Editörler : crops35
«147148149150151152153154155156157158»

peri626
Aday Memur
23 Kasım 2016 07:31

kıdemli olan kimse o kalır ben yirmi yıldır şubedeyim tek kişiym biirde şubenn norm kadrosu kaç kişlktir onu sor şubeye son gelen ilk gider

akasya0102, 7 yıl önce
iyi aksamlar arkadaslar subede calisiyorum.yanima 6 aylik sureli bi arkadas vermisler . psikolojim bozuldu beni bu subeden alin dedim almadilar.simdi yanima gelen arkadasi alacaklarmis.simdiden soyleyim idareyle simdiye kadar herhangi bi sorunum olmadi.ama.burda.calismak istemiyorum.diyorum ama beni almayipta yanimdaki adami almalari beni cildirtiyor.benim yasal olarak ne yapabilirm.kurumu mahkemeye vermeyi bile dusunuyorum.ustelik beni. kadrom merkezdede.ama adam susbede calistiriyo surwkli

kerim57
Aday Memur
26 Kasım 2016 15:56

arkadaşlar son çıkan resmi gazetedeki karardan sonra 399 luları başka kurumlara göndermezler mi? artık şef yada müdür de olamıyoruz nasılsa.

klie
Şef
26 Kasım 2016 19:45

Normalde öyle olması lazım.ama bizde iyiye giden hiçbirşey yok

klie
Şef
29 Kasım 2016 18:45

Arkadaşlar şu son havuz haberleri özelleşme nedir aslı

memurum46
Memur
29 Kasım 2016 21:07

nerden duydunuz havuz haberini

klie, 7 yıl önce
Arkadaşlar şu son havuz haberleri özelleşme nedir aslı

Mrs54
Aday Memur
01 Aralık 2016 15:20

Yetti artık tak dedi canımıza gönderin gidelim artık Rabbim duy sesimizi

postden
Kapalı
01 Aralık 2016 21:29

rab sesini duyuyoda kardeşim senin birlik habersene üye olman lazım onlar hükümeyin sendikası hükümet adamları o zaman rab sesini daha çok duyar

Mrs54, 7 yıl önce

Yetti artık tak dedi canımıza gönderin gidelim artık Rabbim duy sesimizi

atraxion
Şef
02 Aralık 2016 10:01

Merhabalar. Eski bir ptt çalışanı olarak şuan içinde bulunduğunuz durumu ve psikolojiyi bizzat yaşayan biri olarak naçizene birkaç kelam etmek istedim. Öncelikle havuz meselesini geniş düşünmek lazım kamuda bazı şeyler hemen olmuyor belirli altyapı ve uygun siyasi ve idari ortam oluşmadan böylesine kararlar hemen alınamıyor maalesef. Benim gözlemim neticesinde çıkardığım sonuç KİT lerde kısa veya orta vadede hiçbir 399 lunun kalmayacağıdır, zaten son 10 yılda 399 lu çalışan sayısı 200 binlerden mayıs 2016 itibariyle 70 bine kadar düşmüştür. Son dönemdeki kit uygulamaları (A.Ş. olma, kitlerin bağımsız kararlar alabilmesi vs) ve politik kararlar (kitlerin yönetim sistemlerinin değişmesi bazı kit lerin özelleştirme kapsamına alınması vs) bu tezi sonuna kadar desteklemektedir bu konuda biraz sabırlı olmanız gerekiyor. Son tahlilde önünüzde 2 ihtimal var.Birincisi yeni kamu personel rejiminin değişmesiyle birlikte kamu personel statülerinin azaltılması kapsamında 399 un memur kapsamına alınarak sorunun kendiliğinden çözülmesi. İkincisi kamu personel rejimi değişiklinin sekteye uğraması halinde tüm 399 kit çalışanlarının sözleşmeye geçilmesi yönünde teşvik edilmesi aksi taktirde havuza alınarak başka kurumlara dağıtılmasıdır. Bana 1. daha kuvvetli ve kolay uygulanabilir olasılık gibi geliyor.

Herkesin hakkında hayırlısı olsun kalın sağlıcakla..

postden
Kapalı
02 Aralık 2016 17:08

ziraat bankasında bir arkadaşla konuştum diyoki biz sözleşmeye geçtiğimizde maaşımız iki kat arttı yani sonra onlar emekli olunca maaşlarıda düşmüyo zazip olması lazımki insanlar geçsin yoksa niye geçelim

atraxion, 7 yıl önce

Merhabalar. Eski bir ptt çalışanı olarak şuan içinde bulunduğunuz durumu ve psikolojiyi bizzat yaşayan biri olarak naçizene birkaç kelam etmek istedim. Öncelikle havuz meselesini geniş düşünmek lazım kamuda bazı şeyler hemen olmuyor belirli altyapı ve uygun siyasi ve idari ortam oluşmadan böylesine kararlar hemen alınamıyor maalesef. Benim gözlemim neticesinde çıkardığım sonuç KİT lerde kısa veya orta vadede hiçbir 399 lunun kalmayacağıdır, zaten son 10 yılda 399 lu çalışan sayısı 200 binlerden mayıs 2016 itibariyle 70 bine kadar düşmüştür. Son dönemdeki kit uygulamaları (A.Ş. olma, kitlerin bağımsız kararlar alabilmesi vs) ve politik kararlar (kitlerin yönetim sistemlerinin değişmesi bazı kit lerin özelleştirme kapsamına alınması vs) bu tezi sonuna kadar desteklemektedir bu konuda biraz sabırlı olmanız gerekiyor. Son tahlilde önünüzde 2 ihtimal var.Birincisi yeni kamu personel rejiminin değişmesiyle birlikte kamu personel statülerinin azaltılması kapsamında 399 un memur kapsamına alınarak sorunun kendiliğinden çözülmesi. İkincisi kamu personel rejimi değişiklinin sekteye uğraması halinde tüm 399 kit çalışanlarının sözleşmeye geçilmesi yönünde teşvik edilmesi aksi taktirde havuza alınarak başka kurumlara dağıtılmasıdır. Bana 1. daha kuvvetli ve kolay uygulanabilir olasılık gibi geliyor.

postden
Kapalı
02 Aralık 2016 17:15

sonra bazı arkadaşlar havuz açılsında gidelim kurtulalım diyolar acaba gideceğimiz kurum çokmu düzgün olacak yada düzgün kurum sorunsuz kurum kaldımı bir adım bile ileri gittiğimiz tok acaba kredi borcu olmayan varmı biz eskiden taksit ödüyoduk dolar mark biriktiriyoduk şimdi varmı borçsuz olan ay başını rahat getiren sonra sendika diyolar sendika aydatını devlet ödüyo sendika senin hakkını ne arayacak

atraxion, 7 yıl önce

çevremhnds
Kapalı
02 Aralık 2016 17:53

Arkadaslar merhaba 399 a tabi bir kurumda calismaktayim ve kurum gecis yapmak istedigm yerde yok malum biliyosunuz kitten kite gecis zor olsada varmis bu sekilde pttye gecis yapma sansim var mi bilen birisi cevap verirse cok memnun olurum

postden
Kapalı
02 Aralık 2016 23:54

ptt ye geçebilirsin kardeş gerçekten çok şanslısın

çevremhnds, 7 yıl önce

Arkadaslar merhaba 399 a tabi bir kurumda calismaktayim ve kurum gecis yapmak istedigm yerde yok malum biliyosunuz kitten kite gecis zor olsada varmis bu sekilde pttye gecis yapma sansim var mi bilen birisi cevap verirse cok memnun olurum

çevremhnds
Kapalı
03 Aralık 2016 00:02

ozelden bi bakar misin hocam

postden
Kapalı
03 Aralık 2016 00:20

boş mesaj gelmiş dostum ne dediğin anlaşılmıyo

navaro83
Yasaklı
03 Aralık 2016 11:28

Şeflikte yazı yok o henüz net değil ama onu derler muhtemelen....

kerim57, 7 yıl önce

arkadaşlar son çıkan resmi gazetedeki karardan sonra 399 luları başka kurumlara göndermezler mi? artık şef yada müdür de olamıyoruz nasılsa.

postden
Kapalı
03 Aralık 2016 12:41

adamın varsa olur

navaro83, 7 yıl önce

Şeflikte yazı yok o henüz net değil ama onu derler muhtemelen....

akasya0102
Aday Memur
12 Aralık 2016 18:45

meb arkadaslar seflere mudurluk sinavu aciliyomus bizlerede seflik acilirmi

klie
Şef
12 Aralık 2016 19:52

Şeflik ve müdürlük için ihs li olma Şartı geldi

p.t.t
Kapalı
12 Aralık 2016 22:37

Bugun müdürlük sınavı ilanı geldi,gecmek isteyen 399 lulara ihs kadrosuna geçmek şart koşuldu,bu kişiler ihs ye geçince zaten sınavı kazanamasalar bile maaşları artacak ama kanaatimce acılacak olası şeflik sınavında ihs sartı koymazlar cunku memur sınavı kazanamazsa hem kadrosu gidecek hem de maası düsecek,bu davalık bir konu olur.

navaro83
Yasaklı
13 Aralık 2016 12:46

399 kaldırıldı ama şwflikte öle birşey yok ancak kurum kendi isterse ben dava ederim...kendi adıma

klie, 7 yıl önce
Şeflik ve müdürlük için ihs li olma Şartı geldi
Toplam 6226 mesaj
«147148149150151152153154155156157158»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi