Editörler : crops35

Kapalı
02 Mayıs 2007 15:04

Harita Kadastro Teknikerleri Burda Buluşalım

sayın meslektaşlarım sorunlarımızı paylaşalım

sibel55
Aday Memur
04 Mayıs 2007 08:39

berhaba arkadaşlar ben belediyede geçici işçi olarak 4 yıldır çalışıyorum. niğde üniversitesi harita teknikerliğinden mezunum. ama 500 YTl maaşla işçi olarak çalışıyorum. şimdi yeni çıkan geçici işçilerin kadroya alınması artı norm kadro vs konularından dolayı şimdi tekniker kadrosunda sözleşme yapmak istiyor belediye bana. sözleşmeli harita teknikerinin ücreti ne kadar oluyor bunun bir standartı varmı bana tekniker maaşından az vermeleri gibi bir konu söz konusumu yani benim sözleşmeye geçmem dahilinde maaşımı devletmi belirleyecek kurummu belirleyecek bilgisi olan arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim.

04 Mayıs 2007 14:04

slm arkadaşlar k.maraş bayındırlıkta çalışıyorum ben de. çukurova üniv karaisalı myo mezunuyum

ömer05
Kapalı
04 Mayıs 2007 15:14

merhaba sayın meslektaşım ben 20 yıllık belediyeciyim bende geçici işçi statüsünde çalışıyorum geçici işçiler için çıkarılan kanuna göre memur görevi yapanlar mecburen sözleşmeli olacak bir arazide çalışmıyoruz,bu yüzden bizleri sözleşmeli personel yapacaklar büyük ihtimal maaş durumuna gelince:maaşlar hizmet sürendeki kadrolu tekniker ne kadar alıyorsa sende okadar alacaksın

sibel55
Aday Memur
07 Mayıs 2007 13:14

ya arkadaşım bizim yöneticiler bir oyun çevirir diye aklım gidiyor. çıkan yasada bize diyorki 15 gün için de ya sözleşmeye geç yada işçi kadrosuna bu 15 gün neyin nesi bana hala bir tebligat yapılmadı sözleşmemi yoksa işçi kadrosumu istiyorsun diye. bu fırsat insanın eline hayatta bir kere geçer bizi oyalayıp gene kendi bildiklerini yapmasın üstelik maaşı bizim yöneticilerin belirlemeyceğine sevindim aksi takdirde 500 YTL ye tekniker çalıştırır bu vicdansızlar. çıkmazdayım desem yeridir sözleşmeden haber yok kadrodan haber yok maaaş desen ev kirasına yetmiyor. ne yapacağım bilmiyorum.

aretias81
Aday Memur
07 Mayıs 2007 21:04

şarktan selam tüm kadastro camiasına... hangi memur bilirki araziye çıkıp akşama kadar ora senin bura benim dolaşıp poligon bulamadan daireye dönmenin ne olduğunu. mesai kavramı bilmeden köyde kadastro yapmamın, evinden ayrı kalıp 1 hafta 10 gün köyde yatmanın ne olduğunu kim bilir. sınırlandırıcan ölçecen ormanla merayla uğraşıcan ayrıca birde müteahit çıktı onun nazını çekicen sonra tespit tutanağı yazıp muhtar bilirkişiye imzalatıcan ondan sonra aklın başında kalırsa sağlıklı yaşıyacan. kim tanıyor bizleri. verilen görev üzerine mesai kavramı bilmeyen aç susuz arazide yazın güneş kışın soğuk. ama tüm olumsuzluklara rağmem hatta üstüne üstlük birde 4/A, 4/B, 4/C'siyle uğraşan yalnız herzaman ve her şartta sınıfı ünvanı kadrosu ne olursa olsun sorunlarımızı bilen dert ortaklarımıza, işini seven, işini dürüstlük, onur ve şerefiyle yapmaya çalışan tüm kadastroculara selam olsun...

08 Mayıs 2007 08:48

yaw arkadaş ne güzel anlatmışsın olayı. mesleği sevenlerdensin galiba. o arazide çabalamalar sıcak soğuk demeden çalışmalar emin ol büroda masada pineklemekten iyidir.

ömer05
Kapalı
08 Mayıs 2007 10:46

merhaba meslektaşım kadro konusunda çok panik yapıyorsun sizin çalıştığınız belediye ilçe belediyesimi sizden başka sizin konumunuzda çalışan tekniker varmı? varsa onlar ne düşünüyor hem daha önce 500 ytl aldığına yazmışsın neden o kadar az sendikanız falan yokmu?bizim burda en az alan 950 ytl alıyor ama biz sendikalıyız.bilmiyorus siz sendikalımısınız? yeni kadrolar konusunda panik yapmanıza gerek yok yöneticilerle aranız nasıl bir dolap çevirirler diyemi korkuyorsunuz. bekleyin sizin konumunuzdakile nasıl yaparsa sizde öyle yaparsınız.bana sorarsanız ben sözleşmeli olmayı düşünüyorum

sibel55
Aday Memur
08 Mayıs 2007 13:35

sevgili meslektaşım güzel diyorsun hoş diyorsun senin durumunda olanlar ne yaparsa bekle sende öyle yap diye ama burda benim durumumda olan başka kimse yok. belediyede çalışan herkes ya lise yada ilkokul mezunu yani sözleşmeye geçme gibi bir ihtimalleri yok direk olarak işçi kadrosuna geçip hiç bişey değişmemiş gibi devam edecekler. ne maaşları değişecek neden konumları. bana agelince tekniker olduğum için bana sözleşme yapmak zorundalar idarecilerimden biriyle aram iyi ama diğeri desen kendinden fazla maaş alacağım için ölüp ölüp diriliyor. burası ilçe belediyesi ve benden başka yteknik eleman yok. o nedenle tedirginim aksi takdirde diğerleri ne yapsa bende onu yapardım. aldığım maaşa gelince tekniker olmama ragmen iişe baynındırlık park bakçe işçisi olarak girdim. ve 500 ytl maaş alıyorum. sendikamız var ama sendika bize değil iş verene çalışıyor. 4 yıldır bu böyle daha yanımızda olan bir sendika görmedim.

aretias81
Aday Memur
09 Mayıs 2007 21:53

selam dostlar. tüm hepinize kolay gele... inşallah tüm sorunlarımız çözülür. herkes hak ettiği yere gelir. olmayacak iş yok. yeterki şerefimizle onurumuzla kendimize ve özellikle mesleğimize laf, söz getirmeyelim. alnımız açık, başımız dik olsun. aşılmayacak engel yok. yeterki sabırlı olalım. herkese güzel, mutlu, mesut günler dileğiyle...

ömer05
Kapalı
11 Mayıs 2007 10:51

merhaba sibel55 ne yaptın kadro durumlarında bir gelişme varmı biz de daha bir şey yok,nasıl işleriniz yoğunmu? yanlız çalışıyorsan işin zor bende yanlız calışıyorum ama ben sadece imar ve şehircilik müdürlüğüne bakıyorum,fen işlerinde başka arkadaşlar var.sizin belediyede hepsi beraberdir büyük ihtimal fen imar ayrımı yoksa ikisi bir aradamı yürütülüyor.selamlar

sibel55
Aday Memur
11 Mayıs 2007 13:08

mrb ömer 05 kadro konusunda bir değişiklik var başkanlık makamından bir tebligat aldım. diyorki ya işçi kadrosuna geç yada tekniker kadrosunda sözleşmeli çalış cevabını 15 gün içinde başkanlığımıza bildir diyorlar. sanırım tekniker kadrosunda 657 devlet memurlar kanunun 4/b maddesine göre sözleşme yapacağım. maaşımı devlet ayarlıyormuş tekniker maaşı alacakmışım . akıl akıldan üstündür sence ne yapmam gerek senin fikrin ne bu konuda. bizim belediyede sadece fen işleri var inşaat imar yol kanalizasyon su aklına ne gelirse fen işleri yönetiyor. ben ve yanımdaki arkadaşın elinden çıkıyor bütün işler. senin durumun bize göre biraz daha iyi sadece imar işlerine bakıyormuşsun. bu arada sende sözleşme yapacağım demiştin bana yakın zamanda. bu sözleşmeler standartmı mı oluyor. yani bir haritacının imzalayacağı sözleşme bulmamız gerekmi şartları okumak için sokya tip sözleşmemi var teknikerlerin imzaladığı sen biliyormusun biliyorsan yardımını beklerim.

ömer05
Kapalı
11 Mayıs 2007 13:37

benim meil adersim [email protected] kolay haberleşiriz sence bir mahsuru yoksa selamlar

ömer05
Kapalı
15 Mayıs 2007 15:55

MERHABE SİBEL55 BİZE HERHANGİ BİR TEBLİGAT YAPILMADI DAHA SİZİN BELEDİYE ÇOK HIZLI GALİBA ÇÜNKİ DAHA NE YAPILACAĞI BELLİ DEĞİL KANUN ÇIKTI AMA YÖNETMELİK YOK NEYE GÖRE NASIL YAPILACAĞI BELLİ DEĞİL HERHALDE MAYISIN 21'İNDE MALİYE BAKANLIĞI BİR TEBLİGAT YAYINLAYACAKMIŞ BİZİM BELEDİYE ONU BEKLİYOR.SÖZLEŞMEYE GELİNCE O MATBU OLUR ONU KURUM KENDİSİ HAZIRLAR SİZ NE YAPTINIZ TERCİHTE BULUNDUNUZMU ZATEN BİZİM TERCİH HAKKIMIZ YOK TEKNİK ELAMANLAR MECBUREN SÖZLEŞMELİ OLACAK HAYIRLISI BİZ BEKLEMEDEYİZ.İNŞAAT RUHSATLARINI TUİK ÜZERİNDEN DOLDURMAYA BAŞLADINIZMI BEN HALA ESKİ DÜZEN DOLDURUYORUM SELAMLAR

sibel55
Aday Memur
16 Mayıs 2007 10:47

mrb ömer05 evet bizim belediye başladı geçici işçileri kadroya alınması ve benide sözleşme yapmak için çalışmalara başladı belediye meclisinden şu kadar geçici işçimiz kadroya ve hari teknikerimizde sözleşmeye geçiriyoruz diye bir karar çıkarıp bakanlığa gönderecekler ordan bu karar onaylanıp gelecekmiş ondan sonra sözleşem imzalanacak. bende bakanlığa kararı göndermelerini bekliyorum. kadar haziranın 15 ine bakanlıkdan onaylanıp gelirse hariran 15 de sözleşme imzalıycam. tüik den ruhsat doldurmaya başlamadık ama bu günden itibaren başlıyoruz. sizin sisteminmiz nasıl bilmiyorum ama biz eski ruhsat çiltlerini kapatıyoruz ve kaldırıyoruz tüikden doldurduğumuz ruhatlarla ilgili yeni bir cilt açıyoruz. kullanıcı adımızı ve şifremizi aldık yetkiyide aldık. daha ruhsat vermedik ama ilk ruksatı tüikden vereceğiz eski ciltleri kapattık çünki. bu arada msn adresini vermişsin ekledim ama hiç açmıyorsun ben msn adresimi özel mesaj olarak sana atmıştım. görüşmek üzere

sibel55
Aday Memur
16 Mayıs 2007 15:58

hayır malesef o sayfalardan haberimiz yok ama en kısa zamanda ziyaret ederiz. bilgi verdiğin için tşk.

sibel55
Aday Memur
18 Mayıs 2007 08:19

haklısın sorunlar paylaşıldıkça azalır demişler sorunlarımı paylaşalımki birlik ve bütünlük içinde olalım birbirimize yardımcı olalım öyle değilmi arkadaşlar . ben ömer05 gibi benim durumunda olan biri ile konuşup kaygılarımı anlatınca huzurlu oldum. sizlerde sorunlarını paylaşmak isterseniz biz burdayıs haritacılar olarak. yardımcı olabilirmiyiz bilmiyorum ama en azından canı gönülden dinleriz.

ömer05
Kapalı
28 Mayıs 2007 11:36

merhaba sibel 55 ben 10 günüdür raporluydum bu gün başladım msn adresini gönderdim diyorsun bulamadım tekrar gönderirsen sevinirim selamlar

cod_
Aday Memur
28 Mayıs 2007 13:31

selam arkadaslar... bu topici canlandırmak için reklamını yapmakta fayda var diye düşünüyorum.. ben akü den 2003 mezunuyum ve son kpss atamalarında miillii emlak müdürlügüne atamam yapıldı ve halen devam etmekteyım.. bu topicin faydalı olacagını umuyorum.. ayrıca benden baska kadrolu olarak herangi bi kurumda calısan varmı..? herkese kolay gelsın..iii çalışmalar...

ömer05
Kapalı
30 Mayıs 2007 10:31

merhabe geçici işçi haritacı belediyeciler kadarolar ne oldu bir gelişme varmı herkeze sevgi ve selamlar

sibel55
Aday Memur
31 Mayıs 2007 11:00

mrb ömer 05 ben daha önce son durmu yazmıştım sana ama senden haber alamadım bana tebliğ geldi 657 DMKnın 4B maddesine göre sözleşmemi istiyorsun sürekli işçimi olmak istiyorsun diye bende sözleşme için dilekçe yazıp verdim başkandan havalleli. sen ne yaptın durmun ne alamde gelişme varmı haberleşelim iletişimi koparmayalaım.

Toplam 278 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi