Editörler : oto-danisman-expert
28 Mayıs 2012 22:19

Petlas nasıl???

Tanıdıktan alacağım, 4 lastik ( 185-60-14) 300 TL gibi bir fiyat olacak, uygun mudur? Michelin-brıdgestone gbii markalar 600 TL civarında, petlas nasıldır acaba?

özgürdodi
Memur
28 Mayıs 2012 23:02

sayın hocam çekinmeden alın..hem memleketimizin lastiği hem kaliteli,arkadaşlarım orada çalışıyor,mıcheline lastik bile yapıyoruz diyolar....ben kullandım memnun kaldım...

alperdgal
Şube Müdürü
29 Mayıs 2012 00:20

çok teşekkürler, şehir içinde kullanılacak ama malum ankaranın yolları delik deşik, michelin vb çabuk bozulur gibi geliyor

repsol
Kapalı
29 Mayıs 2012 03:16

bence lastik arabanın en önemli parçası sonuçta onun üzerinde gidiyorsun yeri geliyor sürrat yapıyorsun, viraja giriyorsun ani fren yapman gerekiyor lastik alırken en iyisini almak lazım. 300 tl önemli değil alıp kaç yıl kullanacaksın en iyisini michelini al ayrıca yapmayın etmeyin arkdslar michelin gidip alır mı petlastan lastik kim diyosa yalan atıoyo. her zaman michelin kullandım hepside made in france idi. kış lastiğim michelin alpindir otobüslerin çıkamadığı karlı yokuşlardan en ufak pati çekmeden çıktım kışın. yazlıklarım michelin energy 50bin kmye yaklaştı hala diri değiştirme ihtiyacı yok. çabuk bozulmuyor yani. petlas olsa kesinlikle bu kadar uzun gitmezdi ve bu kadar memnun kalmazdım.

buraközeleğitim
Müsteşar Yardımcısı
29 Mayıs 2012 07:38

repsol hocam keşke bi deneseydın petlası okadar da kötü değildir merak etme :D

repsol
Kapalı
29 Mayıs 2012 13:48

ben gidipte ucuz kalitesiz mal denemem 40 bin 50 bin km canımı emanet etmem. lastik bu arabanın en önemli parçası. michelin alıyorsun dünyanın en iyi lastiği petlas nedir allasen. bi kere her şeyi geç türk malı türk mölı lastik ile fransız malı lastik bir olur mu ?

buraközeleğitim
Müsteşar Yardımcısı
29 Mayıs 2012 13:52

senın düşüncem hocam saygı duyarım.. ama fazla surat yapmayan bir memurun her turlu ısını görebılecek bir lastık oldugunu dusunuyorum bende... hocam peki kısın kullandıgın alpın nekadar tanesı ?

repsol
Kapalı
29 Mayıs 2012 13:57

lastiğin ebatına göre değişir ben2 yıl önce almıştım o zaman lastik fiatları uçmamıştı böyle 160a almıştım ama 205 bnm lastikler şu anda 230 240 vardr diye tahmin ediyorum. ama 10 numara lastik 2 yıllık lastik ne dişlerinde erime var ne de sertleşme lastikte.

buraközeleğitim
Müsteşar Yardımcısı
29 Mayıs 2012 14:01

doğrudur hocam bu kıs alpın dusunuyorum ınsallah bende...kullanan arkadaslar ıyı bahsedıyor

repsol
Kapalı
29 Mayıs 2012 14:04

michelinın sahibi babam değil valla bu kadar memnun kalmasam tavsiye etmez vebal altına girmezdim. alpini taktır karda bir kullan aldığın keyiften sonra kar yağsa da bi arabayı çıkarsam diyeceksin. karlı yokuşta otobus kalmış çıkamıyodu yanından geçtim hiç pati çekmeden zorlanmadan otobusun içindekilerin gözleri pörtledi o anı kameraya alsan çok güzel reklam filmi olurdu :)

buraközeleğitim
Müsteşar Yardımcısı
29 Mayıs 2012 14:11

dogrudur hocam..:D lassa snowways kullandım o da ıyıdı ama bu kıs değircem ınsallah

özgürdodi
Memur
29 Mayıs 2012 16:02

sayın repsol baya bi yabancı hayranlığınız var maaşallah ,mıchelin bende kullandım gayet güzel bir lastik ,petlas evet mıcheline lastik üretmektedir, kırşehirdeki fabrikayı arayıp sorabilirsin benim babamın fabrikası değil..senin paran çoktur verirsin,ama petlasa asla laf söyletmem ..herkes kullansın kaliteyi görsün...paranızda memlekette kalsın...

mudanyali137
Memur
29 Mayıs 2012 16:51

arkadaşlar ağrının köyünde çalışıyorum ve yolumuz toprak.geçen fiorino gördük lastiği patlamış indik bir el atalım dedik,lastiği gördüm inanamadım.sahibi isyanlardaydı.4 aylık continental lastiğin tabanı sağlam janta takılan tırnakları sağlam ama yanak kısmı sanki kağıt gibi paramparça olmuş.söyleseler inanmazdım.fotoğrafını çekmek aklıma gelmedi çekerdim.

bunları niye söylüyorum?Çünkü continental lastiğin daha ilk seferde parçalandığı yerde petlas senelerce kullanılıyor.Buradaki servisçiler ve taksicilerin büyük çoğunluğu petlas kullanıyo ve hiç şikayet duymadım hem ucuz hem sağlam

repsol
Kapalı
29 Mayıs 2012 17:21

petlas fabrikasını arasan üretmese bile ewet üretiyoruz der ben arabanın üzerinde gelen lastikler dışında ne zaman lastik ihtiyacı duysam michelen aldım hepsinde made in france yazıyordu madem petlas michelina fason lastik üretiyor ürettiği lastikleri türkiyede satması gerekir değil mi ama türkiyede ki hiç bir michelinde made in turkey göremezsiniz. continatelin patlaması yarılması ile ilgili bsey diyemem kullanmadığım bir lastik. yabancı mallara hayran olma suçum yerli malların kalitesizliğidir. sadece lastikte değil malesef bir çok yerli üretim malda kalite yok ben hep arçelik kullandım evimde ki her şey arçelik o kadar çok sorun çıkardı ki servis elemanıyla ahbap olmuştuk bayramda karısını alıp bayrama gelmişlerdi bize sora töbe ettim arçelike.

mudanyali137
Memur
29 Mayıs 2012 18:05

4*4 traktörümde goodyear lastik kullanıyorum.önler made in turkey,arkalar made in france.normalde ben de avrupa malı kaliteli bilirdim ama fransız malı olanlar çok sert ve patinajda parçalanıyo.önler daha fazla patinaj yapmasına rağmen arkalr kadar yıpranmadı.yerli malı dandiktir klişesinden kurtulalım.üstelik söylediğim lastikler öyle 150-200 tl değil.2000-2500 tl arası değişen radial lastikler.

örnek vereyim yerli malı ile ilgili:traktörün hava filtresi türkiyede üretiliyor,oradan italyaya gidiyor firma italya da kendi damgasını vuruyor ve türkiyeye gönderiyor.tabi 50 tl lik parça 200 tl oluyo.Bu nedenle marka takıntısı olmadan yorum yapmalıyız.

6-7 sene önce gerçekten petlas çok dandikti ama günümüzde çok geliştirdiler kendilerini.eskiden alırdık 1 sene sonra parça kopardı lastikten ama şimdi öyle olmuyor

repsol
Kapalı
29 Mayıs 2012 18:48

mudanyalı yerli malı dandiktir klişesinden kurtulalım demişsinde senin dediğin biz onlara satıyoruz onlar bize markasını basıp geri satıyor muhabetti daha buyuk klişe bence.

uglykidjoe
Müsteşar
29 Mayıs 2012 20:02

Petlas almayın demiyorum.

Fakat eğer arada pek fark yoksa Hankook, Kumho gibi Kore'lilere bir bakın. Hatta Yokohama'dan da fiyat alın bence...

Yerli malına karşı değilim. Fakat Lassa dahil hiçbir firma karşılaştırmalı testler girmiyor. Böyleyken de dünyanın öbür ucundan gelen lastikten de pek ucuza satmıyorlar.

- XXL
Yasaklı
29 Mayıs 2012 20:58

nasıl 4 lastık 300 tl.tanesı 75 tl ye lastık mı kaldı.bunda bı iş var arkadas bırak tanıdıgı petlas lastıgın tanesının bayıye gelısı 100-110 lira kesınlıkle uretım yılına bak baktır.ben bu ısten supelendım

alperdgal
Şube Müdürü
29 Mayıs 2012 21:17

bayiye gelişi 110 lira değil, Ankarada geçen hafta ayakustu bayı 110 lıra dedı tanesıne, ben fabrıkadan alacagım bayiden değil zaten.

repsol
Kapalı
29 Mayıs 2012 21:19

arkadsn yazdığı karşılaştırmalı testleri araştırdım adac diye bi kuruluş yapıyormuş 10binlerce km her türlü hava yol şartında her markanın lastiğini test ediyorlar ama lassa, petlas gibi türk markaları arkdsn dediği gibi bu testlere sokmuyorlarmış kendi lastiklerini demek ki kendileri de güvenmiyor lastiklerine. bunu öğrenmem iyi oldu zaten almazdım lassa, petlas ama bundan sora önünden geçmem bile.

- XXL
Yasaklı
29 Mayıs 2012 21:42

fabrika şahsa 4 tane lastik satıyor mu?

fabrikada tanıdığım biri vardır kendıme alıyorum dıye alır sana verır.

ya bu tezgah çıkarsa ortaya?

Toplam 38 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi