Editörler : "eskiyara"Pangaea

Yasaklı
16 Haziran 2008 21:55

Mülakatla Kıbrıs'a Öğretmen Gönderilecek.

Mülakata katılmak üzere müracaat edecek öğretmenlerde aşağıdaki şartlar aranacaktır.

a) T.C. vatandaşı olmak,

b) 1 Eylül 2008 tarihi itibarıyla en az 10 (on) yıl öğretmenlik hizmeti bulunup, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa tâbi olarak Millî Eğitim Bakanlığı?na bağlı Devlet okulları ile Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında fiilen çalışıyor olmak (Vekil öğretmenler ile sözleşmeli olarak çalıştırılanlar hariç),

c) Millî Eğitim Bakanlığı?na bağlı özel okullarda sınıf veya branş öğretmeni olarak

görevli iken Devlet okullarına atananlarda; 10 (on) yıllık öğretmenlik hizmetinin son üç yılını Millî Eğitim Bakanlığı?na bağlı Devlet okullarında yapıyor olmak,(Hizmet yılı hesaplamalarında hizmet cetveli esas alınacak, hizmet cetvelinde yer almayan hususlarda sorumluluk başvuru sahibine ait olacaktır. Askerlikte geçen süre hizmetten sayılmayacaktır. Aylıksız izin, hastalık izni, istifa vb. şeklindeki hizmete ara verilmesi hizmet yılının hesaplanmasında hizmetten düşülecektir.)

ç) Baş Öğretmen yâda Uzman Öğretmen unvanlarından birisine sahip bulunmak

d) Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyet kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak,

e) Son 10(on) yılda uyarma ve kınama cezaları dışında, affa uğrayanlar hariç disiplin cezası verilmemiş olmak,

f) Askerlik hizmetini yapmış olmak veya askerlik hizmetinden muaf tutulmuş

olmak,

g) En az lisans düzeyinde öğrenim görmüş olmak,

h) Görevini yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile özürlü bulunmamak,

ı) Hizmetin gerektirdiği temsil yeteneğine sahip bulunmak,

i) Son üç yıl içinde her yıl en az iyi derecede sicil almış bulunmak (Sicil raporu eksik olanların raporları ilgili mevzuatına göre değerlendirilecektir),

j) Yurt dışında görevlendirilmesine engel bir hali bulunmamak (İlgili makamlarca yapılacak arşiv araştırması ve güvenlik soruşturması sonucunda elde edilecek bilgi ve belgelere göre),

k) Adlî ve idarî soruşturma sonucunda üzerinden yöneticilik görevi alınmamış olmak,

l)Girne Öğretmenevi müdür yardımcılığı için başvuracaklarda, uygulama oteli bulunan otelcilik ve turizm meslek liseleri ile öğretmenevlerinde en az 2(iki) yıl müdür yardımcılığı yapmış olmak,

m)Teknoloji Tasarım öğretmenliği için Endüstriyel Teknoloji Öğretmenliği, İş ve Teknik Eğitimi Öğretmenliği, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü veya Endüstriyel Tasarım Bölümü mezunu olmak

n)Daha önce yurt dışında görevlendirilmiş olanların ikinci kez görevlendirilebilmeleri için, önceki yurt dışı görevlerini başarılı olarak tamamlamış, yurt içi görevlerine başlamalarından itibaren en az 3 yıl çalışmış ve yapılacak seçme sınavında başarılı olmak (3/7/2003 tarihli ve 25157 sayılı Resmî Gazete?de yayımlanan 5/6/2003 tarihli ve 2003/5753 sayılı Bakanlar Kurulu Kararının 9 uncu maddesinin (a) ve (d) bentleri dışında, bu maddede belirtilen diğer bir nedenle yurt içi görevine döndürülenler hariç),

o) İkinci kez yurt dışında görev almak isteyen öğretmenler için Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Sınavından (KPDS) en az B (80 puan) düzeyinde belge almış olmak

p) Yapılacak mülakatta başarılı olmak,

monpilyaa
Aday Memur
16 Haziran 2008 22:28

tam olarak başvuru nereye sayın hocam

bekleme_yeri
Aday Memur
19 Haziran 2008 15:01

lisans şartı kalkmıştı galiba bu konuda bir mahkeme kararı hatırlıyorum.önlisans mezunu öğretmen yurt dışına gidemez mi?uzman öğretmenlik sınavı bu yüzden ikinci kez yapılmıştı di mi...

korkulurüya
Memur
25 Temmuz 2008 14:45

Türkiyede 10 yıl çalışacaksın ,uzman yada baş öğretmen olacaksın,hakkında bir sürü araştırma yapılacak,evini barkını bırakıp kıbrısa gideceksin.

sebep???

bir kez daha düşünün!!!

25 Temmuz 2008 19:09

Kıbrıs'a gidecek arkadaşlar. Daha önceden Kıbrısa gitmiş biri olarak söylüyorum. Çok pahalı hayat Kıbrıs'ta. Ve arabasız yapamazsınız. Herkeste araba var. Sehir içi servisi çok seyre k hatta yok diyebilirim... Olmadı arabayla gidersniz.

ibrahimoğlu
Memur
26 Temmuz 2008 01:57

efekentli_sinifmuh

Türkiye'den alınan maaştan eğitim tazminatı kesiliyor diyorlar doğrumu? Kıbrısta ev kiraları ne kadar?

yakci
Genel Müdür
26 Temmuz 2008 08:12

Maaş ve avantajlarını bilen varsa lütfen yazsın.

26 Temmuz 2008 11:14

Arkadaşlar ben kıbrısa tatile gittim.Yani çalışmaya gitmedim. Orada çalışan Tc uyruklu öğretmenler vardı.Ve genelikle de rehber öğretmeni alıyorlar.

Kiralar pahalı yaklaşık oturlucak bir eve 600 lira vermeniz lazım en az.Tabi ev bulmak zor oluyor o da var.

Yaşam pahalı ışarda basit bir yemek tavuk üstü pilav tarzı yemek 15-20 ytl arası değişiyor.

Ama kıbrısta bazı askeri marketler ve gazinolar halka açık. Dışarıdan gelen halk burada yemek yiyip,alış veriş yapabiliyor.

Sonra okullarda çalışması cok rahatmış . Siz işinizi yaptıktan sonra zaten her şey güllük gülüstanlık oluyormus.-oradaki öğretmenlerden duydum.

aklıma gelenler bu kadar arkadalar.Sormak istediğiniz varsa bildiğim kadarıyla cevaplarım.

Mathematician
Genel Müdür
26 Temmuz 2008 18:12

Kıbrıs'ta yaşamank için KKTC vatandaşı olmalısınız.

Aksi halde rahat edemezsiniz.

Türkiye'den gelenlere hoş gözle bakmıyor oradakiler.. Rumları daha çok seviyorlar...

yakci
Genel Müdür
26 Temmuz 2008 18:50

Öğretmenlerin aldığı maaşı bilen yok mu?

mdrytkl
Kapalı
01 Ağustos 2008 00:26

Kıbrısta görev yapmanın avantajları var mı?

ibrahimoğlu
Memur
03 Ağustos 2008 11:39

Mülakat sonuçları nezaman belli olur? 31 Ağustosta mülakat sınavı bitti. 150 kişi sınava girdi.

mdrytkl
Kapalı
04 Ağustos 2008 11:12

güncel

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi