Editörler : Pangaea
«3456789101112131415

bakırçay
Aday Memur
19 Ağustos 2013 19:57

Bizler birbirimizin rakibi ve kurdu değiliz.Her şeyden önce bir insanız.

bakırçay
Aday Memur
19 Ağustos 2013 20:00

Dersanesiyle,Kolejiyle ve Mebte öğretmenlikle hiç faketmez...Bizler geleceğin insanını yetiştiriyoruz.

bakırçay
Aday Memur
19 Ağustos 2013 20:04

Bu toplumu öğretmenler yön verecek.

bakırçay
Aday Memur
19 Ağustos 2013 20:06

Kırmak ve dökmek kolay,yapmak ve inşa etmek zor.kimseyi ötekileştirmiyelim.Toplum bu nifaktan çok çekti.

elmayra:)
Daire Başkanı
19 Ağustos 2013 20:13

dalga mı geçiyon beee...dersanede çalışmak iyice başını vurmuş.az daha mantıklı saçmala..

çiiiçeeeek
Müsteşar Yardımcısı
19 Ağustos 2013 20:25

sayfayı tam olarak okuyamadım ama ciddi anlamda birilerine göz dağı verildii. DERSANELERİ KALDIRACAĞIZ denilerek. kadroya geçirirler mi bilemiyorum ama dersaneler eğitim sistemini ve meb öğretmenin açığını kapatan kurumlardır. adı ne olursa olsun her zaman ihtiyaç olacaktır. stajer öğretmen veya deneyimsiz öğretmen çalıştırılıyor denilmiş evet doğru meb e atanan öğretmende ilk yıl deneyimsiz ! dersanedeki öğretmen bir yılda, mebe atandığında 10 yılda öğrendiğinden daha fazla şey öğreniyor. buradaki sorun bence eğitim sisteminin yanlışlığı ve meb öğretmenini zaman içerisinde araştırmaya ya da kendini yenilemeye zorlamamasıdır. kadroya geçirmezler belki ama şartlarını daha da iyileştirebilirler . zamanında nasıl doğuya gideceğime burda dersanede çalışırım diyebildiyse ve yıllarca rahat dersanede çalışıldıysa bu şartlar yine düzeltilebilir.

ayrıca dersaneler meb e bağlı kurumlar. yani 5 yıl dersanede çalışan bir öğretmen mebe atandığında çalıştığı günleri saydırabiliyor.. ;)

Sparrtaküs
Genel Müdür
19 Ağustos 2013 21:13

nasıl yani? nasıl çalıştığı günleri saydırabiliyor? emekli olurken falan mı işe yarıyor? ayrıca bu dediğin üzerinde meb tabelası olan bütün kurumlar için geçerli midir?

çiiiçeeeek, 11 yıl önce

sayfayı tam olarak okuyamadım ama ciddi anlamda birilerine göz dağı verildii. DERSANELERİ KALDIRACAĞIZ denilerek. kadroya geçirirler mi bilemiyorum ama dersaneler eğitim sistemini ve meb öğretmenin açığını kapatan kurumlardır. adı ne olursa olsun her zaman ihtiyaç olacaktır. stajer öğretmen veya deneyimsiz öğretmen çalıştırılıyor denilmiş evet doğru meb e atanan öğretmende ilk yıl deneyimsiz ! dersanedeki öğretmen bir yılda, mebe atandığında 10 yılda öğrendiğinden daha fazla şey öğreniyor. buradaki sorun bence eğitim sisteminin yanlışlığı ve meb öğretmenini zaman içerisinde araştırmaya ya da kendini yenilemeye zorlamamasıdır. kadroya geçirmezler belki ama şartlarını daha da iyileştirebilirler . zamanında nasıl doğuya gideceğime burda dersanede çalışırım diyebildiyse ve yıllarca rahat dersanede çalışıldıysa bu şartlar yine düzeltilebilir.

ayrıca dersaneler meb e bağlı kurumlar. yani 5 yıl dersanede çalışan bir öğretmen mebe atandığında çalıştığı günleri saydırabiliyor.. ;)

yoruldum hayattan
Müsteşar
19 Ağustos 2013 22:32

haberlerde bugün dediki

"dershaneler özel okula döönüşecek.çalışkan fakir öğrenciler devlet bursuyla bu okullara gidecek.açıkta kalan dershane öğretmenleride bakanlık kadrosuna alınabilir" dedi.

kpss siz memurluk kadrosu saçmalık

öyle şeymi olur

ozaman ücretli öğretmenlerde kadroya alınmalı

Bayatlu
Kapalı
20 Ağustos 2013 00:06

40 bin öğretmeni almakta zorlanan bakanlık,60-70 bin dershane öğretmenini nasıl istihdam edecek?

erkan3707
Daire Başkanı
20 Ağustos 2013 00:08

Ederler kuzum maliyeye at antrenörü alanlar bunu da yaparlar ama herkesi değil cemaat tekileri

Bayatlu, 11 yıl önce

40 bin öğretmeni almakta zorlanan bakanlık,60-70 bin dershane öğretmenini nasıl istihdam edecek?

Bayatlu
Kapalı
20 Ağustos 2013 00:08

10 yıllık dershaneciyim,Biz önümüzdeki maçlara bakalım arkadaşlar

sungur.bey
Memur
20 Ağustos 2013 02:24

sen de yaralı dersane ogretmenelrindensin belli kendinizi bişi sanmayı kesin

alyattes, 11 yıl önce

dersane hocaları kadroya geçmez böyle bişey olmazda. kpss yi kazandın diye sen dersane hocaları gibi olamassın. bunu bil. kıçı kırık dersane hocası ne ulan?? sen kimsin? sende kıçı kırık memursun. kpssyi kazandık diye noldu lan? muhtemelen dersanede başarılı olamayacağını bildiğin için hazırlandın atandın.emin ol dersanedeki hocaların çoğu hazırlanma fırsatı olsa kpssyi senden çok rahat kazanır. mesela benim konuşmayı bile bilmeyen arkadaşlarım atandı. çünkü kpss den başka şansları yoktu.kendine güvenen rahat adamların birçoğu dersaneci ve bu adamlar kendilerini kanıtlayarak tutunmayı başardılar. kimse bana mebteki hocalar daha iyi hoca demesin. kpss ölçü değil kesinlikle. ama bu sene alan sınavı sayesinde daha nitelikli öğretmenler atanır inş.

KİMSE BENİ YANLIŞ ANLAMASIN. BEN BAŞLIĞI AÇAN ARKADAŞIN SAÇMALADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM ÖYLE BEDAVADAN MEB E GEÇİRMEZLER ADAMI.

20 Ağustos 2013 02:35

Dersane öğretmenleri gerçektende MEB'e yeni bir renk getirebilir.Öğrencilerin üzerinde etkisi olabilir.MEB'deki diğer bankamatik öğretmenlerine kıyasla büyük devrim yaratabilirler.

mentaldisorder
Kapalı
20 Ağustos 2013 02:50

dershanede çalışanlar ''empati'' kavramını unutmuşlar. eğer biliyor olsalardı yıllrdır kpss ye çalışıp da atanamayan öğretmenlerin ve şu anda üniversitede okuyan ve gelecekte atanmayı hayal eden öğretmen adaylarla empati kurarlardı... unuttuysanız ''empati yapmayı'' açın eğitim bilimleri kitaplarını çalışan, zira sınavda lazım olacak size...

DELİ KADİRRR
Genel Müdür
20 Ağustos 2013 08:35

bu yazıyı okuyupta hala dersane öğretmenlerinin meb e sınavsız yani kpss ye girmeden direk geçirilmesini isteyenlerin insanlığından şüphe ederim.ayıp denen bişey var siz hiçmi insan değilsiniz hiçmi emeğe saygınız yok hiçmi terbiye almadınız.siz hangi inanca mensupsunuz sizde hiçmi Allah korkusu yok...bu yaptığınız mantık tutulmasından başka birşey değildir...utanın biraz...Arkadaşlar sadece burada dersane öğretmenlerinin sınavsız meb e geçirilmesini isteyenleri kastettim.Emeğiyle geçimini sağlayan kıymetli dersane öğretmenlerine saygımız sonsuz.

DELİ KADİRRR, 11 yıl önce

hadi ordan madem iyisin iyi okullarda çalışıyosun gir kpss ye alsınlar boyunun ölçüsünü.ayrıca bu devlette tek sizin devletiniz değil bizde bu devletin birer fertleriyiz yıllardır alnımızın teriyle bileğimizin gücüyle kpss ye çalışıyoruz 300 bin kişi enayimi.burdan söylüyorum vatansever bir öğretmen olarak eger sınavsız formasyonsuz bir şekilde dersane hocalarını milli eğitime alırlarsa cumhuriyet tarihinin en büyük haksızlığını yaparlar .Şahsi fikrim öyle bişey yapma ihtimalleri 100 de 1 bile değil.Sayın Bakanımız Nabi Avcının o konuşmasında kastettiği dersaneleri özel okullara çevirmek.özel okullarda zaten meb e bağlı.yani dersane hocaları açılacak özel okullarda çalışacak maaşınıda devletten değil patronu kimse ondan alacak.devlet özel okullara maddi olarak destek olabilir ben olmasınıda isterim.anlayacağınız konu tamamen farklı yorumlanıyor.dersane hocalarının meb in okullarına kpss siz atanması söz konusu değildir.olamazda zaten.sınava girsin atansınlar o zaman başımızın üstünde yerleri var

20 Ağustos 2013 11:02

ayrıca hocam, "devletin bir ikramı" diyorsunuz dersane öğretmenlerine.pardon ama siz ne yaptınız da devletin böylesi bir ikramına mazhar olduğunuzu düşündünüz?ben mesela ve benim gibi 250bin kişi kpssye hazırlandık,herşeyi bir tarafa koyduk.kendimizi eve kapattık,tüm sosyal yaşantımızı terkettik.kpss kaynaklarına ve ben gitmedim ama kpss kurslarına dünya para döktük.ne için bunlar;hiç düşündünüz mü; eğer hiç çaba sarfetmeden sıkıntısını çekmeden böyle kolayca devlet kadrosuna geçilecekti ise biz yukarıda anlattığım sıkıntılara neden katlandık? ben üst üste üç yıldır devamlı sınırda kalıyorum,üstelik puanlarım da yüksek.branşım lise mat,atama sayımız belli,az sayıda atanıyoruz.bu yıl çok ümitliyim,atanacağımı tahmin ediyorum,ama ben bundan iki yıl önce de atanmış olabilirdim,o zaman olduğundan daha çok kadro verilmiş olsaydı,zira puanım yüksekti.ama ben o yüksek puanım ziyan olup giderken,onca emeğim,oturdum,kapandım eve,kitaplarımın arasına yine ders çalıştım.maalesef sizin beklediğiniz gibi bir ikrama mazhar olamadım.biz şubatta bir atama olsun istemiştik,bize önce imtihana gireceksiniz sonra atama dediler.doğru,çünkü,uygulama bu.atanmak için sınava girip kazanacaksın.biz girdik o sınavlara.üç tane sınav.sonuçlarımızı elimize aldık bekliyoruz,hayırlısıyla İnşallah.

bakırçay, 11 yıl önce

Arkadaşlar bazı arkadaşlar seviyesini düşürüyor.Dersane hocalarının çoğu Formasyonu var.Ben Eğitim Fakültesi Mezunuyum.Ayrıca 12 yıllık öğretmenim.Çoğunlukla Türkiyenin en başarılı okullarında çalıştım.Kadro meselesi çıktıktan sonra ne yapabilirsiniz.bunu biz değil Devletin bir ikramı düşünün vessalam...edep dairesinde eleştirelim lütfenn

bakırçay
Aday Memur
20 Ağustos 2013 20:03

(başarlı olmalıyım hocam)Kıymetli hocam,elbette sizin gibi arkadaşların atanması beni kesinlikle memnun eder.Mesele başka,devlet büyük bir kurumu kapatıyor.Çalışanları da mağdur etmeyip kurumu zenginleştiriyor.Ne var ki arkadaşlar duygusal davranıyor.

bakırçay
Aday Memur
20 Ağustos 2013 20:10

Ben boş konuşan biri değilim,laf olsun diye de açmadım bu konuyu maalesef ağzı bozuk ve psikolojisi bozulmuş kişiler olayı kendince değerlendiriyor.Ben kimseye haksızsınız demiyorum.Haklısınız fakat bu olayının kefareti de bu ister inanın isterseniz inananmayın.

20 Ağustos 2013 20:12

yok artık bende 4 yıl ünide okudum beni de Doçent yapsınlar . Adamın kafasını keserler kafasını...

bakırçay
Aday Memur
20 Ağustos 2013 20:13

Gerçekten hayat zor sizleri anlıyorum.Üzüntünüzü yürekten paylaşıyorum bir Dersane öğretmeni olarak.

Toplam 294 mesaj
«3456789101112131415

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi