Editörler : F16 Gökçen

Yasaklı
26 Haziran 2008 15:49

İlitam.Dgs.Diploma Notu....

-arkadaşlar.çeşitli sorularım olacak bilenlerin yardımcı olmalarını rica ediyorum.

1- önlisansı bitirdim.ilitama nasıl gideriz.

2- dgs başvurusu başladımı bittimi tarih ne zaman.

3- diploma notumu şu anda öğrenebilirmiyim.

4- bu sene geçti ise gelecek yıl 2009 da başvurular ne zaman.

5- son düzenlemeden sonra sınavdan kaş alırsak ilitama gideriz.

6- ben memurum kazanırsak nasıl okuruz. yani ankarada okunuyormuş. oysa ben en ucra biir şehirdeyim.,yani ankarayamı taşınacağız yoksa bağlı olduğumuz kurum bize izin verir mi.

7- bu ilitama ne kadar para ödeniyor.

8- kaç dersten borçlu geçiliyor.

-----------------------------------------------

sorular çok elbette.fakat ben geçebileceğimi tam olarak kestiremediğim için hiç araştırma yapmadım.sizden ricam özlü bir şekilde yanıtlamanız.şükran kesiyra.

muvahhide
Daire Başkanı
26 Haziran 2008 22:16

arkadaşım İLİTAM da okuyan biri olarak çeşitli sorularına cevap vereyim :))

1-bir kere dgs nin (ilitam)için başvurusu bu sene için başvuruhu tarihi son erdi.

2-1.soruda yanıt verildi

3-mezunsan elbette ama sen yine de aöf bürosunu bir ara derim

4-muhtemlen mayıs ya da mayıs sonu gibidir,çok iyi takip etmen gerekecek

5-279 en son baraj dı barajlar her sene değişiyormu bilmiyorum ama diploma puanın yüksekse 70 ve yıuakrı sadece sözel yapsan da ilitamlısın demektir ;)(ben öyle yerleştirlidim)

6-sistemin adı zaten ANKUZEM yani ank.uzaktan eğitim merkezi istersen yurt dışında ol (yurtdışı için de kontenjan var çünki) istersen bir ücra köşede oukuman da bir sıkıntı olmaz.Adı üsütnde uzaktan :)

7-valla çok para ödeniyor :( dönem taksidi 840 ytl.iki taksit halinde ödüyoruz.Toplam 1700 civarını buluyor.

8-3 dersten takıntılı geçebiliyosun.Derslerin zorluğu için bişey sormamışsın ama söyliyeyim dersler aöf deki kadar basit değil.Felsefe ağırlıklı ;)

ilelligai

selametle..

almila1
Kapalı
28 Haziran 2008 22:11

muvahhide kardeş madem sen ilitamlısın ve birhayli bilgi sahibisin bende bir kaç soru yönelteyim müsaadenle;diploma notum 75,..sözel 75 sayısal 8-10 ile yerleşirmiyim sence?BİR DE DERSLER ZOR DİYORSUN YA MESELA GEÇME NOTU KAÇ (BARAJ)ve bütünleme var mı?ve sen ikinci sınıfa geçtin mi kardeş_inş._

muvahhide
Daire Başkanı
28 Haziran 2008 22:28

almila sen bu not ve ortalama ile aramıza hoşgeldin :)) çok samimiyim;kesin yerleşirsin (inşaallah tabi)

Çünki benimde netlerim ve dip.puanım seninle aşağı yukarı aynı idi(mat.siz)

ders geçme notu 70 not ortalması çok önemli 2nin üstünde olması gerekiyor ilitam da yüksek lisansı düşünenler için özellikle;)

ben 2.sınıfa geçtim elhamdulillah ama büte kaldım tek dersten :(

yardımcı olabildiysem ne mutlu!!

selametle......

almila1
Kapalı
28 Haziran 2008 23:01

teşekkürler muvahhide sanki ilitama girmeden kendimi kazanmış gibi hissettim...ne güzel moral verdin şu sınav arefesinde!!!!inşallah kazanırım da seneye dersler hakkında yardımlarını talep ederim:):)haaa bu arada sen çalışıyormusun??

hüvelbaki
Daire Başkanı
29 Haziran 2008 13:31

yalancılıkla insanları suçlamak kolay değildir kardeşim...

bak şimdi sen diyorsunki...

"bana demişsiniz formasyon aldın mı ki diye..evet ben ilahiyatı okuduğumda başörtü yasağı yopktu-olsa idi yine devam edermiydim bilmiyorum-ayrıca tüm eğitim fakültelerinde olduğu kadar formasyon kredisi aldım.bu kendimi dev aynasında görmek değil kardeşler benim durumumda oplup ta kps ile yerleşemeyen ve diyanette adamı olmadığı için hala kadro bekleyenleri hatırlatıyorum... almila 28.06.2008 12:20"

bu nedemek şimdi sen bu milletle dalgamı geçiyorsun..burası kandırılacak insanların yeri değil.arkadaşım muvahhide de sana masum masum cevap veriyor..bilgisayar başından atmasyon şeyler yazmak ne kadar kolay değilmi??

almila1
Kapalı
29 Haziran 2008 14:17

hüvelbaki sen kendini hafiye falan zannediyosun anlaşıldı.evet ben formasyon aldım,bundan 9 yıl önce marmara ilahiyat fak okurken...ancak bazı özel sebeplerden dolayı 3 sınıf sonlarında terketmek zorunda kaldım.bende önlisans diplomamla yıllar sonra göreve başladım ve şimdi yarım kalan eğitimimi tamamlamak için dgs ye girmeye karar verdim.

diplomamı alırım aldığım formasyonların kredisini isbat ederim sende orda burda insanları takişp edip aklın sıra yalanını yakaladığını zannederek gurur duyarsın...birdaha babana cevap verme rica ederim.kendi seviyemde insanlarla dialog kurmak istiyorum.kimin ne zaman ne yaşadığını kimse bilmez..

tekrar sölüyorum 4 b ile kim ne kadar alınırsa alınsın ama kps ye girsinler ve puan sıralamasına göre kısmetinde hangi şehir varsa gitsin oraya.hizmet heryerde,allah rızası heryerde,tıpkı benim ailemden çocuklarımdan uzak aylarca taşrada çalıştığım gibi.....sizler hiç bir şey bilmiyosunuz,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

hüvelbaki
Daire Başkanı
29 Haziran 2008 14:28

sen pot kırmaya devam et...açık açık yaz madem herşeyi.biryerde formasyon almış ilahiyat mezunu olduğunu söylüyorsun biryerde 2 yıllık bitirmişte dgs ye gircekmiş de..yardım istiyorsun.çelişkili cevap vermekten vazgeç..

senin gibiler yüzünden bu formda görüntü kirliliği oluyr..sen kendini ne sanıyorsun senin seviyen nasıl anlat bakalımda o ulu seviyene bizde çıkalım??aptal aptal tahrik edici cevaplar yazma insanın sinirlerimi bozma

ebu-fisar
Müsteşar Yardımcısı
29 Haziran 2008 14:43

almila kardeşim ben anlıyorum seni ama bak bende 4/b liyim ne olacak şimdi yani sen 4/b ye mi karşısın anlamadım ki?

edebyahu
Aday Memur
29 Haziran 2008 17:56

Dgs sınavında sözel bölümden sorular ağırlıklı olarak hangi konular?

Mesela dilbilgisinde kaç soru çıkıyor?

aydınlatırsanız sevinirim.

selam ve dua ile

vedud
Aday Memur
29 Haziran 2008 18:15

ilitamı bitiren diğer ilahiyatçılarla aynı hakka sahip mi?

ebu-fisar
Müsteşar Yardımcısı
29 Haziran 2008 18:42

ösym'nin internet sitesinde önceki yılların dikey geçiş sınavları yayınlanıyor oradan sorulara erişerek sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

TURKUAZANAR
Aday Memur
29 Haziran 2008 22:56

MUVAHHİDE ARKADAŞIM BENİMDE BİR SORUM OLACAK BENİM DİİPLOMA NOTUM 60 AŞAĞI YUKARI BEN KAÇ NET YAPMAM LAZIM LÜTFEN BANA YARDIMCI OLUR MUSUNUZ?BENİM MATEMATİĞİMDE KÖTÜ DEĞİL 15-20 ARASI OLUR KAÇ NET YAPMAM LAZIM LÜTFEN BİLGİ

Hakk-a Sarıl
Yasaklı
30 Haziran 2008 09:22

muvavvihe kardeşim ALLAH razı olsun.

gördüğün gibi sorular bitmiyor demiştim. bak diğer arkadaşlarda çeşitli sorular sormuşlar. yanıtlaman bizleri yine sevindirecektir .selametle.

- birde derslerin isimleri neler dir..geçme barajı 70 demişin. yani mesela önlisansta 50 idi 70. mi oluyor.

muvahhide
Daire Başkanı
30 Haziran 2008 10:32

Eğer diploma puanınız 60 ise bence siz matematiğide o dediğiniz sayıda yapmaya gayret edin nasıl olsa matematğiniz varmış.Sözel de 70 in üstünde olursa iyi olu.Çünki İLİTAM yerleştirme yaparken dip.puanını yarısını alıyor dgs puanını da alıp hesaplarken....

Hocam 50 nin yerine artık 70 almak durumundasınuz kötü haber :) ama "çan eğrisi"diye bi not sistemi var o bir-iki dersi 70 in altında olanları kurtarabiliyor.Ortlama çok önemli ilitamda ama bunları konuşmak için henüz erken siz hele bir girin sınava hepiniz hayırlısı ile yerleşin not kolay :))

dersler ben birinci sınıf old.için (gerçi artık 2.sınıf elhamdulillah)adları şöyle;

arpça dini klasik metinler

sistematik kelam

din bilimleri

is.bil.de yöntem

is.tarihi ve medeniyeti

fıkıh

felsefe

t.dili

bu arada ben büte kaldım tek dersten; e bu kadar soru cevapladık bi dua edersiniz değil mi?

:)))

(özel dua göndereceklerin 6 temmuz günü sabah saat 09:00 a kadar acele dua göndermeleri önemle rica olunur.)

şaka bir yana bu fakirden dualarınız esirgemezseniz çok memnun olurum....

selametle...

kırk testi
Şube Müdürü
30 Haziran 2008 11:20

hocam arapca dersı nasıl yardım felan alıyonuz mu bu konuda bılgı verırsenız

Hakk-a Sarıl
Yasaklı
30 Haziran 2008 12:14

muvahhide hocam ALLAH SENDEN RAZI OLSUN .TEŞEKKÜRLER. ben arapçayı hiç bilmiyordum. sonra mahmud maksusoğlunun arapçayı öğreten kitap adındaki kitabını aldım. ve 57 puanla bitirdim.

tevhid44
Şube Müdürü
02 Temmuz 2008 23:12

s.a arkadaşlar.dip notu 67. dgs durumun ne olur sizce allah a.emanet

tevhid44
Şube Müdürü
04 Temmuz 2008 22:51

gncll

muvahhide
Daire Başkanı
07 Temmuz 2008 00:28

Kendisi de İLİTAM mezunu olan selehattin yıldırımın hazırladığı cd lerle çalışıyoruz arapçaya...ben bütünlemyede oradan çalıştım....korkmayın arapça aöf deki kadar zor değil gramer ağırlıklı değil en azından.Bol bol tercüme var.

sen niye kaldın be müberak madem kolaydı da?derseniz;ben diğer derslere ağırlık verip bütünlemeye bir ders bırakmaktı amacım o da elbette arapça olacaktı,çünki arapçayı ne kadar çok tekrar etsek o kadar faydası var.Kelime haznen artıyor,metinleri tekrar ediyorsun,okuma ve anlamada hızlanıyorsun v.s.

selametle...

Hakk-a Sarıl
Yasaklı
07 Temmuz 2008 08:33

selametle.

Toplam 67 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi