Editörler : swat3410E.Kayı Han
17 Temmuz 2012 09:58

Pomem den İstifa Edenlerin Tazminat Yükümlülüğü Kalktı mı?

MADDE 88 ? 27/6/1989 tarihli ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 28 inci maddesinin (A) fıkrasının üçüncü paragrafında yer alan ?12? ibaresi ?24? şeklinde değiştirilmiştir.

GEÇİCİ MADDE 1 ? Her kademedeki askeri okullarda veya Türk Silahlı Kuvvetleri hesabına fakülte ve yüksekokullarda öğrenim görenler ile Emniyet Teşkilatında görevlendirilmek üzere her kademedeki eğitim kurumlarında okutulanlardan öğrencilikle ilişiği kesilenler ile belirtilen eğitim kurumları veya bu eğitim kurumları dışındaki eğitim kurumlarında Devlet hesabına öğrenimini tamamlayıp mecburi hizmet yükümlülüğünü yerine getirmeyenlerden ilgili mevzuatı gereğince bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce borçlu hale gelip borcunun tamamını ödemeden veya mecburi hizmetini tamamlamadan vefat edenlerin borç yükümlülükleri ortadan kalkar. Borçlunun kendisi, mirasçıları veya kefilleri hakkında bu madde kapsamındaki yükümlülüklerle ilgili olarak başlamış olan borç takibi işlemlerine son verilir.

blauzahn
Şef
17 Temmuz 2012 11:33

Yürürlüğe girdi mi bilmiyorum ama bu maddeye göre istifa edenlerin yükümlülüğü kalkmış görünüyor, edecek olanlarda ise hala aynı yükümlülüğe girmeleri söz konusu...

nazlımurat
Aday Memur
17 Temmuz 2012 14:20

tam ne demek istiyo bu madde ben bugün istifa edsem para ödemeyecek miyim

cengizhan akgül
Aday Memur
18 Temmuz 2012 16:54

vefat edenlerin diyor ya iyi okuyun sizde haaa

Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler