Editörler : "eskiyara"Pangaea
10 Şubat 2012 17:44

Pansiyon görevini mdr mevzuata göre kadrolu mdr yrd. mı yoksa görevlendirme mdr yrd. vermesi gerekir

DEYİMLİ ARK YARDIN EDERSE SEVİNİRİM.

geographica
Aday Memur
10 Şubat 2012 17:54

tasarruf hakkı müdüründür hocam farketmez...istediğine verebilir ama ek ders açısından fark olduğundan dolayı çoğu okulda bu görev m üdür yardımcıları arasında dönüşümlü olarak yapılmaktadır.

emirahmet
Aday Memur
10 Şubat 2012 19:31

Hocam o tamamen müdürün tasarrufundadır.Bende görevlendirme ile pansiyondan sorumlu müdür yardımcılığı yapıyorum.Ek ders farklı demiş bir arkadaşımız.Evet farklı ama şöyle pansiyondan sorumlu müdür yardımcısı görevlendirme ise zaten onun görevlendirme yazısında ekders yönetmeliğinin 16.maddesine göre ek ders (18 saat) alacağı yazılıdır.Yok görevlendirme değilde vekaleten bakıyorsa o zaman ek dersi 28 saattir.Ki zaten meb ve valiler çok uyanık vekalet ile değil görevlendirme ile bu işi hallediyorlar.Bu ara normal okulun işlerine bakan müdür yardımcısı 22 saat ek ders alır.Saygılar

geographica
Aday Memur
10 Şubat 2012 19:39

emirahmet hocam 10 ocak 2012 tarihli bakanlar kurulu ekders kararına ilişkin değişiklikler neticesinde zaten 22. madde kaldırılmıştır. dolayısıyla valiliklerin bu konudaki yönlendirmeleri ve tasarruf hakları da tek yönlü olarak belirlenmiştir. burada değindiğin için eklemek istedim

halilimeci
Kapalı
10 Şubat 2012 20:25

yakup hocam bırak bu işleri başını ağrıtma:)

yakup190
Memur
10 Şubat 2012 20:55

sevgili arklar tabiki ekders önemli.ben yeni atanan bir mdr yardımcıyım.bana tlf da müdür pansiyonu vereceni ve işlerin oldukca zor oldunu atanmadan söyledi.ben bunları bilerek gittim ama işler değişti.görevlendirme olarak çalışan arkadaşın durumu belirsiz çünkü çalıştığı okulda norm fazlası müdür yrd var.ben işleri öğrenme adına bana verilmesini istedim ama olmadı.bakanlığa bilgi edinmeye yazacam.

tarihci52
Memur
10 Şubat 2012 21:07

Yakup190 pansiyon kaç kişilik? Eğer kalabalık bir pansiyonsa bırak görevlendirme çalışsın. Tabi 6 saat ek ders önemli dersen sen bilirsin. Çünkü pansiyon müdür yardımcısının sorumluluğu da işi de çok. Ben pansiyona bakıyorum. Ne hafta içi ne hafta sonu ne gündüz ne gece hiç belli değil. Öğrenci işlerine bakarsan işin bitince çıkarsın ama pansiyon müdür yardımcısı isen işin hiç bitmez. Öğrenci hasta olur seni ararlar,, veli izin ister seni arar. Belletici seni arar, aşçı seni arar. Bence öğrenci işleri en iyisi.

hacettepe2
Daire Başkanı
10 Şubat 2012 22:22

Bizde de pansiyona kadrosu bizim okulda olmayan görevlendirme bakıyor.Hatta burayı münhallerde gösterilmedi.Nasıl iş anlamdım:??

gustbas
Aday Memur
10 Şubat 2012 22:29

bende pansiyondan sorumlu müdür yardımcısı olarak atandım.nöbet işlerinin nasıl yürüdüğü hakkında bilgisi olan var mı acaba pansiyaondan sorumlu müdür yardımcıcı için

gustbas
Aday Memur
10 Şubat 2012 22:46

gun

geographica
Aday Memur
10 Şubat 2012 23:22

merak ettiğiniz tam olarak ne ise sorarsanız yardımcı olabilirim hocam

tanjant1903
Kapalı
10 Şubat 2012 23:26

arkadaşlar önümüzdeki hafta ilimizde yönetici atamaları başlıyor.kız öğrencisi olan bir okulda 2 tane müdür yardımcılığı açık.bu 2 kadrodan birinin bayan olması gerektiği ni il mem belirtmesi gerekmez mi?puanım 87,87..tek tercih yapıp bu okula atanmak istiyorum ama pansiyon işlerine bakmak istemiyorum...atandıktan sonra beni pansiyon işlerine verme durumları nedir?bayan olması gerekmez mi?(bu arada cinsiyetim erkek:)

nesibe66
Aday Memur
11 Şubat 2012 09:03

hocam kadroya bayandan başka kimse atanamaz,görevlendirme işine gelince kadrolu müd.yrd biri mecburen pansiyona bakar ,okuldan öncelikli olmak üzere bir bayan öğretmen görevlendirmesi yapılır bayan görevlendirmesi yapılırsa mecburen bayan pansiyona bakar

gustbas
Aday Memur
11 Şubat 2012 11:57

pansiyondan sorumlu müdür yardımcısı okulda nöbet tutar mı

nesibe66
Aday Memur
11 Şubat 2012 13:50

ben tutmuyorum

gustbas
Aday Memur
11 Şubat 2012 14:24

bende yönetmelikte müdür yardımcısının nöbeti ile ilgili birşey göremedim ama müdür daha gitmeden nöbet seni zorlar keşke istemeseydin falan diye haber göndermiş

gustbas
Aday Memur
11 Şubat 2012 15:20

guncel

yakup190
Memur
11 Şubat 2012 20:34

SEVGİLİ ARKADAŞLAR BEN KONUYU SANIRIM TAM ANLATAMADIĞIM İÇİN FAZLA KİMSE BİZE YARDIMCI OLAMAMIŞ.GÖREVLENDİRME VERİLEN ARKŞ IN CİNSİYETİ ERKEK.BU ARKADAŞLAŞLA MESLEKTAŞIZ YANİİKİMİZDE DİN DERSİ ÖĞRETMENİYİZ.OKULUMUZ YENİ BİR OKUL SADECE 6 SINIFI VAR.YALNIZ BU ARKDAŞIM İLK ÖĞRETİM DİN DERSİ ÖĞRT MEZUNU OLDUĞU İÇİN LİSELERDE DERS VERMESİ TALİM TERBİYE KARARLARI DOĞRULTUSUNDA MÜMKÜN DEĞİL.YÖNETİÇİ ATAMA YÖNETMELİĞİNE GÖRE DE LİSELERE MDR YRD OLARAK AANMIYORLAR.AYRICA BEN İLAHİYAT MEZUNU OLUP HEM İLK ÖĞRETİMDE HEMDE LİSELERDE DERS VERME HAKKIM VAR.KALDI Kİ BEN ORAYA KADROLU MDR YRD OLARAK ATANDIM.ŞİMDİ BURADA GÖREV KİME VERİLİR?DAHASI DA ARKDAŞIM BAŞKA BİR İLK OKULDA MDR YARDIMCISI OLUP BİR MDR YRD NORM FAZLASI DURUMUNDA.YANİ YAKINDA GİTME İHTİMALİ VAR.BU SORUN NASIL AŞILR SİZCE DEĞERLİ ARKADAŞLARIM.SEVGİLERİMLE.

hst74
Aday Memur
11 Şubat 2012 22:25

görevlendirilecek arkadaşın mutlaka bayan olması gerekir aksi taktirde yönetici atama yönetmeliğinin 18 maddesini ek 5 fıkrasına aykırılık olşur yada en kısa zamanda bu maddenin tekrar düzenlenmesi gerekir.

yakup190
Memur
12 Şubat 2012 21:16

Bilgisi olan yardımcı olsun lütfen.

rolyeff
Memur
12 Şubat 2012 22:15

belletmen olarak görev yaptığım liseye byn kontenjanından müd.yar. olarak atandım.henüz göreve başlamadım.izlenimlerimi şöyle paylaşayım hocam.benden önce byn kontenjanından liseye atanan arkadaş yönetmelik gereği pansiyondan sorumlu olarak kendisinin görevlendirilmesi gerektiğini söylemiş(erkek müd.yard.bakıyordu)müdür de bunun kendi tasarrufunda olduğunu söylemiş.bende araştırdım tam olarak nerde hatırlamıyorum ama mebin böyle bir soruya verdiği cevapta görevlendirmenin byn yada erkek ayrımı yapılmadan olabileceğini söylüyordu.sizin durum biraz farklı tabi.öncelik olarak size verilmesi gerekir bence,ama bu hususta bir mevzuat olduğunu sanmıyorum.görevlendirme de olsa diğer arkadaşta orda görev yapıyor.neticede müdürün tasarrufunda gibi gözüküyor durum.bence diğer mesai arkadaşlarınızla zıtlaşmadan halletmeye çalışın ,isteme gerekçelerinizi söyleyin.şahsen ben öyle yapacam.

Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi