Editörler : Pangaea
22 Mayıs 2012 23:18

Lisans işletme mezunu KPSS'de kaç puanla hangi memurlukları seçebilir?

Arkadaslar, butun forumlari aradim fakat sadece isletme lisans mezunu bir kisinin kpss'de hangi memurluklari secebilecegini ve bunun icin kac puan almasi gerektigini iceren adamakilli bir baslik bulamadim ve bu yuzden bu basligi actim. Simdi isletme mezunlari olarak; sinava hazirlanan, atanmayi bekleyen ve/veya atanmis arkadaslarin da katkilariyla KPSS-A veya B icin hangi memurluga kac puan gerekli oldugu konusunda bilgilerinizi paylasmanizi bekliyorum, simdiden tesekkurler...

kademli
Müsteşar Yardımcısı
22 Mayıs 2012 23:29

Böyle hazır bilgiye konmak yok burada birkaç zaman kalıp memurlar net tezi yazman gerekiyor işte o zaman kadroların ve alınması gereken puanların kurdu olursun. Belki sen anlatmak istersin o zaman senden sonrakilere nelerin gerekli olduğunu ama kimsenin kalkıp sana bir şey yazacağını sanmıyorum. :)

gecekorsanı-2
Daire Başkanı
22 Mayıs 2012 23:56

puan ın kaç

KazanacagıM
Daire Başkanı
23 Mayıs 2012 03:20

120 sorudan 100 soruyu dogru yapman gerekli.En basiti bu.

paso9001
Aday Memur
23 Mayıs 2012 03:33

henuz puan almadim, ama denemelerde 50gy 50gk cikiyo cogu zaman, ayriyeten aof isletme 4 okuyorum, altan da 2 dersle beraber toplam 8 dersten sorumluyum ve vizelerde 70'ten asagi notum yok, finallere 10 gun kaldi bu arada. Ayrica agustos celbine yatismek istiyorum, bu yuzden de but'e kalmadan haziranda mezun olmak istemisim, cok mu :)

paso9001
Aday Memur
23 Mayıs 2012 03:38

@ kademli: merak etme hocam, sadece burdan bakmiyorum ve kimse yazmasa da ben oteden beriden bilgileri derleyip burada paylasmaya calisicam, umarim vatana millete herkese faydali olur :)

obsCENE
Aday Memur
23 Mayıs 2012 11:36

gy-gk 100 net, iktisat 20 maliye 20 muh. 20 huhuk 20 net yaparsan a-b-c-d- f butun kurumlara atlarsın(en azından sınavına katılabilirsin) , yolun açık olsun

paso9001
Aday Memur
23 Mayıs 2012 14:34

@obsCENE: saolsasin hocam, insallah dedigin gibi olur da ataniriz, 4. sinifta oldugum icin isletme alan dersleri bilgilerim de taze sayilir fakat extra bi emek sarfedemiyorum malum bir suru sinavim var, ama alan puaniyla ilgili olarak yabanci dil (ing) hem lisede hem uni'de hazirlik gordum, 2 yil da abd'de kaldim, y.dilden de biseyler yapabilirsem olacak bu is insallah...

Golden.x
Yasaklı
23 Mayıs 2012 15:07

100 net seni çok çokk rahat memur yapar ama alanada çalış uzman ol

paso9001
Aday Memur
26 Mayıs 2012 00:18

insallah Golden, uzmanlik icin tarpil falan gerekiyo, o da bizde yok, duz memur olayim da hayirlisiyla sonradan uzman olurum insallah :)

paso9001
Aday Memur
26 Mayıs 2012 18:48

Evet arkadaslar, derledigim bikac bilgi, yanlisim varsa simdiden affola, umarim isinize yarar:

KPSS B'de İşletme Lisans Mezunlarının Yerleşebileceği Kurum ve Teşkilatlar:

*kod 4001'in yani sira,

enerji bakanligi, orman bakanligi, gençlik ve spor bakanligi, kultur ve turizm bakanligi, içişleri bakanligi, maliye bankanligi

Kredi yurtlar kurumu, il ozel idareleri, iller bankasi, makine-kimya, tapu-kadastro, nufus mudurlugu, sosyal hizmetler

Devlet su isleri, devlet hava meydanlari, devlet demiryollari, devlet malzeme ofisi

Universiteler, gumruk, sgk, ptt, karayollari, belediyeler, tedas\teiaş

İşte KPSS A İçin İşletme Bölümünün En Değerli Puanları:

KPSS PUANI GY GK YDil İŞ HU İK MUH

KPSSP3 0,50 0,50 - - - - -

KPSSP16 0,35 0,10 0,30 0,25 - - -

KPSSP19 0,15 0,10 0,30 0,45 - - -

KPSSP23 0,10 0,10 0,30 0,50 - - -

KPSSP27 0,10 0,10 0,10 0,35 - 0,35 -

KPSSP29 0,10 0,10 0,10 0,60 - 0,10 -

KPSSP81 0,30 0,30 0,10 0,15 - 0,15 -

KPSSP99 0,15 0,15 - 0,50 - 0,10 0,10

censiy
Memur
12 Eylül 2012 12:42

peki bişe soracam mesela maliye bakanlığı kpss atamasıyla hangi puan türünü istiyor. bide devlet hava meydanları. ben 2013 de sınava girecem.kurum sınavına girmeden alandan atama yapılabiliyor mu? bunun ataması ne zaman oluyor.ben pek bişey bilmiyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler.herkese başarılar.

osmclk
Şube Müdürü
12 Eylül 2012 13:08

b grubu atamalarda bütün kurumlar p3 puanıyla eleman alır.

censiy
Memur
12 Eylül 2012 22:19

osmclk teşekkür ederim yani dhmi mesela muhafaza memurluğu için falan hepsine kpss p3 gerekli diyorsun.teşekkür ederim.başarılar.

ayserose88
Aday Memur
20 Ekim 2012 23:16

arkadaşlar ben bilgisayar programcılığı mezunuyum.şuanda açıköğretim işletme 4. sınıfa geçtim. bu sene mezun olursam lisans olarak sınava giricem bide alan sınavına giricekmişim. Memur istiyosan 2014de girebilirsin sınava dediler. benim bu konular hakkında hiç bir bilgim yok internetten bakıyorum hiç doğru düzgün bi bilgi bulamıyorum. benim matematiğim iyi değil. ayrıca alan sınavıda çok zor oluyomuş iktisat işletme muhasebe felan hepsi birden soruluyomuş. 2014 de memurluk yada bilgisayar işletmenliği felan gibi bişeye atanmak istesem 80 90 almam lazımmış onada zor diyolar. çünkü sınava giren herkes memur yada diğerlerini seçebiliyorlarmış. bende aklımdan diyorum ki acaba okulu dondursam da 2 sene sonra önlisans olarak sınava mı girsem. önlisans sınavı daha kolay diyolar. lisans olarak girersem bu sene benim için çok zor olucak. hem açıköğretim dersleri hem gk gy hemde alan . ben ne yapacağımı bilmiyorum kafam karışık ve hiç bi konu hakkında bilgim yok lütfen bana yardımcı olun..

gop köksal
Kapalı
20 Ekim 2012 23:28

ön lisans belki daha kolay ama taban puanları bize göre çok yüksek 85 altı nerdeyse imkansız.Lisans işletmede geçen dönem taban 77lerde kaldı.

lionfef
Daire Başkanı
22 Ekim 2012 20:09

arkadaşlar bende hem öğretmenlik hem işletme mezunuyum işletmenin alan sınavına falan girmedim sadece p3 puanım var .işletme için 4001 den başka ama sadece p3 puanımızı kullanabileceğimiz yerler oluyor mu ?

çukurowwa
Kapalı
22 Ekim 2012 20:17

Lionfef puanın kaç p3?

barans1
Şef
10 Eylül 2013 20:32

güzel başlık yalnız merak ettiğim bir şey var ortalama her yıl kaçtane işletme mezunu olan ve herhangi bir belgesi olmayan öğrenci atanıyor?

paso9001
Aday Memur
10 Ekim 2013 03:17

Tekrardan merhabalar sevgili arkadaşlar, herkese kucak dolusu sevgiler, saygılar...

2012 yılında binbir ümit ve motivasyonla açtığım bu başlığın yerine 2013 ve 2014 için ayrıca bi başlık açmak istemedim. Bendeniz 2012 kpss'de 76 küsür puan aldım, 2013'te 82 puan aldım ve bazı kurum sınavlarına girmeme rağmen ne yazık ki atanamadım... ):

Şuan haftanın 6 günü çalıştığım bi işim var ve hala kpss'yi unutmadım. Şanssızlık mı, bahtsızlık mı dersiniz; yoksa beceriksizlik mi dersiniz bilemem ama bi memur olamamdım işte...

2014 Mayıs'ta 30 yaşında olucak olmama, bu sonuçlardan sonra moral ve motivasyon olarak dibe vurmama rağmen son kez şansımı (evet ŞANSımı) denemek istemeye başladım.

Bu koşullar altında biri olarak, bazen kafa diyo yak gemileri geri dönmemecesine abd'ye git, sonra da bırak abd'yi hazırlan bi kez daha diyo. İnanın sevgili arkadaşlar o kadar karışık ki kafam, iki yıl önceki tam motivasyonlu benden eser yok, he işim mi; tabi ki memnun değilim...

Şimdi sizlerden en azından uzaktan gördüğünuz bu tablo için az veya çok önerilerinizi bekliyorum, acımasızca eleştirebilir yerden yere vurabilirsiniz, sorun yok, tek amacım pusulamı kaybettiğim için nasıl bi rota izlemek olduğu...

Şimdiden öneri veya herhangi bi yorumunuz için teşekkür ediyorum...

tubamavi91
Aday Memur
02 Kasım 2013 18:31

başlık çok yerinde olmuş işletme mezunlarının ben maliyeye b grubundan girdiğini bilmiyordum 2013 son tercih listesine baktım ve maliyeye de girebiliyormuşuz kpss b grubundan sanırım 90 ve üstü alarak memurluğu garantiliyoruz 2 kere 2 4 hesabı gibi ön lisans lisansa göre daha kolay diyorlar ama konular genel olarak aynı ve lisansta işletme mezunu olarak atanacak bölüm çok fazla yüksek puan alınca bir sürü kurumda düz memur olunabilir.

seneye temmuza kadar bu araştırmalar devam eder inşallah herkes gönlünce memur olur inşallah ....

Toplam 40 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi