Editörler : crops35
31 Mart 2008 17:21

lisans mezunu olupta önlisans düzeyinde kpss ye girebilirmiyim

lisans mezunu olup da önlisans kpssye girilebilir mi

milli selamet
Şube Müdürü
31 Mart 2008 17:24

GIREMEZSINIZ EFENDIM

by_pr
Genel Müdür
31 Mart 2008 17:25

giremezsin kardeş. son öğrenim düzeyi ne ise ondan girebilrsin.

papatya_123
Şube Müdürü
31 Mart 2008 17:31

Peki şöyle birşey olurmu. Şuan Lisans son sınıftayım. Ön Lisans olrak girsem Daha sonra aynı sene lisans mezunu olsam tercih yapma hakkım varmıdır acaba herhangi bi sorun çıkarmı

csmsvm
Memur
31 Mart 2008 17:32

aysegordes

merhabalar arkadaşım sen izmir ptt kazanmamışmıydın ben mi yanlış hatırlıyorum.şartları nasıl bizi bilgilendirirmisin

aysegordes
Aday Memur
31 Mart 2008 17:38

evt arkadaşım kazandım ve çalışıyorum,mesela neyi merak ediyorsun,1500 maaş alıyuorum,asaletten sonra %8 zam var.4 te çıkıyorum,otobüsler bedava.cumartesi çalışıyosun 2 ye dek.4 yıllığı bitirince yükselme ve kendi içinde snavlara girme fırsatın var.başka merk ettiğin birşey var mı.

Serbest DELİ
Yasaklı
31 Mart 2008 17:46

papatya

sen işini garantiye al basit deslerden birini bırak geçme sonra atandıktan sonra verirsiin giden 400 ytl olsunn

aysegordes
Aday Memur
31 Mart 2008 17:50

ben aslında şunun için sordum arkadaşlar,arkadaşım lisans mezunu.ama lisans düzeyinde kpssnin genel kültür genel yetenek bölümü zor olduğu için öönlisans düzeyinde girebilirmi onu merak ediyo.ve o puanlA önlisans düzeyinde tercih yapabilirmi

by_pr
Genel Müdür
31 Mart 2008 17:51

KARDEŞ TEK KELİME SANA. GİREMEZ. LİSANS MEZUNU BİRİSİ ÖNLİSANSTAN SINAVA GİREMEZ. ÖLE OLSA ZATEN HEPİMİZ ÖNLİSANS GİRECEZ AMA OLMUYO. GEÇMİŞ SENİN ARKADAŞINDAN. BU ARADA LİSANS GİRMEK DAHA AVANTAJLI.

papatya_123
Şube Müdürü
01 Nisan 2008 10:48

Hangi açıdan lisans girmek avantajlı bilgilendirirmisin

serap_
Şef
01 Nisan 2008 23:48

papatya_123 lisanstan mezun olmadan önlisans düzeyinde sınava girebilmen için önlisans okumuş olman gerekiyor. daha sonra yine lisans mezunu olursan önslisans puanını kullanabilirsin. ben 2006 da önlisantan girdim. 2007 de lisans mezunu oldum ve tercih yapabiliyorum. ama bu sene lisanstan girdikten sonra önlisans puanım yanacak tabiki...

duke
Aday Memur
02 Nisan 2008 00:32

arkadaşlar, bende iki yıllık mezunuyum. ancak aöf 4. sınıf tek dersten kaldım. bu sene bitecek.önlisans olarak mı başvuracağım. yoksa lisans mezunu olarak mı başvuracağım. bilgi verirseniz çok sevinirim.

sahip06
Yasaklı
02 Nisan 2008 01:18

kpss`ye başvuru tarihinden önce lisans mezun oldu ise önlisans mezunu olarak kpss`ye giremez.başvuru tarihinden sonra mezun olacak ise kpss`ye önlisans mezunu olarak girebilir.önemli olan BAŞVURU TARİHİdir.kpss`ye giriş tarihi değildir.

aöf okuyan arkadaşların durumuda aynı.sınavlar haziranda yapıldığı için siz yine de garantiye almak adına bütünlemeye bir ders bırakın.ne olur ne olmaz.

papatya_123
Şube Müdürü
02 Nisan 2008 12:06

Ben Bu sene aöf den mezun olucam alttan dersleri verirsem ama benim merak ettiğim bu sene mezun olabilecek durumdayım ama ben önlisans olarak girmek istiyorum. Sınavdan sonra veya başvuru tarihinden sonra lisans mezunu olursam sınavım geçersiz sayılrımı tekrar

papatya_123
Şube Müdürü
11 Nisan 2008 12:29

GNCEEL

hercai07
Aday Memur
12 Nisan 2008 22:34

güncel

birharf
Şef
14 Nisan 2008 18:21

duke

istediğin türden girebilirsin, ama lisans mezunları için yapılan sınavda atamaya hak kazandığında lisans diploman gerekli, o zamana kadarda mezun olursun herhelde, ama garantiye almak için önlisans mezunu olarak girebilirsin, yalnız şunu unutma hem lisans hem önlisans mezunu olarak sınava girersen lisans mezunu olarak girdiğin sınav iptal olur.

14 Nisan 2008 18:24

Önlisans Diploman varsa girebilirsin ancak eğer Lisans mezunu olduğun ortaya çıkarsa atıyorlarmış.Duyduğum kadarıyla kontrol ediyorlarmış!

arsenik_fen
Kapalı
14 Nisan 2008 18:31

bence en son hangi düzeyden mezunsan ondan girersin..yani mesela önlisandan daha sonra mezunsan ve kpss bu düzeyden hiç girmemişsen (lisans dan) girmişsen bence olur..bende aynı durumdayım..2008 açıköğretim önlisans okuyacam..2010 da önlisan girecem inşallah ...ama fenbilgisi öğretmenliği 2007 mezunuyum.bu arada öğretmenlik sınavına girerim.

sedna00
Müsteşar Yardımcısı
14 Nisan 2008 18:51

papatya hala lisans mezunu değilsen hangisini istersen seçer 1 tanesine girersin.ama lisans girersen mezun olmadan ataman olamaz.beklersin.e sende bu sene bitecek diosun kendine güveniyorsun.sen bilirsin elbette.

ha önlisans olarak sınava girersende mezuniyetin etkilemez bir daha ki sınava kadar önlisns olarak puanınla önlisans kadrolarını seçebilirsin.

sanırım herkes aynı şeyi diyor.sınav başvuru tarihi itibariyla mezun olup olmadığın önemlidir.

Bahadir226
Kapalı
15 Nisan 2008 16:31

önlisans mezunu olup lisans son sınıfta okuyanlar.ben aof iktisat son sınıftayım önlisans mezunuyumda.okulumu eylüle uzatıp sınava önlisans gireceğim.ösym ye sordum çok araştırdım olur dediler.burda önemli olan sınava başvuru tarihinde mezun olmamak çok önemli.mesela ben şimdi nisan sonu mayıs başında lisans kpss başvurlarında lisanstan mezun olmamış olacağımdan sınava önlisans girebilirim.saygılarımla Bahadır

Toplam 33 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi