Editörler : ayşegül bgm
23 Mayıs 2012 17:05

Anestezi Teknikeri / Teknisyeni

Arkadaşlar merhaba,

kardesım anestezi teknıkerlıgını yazmayı dusunuyor, ne dersınız bu konuda. devlette ve özelde ıs durumları nedır, kac puanla atanır maas durumu nedır acaba yardımcı olur sanız cok mutlu olurum.

ifd&ifd
Şef
23 Mayıs 2012 21:02

ben anestezi teknikeriyim arkadaşım yeni zamlarla birlikte maaşımız 1350 olur diye tahmin ediyorum.döner sermaye hastaneden hastaneye değişir ama 1000 tl veya bu rakama yakın bir mebla olur.eğer nöbet tutma durumlarıda olursa ve ayllık 150 de nöbet desek 2500 ü bulur.yeni sistemde üniversiteler kaç puanla alıyor bilmiyorum.yalnız yerleşirken şöyle bir sorun var (2-3 yıl öncesine göre konuşuyorum şimdi değişmiş olabilir)öncelik meslek lisesi anestezi öğrencileri doldurur sonrasında yer kalırsa eğer sınavla yerleşilir ama doğudaki 5 il dışında boş yer bulmak zor.atanmaya gelince kolay atanırlar 75 yeterli.özel hastanelere gelince hastaneden hastaneye değişebilir eğer gözde bi elemansan devlet memurundan bile fazla maaş veren hasteneler olabilir ancak genel olarak memurlardan az alırlar 1000 tl gibi rakamlara düşebilir ve çalışma şartlarıda devlete göre daha zordur diyebilirim.

Kedimi7m
Aday Memur
24 Mayıs 2012 09:03

cok tesekkur ederım

ifd&ifd
Şef
24 Mayıs 2012 18:13

önemli değil bişeyi düzeltmem lazım ama özel bir kaç üniversitede okuma imkanı var çok masraflı değiller bildiğim kadarıyla mezun olduktan sonra 1 yıl içerisinde yapılan masraflar telafi edilebilir.

Kedimi7m
Aday Memur
25 Mayıs 2012 11:17

tesekkurler ama neden ozel unıversıtede okusun anlamadım, puanı gayet yetıyorda ondan soruyorum.

ifd&ifd
Şef
25 Mayıs 2012 16:11

çünkü üniversite sınavı ile yerleşebileceği üniversiteler sınırlı ve hepsi doğuda eğer doğuya gitmeye sıcak bakmazda ankara gibi bir yerde okumak isterse özel tercih etmek zorunda.ancak dediğim gibi ben 2-3 yıl öncesine göre konuşuyorum.bu süre içerisinde bir çok üniversite açıldı ve meslek liselerinden üniversitelere sınavsız geçişin biteceği gibi birşeyler çıkmıştı o yüzden yazdığınız iyi oldu yanıltmış olmayım tercihler geldiğinde zaten görürsünüz belkide şu an bütün üniversiteler sınavla alıyordur bilmiyorum.

biyocan
Şef
30 Temmuz 2012 12:47

özel hastanelerde anestezi teknisyenliği yapan yok mu maaşları ne kadar özelde?

meltemsi42
Daire Başkanı
31 Temmuz 2012 14:52

sağlık kurumlerı yöneticiliği nedir atama imkanı var mı lütfen cvp yazarsanız sevinirim..

ebe0707
Memur
31 Temmuz 2012 17:40

Benimde kardeşim anestezi istiyor, tavsiye ediyormusunuz? Bir de anestezi tek. atamalarında yılda kaç kişi atanıyor ve puanı kaçla kapatıyorlar bilgisi olan paylaşabilirmi? Ayrıca bu bölüme neden 2 yıl biçilmiş ki? lisans düzeyine çıkarılması gerekmezmi?

biyocan
Şef
31 Temmuz 2012 18:49

ebe0707 anestezi kadrolarının sayısını bilemiycem de 4 yıllık birçok bölümden avantajlı durduğu kesin. anestezi tek. 4 yıl olmasına gerek yok zaten anestezi uzmanı doktorlar var 6 yıl okuyup birde 4 yıl uzmnalık yapan:)

trk777
Memur
01 Ağustos 2012 03:32

kamuda üni hastanelerimi ii yoksa devlet hast ii bilenler yorum yapabilir mi?

grsnsvnc
Aday Memur
01 Ağustos 2012 13:46

merhabalar, benim sizlere bir sorum olcaktı, yardımcı olursanız çok sevinirim ,benim kardeşşimde lise tercihlerini yapacak anestezi ,hemşlirelik, att bölümlerini düşünüyo yalnız sağlık meslek lisesine gitmesi artı bir avantaj sağlar mı bu arada anadolu lis puanı tutuyor sonradan 2 yıllık lisans okuması mı daha avantajlı olr

benim hiç bir bilgim yok bende öğretmenim

grsnsvnc
Aday Memur
01 Ağustos 2012 14:04

yardımcı olabilcek kimse yok mu arkadaşalar

trk777
Memur
01 Ağustos 2012 18:22

http://forum.memurlar.net/konu/1586504/

kardeş şu linke tıkla belki cevap bulabilirsin

grsnsvnc
Aday Memur