Editörler : E.Kayı Han
22 Temmuz 2010 15:56

2010 icra müd. sınavı için kaynak

Arkadaşlar sınav 9 Ekimde olacakmış. kaynak önerilerini paylaşalım.

bülent_bilir
Yasaklı
22 Temmuz 2010 16:01

Sağlam ve doyurucu bir kaynak olarak İsmail Ercanın icra müdürlüğü kitabını öneririm. 2010 baskısı çıkmış. konu anlatımı, mevzuat ve 1200 civarında da soru var. Genel olarak en iyi kaynak bu. Çükü mevzuat değişiklerini iyi işliyor.

ebru gülderdi
Aday Memur
22 Temmuz 2010 16:04

Sınav tarihi nerede açıklanmış.

Nimetullah Bozkurt
Aday Memur
22 Temmuz 2010 16:10

Sınav ÖSYM nin sayfasında açıklanmış.

Kaynak olarak İsmail Ercanın kitabı en iyisi. Bence onun dışında ekstra bir kaynağa gerek yok.

juriste
Müsteşar
22 Temmuz 2010 18:15

ismail ercan fazlasıyla yeterli kitap güzel bir kitap tavsiye ederim.

Yusuf ATALAY
Aday Memur
22 Temmuz 2010 19:28

Arkadaşlar kaynak için bende size Yavuz SÜPHANDAĞ'ın kitabını öneriyorum, tabi İsmail ERCAN'da olabilir. Ayrıca eğer Ankara'da bulunuyor iseniz ve çalışmaya vakit ayıramıyorum diyorsanız, size Murat İlkumut Dershanesini önerebilirim, Kudret ARSLAN bu konuda yeterli ve fazlasıyla bilgili ve değerli bir öğretim görevlisi hem zaman ayırmak bakımından hemde nokta atışlı çalışmak bakımından dershaneyi öneririm, eğerki dersaneye gidecek vaktim yok diyorsanız, o zamanda size dersanenin öğrencilerine dersler için hazırlamış olduğu ders notları ve soruları var onları dersanenin fotokopi bölümünden temin edebilirseniz size büyük kolaylık sağlayacaktır. Şimdiden herkese başarılar diliyorum.

mrtsrky
Genel Müdür
22 Temmuz 2010 20:07

ismail ercanı kesinlikle tavsiye etmiyorum :) kıymetli evrak için küçük bir kitap var ,isteyen olursa ismini yazarım şu an yanımda değil,icra iflas konusunda murat yayınlarının humk konusunda yine küçük bir kitap var kalan konular için ise kitaba gerek yok zaten .

23 Temmuz 2010 09:12

Arkadaşlar bu icra müdürlüğü sınavı için aranan şartlar nelerdir. Bunun hakkında bilgisi olan bilgi verebilirmi...

Şimdiden herkese teşekkürler...

SERHATTURKMEN
Aday Memur
23 Temmuz 2010 09:29

Arkadaşlar ben geçen yıl atananlardanım,

Sizlere İsmail Ercan'ın kitabını tavsiye ederim, bir de adalet sınavları org diye bir site vardı, orda arkadaşlar soru hazırlamışlardı konu özetleri de vardı, onlar bayağı faydalı olur diye düşünüyorum hepinize kolay gelsin başarılar

sarışın
Memur
23 Temmuz 2010 10:15

Murat insan kaynaklarının kitabı çok yetersiz. Özet olsun diye bir çok konuyu eksik bırakmışlar. Özellikle usulü ve icrası çok kötü. Mevzuat degisiklikleri falan cogu kez atlanmis.

hakim_mehmetcem
Aday Memur
24 Temmuz 2010 12:47

Sınav birbuçuk iki ay çalışmayla rahat kazanılacak bir sınav. Bu sınav için ciddi tek bir kaynak var. Arkadaşlarında söylediği gibi İsmail Ercanın kitabı en iyisi. hem soru hem de konu anlatımı bakımından. Herkesin gönlüne göre olsun.

Yusuf ATALAY
Aday Memur
24 Temmuz 2010 22:55

Arkadaşlar bu arada kıymetli evrak konusunu göz ardı etmeyin bazen 10 soru civarı çıkabiliyor, bazende 4 veya 5 soru çıkabiliyor, az sodu çıkıyor mantığıyla ikinci plana atmayın zaten kısa bir çalışma sayfası var uyarayım dedim.Herhangi bir sorunuz vb. olduğunda e-mail den size yardmcı olabilirim buralara girmeye pek fırsatım olmuyor herkese tekrar başarıar dliyorum ve hakınızda hayırlısı ne ise o olması dileğiyle herkese slamlar

juriste
Müsteşar
25 Temmuz 2010 10:03

http://forum.memurlar.net/konu/977352/

konuya ilişkin kendi alanımda bir başlık açtım faydalanmanız amacıyla saygılar..

28 Temmuz 2010 17:45

İcra müd sınavına girecek arkadaşlar diğer başlıkta şartlarından bahsetmiştim şartlarının iyi olması ve hakimlik sınavının şuan için tarihinin belli olmaması sebebiyle sınava girmek isteyen hukukcu arkadaslarımıza yardımcı olmak için bu başlık açılmıştır.

SINAV GİRİŞ ŞARTLARI: uzun uzadıya yazmıyorum hakimlik sınavı şartlarına benzer şartları var sadece genel şartların yanı sıra ek olarak YAŞ SINIRI 35 ayrıca hukuk ve A.m.y.o mezunları girebiliyor.

SINAVDA HANGİ DERSLERDEN KAÇ SORU ÇIKAR:

Sınavda 50 alan bilgisi 50 genel kültüğr sorusu çıkar.

Çıkacak dersler:Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi: Türkçe, Matematik, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Türkiye Coğrafyası, Temel Yurttaşlık Bilgisi sorulanndan, Alan Bilgisi Testi: Türk Ticaret Kanununun Kıymetli Evrakı düzenleyen üçüncü Kitabı, İcra ve İflas Kanunu, İcra ve İflas Kanunu Nizamnamesi, İcra ve İflas Kanunu Yönetmeliği, Harçlar Kanunu ve Damga Vergisi Kanunu, Tebligat Kanunu, Tebligat Tüzüğü, Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanunu ile Hukuk ve Ticaret Mahkemeleri Yazı işleri Yönetmeliği sorulanndan oluşacaktır.

KAYNAK OLARAK NERDEN ÇALIŞMALIYIZ: Bu konuda bir çok kaynak var benim tavsiyem İsmail Ercanın icra müd ve müd yar sınavlarına hazırlık kitabı iyidir fazlasıyla yeterli bir kitaptır..

(Dikkat edin hakimlik sınavlarında calıştıgımız icra kitabı değil bu ayrı bir kitap)

HAKİMLİK SINAVLARIYLA KIYASLANMAYACAK DERECEDE KOLAY VE BASİT BİR SINAVDIR hakimlik sınavlarında onlarca kitap okumak gerekir bunda ise sadece TEK BİR KİTAP tan çalışmanız yeterlidir, ek kaynak olarak sadece soru bankası çözmek yeterlidir..

İCRA İFLAS -MEDENİ USUL VE KIYMETLİ EVRAK dersleri bu sınavda da soruldugu için bu sınava calışırken hakimlik sınavınada çalışmış olacaksınız zaten.

MUTLAKA YAPMANIZ GEREKENLER.

Yukarda yazdıgım kaynak yada kendi seçeceğiniz bir kaynaktan konular çalışmak

Ösym nin sitesinden geçmiş yılların sorularını indirip EZBERLEMEK (burası çok çok önemli) zira son yıların sorularını incelerseniz bazı soruların aynen tekrarlandıgını görürsünüz SORULARI VE CEVAPLARI AYNEN EZBERLEYİN sınava girerseniz ne demek istediğimi anlarsınız)

kaynak kitapta damga vergisi, yazı işleri yön nizamname vs gibi şeylerin konu anlatımı yoktur zaten ona gerekte yok , kitabında sonunda onlar mevzuat olarak var ordan çalışın sadece mevzuatı okuyun yeterlidir.

Halil Doğru
Aday Memur
02 Ağustos 2010 13:41

Arkadaşlar ciddi sayıda bir alım var. Herkese hayırlı olsun.

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi