Editörler : supporters.
«484950515253545556575859»

boraycan12
Aday Memur
29 Eylül 2013 18:05

23 ekim nede guzel bir dinavmis yeni baktim bende. Umarim o ayarda olur..hayirda buna kim karar veriyor onu merak ediyorum. Ne diyorlar yani yada kim diyor.6 mayista kasalim biraz veya birak koly soralim kazansinlar diye.bide nasil ayarliyorlar.merak ediyorum dogrusu.

Tuwan, 11 yıl önce

23 ekim gibi olmasada, yine basit sayilacak bir sinav olacagini umuyorum. Avukatliktan gecis sinavlarina basvuru sayisina baktigimizda, basvurunun her donem daha da dustugu dikkate alindiginda, yeni basvurularin, kidemini yeni dolduranlar disinda artmadigi, buda bakanligin eger avukatlardan gercekten verim almak istiyorsa, daha fazla adil ve esnek davranmasi gerektigini gosteriyor. Aksi halde bu sinavin bir kac defa daha disinda surdurulebilmesine imkan kalmayacak, gerci bakanligin tutumuna bakildiginda cokta buna istekli olduklarini da sanmiyorum, harc bitti yapi paydos duyecek gibiler daha cok...

Kuvvetle_Muhtemel
Şube Müdürü
29 Eylül 2013 18:21

6 Mayısı demin çözdüm ben de.

Sonuç 76 - 24 gibi iç açıcı görünsede bu durum anayasa ve idarelere yeni çalışmış olmamdan kaynaklı. E tabi birde ticaret sorularının nispeten kolay oluşu ve üstün atış kabiliyetiminde katkısı var tabi.

Ticaretle borçlardan kasmasalar bu işi kotarırız.

gandalf778
Kapalı
29 Eylül 2013 19:00

Üstatlar merhaba. Ben kamu avukatıyım 1,5 yıllık. Şİmdi bir kamu kurumunun açtığı hukuk müşavirliği sınavında mülakata kaldım. avukatlıktan hakime geçiş sınav ilanında, en az 5 yıl avukatlık veya hukuk müşavirliği yazıyor malumunuz. Acaba bu beş yılın, bir kısmı avukatlıkta bir kısmı hukuk müşavirliği kadrosunda geçse sizce avukatlıktan hakimliğe geçiş başvurusu yapılabilir mi? Yani asıl kastım, bu şekilde başvurup başvurusu kabul edilen var mı acaba aramızda?

byvolkann
Şube Müdürü
29 Eylül 2013 19:25

Hocam aynı ben de. O durumdayım şu anda hiç birşey bilmediğini ve sınavı kaybedeceğimi düşünüyorum

metin_81, 11 yıl önce

İçini karamsarlık, heyecan, endişe, tedirginlik ve umutsuzluk kaplayan bir ben mi varım..?

daredevıl
Memur
29 Eylül 2013 22:51

Belediye kanunuyla, encümenle, il genel meclisiyle asabım bozuldu. İdare hukukunun en zorlandığım kesiti. Siz bunları çözebildinizmi arkadaşlar? Varyasyonları bitmen bilmiyor

sidalünlü
Memur
29 Eylül 2013 23:56

Kesinlikle aynı dertten muzdaribim. okuyurum okuyorum daha beter karişıyor.İdarenin en gereksiz konusu. Kaymakam adaylarına sorsunlar bunları . Şu an beynim tamamaen sulandı. Hiçbirşey almıyor. Offf OOOfff...

daredevıl, 11 yıl önce

Belediye kanunuyla, encümenle, il genel meclisiyle asabım bozuldu. İdare hukukunun en zorlandığım kesiti. Siz bunları çözebildinizmi arkadaşlar? Varyasyonları bitmen bilmiyor

sidalünlü
Memur
30 Eylül 2013 00:00

Kuvetle muhtemel sen aşmişsın. Gayet iyi snuç. 6 mayısı tamamen çözmedim ama ana hatlarıyla gördüğüm kadarıyla içlerindeki en zor sınav. Ben,m derdim HMK hariç özel Hukuk. Keşke isteyeni kamu isteyeni özel hukuktan sınava tabi tutsalardı.Nasılsa ÖSYM biliyor bu işleri. Öyle çoluk çocu gibi sınava sokmayı biiyorlar.

Kuvvetle_Muhtemel, 11 yıl önce

6 Mayısı demin çözdüm ben de.

Sonuç 76 - 24 gibi iç açıcı görünsede bu durum anayasa ve idarelere yeni çalışmış olmamdan kaynaklı. E tabi birde ticaret sorularının nispeten kolay oluşu ve üstün atış kabiliyetiminde katkısı var tabi.

Ticaretle borçlardan kasmasalar bu işi kotarırız.

Kuvvetle_Muhtemel
Şube Müdürü
30 Eylül 2013 12:02

Dostum 6 mayıs zor sınav falan ama, yeni mevzuat nedeniyle Ticareti geçen sene kolay sormuşlar. İnan 50 sayfalık bi not var elimde oradan baktım sadece, ha keza borçlarda aynı şekilde. Kamu hukukuna ise yeni bakmıştım o yüzden iyi denecek netler çıktı. bu iki derseten 5 netin üzerine çıkabilsek gerisini bir şekilde hallederiz. Ama mesela icraya güvenmeme rağmen az net çıkarmışım. yani bu işler pek de belli olmuyor.

Rahat olmak lazım. Sınav anındaki psikoloji de çok önemli. O yüzden sters yapmadan girelim, inşallah hayırlısı olur.

sidalünlü, 11 yıl önce

Kuvetle muhtemel sen aşmişsın. Gayet iyi snuç. 6 mayısı tamamen çözmedim ama ana hatlarıyla gördüğüm kadarıyla içlerindeki en zor sınav. Ben,m derdim HMK hariç özel Hukuk. Keşke isteyeni kamu isteyeni özel hukuktan sınava tabi tutsalardı.Nasılsa ÖSYM biliyor bu işleri. Öyle çoluk çocu gibi sınava sokmayı biiyorlar.

unmistakable
Şube Müdürü
30 Eylül 2013 12:38

Sınav belgeleri öğleden sonra yayınlanır inş.

emreelazığavuakt
Aday Memur
30 Eylül 2013 12:40

ya bu gün ya yarın yayınlanır İnş.

unmistakable, 11 yıl önce

Sınav belgeleri öğleden sonra yayınlanır inş.

30 Eylül 2013 14:01

A. Ü. İLAHİYAT FAKÜLTESİ EK BİNA 4. KAT 405 NOLU DERSANE

unmistakable
Şube Müdürü
30 Eylül 2013 14:02

gazi fen edebiyat

boraycan12
Aday Memur
30 Eylül 2013 14:04

Gazi teknik okullar

emreelazığavuakt
Aday Memur
30 Eylül 2013 14:28

ek bina 407

vatandas.rıza, 11 yıl önce

A. Ü. İLAHİYAT FAKÜLTESİ EK BİNA 4. KAT 405 NOLU DERSANE

metin_81
Şef
30 Eylül 2013 14:43

Kirami-Refia Anadolu lisesi Dikmendeymiş. Koaly bir yerdedir inşallah

30 Eylül 2013 14:47

3 kat

emreelazığavuakt, 11 yıl önce

ek bina 407

akyuvar-74
Aday Memur
30 Eylül 2013 14:47

ankara ilahiyat BEŞEVLER-arkadaşlar buraya kızılaydan kolayca ulaşabilir miyim? uzak mıdır?

daredevıl
Memur
30 Eylül 2013 14:56

Çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Kızılay'dan raylı sistem kullanırsınız. Ankaray'a biner, 10 dakika sonra Beşevler'de inersiniz. Ankaray'ın Beşevler ve Bahçelievler durağının ortasında kalıyor yüremeyle 5-10 dakikalık yol, taksi ile 2 dakika sürmez. Sıhhıye'den kalkan minübüslerden Çayyolu, Ümitköy, Mesa koru, Türkkonut minibüslerinin tamamı yakınından geçer.

akyuvar-74, 11 yıl önce

ankara ilahiyat BEŞEVLER-arkadaşlar buraya kızılaydan kolayca ulaşabilir miyim? uzak mıdır?

akyuvar-74
Aday Memur
30 Eylül 2013 15:08

Çok teşekkür ederim...Kızılay'da bi otelde önceden yer ayırtmıştım. Kızılay her yere yakın olur diye

boraycan12
Aday Memur
30 Eylül 2013 15:10

Hepi topu 1650 kişi ne kadar da dağınık yerler

Toplam 3464 mesaj
«484950515253545556575859»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi