Editörler : Pangaea
05 Temmuz 2011 00:46

Özel okullarda formasyon şartı

arkadaşlar özel okullarda öğretmenlik yapabilmek için formasyon şartı var mıdır?araştırdım ancak kesin bir şey bulamadım.meb'in yönetmeliğini okudum.biraz karışık.sanırım ücretli öğretmenlik şeklinde öğretmenlk yapılabiliniyormuş

bilgisi olan varsa paylaşsın

biologumut
Daire Başkanı
05 Temmuz 2011 00:48

?

biologumut
Daire Başkanı
05 Temmuz 2011 09:46

bilgisi olan ?

corspe_bride
Aday Memur
05 Temmuz 2011 14:32

bende bu konuda bilgi almak istiyorum, özel okulda çalışan formasyonsuz arkadaşlar yok mu?

yardımcı olursanız çok seviniriz.

çtle
Aday Memur
05 Temmuz 2011 15:28

Özel okul bile olsa formasyon şartı arıyorlar arkadaşım

RaReLY.
Kapalı
05 Temmuz 2011 17:31

arıyorlar ama varsa torpil neden olmasın...torpil herşey demektir...

ibn_i arabi
Memur
05 Temmuz 2011 19:59

arkadaşlar özel okullarda da formasyon şartı var.ben de başvurmuştum sordukları ilk şey formasyon oluyor....maalesef:(

biologumut
Daire Başkanı
05 Temmuz 2011 20:09

devlet liselerinde bile formasyonsuz ücretli öğretmen çalıştırabiliyolarken neden özel okullarda çalıştırılmsın?

06yesim06
Daire Başkanı
06 Temmuz 2011 01:43

formasyon şart ama tanıdık varsa aramıyorlar

bırindar65
Aday Memur
06 Temmuz 2011 10:05

Ben özel okulda çalışıyorum. Başvuruda bana ilk sorulan formasyonun var mı sorusuydu.Yani özel okulda da formasyon şart.

corspe_bride
Aday Memur
06 Temmuz 2011 15:03

arkadaşlar sözleşmeli ya da kadrolu olarak değilde ders ücretli olarak çalışmak isteyincede mi formasyon arıyorlar??

corspe_bride
Aday Memur
07 Temmuz 2011 18:18

arkadaşlar çok acil olarak kolejde ücretli çalışabiliyor muyuz ya da çalışanınız varsa nasıl oluyor bilgi verebilir misiniz. malum atanamadık :(

biologumut
Daire Başkanı
08 Temmuz 2011 00:15

bilen varmı?

delipetro
Şef
08 Temmuz 2011 02:44

Sevgili öğretmen adayları devlete bağlı bir okulda formasyonunuz olmasa bile öğretmenlik yapabiliyorsunuz. Ücretli vekil öğretmenlik olarak geçiyor. Aldığınız para maksimum 900 tl. sigortanız yarım yatıyor. Ama kadroya sizin ders verdiğiniz bir branşda öğretmen atanırsa size kapıyı gösteriyorlar. Özel okulda da formasyonunuz olmadan çalışabilirsiniz (torpiliniz varsa) ama bu seferde sizi farklı bir kadroda gösteriyorlar. Öğretmen değil de memur statüsünde gibi. Ama bir çok özel okul formasyon şartı istiyorlar.

corspe_bride
Aday Memur
11 Temmuz 2011 13:49

bu konuda tam olarak şu şekilde yapılıyor diye tecrübesi bilgisi olan bi arkadaşımız bilgi verebilir mi.

biologumut
Daire Başkanı
11 Temmuz 2011 23:58

gncl

labreys
Yasaklı
12 Temmuz 2011 11:48

yapabilir arkadaşlar, olay şu: özel öğretim kurumlarında fen edebiyat mezunları uzman öğretmenlik adı altında öğretmenlik yapabilir formosyonsuz ben yıllardır çalışıyorum. Kanunda şöyle geçer, ihtiyacın karşılanamadığı dönemlerde formosyonu olmayanlar uzman öğretici adı altında çalışabilir der.

fakat özel okullar tabiki formasyonluları tercih eder ama bilginiz olsun formasyonsuzda çalışabilirsiniz.uzman öğretici olarak..

biologumut
Daire Başkanı
12 Temmuz 2011 23:51

labreys teşekkür ediyorum.bunu uzun zamandır araştırıordum fef mezunları öğretmenlik yapamaz diye bir madde görmemiştim.bu dediğin gayet iyi oldu.

biologumut
Daire Başkanı
13 Temmuz 2011 10:56

mebi aradım.bir kaç farklı il müdürlüklerini aradım.ueğer pedogojik formasyon yok ise öğrencilere not verilmeyen dershane gibi kurumlarda uzamn öğretici olrak çalışılabilirmiş.kolejlerde mutlaka formasyon şartmış

labreys
Yasaklı
13 Temmuz 2011 13:29

o meb müdürleri hiçbir şey bilmez, şimdi ben sana formasyonsuz rehber öğretmenliği sosyolog atandı desem inanır mısın, haziranda atandı, 3. öncelikten. olur hocam çalışır, kolejlerde şart diye bişey yok, yasası var, aç bak özel öğretim yönetmeliğine..

13 Temmuz 2011 13:44

özel okullarda formasyonsuz olarak alabiliyorlar.ama tecrübe veya torpil gerekiyor.ben doğada çalışıyorum ancak öğretmen olarak değil.bana formasyonum olmadığı halde öğretmenlik teklif ettiler.belki önümüzdeki yıl veya yıllarda öğretmenliğe geçebilirim.

Toplam 50 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi