:37

oo ince detay çok basit iyi bir referansın olursa oluyor ama sizin tek uğraşmanız fayda etmiyor kendimden biliyorum varmadığım yer kalmadı sonunda devlet hastanesinde tıbbı sektereterlik kaldı ama yinede ben kpss yi koymamaya çalışacam....

aaslikose
Kapalı
11 Kasım 2011 20:48

ince detay derken torpilden mi bahsediyoruz :)

sahinbey04
Daire Başkanı
12 Kasım 2011 13:04

aynen öle..yapacak bişey yok eleman alıyormusunuz diyorum yok almıyoruz ama alıyorlar ama dışarıya sızdırmıyorlar yoğunluk olacak diye.....

aaslikose
Kapalı
12 Kasım 2011 13:39

peki nasıl bi torpil gerekir? kurum içinden çalışan yeterli mi yoksa daha yüksek yerler mi?

sahinbey04
Daire Başkanı
12 Kasım 2011 16:39

kısaca hiyerarşik üstünlük diye bişey var buna göre tercihini et.....sana kalmış bişey...

aaslikose
Kapalı
12 Kasım 2011 18:06

Tamam anlaşıldı :)

sahinbey04
Daire Başkanı
15 Kasım 2011 21:09

beni anladığın için teşekkür ederim...:)

desoto
Kapalı
21 Kasım 2011 10:28

slmlar, direnciniz kırılmasın arkadaşlar elimizde birçok örnekleri var şöyle ki: İMAMLAR,ÇAYKUR İŞÇİLERİ,VEKİL EBE VE HEMŞİRELER bunların hiçbiri KPSS şartı aranmadan kadro verildi,bizler ise KPSS ile geldik fakat tek suçumuz İŞÇİ olmakdı.Burdan kadro verilen arkadaşlar yanlış anlamasın elbette ki seviniyoruz yalnız bizlerin de KAROYA geçme hakkı oldugunu söylüyoruz.Ayrıca dava açacak arkadaşlar şu konuyu da mutlaka belirtsin TBMM çalışan 4/c personeller var sayıları yanılmıyorsam 1.100 civarında maaşları 1.900 ila 2.000 tl arası özlük hakları konusunda 657 memurları ile aynı 12 ay çalışırlar bu bilgileri de mutlaka belirtiniz.

ANAYASANIN 10. MADDESİ

Hiçbir kişiye, aileye, zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınamaz.

DEVLET ORGANLARI VE İDARE MAKAMLARI BÜTÜN İŞLEMLERİNDE KANUN ÖNÜNDE EŞİTLİK İLKESİNE UYGUN OLARAK HAREKET ETMEK ZORUNDADIRLAR.

Ayrıc KPSS ile 4/c de çalışan arkadaşlar yukarıda verdigimiz örnekleri emsal göstererek dava açabilir.

sedef81
Şef
23 Kasım 2011 14:21

ŞİRKET ELEMANLARINI İLK ÖNCE 4/B YE GEÇİRİRLER DAHA SONRA KADRO VERİRLER...

hakan060606
Memur
23 Kasım 2011 16:46

sedef arkadaşım sirket elemanının 4/b li olması icin ilk once kpss girecek 90 küsür puan alacak sonra 4/b yani sözleşmeli meymurluklardan birini kazanacak sonra secim zamanını bekleyecek ozaman belki kadroya gecer ya afedersiniz akıl var fikir var taşerona kadro vermesi demek 500.000 kisiye kadro demek ki bu kul hakkına girmektir kpss ye giren onca kisi enayimi ozaman bende buluyum bir tanıdık ise giriyim kadromu alıyım böyle bir sınav türkiyede neden yapılıyo ozaman yukarda konu başlıgını atan arkadaşa gelince kimse sana cevap verememiş memur alımları merkezi sınavla yapılmaktadır hastaneler ihtiyaç duyulan ünvandaki alınacak personel sayılarını sağlık bakanlıgına onlarda DPB ye bildirir onlarda onaylamak suretiyle tabi OSYM ye sonra alım ilanı yapılır kitapcıklar basılır sonrasını siz biliyosunuzdurpuanına göre ahmette girer mehmette zaten degil hastane müdürü bakan bile seni kadrolu yapamaz kanunlar degişmedigi sürece bir durum haricinde oda acıktan atamaki oda memurluktan istifa edenler ve askeriyeden kendi istekleriyle istifa edenlerin kurumlara müracatıyla oluyor bu senin bahsettigin olaylar 15 yıl önce üniversite hastanelerinde belli bir süre (baya uzun bir süre)görev yapan personellere tanınan bir ayrıcalıktı ki oda merkezi sınavla kalktı zaten umarım yeterince ayrıntılı bir acıklama omuştur ve lütfen konuyu açtıgınız yere dikkat edin burası 4c sayfası biz 4c liler işe sınavla girdik(ben 99 sınavında türkiye genelinde ilk 3496 sırdaydım) sonra 4c li olduk bırakında siz degil biz kadro isteyelim musadenizle tabi

sedef81
Şef
24 Kasım 2011 08:20

sağlık bakanlığındaki vekil ebeler-hemşireler de KPSS ye girmemişti ama 4/b ye geçirildi...sizi de 4/b ye geçirirler...doğrudan kadro verirlerse işler karışır...

ozelturk
Aday Memur
24 Kasım 2011 09:20

Evet var Şahinbey öyle bir ihtimal var ! Müdürün yanından ayrılma seni kadrolu yapar hatta doktorluk falan istersen geceleri de ayrılma hastaneden. Şaka gibi bişey ya gerçi devlet kadrolarında senin gibi personel de çok...!!! Sedef2te yazmış oraya önce şu sonra bu diye sanki Başbakan Yardımcısı :))

sedef81
Şef
24 Kasım 2011 09:51

bunları bilmek için başbakan yardımcısı olmaya gerek yok...biraz mantıklı düşünürse bir insan varılacak sonuçlar bunlar...

hakan060606
Memur
24 Kasım 2011 12:30

sedef arkadaşım kendi azınla söylüyorun onlar vekil ebe ve hemsireler onlar direk bakanlıkla sözleşmeli çalışanlar şirket (taşeron ) degil konu başlıgına bak sirket çalışanı diyo şirket calışanlarının bakanlıkla bir bagı yok onlar özel şirketlere bağlı çalışıyorlar tabi şieketleri fesh edip direk elemanlarla çalışmaya başladıysa bakanlık orasını bilemiyorum ya sen kendini kandırmayamı çalışıyosun diyeceksin ki sen daha iyimi biliyosun evet biliyorum hemde senden cok daha iyi sirket çalışanlarının calışma şartları hakkında olabilecek ihtimallere gelince sirketlerin devlet tarafından sıkı konrol altında olması maaşlar konusunda sözleşmelerde şartlar koyması sigorta pirim günleri konusunda sıkı takip ve sendikalaşma olabilir onun haricinde bişey beklemeyin bence kaldıki hukuki boyutunuda unutmayın bu işin bir iki dava değil milyonlarca dava açılır ana yasanın eşitlik ilkesi başta olmak üzere daha bircok maddeden hemde

ozelturk
Aday Memur
24 Kasım 2011 16:13

Hakikaten şaka gibi bir başlık ya. Başlığı konuyu açanı bi kenara bırak ciddi ciddi yorum yazanlar var arada !! :))

sahinbey04
Daire Başkanı
24 Kasım 2011 20:42

inş rabbim herkese nasip etsin inşallah memurluğu...

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi