Editörler : ayşegül bgm
«353637383940414243444546»

nazlikelebek
Daire Başkanı
13 Şubat 2013 10:48

SBN ve imzakampanyam.com destek bekliyoruz tıbbi sekreterler olarak

gamzelimTDS
Aday Memur
13 Şubat 2013 15:50

arkadaşlar inşallah kabul edilir hepimiz evimize eşimize çocuğumuza kavuşuruz

mzm3561
Şube Müdürü
13 Şubat 2013 16:59

kabul ediln ne ki yeni bir gelişme mi var?

Nort6
Memur
14 Şubat 2013 00:34

okaplan isimli arkadaşım dediği gibi kadro verin değilde neden kadro istediğimizi yazalım

okaplan
Şef
14 Şubat 2013 18:01

bakan bugün kadro için pek parlak şeyler söylemedi malesef. genel bir düzenleme yapılacak, belediye personeline önceden verilmiş bir söz var, sadece onu tutacağız dedi.

15 Şubat 2013 01:02

kadro filan yok mücadeleymiş afedersiniz biz yırtınsakta kadro yok.allah bildiği gibi yapsın umut verenleride.belediyedeki süperzeka kpss ile atanmış 4blere versinler.adalet yok olmayacakda. çakılı kaldıkk

mzm3561
Şube Müdürü
15 Şubat 2013 09:38

fatoş arkadaşım bu kadar olumszu bakma. ben 2 sendikayla görüştüm aslında sendika avukatlarıyla bu işi sorguladım? dedim ki belediyeler için görünüyor ama galiba herkes için kadro verilecek oyle mı? evet aynen oyle çalışma bunun üzerine dediler... eğer bu iş sadece belediyeler için olaydı 2 seneden beri söyleniyor yapılırdı? yanlışmıyım???

mzm3561
Şube Müdürü
15 Şubat 2013 15:05

kadrolu personelinin eş durumu tayini için bir gün beklemesi gerekmezken sözleşmeli personele 12 ay da bu hakkı gormeyenler bunun vebalını nasıl odeyecekler. bunun hesabını yapsınlar... Ayrıca arkadaslar hak elde etmek ıcın artık ses cıkartmak gerekıyor. ogretmen arkadaslar kendı haklarını bu sekılde aldılar. ozellıkle memurlar.net edtorlerıne seslenıyorum. bız saglk calısanlarının sorunlarını ne zaman dıle getıreceksınız???

okaplan
Şef
15 Şubat 2013 18:47

hangi 12 ay? 4b lilerde eş durumu tayini yok ki. eş durumu tayini sadece polis, asker vs. gibi personel eşleri için var. onun dışında 4b li personel gidemez, eşin senin yanına gelsin diyorlar.

mzm3561, 11 yıl önce

kadrolu personelinin eş durumu tayini için bir gün beklemesi gerekmezken sözleşmeli personele 12 ay da bu hakkı gormeyenler bunun vebalını nasıl odeyecekler. bunun hesabını yapsınlar... Ayrıca arkadaslar hak elde etmek ıcın artık ses cıkartmak gerekıyor. ogretmen arkadaslar kendı haklarını bu sekılde aldılar. ozellıkle memurlar.net edtorlerıne seslenıyorum. bız saglk calısanlarının sorunlarını ne zaman dıle getıreceksınız???

15 Şubat 2013 20:16

mzm3561 arkadaşım umarım sen haklı çıkarsın

isöm
Memur
15 Şubat 2013 20:21

Arkadaşlar hep beraber hareket edelim lütfen.

mzm3561
Şube Müdürü
15 Şubat 2013 21:52

bunu duymama yanı kadro verılecek denmesıne ragmen ben gene de guvenemıyorum oyuzden dava acacagım. avukatlarla konustum 2 aya yurutmenın durdurma kararı alınıyormus. yanı kadrolular ınsan da bız degılmıyız? ayrı bı ıs kurumunda mı calısıyoruz? kadrolular bızden 150 tl neden fazla alıyor kı bu sadece maas ııcın? bu kadrolu arkadaslar zamanında sozlesmelıydı aynı dertten onlarda muzdarıptı nden sımdı bunlar unutuldu da kımse destek vermıyor? beledıyelerde tanıdık bularak ıse gırenlere kadro verılcek de devletın sınavına bınbır zorlukla gırenlere ve kazanıp zorlu kosullarda calısana neden kadro verılmıyor?? kadrolu bı gune es durumu ısterken bu sozlesmelıler devlet dusmanı mı kı onlara 1 yıl sabret sonra sabrından catlasan da patlasan da cakılısın denılıyor? bunu kul affeder de Allah affetmez... sız dıyorsunuz kı hep beraber hamle yapalım. Allah askına sıze sorarım su forum da kac kısının sesı ne kadar cıkıyor? memurlar.net gectım. saglıkpersonel sıtesı bıle 4b es durumunu 3. sayfa haberı yapıyor. yazık gunah...ben ugrasıyorum her gun mesaj yazmaya calısıyorum. ama kısıler aynı. saglık personellerı halıden memnun. bunu goruyorum buna da yazık. soyleyecek daha cok sey var da soylesek ne care...

16 Şubat 2013 00:26

arkadaşım öncelikle yazdıklarına destek verdiğimi belirtmek istiyorum.. 4/blilerin sadece eşi kamu görevlisi olanların eş durumu tayin hakkı var. eşi özel sektörde çalışanların tayin hakkı kesinlikle yok.(çünkü bizi insan yarine koymuyorlar). bu arada benim eşimde hemşire ben özel sektörde çalışıyorum. bizde eş durumundan tayin için tüm evraklarımızı hazırladık. müdürlüğe verdik. tabiki red cevabı verecekler. bizde bu red cevabıyla dava açacağız..bende sendikalarla hergün görüşüyorum.banada davayı yürütmeyi durdurmalı olarak açarız, 2-3ayda yürütmeyi durdurma kararı çıkar dediler. ben sabit 5 yıldır çalışıyor olmam ve yeni bebeğimizin olması sebeiyle mahkeme yüksek ihtimal yürütmeyi durdurma kararı verir dediler. 10 aylık bebeğimi anasından babasından ayırıyorlar. sonra dalga geçer gibi 3çocuk yapın diyorlar. daha 1 çocuğu anasından ayrı büyütüyoruz 3 çocuğu nasıl yapalım biz. ben şuan sağlık sen üyesiyim, ama sağlıksenden istifa edip türk sağlıksene geçeceğim. 1. nedenim hükümet ne derse sağlıksen onu yapıyor. sırf hükümet istemiyor diye davayı bile kazanmaz bunlar. 2. neden ise türksağlıksenin bu davalara benzer çok davalar kazanmış olması.. adamlar davalara çok asılıyor.. buraya yazın dava ile olan gelişmeleri ve kazanma ihtimalimizi bende sürekli sendiklarla irtibata geçip yazacağım buraya...

mzm3561, 11 yıl önce

bunu duymama yanı kadro verılecek denmesıne ragmen ben gene de guvenemıyorum oyuzden dava acacagım. avukatlarla konustum 2 aya yurutmenın durdurma kararı alınıyormus. yanı kadrolular ınsan da bız degılmıyız? ayrı bı ıs kurumunda mı calısıyoruz? kadrolular bızden 150 tl neden fazla alıyor kı bu sadece maas ııcın? bu kadrolu arkadaslar zamanında sozlesmelıydı aynı dertten onlarda muzdarıptı nden sımdı bunlar unutuldu da kımse destek vermıyor? beledıyelerde tanıdık bularak ıse gırenlere kadro verılcek de devletın sınavına bınbır zorlukla gırenlere ve kazanıp zorlu kosullarda calısana neden kadro verılmıyor?? kadrolu bı gune es durumu ısterken bu sozlesmelıler devlet dusmanı mı kı onlara 1 yıl sabret sonra sabrından catlasan da patlasan da cakılısın denılıyor? bunu kul affeder de Allah affetmez... sız dıyorsunuz kı hep beraber hamle yapalım. Allah askına sıze sorarım su forum da kac kısının sesı ne kadar cıkıyor? memurlar.net gectım. saglıkpersonel sıtesı bıle 4b es durumunu 3. sayfa haberı yapıyor. yazık gunah...ben ugrasıyorum her gun mesaj yazmaya calısıyorum. ama kısıler aynı. saglık personellerı halıden memnun. bunu goruyorum buna da yazık. soyleyecek daha cok sey var da soylesek ne care...

mzm3561
Şube Müdürü
16 Şubat 2013 00:40

Eş durumu özel sektore calısanlara yok değil kımseye yok gostermelık olarak verılıyor. yoksa otur oturdugun yerde denılıyor? bılmem baktınız mı mesala 81ılden sadece 2 ıle tayın hakkı verılen branslar mı ararsın 81ılden 3 ıle verılen mı? yanı anlıcan bakanlık ozel kamu farketmıyor kımseye o hkkı tanımıyor ayrıca tanısa bıle kontenjan dıor kı kontenjan da 2-3 kısı arasında degısıyor. es durumu tayınının bu denlı kararlar alınıp ınsanları bu sekılde magdur edenlere Allah hesap sorar. Bende mahkeme yoluna gıdecegım. kadro verılır belkı ama verıldı verılcek verılmedı hberlerıne baglı olarak yasamak ınsanı ruhen cok yıpratıyor. ayrıca saglık calısanlarına sormak gerek. su forumda yazanlar 10 -15kısıyı gecmez. dıgerlerı halınden memnun mu yoksa bılgısayar kullanmayı mı bılmıyor- sızden rıcam arkadaslarınızı yonlendırın bır elın nesı ıkı elın sesı var tam da bu gunler ıcın soylenmıs...

okaplan
Şef
16 Şubat 2013 11:02

inşallah sonuç istediğiniz gibi çıkar ama mahkemeyle istediğiniz sonucu alabileceğiniz konusunda ümide kapılmayın derim. yasa yürürlükteyken eş durumu tayini olmadığını bile bile işe başlama yapıldığı için mahkemenin yürütmeyi durdurma yada kanunu iptal gibi bir sonuç vereceğini düşünmüyorum. farklı sendikaların aynı konu üzerine açtığı davaların farklı sonuçlanmaları gibi bir durumda olamaz, emsal karar denilen hukuki bir sistem var. sanırım size yanlış bilgi verilmiş, çünkü sizin durumunuzda olan çok sayıda tanıdığım var ve ne yazık ki istedikleri sonucu elde edemediler. kaldı ki, bahsettiğiniz gibi bundan önce benzer konularda çalışan lehine sonuç çıksaydı, zaten şimdiye kadar o yasa ya yürürlükten kalkardı yada yeninden düzenlenirdi.

asi_ve_mavi_gözlü, 11 yıl önce

arkadaşım öncelikle yazdıklarına destek verdiğimi belirtmek istiyorum.. 4/blilerin sadece eşi kamu görevlisi olanların eş durumu tayin hakkı var. eşi özel sektörde çalışanların tayin hakkı kesinlikle yok.(çünkü bizi insan yarine koymuyorlar). bu arada benim eşimde hemşire ben özel sektörde çalışıyorum. bizde eş durumundan tayin için tüm evraklarımızı hazırladık. müdürlüğe verdik. tabiki red cevabı verecekler. bizde bu red cevabıyla dava açacağız..bende sendikalarla hergün görüşüyorum.banada davayı yürütmeyi durdurmalı olarak açarız, 2-3ayda yürütmeyi durdurma kararı çıkar dediler. ben sabit 5 yıldır çalışıyor olmam ve yeni bebeğimizin olması sebeiyle mahkeme yüksek ihtimal yürütmeyi durdurma kararı verir dediler. 10 aylık bebeğimi anasından babasından ayırıyorlar. sonra dalga geçer gibi 3çocuk yapın diyorlar. daha 1 çocuğu anasından ayrı büyütüyoruz 3 çocuğu nasıl yapalım biz. ben şuan sağlık sen üyesiyim, ama sağlıksenden istifa edip türk sağlıksene geçeceğim. 1. nedenim hükümet ne derse sağlıksen onu yapıyor. sırf hükümet istemiyor diye davayı bile kazanmaz bunlar. 2. neden ise türksağlıksenin bu davalara benzer çok davalar kazanmış olması.. adamlar davalara çok asılıyor.. buraya yazın dava ile olan gelişmeleri ve kazanma ihtimalimizi bende sürekli sendiklarla irtibata geçip yazacağım buraya...

mzm3561
Şube Müdürü
16 Şubat 2013 13:10

Biliyorum her eş durumunun olumlu sonuç vermeyeceğini ama bende 3 sendikadan onaylattığım bir durum üzerine bu girişimde bulunacağım şuan olumsz cevabı beklyıorum. bilmediğim bir işe bulaşmam zaten... işi bu noktaya gelmesi de ayrı bir olay. eş durumu dava edilir mi? ediliyor maalesef.

mzm3561
Şube Müdürü
16 Şubat 2013 14:19

Memurlat.net de 4b lı saglıkcıları sorunlarını anasayfada goruntulemek cın ne yapmak lazım? Bu durumu edıtorlerın dıkkat cekecegı bı konuma getırmek ıcın ne yapılmalı? beyın fırtanası yapalım??

okaplan
Şef
16 Şubat 2013 18:15

bu kadar az katılımın olduğu bir konuyu kimse anasayfaya taşımaz hocam. en iyisi tüm sözleşmeliler ile birlikte hareket etmek. adalet, sağlık, diyanet, tarım vs. gibi yerlerde çalışan 4b li personel ile birleşip sorunu sağlıkçı yada diyanet değilde 4b sorunu olarak topluca ele almak. yoksa 3-4 kişinin yazıştığı konuyu anasayfaya taşımazlar.

mzm3561, 11 yıl önce

Memurlat.net de 4b lı saglıkcıları sorunlarını anasayfada goruntulemek cın ne yapmak lazım? Bu durumu edıtorlerın dıkkat cekecegı bı konuma getırmek ıcın ne yapılmalı? beyın fırtanası yapalım??

mzm3561
Şube Müdürü
16 Şubat 2013 18:34

Kesinlikle katılıyorum arkadaşım. Çok doğru dedin. Bende bu durumu ifade eden mesajlar yazdım. çünkü yazanlar çizenler belli.. Kimse duruma sahip çıkmıyor bu durumda kendi kendimize dövünüyoruz...

mzm3561
Şube Müdürü
16 Şubat 2013 18:36

Tum 4blerı temsıl eden bı forum var mı yoksa acılması ıcın gırısımde bulunalım?

okaplan, 11 yıl önce

bu kadar az katılımın olduğu bir konuyu kimse anasayfaya taşımaz hocam. en iyisi tüm sözleşmeliler ile birlikte hareket etmek. adalet, sağlık, diyanet, tarım vs. gibi yerlerde çalışan 4b li personel ile birleşip sorunu sağlıkçı yada diyanet değilde 4b sorunu olarak topluca ele almak. yoksa 3-4 kişinin yazıştığı konuyu anasayfaya taşımazlar.

Toplam 4009 mesaj
«353637383940414243444546»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi