Editörler : Lanet
05 Mart 2012 21:37

Belediye ve kamuda Geçici işçi ve İşçi Mimar mühendis ve teknikerlerin Memur Kadrosuna Geçirilmesi

Beledie ve kamuda geçici işçi ve işçi olarak çalışan teknik elamanların istekleri halinde memur kadrosuna geçirilmesi için açıklama yapan memur sen genel başkanı ahmet gündoğduya yürekten katılıyor ve bu çalışmanın bir an önce yapılmasını istiyoruz.

başk
Aday Memur
05 Mart 2012 21:40

bu başlık iyi olmuş..işçiler buraya..kadro mücadelesine devam edelim..

gkhngny2000
Aday Memur
05 Mart 2012 22:42

mühendis ve mimardan işçi değil iyi bir memur olur mantıklısıda budur. saygılar

beymir
Şef
05 Mart 2012 22:55

arkadaşlar herkes memurlar .net sitesi yönetimine sol tarafta bulunan haber gönder kısmından geçici işçi ve işçi teknik personelin memur kadrosuna geçirilmesi için başlık açma sı için yazı göndersin.

beymir
Şef
06 Mart 2012 08:08

arkadaşlar memur-sen genel merkezinde özel kalem müdürü mustafa bey ile görüştüm.Belediye ve diğer kurumlarda Geçici işçi ve işçi kadrosunda olup fakülte mezunu olan personellerden çok talep geldiğini bunların ilgili dosya hazırlanıp meclis komıisyonlarındaki yasa çalışmalarına sendika adına götürüleceğini söyledi.0312 230 39 89 nolu fax a işçi olduğunuzu ve memur statüsünsüne geçmek istediğinizi vb taleplerinizi gönderebilirsiniz.

gvncgn
Aday Memur
06 Mart 2012 08:28

bence bir tip yazı yazalım ve hepimiz aynı yazıyı fakslayalım

timur67
Aday Memur
06 Mart 2012 08:32

http://www.facebook.com/groups/universiteliisciler/

BELEDİYELER VE KAMU KURULUŞLARININ TÜMÜNDE İŞÇİ STATÜSÜNDE ÇALIŞAN ÜNİVERSİTE MEZUNLARININ MEMURLUK KADROSUNA GEÇİRİLMESİNİ AMAÇLIYORUZ.

ogzhan
Memur
06 Mart 2012 08:37

neden daha geç yaş için emekli olmayı bekliyeyim ki. Alacağım emekli ikramiyesi daha düşük olacak,devlet ikramiyesini elimle iteceğim,kullanmadığım izinlerin parasını alamıyacağım mantıklı değil memur olmak bu şartta haksızmıyım.

orh33
Memur
06 Mart 2012 08:42

memurseni mail ve fax yağmuruna tutalım arkadaşlar

ogzhan
Memur
06 Mart 2012 09:30

Lise mezunu olan işcilerde memur kadrosu istiyor.Bu arkadaşlarda işci eliyle memurun işlerini yapıyorlar. Verilecekse herkese verilsin.

gvncgn
Aday Memur
06 Mart 2012 09:41

ben memursene şöyle bir yazı faksladım.

Sayın yetkili,

..... kurumda .... tarihten itibaren daimi işçi statüsünde ..... mühendis olarak çalışmaktayım

21.04.2007 tarih, 26500 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan, Kamuda Geçici İş Pozisyonlarında Çalışanların Sürekli İşçi Kadrolarına veya Sözleşmeli Personel Statüsüne Geçirilmeleri, Geçici İşçi Çalıştırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun başlıklı 5620 sayılı kanun kapsamında; aynı kurumda çalıştığımız geçici işçi pozisyonunda çalışan Mühendislerin tamamı tam zamanlı sözleşmeli personel statüsüne geçtiler.

....... de işçi statüsünde çalışan sadece ... adet mühendis bulunmaktadır. Bunların dışında çalışan tüm mühendisler sözleşmeli personel statüsündedir. İşçi statüsündeki mühendis ile sözleşmeli personel statüsünde çalışan mühendis aynı işi yapmalarına rağmen, sözleşmeli personele son dönemlerde verilen zamlar ve haklar sonucunda daimi işçi statüsünde çalışan mühendislerin maddi ve manevi açıdan mağduriyeti söz konusudur.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik tarafından yapılan açıklamalardan Belediyelerde sözleşmeli olarak çalışan personele kadro verilmesi çalışmasının tamamlanmak üzere olduğunu takip ediyoruz.

Şu an gelinen durum itibari ile; ben ve benim konumumdaki kamuda işçi statüsünde çalışan mimar-mühendis gibi teknik personel ile ilgili bir çalışma yapılmadığı, çalışmanın sadece bizimle aynı görevi yürüten sözleşmeli personelle ilgili olduğunu üzülerek takip etmekteyiz. Aynı yerde çalıştığımız ve aynı işi yaptığımız sözleşmeli diğer mühendis arkadaşlarımız memur kadrosuna atanırken bizler daimi işçi kadrosunda kalmaya devam edeceğiz. Bunun sonucunda da mağduriyetimiz artarak devam edecektir.

Bu konudaki mağduriyetimizin giderilmesi ve yeni yapılacak düzenlemede bizlerin de kapsama dahil edilerek memur kadrosuna alınma hususunu gerekli makamlara iletmenizi

Bilgilerinize arz ederim. 06.03.2012

orh33
Memur
06 Mart 2012 10:42

aynı yazıyı çalışma bakanı faruk çeliğe ve yardımcısı halil etyemez beye faxlayalım

beymir
Şef
06 Mart 2012 11:16

gkhngny2000

zaten memur sen başkanı ahmet gündoğduda bu konuyu gündeme getirmişti.işçiler bazı kurumlarda fazla ücret alıyor memur kadrosuna geçmek istemeyebilirler.biz bunuda isteğe bırakacaz.isteyen istediği pozisyonda kalır dedi.

gvncgn
Aday Memur
06 Mart 2012 11:38

orh33,

ben bu yazıyı çalışma bakanı faruk çeliğe ve yardımcısı halil etyemeze veysel eroğluna, bimer üzerinden başbakanlığa, bütçe komisyonuna ve tbmm üyelerine yolladım mail olarak

beymir
Şef
06 Mart 2012 13:12

arkadaşlar gündemdeki konuların fazlalığı ndeniyle sözleşmelilere kadro ertelenmiş olabilir.yani süreç devam ediyor.maillere faxlara devam.

orh33
Memur
06 Mart 2012 13:14

bende bakanlar kurulu üyelerine mail attım

gvncgn
Aday Memur
06 Mart 2012 13:37

biz bu kadar az kişimiyiz? toplasak 10 kişyi geçmiyor uğraşanlar. diğer herkes halinden memnunmuki? şu facebookdaki grubada gönderelim yazıyı belki orda daha çok kişi birleşebiliriz

beymir
Şef
06 Mart 2012 13:44

arkadaşlar mahalli idaler müdürlüğünün personel şubesini aradım .Bizim üst düzey bürokratımız mahalli idareler genel müdürü Yavuz Selim KÖŞGER adına bimerden mail atın.mailler okunuyormuş.üst düzey bürokrat olarak onlar gereken yerlerle görüşürmüş.

beymir
Şef
06 Mart 2012 14:06

haklısın gkhngny

Toplam 1489 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi