Editörler : Pangaea
07 Kasım 2006 14:52

BİLGİSAYAR DERSİ 6.SINIF NOT

Bilgisayar dersinden 6.sınflara bu yıl not verecekmiyiz.Bilsi olanlar yazarsa sevinirim.

kays_82
Kapalı
07 Kasım 2006 19:06

hangi sınıflara not verilecek bilgisi olan yazsın lütfen

spown
Memur
07 Kasım 2006 23:04

2. kademeye 1 adet yazılı yada uygulama notu. bir adet ders için performans notu bir adet performans ödevi ve 1 yılda 1 tane proje ödevi verilecek

anthem_
Aday Memur
08 Kasım 2006 10:08

yeni müfredatta öyle olabilir,fakat 2.kademeye yeni müfredat seneye uygulanacak.Bu sene 6.sınıflara not verecekmiyiz.Ben bunu öğrenmek istiyorum.

sukubi
Yasaklı
10 Kasım 2006 10:26

mudur bana sen hic bi sınıfa not vermeyeceksin,secmeli derslerde not yok dedi,bende vermiyorum haliyle...

anthem_
Aday Memur
10 Kasım 2006 10:30

Bilgisayar öğretmeni arkadaşlarım galiba çok ilgili değilsiniz ama söyleyeyim.Bu yıl hiçbir sınıfa not verilmeyecek.

upsmeh
Şef
10 Kasım 2006 12:19

ewet hiç bi sınıfa not verilmeyecek müd. yrd. vermiyeceksin dedi

sukubi
Yasaklı
10 Kasım 2006 14:40

he anthen sen sormussun soruyu sonra da arkadaslar pek ilgili değilsiniz heralde falan hava yapıyon,

yakişmadı yok yok bu sana aaaaaaa...

sekil
Memur
11 Kasım 2006 18:10

ARkadaşlar bi kaç gün önce müfettişler geldi okuluma rehberlik için. Ben de sınav yapmaya hazırlanıyodum 7. ve 8. sınıflar yapılacaktı bu sene. Bana kesinlikle sınav yapmayacaksın dedi. E ozaman nası not verecem 7. ve 8. sınıflara not vermem gerekiyo dedim. O da bana sen gözlemiyon mu bu çocukları uygulattır bişiler ver dedi. Aynen böyle oldu arkadaşlar. Bende sınav falan yapmıyorum :) Bence de bilgisayar dersi için yazılı sınav uygun değil zaten..

deryabote
Aday Memur
11 Kasım 2006 23:18

Arkadaşlar yazılı yapılmayacağı yada not verilmeyeceği konusundaki yönetmelik hangisi bilen varmı?Ben MEB in sitesinde bulamadım.Resmi bir kaynak istiyorum yani,bilen varsa çok memnun olacağım.Teşekkürler şimdiden...

12 Kasım 2006 22:58

1-2-3-4-5'ler karneye geçmiyor. fakat 6-7-8'lerde geçtiğimiz sene 2 yazılı 1 sözlü notu verdim bu sene ise yazılı-proje- performans ödevi ve ders içi performans notu verilecek. ama her an değişebilir geçtiğimizi sene son anda 4-5 lere not verilmeyeceği duyurulmuştu. onlara göre bilgisayar önemsiz bir ders ya.

izmitlii
Yasaklı
13 Kasım 2006 12:25

arkadaşlar. şimdi sonuç nedir?

not verilecek mi verilmeyecek mi?

ben de öğrencilere not vereceğim diye yükleniyorum. madem ki not yok bu öğrenciler nasıl zaptedilir?

hadi 1. kademeye not yok, 2. kademeye niye not verilmiyor anlamadım!!!

sosios
Aday Memur
14 Kasım 2006 00:35

peki arkadaşlar liselerde not verilecek mi bilgi ve iletişim teknolojisi dersine?

anthem_
Aday Memur
15 Kasım 2006 11:09

Bilmiyordum sordum.Sizlerden cevap uzun zaman gelmedi,bu süre zarfında kendim öğrendim ve yine sizinle paylaştım.Sorun var mı başka?

sewde
Müsteşar Yardımcısı
15 Kasım 2006 17:44

Bende bir bilgisayar öğretmeni adayıyım ama bilgisayar dersinin notunun olmaması çok saçma öyle olunca öğrencilere nasıl söz geçirecez inş benim dönemime kadar bu saçma uygulama kalkar

19 Kasım 2006 21:32

çocukları notla korkutursan asıl o zaman söz geçmiyor çünkü çocuklar ne yaparlarsa yapsınlar kalmanın olmadığını biliyorlar. BT sınıfına indirmeyeceğinizi söyleyin bilgisayar açmama cezesı verin veya etkinlik saatinde diğerleri etkinlik (oyun, resim vs. vs.) yaparken senin bilgisayarın kapalı kalacak deyin emin olun nottan daha etkili bir yöntem ben 3 senedir öğretmenlik yapıyorum nottan korkan bir öğrenci görmedim.

yakuphan
Genel Müdür
20 Kasım 2006 12:03

İlköğretim Kurumlar Yönetmeliği'nde 02.05.2006 tarihinde yapılan bir değişiklikle aşağıdaki madde eklenmiş,

Seçmeli dersler ile rehberlik ve sosyal etkinlikler notla değerlendirilmez. Ancak, karnede ve diğer belgelerde gösterilir.

Buna göre Bilgisayar dersleri de seçmeli olduğundan notla değerlendirilmezler. Bu durum sadece ilköğretimler için geçerli olup, liselerdeki bilgisayar dersleri notla değerlendirilir.

Eğer sizden not isteyen bir idareci olursu, yukarıdaki kanun metnini gösterin, yeterli gelecektir.

Öğrencileri kontrol noktasında ise yukarıdaki mesaja katılıyorum ancak ceza olarak bilgisayara odasına götürme fikrine katılmıyorum.

Ancak illa ki not ile korkutmak istiyorsanız, öğrencilere "Benim dersimde not yok ancak, davranışları kötü olanlar için diğer ders öğretmenleriyle (Türkçe, matematik vb.) konuşup, sözlü notlarınıza etki ederim, mesala 100 verecekken, 60 vermesini sağlayabilirim. Ya da tam tersi, 60 alacakken 100 vermesini de sağlayabilirim" diyebilirsiniz.

Sınıf Yönetimi dersinde işlenenlerden uygun olanları uygulayabilirseniz, sanırım fazla bir problem olmayacaktır.

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi