Editörler : E.Kayı Han

Yasaklı
03 Eylül 2017 13:20

Ohal komisyonuna ne kadar güveniyorsunuz

OHAL KOMİSYONU verdiği kararlarda ne kadar pozitif olabilir.düşüncelerimizi yazalım.

03 Eylül 2017 13:59

güveniyorum çünkü avrupa hukuku ve bizim hukuk işlicek dendi abdülkadir selvi tarafından

ABC0642
Yasaklı
03 Eylül 2017 14:32

Ohal komisyonu inş.dediğiniz gibi objektif olur.siz neden ve hangi kurumdan ihraç oldunuz.

d.s.m
Daire Başkanı
03 Eylül 2017 14:39

0.

TürkNEFERİ
Kapalı
03 Eylül 2017 16:12

Hiç güvenmiyorum hatta şunu düşünüyorum burdanda ret cevabı alıcaz ardından sıra gelen mahkeme süreci de 2 3 seneyi bulacak yeni bi hayata başlamamız gerekiyor 0 dan ihraç sebebim 1nci derece yakınım adli idari işlemim de yok

ABC0642
Yasaklı
03 Eylül 2017 16:14

Hangi bakanlık

TürkNEFERİ
Kapalı
03 Eylül 2017 16:17

Bir önceki yazımda belirttiğim ihraç sebebi gibi aynı türde olan bir sürü kişi var eğer beni iade ederse örnek karar olarak diğerlerinide etmek zorunda bu da büyük rakamlar eder büyük rakamların çıkmasıda mağduriyetin doğruluğunu kanıtlar buda hükümeti kötüler ama 2019 a iyi gitmiyor belki yanlış ihraçlarıda fetö yapmıştır iade oluruz çatır çatır :d

TürkNEFERİ
Kapalı
03 Eylül 2017 16:20

TSK

ABC0642, 7 yıl önce

Hangi bakanlık

ABC0642
Yasaklı
03 Eylül 2017 16:24

İhraç sebebi neydi.gözaltı oldu mu

TürkNEFERİ
Kapalı
03 Eylül 2017 22:00

Yazdıklarımı okumuyorsunuz galiba

ABC0642, 7 yıl önce

İhraç sebebi neydi.gözaltı oldu mu

unhappy
Aday Memur
04 Eylül 2017 09:59

Ben şahsen güveniyorum. Çünkü örneğin milli eğitim gibi geçici olarak bir devlet kontrolünde açılmış olan sendikaya üye olup istifa etmiş hatta başka sendikaya geçmış ama ihraç edilen var. Başka bir kriteri olmadığını var sayıyorum.yada banka gibi bank asyayı kullananlar. Yani bu kişiler sonuçta komisyonda olmazsa yargıdan dönecek.ordan olmazsa avrupa insan hakları mahkemesinden dönecek. Yani aihm tmsf kontrolünde bankaya para yatırmış terör yanlısı demez kanımca .eğer tabi anlamsız para hareketi yoksa.yada milli eğitimin okullara yazı gönderip sendikaya üye kabul edin dediği ,sendika faliyetteyken hiçbir suçlamanın yapılmadıği bir eski sendika üyeliğini terör örgütü üyeliğinden saymaz yada devlete itaatsizlik kabul etmez.Yada diyeceğimki devletimiz aihm kabul etmez desem o da mümkün değil gibi çünkü başbakan defalarca aihm e gidebilirler dedi. Kaldıkı cumhurbaşkanımız kendi yanılmıyorsan 3 kere gitti aihm ne.abdullah gülde öyle.onlarda tarihte haksızlıklar la boğuştular. Dolayısıyla hakkında suç isnat edilmeyen ihraçlar hakkında geçici sendika normal banka kullanımı gibi olayların komisyondan döneceğini tahmin ediyorum. Aksi biraz daha oyalıyalım sürünsünler demek olurki ben komisyonun ciddiyetine inanıyorum. Sonuçta anlamsız bazı ihraçlardan tabanda çok rahatsız. 2019 yolunda bu ayıp kapanmalı.Bunu bir çeşit makul düzeye çekmeliler.çekeceklerinede inancım var

mavikirmizi
Şube Müdürü
04 Eylül 2017 11:26

Bende inanıyorum aslında ama inanmıyorum da. Sonuçta komisyon düzgün hukuk çerçevesinde çalışmalı çünkü bu işin ülkeye birde ekonomik boyutu var ki her geçen gün tazminat anlamında gerçekten masum olanlar için ciddi Meblalar oluşturur. Bu sebeple komisyon hukuksal boyuta dikkat ederek çalışmalı benim ailemde tel fetöcü yok örneğin ben başkasına hat verdiğim için ihraç edildim ve zerre bağlantı bulamadılar çünkü Yok... suçların şahsiliği ilkesine bağlı kalırlarsa döndürmeleri gerekir zira adım gibi eminim kendimden ve komisyon döndürmezse adli süreçte döneceğiz.. suça iştirak da Yok ortada sonuçta

unhappy, 7 yıl önce

Ben şahsen güveniyorum. Çünkü örneğin milli eğitim gibi geçici olarak bir devlet kontrolünde açılmış olan sendikaya üye olup istifa etmiş hatta başka sendikaya geçmış ama ihraç edilen var. Başka bir kriteri olmadığını var sayıyorum.yada banka gibi bank asyayı kullananlar. Yani bu kişiler sonuçta komisyonda olmazsa yargıdan dönecek.ordan olmazsa avrupa insan hakları mahkemesinden dönecek. Yani aihm tmsf kontrolünde bankaya para yatırmış terör yanlısı demez kanımca .eğer tabi anlamsız para hareketi yoksa.yada milli eğitimin okullara yazı gönderip sendikaya üye kabul edin dediği ,sendika faliyetteyken hiçbir suçlamanın yapılmadıği bir eski sendika üyeliğini terör örgütü üyeliğinden saymaz yada devlete itaatsizlik kabul etmez.Yada diyeceğimki devletimiz aihm kabul etmez desem o da mümkün değil gibi çünkü başbakan defalarca aihm e gidebilirler dedi. Kaldıkı cumhurbaşkanımız kendi yanılmıyorsan 3 kere gitti aihm ne.abdullah gülde öyle.onlarda tarihte haksızlıklar la boğuştular. Dolayısıyla hakkında suç isnat edilmeyen ihraçlar hakkında geçici sendika normal banka kullanımı gibi olayların komisyondan döneceğini tahmin ediyorum. Aksi biraz daha oyalıyalım sürünsünler demek olurki ben komisyonun ciddiyetine inanıyorum. Sonuçta anlamsız bazı ihraçlardan tabanda çok rahatsız. 2019 yolunda bu ayıp kapanmalı.Bunu bir çeşit makul düzeye çekmeliler.çekeceklerinede inancım var

mavikirmizi
Şube Müdürü
04 Eylül 2017 11:27

İnanmama sebebim ise şu komisyondakiler de ya ihraç edilirsek endişesi Yaşar sa :))

mavikirmizi
Şube Müdürü
04 Eylül 2017 11:31

Ayrıca oyalama taktiği olsa İnan'ın uğraşmazlarbile komisyonla felan araştırıyoruz der geçerler ki komisyonda ayrı bir yük çünkü..

Bellinay
Memur
04 Eylül 2017 17:50

Hic guvenmiyorum.sonucta bizi ihrac eden insanların kurdurdugu komisyon..ne bekliyorsunuz ki? Komiayon ile herkesi iade mi edecekler? 3 5 tane göstermelik iade. Maksat ince eleyip sık dokuyoruz imaji..

lada384
Aday Memur
04 Eylül 2017 17:56

Devletimiz büyüktür şu anda komisyona güvenmekten başka alternatif kimsenin elinde yok kurumlar hızlı karar verdi ama şimdi komisyon bunu düzeltecektir. Sebebi bana göre ihraç kararlarını yöneticiler verdi iade kararlarını veya Red kararlarını hukukçular verecek Komisyon Başkanının Cv sini okursanız adaleti çok iyi dağıtan bir insan sadece sabırla beklemek bu işin çözümü

ABC0642
Yasaklı
04 Eylül 2017 18:22

Her kurum farklı gerekçelerle ihraç etti.komisyon başkanı ihraç ediyor.sonra başkanda ihraç ediliyor.nasıl bir denklem.neden ihraç olduğunu açık açık bilen var mmı.yani kurumunuz şundan dolayı dedi mi bunu bilen var mı

hgms
Aday Memur
04 Eylül 2017 18:23

Tek kriter sendika. Ama komisyonun adil çalışacağına inanmıyorum. Amaç aihm ı oyalamak ve süreci uzatmak. Bu süre içerisindede tazminat vermemek için kılıflar bulmak.Bizi atan iktidar , geri alırsa büyük güven kaybı yaşar çünkü. Seçimlere bel başlamamak lazım bence. Geçen bir tv kanalında tartışma programında bizlerden bahsedilirken söylenen cümle su: ihraçlar seçim sonuçlarını etkileseydi refaramdumuda etkilerdi.. Açıkçası bu süreç cookkkk uzar.

ABC0642
Yasaklı
04 Eylül 2017 18:48

Ne kadar süre sendika üyeliğiniz vardı

hgms
Aday Memur
04 Eylül 2017 19:07

Kurum neden ihrac edildiğimi tebliğ etmedi. Sosyal medyada siyasiyelerin bahsettiği kriterlerden kendimize uyanı aldık ve suc olmayan sebeplerden kendimize bir suc yapıştırdık. Benim üyelik başından sonuna kadar. Ve sadece uyelik var bende. Herhangi bir toplanti veya eyleme katılmada yok.y oneticilik yok.Yani anlıyacağınız azılı bir suçluyum. Ha beni isimden eden bu suça rağmen adlı veya idari hicbir süreç yaşamadım.

gkhn4435
Aday Memur
04 Eylül 2017 19:18

Ohal komisyonunun adil çalışmayacağına inanan arkadaşlar bu düşünceden vazgeçmeli. Çünkü devlette farkında mağduriyetlerin. İstemese zaten kurmazdı komisyonu. Yine aihm süreci uzun olacaktı. Hükümetin tabanında da bu mağduriyetlerin çok fazla olduğu ve bir an önce bunun giderilmesi gerektiği söyleniyor. 2019 seçimlerine kadar inşaallah bu mağduriyetler çözülecek.

Toplam 135 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi