Editörler : ayşegül bgm
23 Ağustos 2009 16:40

Sağlık meslek liselerinden hangi bölümü tavsiye edersiniz?

oks sınavı ile alım yapan sağlık meslek liselerinden hangi bölümü tavsiye edersiniz tıbbı laborotuvar, acil tıp, radyoloji, çevre sağlık

anıl0986
Şef
23 Ağustos 2009 18:16

kardeş ben tıbbi sekreterlik mezunuyum. ama senin yerinde olsaydım acil tıp teknisyenliği okurdum. kpssden atanma şansları tıbbi sekreterliğe göre daha fazla ve çok alım oluyor. puanlarıda uçuk değil kpssde. hayırlısı olsun senin için. düz liseye gitmektense sağlık meslek daha avantajlı tabi.

ergosum
Aday Memur
23 Ağustos 2009 18:55

bencede acil tıp teknisyenliğini tercih et puanın yetiyorsa kpss ile atanma şansın yüksek

(MUHTEREM)
Aday Memur
23 Ağustos 2009 21:51

att lik için bıraz duşun derım.istanbul gıbı bır yerde degılsen ataman olmadıgı zaman çok ıyı şartlarda çalışman mümkün dgıl

tolgamert
Şef
23 Ağustos 2009 22:19

değerli kardeşim sakın sağlık meslek lisesini okuma bana bol bol dua edersin

düz lise oku azda kendini zorla sayısal dan bişeyler yaparsın

hadi sana ünvirsite yolu göründü hele sen üniversite seviyesine gel bölüm konusundada yardımımız dokunur

ama yok illa sağlık meslek diyorsan öncelikle ALLAH akıl fikir versin sonrada yardım etsin

(att) ol

matruş
Aday Memur
23 Ağustos 2009 23:11

hemşire ol bence senin seçeneklerde yoktu ama :)

GÜL_B@KIŞLIM
Aday Memur
23 Ağustos 2009 23:39

kardeş bencede ya anestezi yada radyoloji oku.. geleceğin en iyi ve gözde meslekleri pişman olmazsın... ama sakın tıbbi sekreterlik okuma ahayatının yanlışını yaparsın.. çünki üvey evlat olursun sora:))

ilknur15
Aday Memur
24 Ağustos 2009 01:01

kardeş ben anestezici olarak sana anesteziyi tavsiye ederim kesinlikle açıkta kalmazsın

gül tanesi
Aday Memur
24 Ağustos 2009 08:24

aklı olan TIBBİ SEKRETERLİK OKUMASIN....ATAMASI EN ZOR OLAN BÖLÜM.

emingündüz
Kapalı
24 Ağustos 2009 09:46

aklı olan çevre sağılığı teknisyenliği okumasın. Kpss de 17 bininci olup zoe atandım. alımlarda sayı da toplam 63 kişiydi.

Plerosis
Kapalı
24 Ağustos 2009 10:24

Anestezi ya da radyoloji önerebilirim.

ipektuna2
Şef
24 Ağustos 2009 11:03

radyoloji oku derim ben özeldede devlettede iş var ve maaşları güzel alıyorlar.

24 Ağustos 2009 11:57

çevre sağlığı dışında ne okursan oku

kelebek1453
Memur
24 Ağustos 2009 12:24

ben össde yaşli bakım hizmetlerini kazandimyeni açılmiş bir bölüm.bu konuda ne dersiniz.avantajlimi sizce.2 yıılık bir bölüm.cevap yazarsanız sevinirim

24 Ağustos 2009 12:29

tabiki att(acil tıbbi teknisyen)ama bayansan pek tercih etmem.tabi araç kullanırım diyorsan başka çünkü gelecekte tüm att lerin ambulans kullanma mecburiyeti getirilecek.hem bir bayanın olay yeri müdahalesi bir erkeğe göre daha zor oluyor.mesala sedyede hiçbir katkısı olmadıiçin yanında ki diğer personellerin işini zorlaştırıyor.düz liseye devam edip 2 yıllık paramediklikte okuyabilirsin.bakanlık paramediklere çok önem veriyor gelecek için.

güllücann
Aday Memur
24 Ağustos 2009 13:50

bende anestezi bölümü tercih ettim össde ama yerleşemedim ek kontenjan son kurtuluşum

aykız20
Aday Memur
24 Ağustos 2009 13:53

illede sağlık meslek lisesinde okuyacaksan erkeksen acil tıp tekn. oku derim çünkü ambulans kullanıcaksın ve gece gündüz tüm şartlara dayanıklı olucaksın bi bayan için yapamaz değil ama çok zor olur. bayan isen anestezi ve radyoloji tercih et derim

yelizz52
Aday Memur
24 Ağustos 2009 14:46

arkadaşım nie tıb.sekreter ataması en zor olan bölümmüş..Benim çoğu arkadaşım atandı benim gb,masa başı çalışıp diğerleriyle aynı döner maaş alınıyo daha ne olsun...Atamalarda Att'den sonra en çok alınan branş bizimki...Birazcık sıkıp kendini kpss den yüksek almak lazım hepsi bu

Hasant64
Aday Memur
24 Ağustos 2009 15:20

Merhaba arkadaşlar ben sağlık meslek lisesi radyoloji teknisyenliğini kazandım ve kayıt yaptırdım acaba nasıl bir bölüm iş imkanı varmıdır ve maaşları hakkından bir bilginiz varmı?

serinlik
Aday Memur
24 Ağustos 2009 15:49

att anestezi radyoloji

min@@
Kapalı
24 Ağustos 2009 16:43

kesinlikle anestezi

maaşı özelde bile çok guzel

Toplam 96 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük