Editörler : "eskiyara"Pangaea
04 Ağustos 2013 05:45

fen lisesi ve SBL'ye yöneticilik çok zor...

) ; fen ve sosyal bilimler liseleri ile bilim ve sanat merkezleri yöneticiliği için bu okullarda öğretmenlik yapmış veya yapmakta olmak,

Bu okullara çalışmayan kişi atanamaz.

kaçalin
Şube Müdürü
04 Ağustos 2013 14:52

anadolu lisesinde çalışıyor olsanızda fen lisesine ya da sosyal bilimlere atanamazsınız.

hacettepe2
Daire Başkanı
04 Ağustos 2013 14:56

Sınavlar gitmişsen atanırsın

kaçalin
Şube Müdürü
04 Ağustos 2013 15:08

sınavlara girmek yeterli değil.'bu okullarda öğretmenlik yapmış veya yapmakta olmak,' diyor.

hacettepe2
Daire Başkanı
04 Ağustos 2013 15:11

Bakanlıkça yapılan sınavda başarılı olmak"maddesi var.Zaten tüm öğretmenler sınavlı -sınavsız olarak özlük modülünde işlenmişti

kaçalin
Şube Müdürü
04 Ağustos 2013 23:02

Anadolu lisesi öğretmenleri fen lisesine atanamaz yönetmeliğe göre...

hacettepe2
Daire Başkanı
04 Ağustos 2013 23:16

Ben bir daha okudum.Haklısınız Hocam.Ancak;bizim özlük sayfamızda :anadolu /fen lisesi için :Yazılı sınava göre yazıyor.2.sorum:Şuan çalışanlar sınavsız onlar ne olacak?

Bence Bakanlık bunu düzeltecektir,biz sınav kazandık gittik.İdarecilik sınavı onu da kazandık.Şimdi yönetici olmak için herkesin yaptığı gibi kadro açtırıp,sonra idareye öyle mi geçelim

kaçalin, 11 yıl önce

Anadolu lisesi öğretmenleri fen lisesine atanamaz yönetmeliğe göre...

saygin35
Şef
04 Ağustos 2013 23:44

Bence gerekli bir maddeydi bu. Sınavla öğretmen seçen okulların yöneticileri de sınavı kazanan öğretmenler arasından seçilmelidir.

Maddeye sonuna kadar destek...

kaçalin
Şube Müdürü
04 Ağustos 2013 23:56

saygın35 hocam yönetmelik sadece fen lisesi ve sosyal bilimler lisesi ile sınırlanmış bu okullarda çalışmayan anadolu lisesi öğretmenleri başvuramayacak mağduriyetler devam edecek.yönetmeliği dikkatli okursanız görünüyor...

saygin35
Şef
04 Ağustos 2013 23:59

Yönetmeiği doğru okudum hocam. Anadolu lisesinin artık sınavlarla bir bağı kalmadığı için fen liselerine ve sosyal bilimler liselerine atanamıyor. Halbuki bu okullaraa ve anadolu liselerine aynı sınavla girilmişti. Burda büyük bir haksızlık var. Anadolu lisesi sınavı ile anadoluya atanan veya atanıp ayrılmışlar da fen liselerine ve sosyal bilimler liselerine atanabilmeliydi...

hacettepe2
Daire Başkanı
05 Ağustos 2013 00:05

Benim sınav ile ilgili kaygım hiçbir zaman olmadı .2005-73 'üm.Girdim kazandım.Fen lisesine sınav açıldı da ben mi girmedim?Sınav puanı ise zaten var?Yani ben bu işi çözemedim.Bakanlık işi zorlaştırmak için elinden geleni yapıyor.Ben sınavsız atandın demiyorum.Öğretmenler il içi fen lisesine geçerken idareci nasıl geçemez .İşi bilen biri yok mudur bakanlıkta.Sınav açsınlar girelim.Pardon yöneticileri Uzaydan mı getirecekler,kaç öğretmen var fen Lisesi'n çalışıp idareci olmak isteyen yada idarecilik sınavını kazanan,söyler misiniz?

saygin35, 11 yıl önce

Bence gerekli bir maddeydi bu. Sınavla öğretmen seçen okulların yöneticileri de sınavı kazanan öğretmenler arasından seçilmelidir.

Maddeye sonuna kadar destek...

hacettepe2
Daire Başkanı
05 Ağustos 2013 00:07

Ayrıcı durumun düzeltilmesi gereği hakkında sayın müsteşara Twitter'den yazdım.

kaçalin
Şube Müdürü
05 Ağustos 2013 16:53

Maksut Bey de aynı konuya değinmiş

hacettepe2
Daire Başkanı
05 Ağustos 2013 17:18

Maksut Bey'e de twit attım

vesairem
Memur
05 Ağustos 2013 21:12

sınavla Anadolu'ya atanmışlarda muhtemelen başvuru yapabileceklerdir.bu durum kılavuzda haledilecektir diye düşünüyorum.aksi mantık dışıdır.çünkü sınavla Anadolu'da kadro almış öğretmen fen yada sosyale tayin isteyebiliyor.bu bir çelişkidir.

kiziroğlumustufa
Aday Memur
06 Ağustos 2013 21:28

Sayın yetkililer ben şu an Anadolu statüsü olan ve sınav puanıyla sosyal bilimler lisesinde müdür yardımcılığı yapan bir idareciyim.Şimdi ken kurumumun müdürlüğüne başvuru yaparken bu okulda öğretmenlik yapmadığım için (ancak öğretmen olarak atanabiliyorum) öncelik hakkından yararlanamayacak mıyım? Yeni yönetmelikte bu konu net değil.Bu Konuyu gündeminize alırsanız sevinirim.

my9
Şube Müdürü
06 Ağustos 2013 22:44

Arkadaşlar bence önemli olan o okula atanabilme şartlarını taşımaktan ziyade. Orada çalışıp havasını koklamış olmaktır. Öğretmenler okulumuda öğretmenlik yapmaya selahiyeti olmayan bu türde hiç derse girmemiş adam başımıza idareci oldu dememeliler.

my9
Şube Müdürü
06 Ağustos 2013 22:47

Kirazoglumustafa sen zaten o okulun öğretmeni olmuşsun. bilirsinki yöneticilik ikinci görevimizdir. Kararnamendede .... okuluna öğretmen ve müdür yardımcısı olarak atanmıştır yazar zaten. dersede girmişsindir.

hacettepe2
Daire Başkanı
06 Ağustos 2013 23:10

Hocam atanma şartlarını taşıman demek koklamaya hak kazanmışsın demek .Yani

my9, 11 yıl önce

Kirazoglumustafa sen zaten o okulun öğretmeni olmuşsun. bilirsinki yöneticilik ikinci görevimizdir. Kararnamendede .... okuluna öğretmen ve müdür yardımcısı olarak atanmıştır yazar zaten. dersede girmişsindir.

huzurum42
Şef
07 Ağustos 2013 16:56

bu madde kesinlikle yerinde olmuştur. çünkü, fen, sosyal bilimler liseleri ve bilim sanat merkezlerinde öğretmen olarak çalışmak diğer kurumlarda çalışmak gibi değildir. birçok yönden farklıdır. her ne şekilde olursa olsun bu tür okullarda çalışmış veya çalışıyor olmalarının yönetici atamada en önemli ölçüt olması son derece normaldir. daha önceki yönetmeliklerde bu eksiklikti. şimdi sayın bakanlığımız bunu gidermiştir sağolsunlar. ayrıca anadolu liselerine sınav hükmü pek kalmadı tüm liseler anadolu lisesi olunca. anadoluya sınavla geçenler ise fen sosyal bilimler liselerinde çalışmadıkları sürece bu tür okullara yönetici olarak atamazlar. bu da işin doğal sonucudur ve yerindedir.

hacettepe2
Daire Başkanı
07 Ağustos 2013 17:05

Hocam inşallah idareci değilsiniz veya niyetiniz yoktur.Sağlıklı tahlil yapamadığınız yorumunuzda çok açık

huzurum42, 11 yıl önce

bu madde kesinlikle yerinde olmuştur. çünkü, fen, sosyal bilimler liseleri ve bilim sanat merkezlerinde öğretmen olarak çalışmak diğer kurumlarda çalışmak gibi değildir. birçok yönden farklıdır. her ne şekilde olursa olsun bu tür okullarda çalışmış veya çalışıyor olmalarının yönetici atamada en önemli ölçüt olması son derece normaldir. daha önceki yönetmeliklerde bu eksiklikti. şimdi sayın bakanlığımız bunu gidermiştir sağolsunlar. ayrıca anadolu liselerine sınav hükmü pek kalmadı tüm liseler anadolu lisesi olunca. anadoluya sınavla geçenler ise fen sosyal bilimler liselerinde çalışmadıkları sürece bu tür okullara yönetici olarak atamazlar. bu da işin doğal sonucudur ve yerindedir.

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi