Editörler : Pangaea
17 Haziran 2017 12:13

Belediyeler ve alım yapmayan bakanlık,üniv.ler

Kasım atamasında belediyeler tekrar alım yapar mı ozamana kadar yönetmelik çıkar mı ve bakanlıklar ve üni neden verilen kadroları kullanmadı bunun bı sebebi olmali

BursaFatihi
Memur
17 Haziran 2017 12:45

kadro sayısı çok az olduğundan kurumlar o kadroları nakillerde kullanmak için saklamışlar zira kurumlara verilen 5000 kişilik kadrodan sadece 700'ü bu atamada geldi diğer kadrolar kit ve mahalli idare kadroları olmuş. Diğer atamadada benzer bir sayı olur az çok. Eğer kasıma kadar içişleri bakanlığı yeni bir yönetmelik hazırlamazsa yine merkeziden alım olur.

19 Haziran 2017 11:01

Orman ve Su İşleri bakanlığı tam bir hayal kırıklığı oldu malesef 2017 yılı haziran ayı da bitiyor daha hiç bir alım yapılmadı 2017/1 merkezi alımında adı bile yok yazık o kadar açılışta açılış şu kadar yatırım yaptık baraj göl gölet yaptık diye her hafta başka bir ilde merasim yapılıyor ama alımlara geçince yok hiç adı neden niçin..???

19 Haziran 2017 11:06

ya bazı arkadaşlar anlamıyor biz orman mühendisi ni orman ve su işleri bakanlığı almazsa kendi mesleğimiz yapmamız nerdeyse imkansız hala geliyor başka istihdam yerimiz yok bazı mühendislikler gibi ama niye başlayacaklar orman mühendisliği mi varmış oda ne okumasaydın yok su puanla giriyon zaten falan filan iyi oz man 10 orman fakültesini kapatsın bu devlet almasın kimseyi kardeşim bu devletin milletin tek insaat makine bilgisayar elektrik mühendislerine mi ihtiyaç var zaten onlarada verilen değeri görüyoruz kadrolardan malesef ben diyeceğimi dedim aygılar....

19 Haziran 2017 11:08

şu ana kadar hangi bakanlıklar alım yapmadı söylermisiniz acaba????

Sehri-Gül
Memur
19 Haziran 2017 11:33

Çevre ve Şehircilikte aynı tüm Çevre Müh.mağdur durumda şu an hiç kadro açmamış.

19 Haziran 2017 11:49

malaesef öle biz orman mühendisleri de sizin gibi orman ve su işleri bakanlığı hiç alıma çıkmadı bile 1 tek çorum il özel idaresi 1 orman mühendisi alıyor yazık...

Sehri-Gül, 7 yıl önce

Çevre ve Şehircilikte aynı tüm Çevre Müh.mağdur durumda şu an hiç kadro açmamış.

19 Haziran 2017 20:47

orman bakanlığına alım istiyoruz orman mühendisleri olarak saygılar...

qmustiq
Yasaklı
20 Haziran 2017 07:41

Son cümleni anlamadım bro

BursaFatihi, 7 yıl önce

kadro sayısı çok az olduğundan kurumlar o kadroları nakillerde kullanmak için saklamışlar zira kurumlara verilen 5000 kişilik kadrodan sadece 700'ü bu atamada geldi diğer kadrolar kit ve mahalli idare kadroları olmuş. Diğer atamadada benzer bir sayı olur az çok. Eğer kasıma kadar içişleri bakanlığı yeni bir yönetmelik hazırlamazsa yine merkeziden alım olur.

20 Haziran 2017 10:27

orman ve su işleri bakanlığı nı göreve davet ediyorum artık saygılar...

kerouac79
Daire Başkanı
20 Haziran 2017 10:42

ben gıda mühendisiydim.. Baktım ne devlette imkan var ne de özelde; gittim daha çok sevdiğim iş olan tercümanlık okudum ve devlete girme şansım da oldu..

İsyanınızı anlıyorum ama orman müh fakültelerinin açık olması bu bölümü bitiren herkese devletin iş bulmak zorunda olduğu anlamına gelmiyor.. sistemin böyle olmasından ben de memnun değilim ama maalesef durum bu.

ormanmühendisi17, 7 yıl önce

ya bazı arkadaşlar anlamıyor biz orman mühendisi ni orman ve su işleri bakanlığı almazsa kendi mesleğimiz yapmamız nerdeyse imkansız hala geliyor başka istihdam yerimiz yok bazı mühendislikler gibi ama niye başlayacaklar orman mühendisliği mi varmış oda ne okumasaydın yok su puanla giriyon zaten falan filan iyi oz man 10 orman fakültesini kapatsın bu devlet almasın kimseyi kardeşim bu devletin milletin tek insaat makine bilgisayar elektrik mühendislerine mi ihtiyaç var zaten onlarada verilen değeri görüyoruz kadrolardan malesef ben diyeceğimi dedim aygılar....

20 Haziran 2017 10:51

evet haklısınızda herkese iş bulmak elbet zor da hiç alımda olmaz mı kardes bak gthb alıyor her yıl binlerce mühendisi ziraat veteriner gıda bizim sorunumuz hiç almamızı burda yazık değil mi herkesin sizin kadarda ingilizcesi yok malesef kesşke olsa ne güzel sevindim sizin adınıza ama koskoca bakanlığın hiçbir alım yapmamsını nasıl açıklarız acaba??

kerouac79, 7 yıl önce

ben gıda mühendisiydim.. Baktım ne devlette imkan var ne de özelde; gittim daha çok sevdiğim iş olan tercümanlık okudum ve devlete girme şansım da oldu..

İsyanınızı anlıyorum ama orman müh fakültelerinin açık olması bu bölümü bitiren herkese devletin iş bulmak zorunda olduğu anlamına gelmiyor.. sistemin böyle olmasından ben de memnun değilim ama maalesef durum bu.

20 Haziran 2017 11:13

açıklama bekliyoruz devlet büyüklerimizden alım olacak mı olmayacak mı.!?

BursaFatihi
Memur
20 Haziran 2017 13:48

Daha önceki mahalli idarelere personel alımına dair yönetmelik iptal edildi o yüzden bu atamada diğerlerine göre daha çok sayıda belediye ve il özel idaresi kadrosu var ama içişleri bakanlığı yeni bir yönetmelik çıkarırsa merkeziden almazlar zaten bakanlıkta yeni yönetmelik için çalışıyormuş şu anda.

qmustiq, 7 yıl önce

Son cümleni anlamadım bro

20 Haziran 2017 13:58

nasıl alacaklar açıktan kurum belediye kendi çıkıp mülakat ile mi alacak acaba var mı bir bilgi öyle ise yine hüsran keşke belediyelerin personel alımı memur ve mühendis merkezi olsa hepsi zorunlu olsa hem alım sayısıda artardı hem güvenlik tahkikatıda yapılırdı işte negüzel ama herşeyde mülakat kardeş ne çok seviyonuz illa illa benden bdende olsun diye ...

BursaFatihi, 7 yıl önce

Daha önceki mahalli idarelere personel alımına dair yönetmelik iptal edildi o yüzden bu atamada diğerlerine göre daha çok sayıda belediye ve il özel idaresi kadrosu var ama içişleri bakanlığı yeni bir yönetmelik çıkarırsa merkeziden almazlar zaten bakanlıkta yeni yönetmelik için çalışıyormuş şu anda.

BursaFatihi
Memur
20 Haziran 2017 14:24

Yerden göğe kadar haklısın kardeşim. Olması gereken senin dediğin yani merkezi atama ama maalesef torpilin adı referans oldu ülkede haksızlık, adaletsizlik iyice yayıldı memlekette her yere kendi adamlarını getirmek için mülatak getiriyorlar. Allah sonumuzu hayırlı etsin ne diyim.

nasıl alacaklar açıktan kurum belediye kendi çıkıp mülakat ile mi alacak acaba var mı bir bilgi öyle ise yine hüsran keşke belediyelerin personel alımı memur ve mühendis merkezi olsa hepsi zorunlu olsa hem alım sayısıda artardı hem güvenlik tahkikatıda yapılırdı işte negüzel ama herşeyde mülakat kardeş ne çok seviyonuz illa illa benden bdende olsun diye ...

22 Haziran 2017 22:59

Bir çok bakanlığa 100-200 arası atama ve nakil için kadro verildi ama hiçbiri alım yapmadı açıktan kendilerinin yapma gibi bir durumu olabilir mi yoksa hepsini nakil için mi kullanırlar

23 Haziran 2017 14:34

ormanmühendisi17 adlı arkadaşa teşekkürler çabası gayreti için gerçekten memurlar.net te haberimiz yapıldı sayesinde saygılar..:)

http://www.memurlar.net/haber/676151/orman-muhendisleri-merkezi-atamada-hayal-kirikligina-ugradi.html?utm_source=headlines

Orman ve Su İşleri bakanlığı tam bir hayal kırıklığı oldu malesef 2017 yılı haziran ayı da bitiyor daha hiç bir alım yapılmadı 2017/1 merkezi alımında adı bile yok yazık o kadar açılışta açılış şu kadar yatırım yaptık baraj göl gölet yaptık diye her hafta başka bir ilde merasim yapılıyor ama alımlara geçince yok hiç adı neden niçin..???

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi