Editörler : crops35

Kapalı
10 Kasım 2008 03:09

bilisayar işletmeni, vhki ve düz memur arasındaki farklar

evet arkadaşlar arada ne gibi farklar var birbirimizi bilgilendirelim. artıları neler bilgisayar işletmeni olmanın? yapılan iş değişmiyor sanırım.

the_keyy
Aday Memur
10 Kasım 2008 23:45

arkadaşım vhki olarak nüfus müdürlüğünde çalışıyor. nüfus kaydı yapıyormuş. bende merak etmiştim vhki ne demek die aslında öle bişi demekki

erkanatu
Kapalı
11 Kasım 2008 04:33

yani diyorsun ki bilgisayar işletmeniyle vhki aynı işi yapıyorlar.

Bilgisayarişletmeni
Daire Başkanı
11 Kasım 2008 08:08

çok bir fark yok

esmercocuk
Genel Müdür
11 Kasım 2008 08:30

Bilgisayr işletmeni ve vhki'nin yan ödeme puanı 2250 memurun 500, Bilgisayr işletmeni ve vhki'nin özel hizmet tazminatı 55'e kadar çıkıyor memurun 49 a çıkıyor buda maaşlarda 60 ytl ye kadar fark oluşturuyor.

erkanatu
Kapalı
11 Kasım 2008 08:39

pekala birbirlerine üstünlüğü var mı vhki ile bil işl? yoksa tamamiyle aynı mı?

erkanatu
Kapalı
16 Kasım 2008 00:10

güncel

üncelg

ncelgü

celgün

elgünc

lgünce

aayla
Aday Memur
16 Kasım 2008 01:44

Aslında herkes bilgisayar kullanıyor...Bence tüm memur kadroları VHKİ olarak değiştirilmeli..Memurlarda en fazla 5. derecenin özel hizmetiolan 49 alınabiliyor ama VHKİ de 3. dereceye düşebiliyor..Bu 55 puan ederbirde yan ödeme de fark var..Yükselmeyi düşünmeyen düz memurlar tercih etmeliler aslında bu ünvanı

erkanatu
Kapalı
16 Kasım 2008 23:33

yorumlardan anladığım pek bir farkları yok. ha ali veli ha veli ali.

esmercocuk
Genel Müdür
17 Kasım 2008 08:22

farkı bi fiyatı başka farkı yok.

erkanatu
Kapalı
29 Aralık 2008 06:43

bilgisayar işletmeni ve veri hazırlama kontrol işletmeni varken birde daktilograf kadrosu çıktı karşımıza. hoppalaaa... bu devirde daktilo mu kalmış? selçuk üniversitesi önlisans mezunu daktilograf alıyor. şartıysa bilgisayar işletmenlik serftifikasına sahip olmak. ne kadar maaş alırlar bilgisi olan var mı? birde çalışma koşulları nasıldır acaba konyada üniversitede bu kadroyla çalışacak olan memurların? bir başka merak ettiğim husussa ben bilgisayar işletmenliğinin kadro olarak vhkiden bir beden büyük, bilemediniz eşit olduğunu sanıyordum. ama anasayfadan verilen maaşlara bakınca vhki birkaç lira daha fazla alıyor. neden? veri mi hazırlıyor bu arkadaşlar? ne tarz bir veri? devletteki bu gibi janjanlı isimleri oldum olası anlayamamışımdır. sözgelimi üniversitelerdeki strateji geliştirme daire başkanlıkları. neyin stratejilerini yapıyorlar, neyi geliştiriyorlar bir anlasak... oysa ki yaptıkları iş kabaca mutemetlerin hesaplarını denetlemek, varsa hataları düzeltmek ve onaylamak... adına bakınca anlayamıyorsunuz ilkin, doktorların yazdıkları reçeteler gibi... diyelim ki bir kuruma yerleştik bilgisayar işletmeni olarak. seçim şansımız olsa, kurum içindeki birimlerden birini seç deseler, azbuçuk bilgim olmasına rağmen hangi birimin bana daha uygun olduğunu inanın belirleyemem. bir bakıyorsunuz, bir birim karizma bir ada sahip, gel gör ki hiçbir işlevi yok. kofti sandığınız birime bir bakıyorsunuz şahane... anbar memuru deyince aklınıza ne geliyor allah aşkına? amele gibi bir şey(hiç bilmeyen için sözüm). halbuki demirbaşlardan sorumludur bu zat ayniyatçılarla birlikte. yada bekçi kadrosuna bir bakıyorsunuz hademe/müstahdem olarak çalışıyor. bunun gibi bir yığın şey... birde aayla arkadaşımız vhki için yan ödemeden bahsetti. bilgisi olan paylaşabilir mi? yükselmeyi düşünmesin anlamı çıkarılabilecek bir ifade kullandı vhki için. böyle bir şey mi var? yani düz memurların yükselmesi mümkün iken vhkilerin yükselmesinin önünde bir engel mi var? eğer memur kadrosundaki bir kişi yükselebiliyorsa vhki hayli hayli yükselebilir bana göre. gerçi uygulamada aynıdır yaptıkları iş ya, neyse. bir başka sorum; sekreterlik kadrosu neyin nesidir? bilgilendirebilecek olan var mı? pratikte birbirlerinin işini yapabiliyor gih sınıfındaki memurlar. ayrıntılara inildiğinde sekreter ve daktilograflar diğerlerinden hangi yönleriyle ayrılırlar? madem hepsi birbirinin tıpkısı, ne gerek var gih içerisinde bu kadar farklı kadro bölümlemesine? hadi bir şoför kadrosunu gih içinde ayrı bir yere oturtabilirsiniz, peki ya shçekteki bir yurt yönetim memurunu(bir nevi bekçi), ayniyat saymanını nereye oturtabileceğiz kağıt üzerinde? madem memurda mutemet olabiliyor, ne gerek var ayrı bir mutemet kadrosuna?

erkanatu
Kapalı
20 Ocak 2009 06:01

ulaştırma bakanlığı vhkiyi kazandım. kadroların özellikleri ile ilgili bilgilerimizi buradan paylaşalım.

erkanatu
Kapalı
21 Ocak 2009 23:10

güncel

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi