Editörler : supporters.

anelka47
Şef
18 Ekim 2014 21:45

Merhaba..Sınav başvurunuzu yaptınız mı? Ben de işletme mezunuyum..

Sınav ücretini ödemeden ve sınav ile ilgili prosedürü uygulamadan önce,başsavcılıktan sınava girebilir diye bir kağıt almak gerekiyor mu?

kaplumboğa, 10 yıl önce

arkadaşlar iibf liyim bende.ilk defa başvurucam.işletme mezunuyum.yeterince hukuk dersi aldığımızın tespitini başsavcılık yapıyor anladığım kadarıyla.sonra tespit olumluysa onay veriyor.bizde o belgeleri aps ile yolluyoruz.

sonra sınav merkezindede başvuru yapıyoruz.

bu arada noter vs. işlemleri,savcılık vs. ne kadar tutuyor.ve onay hemen mi veriliyor.

ösmy başvurmuş oluruz.sonra senin aldığın hukuk dersleri yeterli değil diyebilirler mi?bunu da özellikle merak ediyorum.

bir arkadaşım var.oda iibf li.fakat 2 yıl örgünden sonra dgs ile geçiş yaptı.dış ticaret sonra işletmeyi bitirdi.aöf mezunu.1-2 sınavı kazandı hatta.o arada bu sınavada girmek istediğini söyledi.girebiliyor mu?(aldığı hukuk dersleri:genel hukuk,ticaret hukuku,uluslararası ticaret hukuku,iş ve sosyal güvenlik hukuku)ilk 3 ünü dış ticaret okurken almış.diğerinide işletmeye dikey geçiş yaptığında almış.

bilgisi olan arkadaşlardan yardımcı olmalarını bekliyorum.süreç nasıl işliyor?teşekkür ederim.

Sbfmns
Memur
19 Ekim 2014 10:11

Arkadaşlar merhabalar, Tecrübeli arkadaşlardan bu sınava nasıl çalışılmaslı konusunda öneri ve yol rica ediyorum. Ne yapmalı nasıl çalışılmaşı hangi dersten başlamalı vs şiödiden tşkler

ceylanaksu
Aday Memur
19 Ekim 2014 19:29

sınav için başvuru yapan arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim. sınav ücretini hangi bankadan yatırabiliriz?

ceylanaksu
Aday Memur
19 Ekim 2014 19:37

noterde onaylatmanıza gerek yok fotokopisini çektirip götürün adliyede aslına bakıp kendileri onaylıyorlar fakat bu sınava açık öğretim mezunları girebiliyor mu bilmiyorum bence iyice öğrenin sonra para yatırın yoksa boşuna ücret ödemiş olursunuz

MÜFETTİŞ OLACAĞIM, 10 yıl önce

derse sınava gireceğim.diplomanın fotokopisi noter onaylı mı olacak yardımcı olur musunuz

gecmiş
Memur
19 Ekim 2014 19:38

https://odeme.osym.gov.tr/

ceylanaksu, 9 yıl önce

sınav için başvuru yapan arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim. sınav ücretini hangi bankadan yatırabiliriz?

ceylanaksu
Aday Memur
19 Ekim 2014 20:05

yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim...

gecmiş, 9 yıl önce

https://odeme.osym.gov.tr/

yureklerin efendisi
Aday Memur
21 Ekim 2014 13:36

Arkadaşlar 21 Ekim de ilanda 200 kişilik alı deniliyor. Ayrıca ücret 5 kasıma kadar ücret ödenmeli

baskan71
Şef
23 Ekim 2014 21:28

arkadaşlar ceza muhakemesinden cmk dan sorumlumuyuz ceza hukuku genel hukumler mı sadece?

sonu iyi olsun
Kapalı
23 Ekim 2014 21:36

Sadece ceza kanununun genel hükümler bölümünden sorumluyuz

baskan71, 9 yıl önce

arkadaşlar ceza muhakemesinden cmk dan sorumlumuyuz ceza hukuku genel hukumler mı sadece?

ASLI ÇELEBİ
Aday Memur
27 Ekim 2014 16:09

arkadaşlar rica etsem biri tam ıol

ASLI ÇELEBİ
Aday Memur
27 Ekim 2014 16:11

tam olarak açsa biri su sınav olayı nereye ne kadar yatack kpss sartı varmı varsa kaç yas sınırı ?

ASLI ÇELEBİ
Aday Memur
27 Ekim 2014 16:13

bana yardımcı olabilrmisn sınav hakkında hiç bilgim yok sartkarı neler falan sen tecrübeli duruyorsun yazdıklarına bakılacak olursa. mugla kamu yönetimi mezunu da ablam onun için bilgi alamaya calısıorm.

ceylanaksu, 9 yıl önce

noterde onaylatmanıza gerek yok fotokopisini çektirip götürün adliyede aslına bakıp kendileri onaylıyorlar fakat bu sınava açık öğretim mezunları girebiliyor mu bilmiyorum bence iyice öğrenin sonra para yatırın yoksa boşuna ücret ödemiş olursunuz

efendimir
Memur
01 Kasım 2014 13:02

arkadaşlar selamlar size zahmet olacak bu notlardan bana da yollarmısınız? [email protected]

Teşkilatspor42
Aday Memur
01 Kasım 2014 20:45

Arkadaşlar Sui generis idari Hakimlik setini sipariş ettim fakat kitap 2012 basımı çıktı sizce geri vermelimiyim yoksa çok önemli değilmi ? Pek geri veresim yok çünkü yenisi yok ve themis almak zorundayım onu geri verip themisin gelmesi bi hafta sürecek gbi

libraatlantis
Genel Müdür
01 Kasım 2014 21:40

kardeş 15 günde olsa gönder themis getir...iyuk çıktı al oku...657 yayınları hakimim alırsın vakit kalırsa ama 657 themisin yerini tutmaz...

Teşkilatspor42, 9 yıl önce

Arkadaşlar Sui generis idari Hakimlik setini sipariş ettim fakat kitap 2012 basımı çıktı sizce geri vermelimiyim yoksa çok önemli değilmi ? Pek geri veresim yok çünkü yenisi yok ve themis almak zorundayım onu geri verip themisin gelmesi bi hafta sürecek gbi

perihan sarıgül
Aday Memur
03 Kasım 2014 15:19

Merhaba arkadaşlar ben bir oru soracaktım şimdi biz belgeleri (diploma sureti, transkript vs.) adalet bakanlığına gönderdik ama daha sınava başvurumuzun kabul edildiği kesin değil değil mi? eğer kabul edilirse sınava gireceğiz doğrumu anlamışım ilk defa giriyorum da ben bu sınava.

aykkk
Aday Memur
19 Kasım 2014 10:42

arkadaşlar merhaba ben 2015 yılında yapılacak idari hakimlik sınavına girmek istiyorum ama bişey öğrenmek istiyorum ben 2 yıllık örgün öğretim myo dan mezun oldum sonra sınavsız dgs ile aöf işletme lisansı bitirdim idari hakimlik sınavında iibf li lerden transkript istiyorlar benim elimde lisan olarak 3. ve 4. sınıf derslerinin transkript var 3. ve 4. trranskript sınava girmek için yeterli olur mu benimle aynı durumda olup ta başvuranlar var mı yada konu hakkında bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim (3. ve 4. sınıfta iş ve sos. güv. hukuku ile türk vergi sistemi derslerini aldım / myo da ise hukuka giriş dersini aldım)

libraatlantis
Genel Müdür
19 Kasım 2014 10:54

girersin...lisans tamamlayan tanıdğım vardı girdi...

aykkk, 9 yıl önce

arkadaşlar merhaba ben 2015 yılında yapılacak idari hakimlik sınavına girmek istiyorum ama bişey öğrenmek istiyorum ben 2 yıllık örgün öğretim myo dan mezun oldum sonra sınavsız dgs ile aöf işletme lisansı bitirdim idari hakimlik sınavında iibf li lerden transkript istiyorlar benim elimde lisan olarak 3. ve 4. sınıf derslerinin transkript var 3. ve 4. trranskript sınava girmek için yeterli olur mu benimle aynı durumda olup ta başvuranlar var mı yada konu hakkında bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim (3. ve 4. sınıfta iş ve sos. güv. hukuku ile türk vergi sistemi derslerini aldım / myo da ise hukuka giriş dersini aldım)

06340634
Aday Memur
15 Aralık 2014 14:05

arkadaşlar merhaba

idari yargı hakimliği için borçlar hukuku konusunda önerilebilecek en iyi kaynak hangisidir,lütfen yardımcı olur musunuz?

vhpkrt
Aday Memur
15 Aralık 2014 14:54

mehmet remzi-sezer aydın ikinci sayfa yayınları.Tavsiye ederim çok güzel kitap.

06340634, 9 yıl önce

arkadaşlar merhaba

idari yargı hakimliği için borçlar hukuku konusunda önerilebilecek en iyi kaynak hangisidir,lütfen yardımcı olur musunuz?

Toplam 240 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi