Editörler : E.Kayı Han
17 Haziran 2007 20:42

sandık başkanlığı

daha önceden sandık başkanlığı yapanlar,tecrübelerini yazarlarsa seviniriz...

çınar
Yasaklı
17 Haziran 2007 22:58

zor tarafı yok çünkü bu genel seçim tek bir pusula var.yerel seçim olsa o çok zor.ama oylar sayılıp bittikten sonra asıl zorluk baslıyor.evrakların seçim kuruluna teslim edilmesi gece yarısını buluyor.

çınar
Yasaklı
17 Haziran 2007 23:01

bir de unutmadAN İLK DEFA YAPIYORSANIZ ÇEŞİTLİ PARTİLERDEN KIL ADAMLAR GELİP BAZEN HERSEYE MUDAHALE ETMEK İSTİYORLAR.BOYLE BİR DURUMDA SANdık baskanı oranın amiridir.sorun çıkaran kişiyi sandık alanı dısına polis veya jandarma yoluyla attırın.unutmayın polis veya jandarmada o gun için sizin emrinizdedir.

Vanngölü
Müsteşar
17 Haziran 2007 23:10

Tek gerekli olan otorite ve kararlılık.Seşim başlamadan önce herşeyi iyi planlayıp kuralları asla atlamamak.seçim başladıktan sonra her şey yolunda gider.

gamze2000
Şef
17 Haziran 2007 23:25

peki bıze seçimden önce bir bilgilendirme yapılmayacak mı ? ben de ilk kez yapacagım. daha önce üye olmustum ama baskanlık hakkında bilgim yok

Vanngölü
Müsteşar
17 Haziran 2007 23:29

Toplantı yapılacak gerekli evraklarda verilecek

oy verme işlemleri sırasında kontrolünüzü güzel yapın oy kullanan ve imza atan sayısını iyi takip edin işinizi ciddiye alıp yaparsanız hiç bir sorun çıkmaz.

yakci
Genel Müdür
18 Haziran 2007 07:51

Görev çıkıp çıkmadığı nerden öğreniliyor?

azmisonmez
Aday Memur
18 Haziran 2007 09:30

sandık görevlerini nereden öğreniyoruz arkadaşlar??

guligana
Şef
18 Haziran 2007 14:53

KENDİSİNE GÖREV ÇIKMIŞ AMA GÖREVİ YAPMAK İSTEMEYEN ARKADAŞLAR

ÖZELLİKLE ÜMRANİYE BÖLGESİ yerinize görev alabiliriz 2 görev üç görev olabilir. KOLAY GELSİN

hazar9
Aday Memur
18 Haziran 2007 15:11

Arkadaşlar sandık başkanları ve memurlar ne kadar ücret alıyor net bilgisi olan var mı? Ya da kesin bigliyi nerden öğrenebiliriz bilgisi olan var mı?

azmisonmez
Aday Memur
18 Haziran 2007 15:29

ARKADASLAR.

YOK MU SANDIK GÖREVLERİNİ NERDEN ÖĞRENECEĞİMİZİ BİLEN???????????????

Serkan77
Şube Müdürü
18 Haziran 2007 15:50

Sandık görevlerini 15 gün önce ilçe seçim kurulundan öğrendik. Bana ve eşime çıkmamıştı. Seçim tarihinde buradayız diye görev almak istemeyen arkadaşların yerine kendimizi yazdırdık ve bugün de çalıştığım okula görev yazıları geldi, tebliğ edildi. Seçimlerde farklı yerlerde olacak arkadaşlar sorunsuzca yerlerine birilerini bulup görevlerini devrettiler. Görevler resmi yazıyla tebliğ edildikten sonra yerine başkasını bulup görevi devretmek zor olabilir kanaatindeyim. Görevlilerin isimleri önceden sadece el yazısıyla yazılmış bir çizelgedeydi şimdi birkaç resmi kuruma resmi olarak ulaşmış durumda.

feritbey2007
Daire Başkanı
19 Haziran 2007 08:09

ARKADAŞLAR İLÇE SEÇİM KURULUNA GİTMİŞTİK SEÇİM GÖREVİ ALIP ALMADIĞIMIZI ÖĞRENMEK İÇİN, ALMAMIŞIM, 100 YTL OLDUĞUNU SÖYLEMİŞTİ.

cidu
Şef
19 Haziran 2007 14:33

arkadaslar ben görevimi devretmek istiyorum bu ayınsonuna kadar devir yapılıyormus ilçe secim kurulundan öğrendim. bana üyelik cıktı devralmak isteyen arkadasa devredebilirim anadolu yakasında ikamet edenler oluyormus.

yer: sultanbeyli hasanpasa mahallesi hemen

sultanbeylinin girisinde bir okul ilgilenen arkadas

bana mail atsın [email protected]

cidu
Şef
19 Haziran 2007 16:36

güncel

hakan06
Memur
21 Haziran 2007 01:15

seçim gününden önce bazı evrak işlemlerini yapabilir miyiz ?? yasal mı ??

geosun
Şube Müdürü
21 Haziran 2007 21:34

Baştan otoritenizi ve kararlılığınızı gösterin.görev dağılımı yapın yapılan herşeyi kontrol edin kolay gelsin

martin.35
Memur
23 Haziran 2007 12:07

Sandık başkanlığı görevimi arkadaşıma devrettim.Ooohh rahatımm

Orhan YILMAZ
Genel Müdür
23 Haziran 2007 19:52

Ankara 1.bölgede görevini devretmek isteyen arkadaşlar varsa bekliyorum..

kuruh
Yasaklı
23 Haziran 2007 21:18

Hocam gerçekten çok önemli bir sorumluluk.Kesinlikle kuralcı olunuz.Asla esnek davranmayın.Taviz tavize yol açabiliyor. Toplantıları yapılacak ne söyleniyorsa aynısını uygulayın. İpin ucunu kaçırırsanız ve taviz verirseniz o seçim süresi size işkence gibi gelir.

Sandık kurulu üyelerinizle 21 temmuz günü görev yerinizde toplanınız.Onlar arasında iş bölümü yapınız mutlaka. Hiç birisinin sandık alanını terketmesine ve işini başka birine devretmesine izin vermeyin.Sandık alanında sandık mkurulu üyeleri ve oy kullanan kişi dışında kimsenin olmamasına özellikle dikkat ediniz.Sırada beklerken içerde değil kapının dışında ,sandık alanı dışında beklesin oy kullanacaklar.

Kolay gelsin ben bu seçimde bina görevlisiyim .Biraz daha rahatım.

yakci
Genel Müdür
24 Haziran 2007 08:57

Köy çıkarsa yandık.Bir kişi ailesine ait oyların hepsini atıyormuş.Eski seçimlerde görev yapanlar öyle söylüyor.(Güneydoğu'da)

Toplam 88 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi