Editörler : Pangaea
19 Ocak 2011 13:21

biyoloji öğretmenliği mezunu biri okulöncesinde yükseklisans yapabilir mi

ve anasınıfı öğretmeni olması için ne yapması lazım. bilen biri var mı acaba????

shuquaey
Şef
19 Ocak 2011 13:30

yapamaz mı:S

uyurdagezer
Aday Memur
19 Ocak 2011 13:42

hocam bunu bende çok merak ediyorum, umarım bilen birileri çıkar

shuquaey
Şef
19 Ocak 2011 14:09

biri bilseydi iyidi:S

aybon
Aday Memur
19 Ocak 2011 14:35

arkadaşlar başka bölümlerde yüksek lisans yapabilirsiniz başvuru hakkınız bulunuyor ancak bölüm hocaları alan dışından olanları eğer alacakları öğrenci sayıları müsait değil ise pek tercih etmiyorlar. ayrıca yüksek lisans diplomanız okul öncesi öğretmeni olarak atanmanıza yeterli olmuyor. okul öncesinde yüksek lisans yaparak özel yuvalarda görev alabilirisiniz , ancak genellikle az ücret verirler yani pek önermem.

shuquaey
Şef
19 Ocak 2011 14:45

teşekkürler aybon hocam. özelde yapabiliyoruz yani kesin bu. peki özel bi kreşte, yükseklisans yapmadan olmaz mı?

iverson42
Şef
19 Ocak 2011 14:48

bizim eğitim fakültesinde yükseklisans ve doktara yapan 2 tane Fen bilgisi mezunu araştırma görevlisi var. Yapabilirsin shug!

shuquaey
Şef
19 Ocak 2011 14:51

sen hangi üni?

peki onların amacı ne?

aybon
Aday Memur
19 Ocak 2011 14:51

yani kesinliği yok aslında, öyle sıkıştıkları için kabul ediyorlar onlarda.ancak şuan yuva ve kreşlerin milli eğitim bakanlığına bağlanması durumu var ve geçiş sürecindeler. birkaç yıla kadar yavaş yavaş hepsi geçmiş olacak. yani ozaman lisans diploması olmayan oralarda çalışamayacak. ayrıca böyle çalışan pek çok arkadaşım, yuva öğretmen bulduğu anda işsiz kaldılar. yani tavsiye etmem pek.

yüksek lisans olmadan alanda çalışabileceğin kopnusunda yuva ve kreşi ikna etmen zıor. ikna olanlardan da hayır gelmez. pek çok kurum bunu zaman zaman olan açıklarını gidermek için kullanıyor.

shuquaey
Şef
19 Ocak 2011 14:54

peki teşekkür ederim.

shuquaey
Şef
19 Ocak 2011 15:09

bir de, kendimiz kreş açabiliyomuyuz acaba?

aybon
Aday Memur
19 Ocak 2011 15:17

şöyle düşün ben şimdi gidip eczaneaçabilir miyim? tabiki hayır çünkü o alandan değilim. yanınnıza bir lisans diploması olan birini bulabilirseniz açabilirsiniz, ancak bu tip kurumlarında sonu hazin biter...

bir süre uluslararası yuvalar da dahil bu tip kurumlarda çalıştım, açıkçasi alan dışı gelenler ya ayak işlerine baktırılır, az maaş verilerek bir sınıf verilir, yada kurum velisine bu öğretmenimizde şuradan mezun diye yalan söyler. sonra o yalan ortaya çıkar sen yalancı olursun... alan dışından gelen üniversite mezunları da zaten bir süre böyle çalıştıktan sonra kendilerine yediremeyip ayrılırlar. bazen deneme sürecindesiniz diye sizi 1 ay deneyip görmemiz lazım denir. 1 ay sonrada olmadı hocam denir, diğer bir farklı alan mezunu alınır 1 aylık süre için böylece kurum hiç para ödemeden epey süre idare eder. kendinizi böyle kullandırmayın lütfen

shuquaey
Şef
19 Ocak 2011 17:18

anladım.olmicak bir iş demek ki.

sağolun açıklama için...

aybon
Aday Memur
20 Ocak 2011 15:30

rica ederim. olur yani yaparsın ama eline geçen koca bir hiç olur, o kadar vereceğin emeğe değmez yani.o enerjini kendi alanında harcasan daha çok işine yarar

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi