Editörler : crops35
02 Şubat 2016 18:35

Hem Üniversite Hem Memurluk

Üniversiteye hazırlanıyorum inşallah sene sonunda hedeflediğim hukuk fakültesini kazanacağım. Aynı zamanda 4 sene boyunca okurken memur olarak çalışmak istiyorum. Bu konu hakkında çok fazla sorum var. KPSS B mevzuatını iyi bilen biri bana her hangi bir kanaldan veya buradan yardımcı olabilir mi?

YusufKacar
Aday Memur
02 Şubat 2016 21:32

Flood atıyormuşum gibi oluyor da gerçekten yardıma ihtiyacım var çok sorum var bu konuda

seko3535
Aday Memur
03 Şubat 2016 09:44

olmaz öyle 2 ci ögretim varsa üniversitede anca öyle olur EN BÜYÜK SIKINTIN ÜNİVERSİTE İLE MEMURLUĞU AYNI YERDE TUTTURMAN LAZIM memur olursan 3 sene boyunca atanamazsın memur alımı her sene çok farklı iller çıkıyor üniversite degiştirmen hakkın yok en iyisi oku ondan sonra kpss gir başka sorun varsa özeldende atabilirsin kpss uzmanı oldum artık :D

mykerem
Şef
03 Şubat 2016 13:29

Hayal kurmak iyi ama gerçekler vasat ortaöğretimden memur olmak kolay iş değil.1.5 milyon kişiden ilk 5 e girersen anca olursun oda imkansız gibi birşey sen bence okuluna bak

Adamin dibi
Daire Başkanı
03 Şubat 2016 13:50

Yapabiliyorsan yap. Ama nasıl yapacan. 98i geçeceğine inanıyor musun? veya 98i geçip hizmetli olmayı kabul ediyor musun?

hukuk fakültelerinde devam zorunluluğu yok. Diyelim sınavlara tam çalışamadın 4 senede bitmezde 5 senede biter. Ailene yük olmazsın hemde. Ama atanmak gerçekten çok zor.

YusufKacar
Aday Memur
03 Şubat 2016 19:48

Ben yapabileceğime inanıyorum o konuda bir sıkıntım yok. Lakin anlayamadığım nokta şu benim bildiğim eğitim özrü denen bir şey var ve bu sayede 80 üstü puan alsan bile okuduğun yere yakın bir yere atıyorlarmış seni. Araştıracak yeterli kaynağı bulamadığım için soruyorum. Kontenjan açılmıyor mu? İstediğim hukuk fakültesi ya Marmara yada İstanbulun ikinci öğretimi yani çalışmaya müsait hal böyleyken en azından buralara yakın bir yerde çalışmam gerekiyor.

Diğer bir konu sadece hizmetli mi olabiliyorsun? Bunun bir ton iş kolu var diye biliyordum ben. Sonuçta 4 sene boyunca Kpss yi kazansam da kazanmasam da çalışacağım. Kpssyi kazanırsam alacağım maaş minimum 2200 civarıyken öbür türlü daha fazla saat çalışıp en fazla 1500 lira kazanacağım.

Mr.bademm
Memur
09 Şubat 2016 13:17

Benim arkadaşım hem hukuk okuyup hem memur olarak çalıştı ve okulu bitirdi. Hukuk bölümünde hemen her üni de devamsızlık sorun olmuyor. Sınavlara gir yeter. Ama vardiyeli bir tercih yaparsan daha rahat edersin. Arkadaşım vardıyalı çalıştı dhmi de. Bu konuda bende düşünceliyim şu an okuyorum ve atanmayı da bekliyorum okul ne olacak belli birşey yok işi oraya alırlar diyen de var almazlar diyende bakalım hayırlısıyla atanırsam.

mbyem
Kapalı
09 Şubat 2016 21:41

başka bölüm oku:) memlekette elini attığın yer hukukçu

boboboymakkleep
Kapalı
09 Şubat 2016 23:05

Ne sacmaliyosun ya.Lise mezunlari kpssden 90 puanla sadece hizmetli mi oluyormuş? Dostum lise mezunu olarak bende giricem kpssye.En az 85 yapmamiz gerekiyor.90 puanla kral yerlere atanirsin eahat ol.Gecen sene lise mezunlari kac puanla nerelere atanmis bakabilirsin

Mr.bademm
Memur
10 Şubat 2016 13:17

85 yapınca garanti olmaz özellikle düz lise mezunları için ben lise elektrik okudum önlisans elektrik de okudum önlisans dan 85.2 puan aldım alttan tercih bile yapıyorum ama 3 atama gecti hala atanamadım atanacagım da belli değil o yüzden düz liseysen 90 üzeri al ki atanma şansın olsun

mbyem
Kapalı
10 Şubat 2016 17:23

90 puanla hizmetli olamıyorsun şu an hizmetlinin puanı98,7

10 Şubat 2016 18:44

Hizmetli olamazsın artık. 2001 ler bıçak gibi kesildi.

Hukuk okuyacaksan, önce kazanacaksın, sonra KPSS den 80 alacaksın, sonra da Adalet Bak. alımlarını bekleyeceksin. 90+ alırsan, hatta düz lise ol, 85+ ol, yakarlar puanı. Gerçi Hukuk öğrencisini orada memur olarak çalıştırmak mantıklı. Kartal Anadolu Adliyesi'nde öyle birini Mübaşir olarak çalıştırıyorlarmış.

mehmetcemşahin
Daire Başkanı
10 Şubat 2016 19:06

http://forum.memurlar.net/konu/2178954/ TAŞERONLARA SINAVSIZ KADRO VERİLMELİ Mİ? isimli anket, forumda olabildiğince bağlantı adresini kopyalama yapıstırma yoluyla yayın lütfen arkadaşlar, demokratik tepkinizi dile getirin,devlet kadroları kpss lilerin hakkıdır.taşeron sorunu kpss lilerin devlet kadrolarına alınmalarıyla çözülür,anketi yayın forumdakı yüz binlerce kpss liye ulaşsın

Adamin dibi
Daire Başkanı
11 Şubat 2016 03:30

boboboymakkleep madem bu kadar biliyorsun 2014 Kpss den 90ı geçip mülakatsız memur olan 1 tane adam bana göster. Meslek lisesi mezunu olmayan 1 kişi bile bulamazsın.

eskiyim ben ne yazıkki kimse senin gibi düşünmüyor. istanbul hukuk 3. Sınıftaki arkadaşım mübaşirlik mülakatına girdi. Okuyor musun diye sormuşlar. iühf te 3te olduğunu söylemiş. Seneye mezun olunca gelirsin demişler. Elemişler hemen.

mehmetcemşahin
Daire Başkanı
12 Şubat 2016 19:47

http://forum.memurlar.net/konu/2178954/ arkadaşlar taşeron çalışanlar sınavsız kadroya alınmalı mı ?anketimize katılın, milyonlarca kpss li varken taşeron çalışanların sınavsız kadroya girişine demokratik tepki için yapılması gerekenler 1-ombudsman(kamu denetçisi)ne lütfen e posta yoluyla başvurun 2.bimerden ailenız ve kendinız mesaj yollayın 3.twetterdan başbakana bakanlara ve ak partılı mılletvekıllerine tweet atın,yasa çıkmadan hiçbir şey için geç değildir.taşeron kadrolar kpss lilerin hakkıdır.bu NOT:bu anketi ve yazıyı forum başlıklarının her birine yapıstırın arkadaşlar, millet ankete katılsın gereken yerlere demokratik tepkisini göstersn MART AYINDA TAŞERONA KADRO GELEBİLİR, sesimizi duyurmazsak,20 dakıkanızı ayırın kpss ye giren milyonlar

İHayaller
Aday Memur
10 Temmuz 2017 23:55

Yapabildiniz mi

bilkyaz13
Memur
11 Temmuz 2017 00:11

ben de aynı düşünceyle 2016 kasımda kpssye girdim bizimoğlan ama kazın ayağı öyle değilmiş 92 puanım var pek bi halta yaramıyo bu ülkede, bu gidişle de atanamıcam yine belli olmaz ama umudum kalmadı hele bu sitede yıllarca kpss ye giren daha büyük abiler,ablalar var neyse sonumuz iyi olsa bari

mervekevser
Aday Memur
09 Eylül 2017 22:14

Bende Erzincan Üniversitesi eczacılık fakültesini kazandım lise 2016 KPSS puanım 85 Erzincan'da atanabilir miyim nereye atanırım işlemler nasıl yürütülüyor yardımcı olur musunuz

06kaya47
Kapalı
10 Eylül 2017 00:22

bu adam 10 yıl geriden yaşıyor hayatı ..

boboboymakkleep, 8 yıl önce

Ne sacmaliyosun ya.Lise mezunlari kpssden 90 puanla sadece hizmetli mi oluyormuş? Dostum lise mezunu olarak bende giricem kpssye.En az 85 yapmamiz gerekiyor.90 puanla kral yerlere atanirsin eahat ol.Gecen sene lise mezunlari kac puanla nerelere atanmis bakabilirsin

wessaurtr
Yasaklı
10 Eylül 2017 09:13

Ben yaşadığım şehir Kırklareli'ye atandım. Okulum da Edirne'de. Aynı anda memurluk ve öğrencilik olacak mı 1-2 aya belli olur umarım, ben de gelir bilgi veririm burada ;)

wessaurtr
Yasaklı
10 Eylül 2017 09:14

Atanamazsın hocam en az 95 alman lazım düz memur için. Hizmetli için ise 93 falan. Bu puanlar 2018 de 1 kademe daha da artabilir. BEn mesela 97 aldım ama yaşadığım şehir diye Kırklareli İl Özel İdare-Bekçiliği ilk sıraya yazıp atandım.

mervekevser, 7 yıl önce

Bende Erzincan Üniversitesi eczacılık fakültesini kazandım lise 2016 KPSS puanım 85 Erzincan'da atanabilir miyim nereye atanırım işlemler nasıl yürütülüyor yardımcı olur musunuz

Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi