Editörler : "eskiyara"Pangaea
18 Temmuz 2009 11:09

Hangi Branş Hangi Kuruma Atanabilir ***

Arkadaşlar,bir sınıf öğretmeni münhal olan anaokuluna müdür yardımcısı olarak atanabilir mi?Acaba anaokulunda drama veya trafik ve ilkyardım dersleri var mı?Lütfen yardım...

gülbn
Kapalı
18 Temmuz 2009 12:07

atanamaz mudur mudur yardımcılıgı ıcın okul oncesı mezunu olmak gerekır ıkıncı sorudada her anaokulunda yok mmalısef özel veya yarı ozellerde olabılır......

h.tunc
Memur
09 Kasım 2009 20:29

fen ve teknoloji öğretmeniyim.müdür yardımcısı olarak liseyi tercih edebiliyormuyum?sanırım maaş karşılığı girebileceğim derslerde fizik kimya biyoloji dersleride var.

uzman58_55
Kapalı
09 Kasım 2009 20:31

111 ve 115 saylı TTK kararı hocam inceleyiniz...emin olunuz atama branşınızda önemli.atama branşı itibarı ile ve TTk kararları gereği lisde maaş karşlığı okutabileceğiniz dersiniz varsa başvuru yapabilrisiniz

ilkeraltın
Şube Müdürü
11 Kasım 2009 00:36

Lisede çalışan öğretmenler İlköğretimde idareci olabiliyor diy duydum ama sınıf öğretmenleri liseye idareci olabilir mi bir türlü öğrenemedim. Bilgisi olan lütfen yazsın.

11 Kasım 2009 00:55

bende merak ediyorum lakin sanmam...

Z.Sadi_KULA
Müsteşar Yardımcısı
11 Kasım 2009 01:25

Lise ilköğretim diye ayrım yok.

Atanabiliyorsan idareci de olabilirsin. ( Maaş karşılığı dersin varsa da atanabilirsin )

mehmetalp
Genel Müdür
11 Kasım 2009 12:29

Sınıf öğretmeni liseye idareci olamaz diye biliyorum.

muverrih38
Aday Memur
11 Kasım 2009 12:52

sınıf öğretmeninin liselerde okutacağı maaş karşılığı dersi olmadığı için atanamaz.....Ama lisedeki bir tarih öğretmeni ilköğretimde sosyal bilgiler dersine maaş karşılığı girebilir....

akhun
Yasaklı
11 Kasım 2009 13:08

TALİM TERBİYE KURULU kararına göre maaş karşılığı okutabileceği ders varsa idareci olarak atanabilir. yoksa atanamaz. dolayısıyla sınıf öğretmeni liseye idareci olarak atanamaz.

ayhi
Kapalı
11 Kasım 2009 15:32

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞINA BAĞLI EĞİTİM KURUMLARINA ÖĞRETMEN OLARAK ATANACAKLARIN ATAMALARINA ESAS OLAN ALANLAR İLE MEZUN OLDUKLARI YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARI VE AYLIK KARŞILIĞI OKUTACAKLARI DERSLERE İLİŞKİN ÇİZELGE

http://ttkb.meb.gov.tr/duyurular/80/80_cizelge.pdf

h.tunc
Memur
11 Kasım 2009 17:41

branşım fen ve tek. maaş karşılığı fizik ,kimya ve biyoloji derslerine girebileceğim yazıyor.acaba liseleri tercih edebiliyormuyum?

lazalim
Şef
16 Kasım 2009 17:28

Sınıf öğretmeni idarecilerin ilköğretim okullarında derse girme zorunluluğu kalktı ise diğer branşlarında okul öncesi eğitim kurumlarına idareci olarak atanabilmesi lazım.Zaten ilköğretim okullarında okul öncesi sınıfların idarelerini yapmaktalar.

brcsrdr
Şef
16 Kasım 2009 21:13

Sınıfçılar şimdide okul öncesi eğitimde idareciliğe mi diktiniz gözünüzü?Beğenmediğiniz okul öncesi öğretmenliğe atanmak için bir sürü şey söylüyorsunuz,şimdi de idareciliğine mi diktiniz gözünüzü..? çok ayıp otur çalış ilköğretimde ol idareci çekin elinizi şu okul öncesi eğitimden artık!herkes işini yapsın!Kaç tane okul önceci beni sınıf öğretmeni olarak atayın dedi!!!!

Sayın okul öncesi meslektaşlarım lütfen branşınıza sahip çıkın..

Z.Sadi_KULA
Müsteşar Yardımcısı
16 Kasım 2009 23:21

O pencereden bakarsan sınıf öğretmenin tüm okul ve kurumlara atanabilmesi gerekir.

yslcygl
Aday Memur
17 Kasım 2009 00:07

sınıf öğretmenlerinin yapacağı iş değil zaten.alakasız işlere kalkışmayın biz sizin işinize nasıl karışmıyorsak bırakın artık okul öncesini kendi alanınızla ilgilenin lütfen.sınıf öğretmenlerini eğer okul öncesi kurumlarına atamaya kalkışırlarsa bakın o zaman ne hale gelir eğitim.usta öğreticilerden kurtulduk şimdi de sınıf öğretmneleri çıktı başımıza.

thedore_e
Aday Memur
17 Kasım 2009 14:24

okul öncesi mezunu bir sürü öğretmen var onlar varken başka branşların olması saçma olur zaten.gerçekten haklısınız hem küçümsüyorlar ( çocukların yaş grubu küçük olunca zekaları da küçük olur sanıyolar halbuki oyunla onlara neler öğretiyoruz bunu bilmiyorlar) hem de herkes atlıyo bu bölüme çekin elinizi artık.biz varken size düşmez

selpel
Aday Memur
17 Kasım 2009 18:03

anaokulunda idarecilik yapan arkadaşlara sesleniyorum sizce anaokulunda mı ilköğretimde mi yoksa kız meslek lisesinde mi müdür yardımcılığı yapmak mantıklıdır?

*GEYİK*
Aday Memur
17 Kasım 2009 22:49

Sınıf öğretmenleri anaokullarında idareci olabilselerdi çok iyi olurdu. Ama olamıyor bildiğim kadarıyla. Biz yine de bunu meb den isteyelim. isteyenin bir yüzü kara, vermeyen obama kadar kara olsun.

hyrai
Memur
18 Kasım 2009 21:52

Lise Öğretmeni Olup İlköğretime Atananlar, Lise Yöneticiliğine Başvurabilir mi

Konu ile ilgili tek kaynak Talim Terbiye.

http://ttkb.meb.gov.tr/duyurular/80/80_cizelge.pdf

bu çizelgeye göre Sosyal bilgiler öğretmeni.aylık karşılığı olarak:TARİH,İNKILAP TARİHİ vb aylık karşılığı okutabiliyor...

Bu karardan başka bir dayanak varmı,ya da konu hakkında bilgisi olan varsa,paylaşırsa sevinirim....

Evridiki
Genel Müdür
18 Kasım 2009 22:07

Evet başvurabilirsiniz...

Toplam 1048 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi