Editörler : Pangaea
02 Eylül 2009 18:08

Batman:beşiri,gercüş,hasankeyf,kozluk hakkında bilgi lütfenn!!

bilen arkadaşlar yardımcı olun lütfen

05fenci06
Aday Memur
02 Eylül 2009 18:09

evt merkez hakkında da bilgi veren olursa çok sevirim

sibel7867
Memur
02 Eylül 2009 18:11

hiç bilen yok mu:((

amazongirl
Aday Memur
02 Eylül 2009 18:12

arkadaşlar bölümün nedir ve de puan tabi.ben de batman düşünüyorum da.

05fenci06
Aday Memur
02 Eylül 2009 18:13

91 fen acaba merkez gelirmi ve nasıldır

sibel7867
Memur
02 Eylül 2009 18:14

branş ingilzce puan 78

GÖKÇENN
Şube Müdürü
02 Eylül 2009 18:20

Hocam ben şahsen merkez ve Kozluk'u biliyorum. Okul ismi verebilirsen, belki yardımcı olabilirim. Hasankeyf içinse, tercih edilen bir yer yani turistik açıdan değerli, sorun yaşanan bir yer değil. Bir tek bunu biliyorum.

sibel7867
Memur
02 Eylül 2009 18:26

gökçen hocam kozluktakiler:

atatürk i.o.

imam hatip lisesi

kozluk çok programlı lise

kozluk lisesi

kozluk yibo

tepecik yibo

ünsaldı i.o.

yanıkkayai.o

75.yıl i.o.

fevzi_efendi
Şube Müdürü
02 Eylül 2009 18:28

hocam, batman en. meslek ve teknik lise hakkında bilgi verebilir misiniz?

bir de orada ev kiraları nasıl ?

catequil
Kapalı
02 Eylül 2009 18:29

Merkezi gayet güzel ve şu an oldukça sıcak:) Kozluk hakkında pek bilgim yok. Beşiri merkeze çok yakın bir ilçe. Hasankeyf malum tarihi ve turistik, aynı zamanda küçük bir yer. Ortasından Dicle nehri geçiyor. Gelelim Gercüşe... Hasankeyf e 20 km. Mardinin Midyat ilçesine 20 km. küçük bir yer nüfusu 5000 civarı. Biraz mahrumiyet bölgesi. Ancak arkadaşlıklar çok iyi. Eğer Gercüşten okul adı verirseniz detaylı olarak anlatabilirim:)

GÖKÇENN
Şube Müdürü
02 Eylül 2009 18:36

Paso ilk sıraya 75. yılı yazabilirsin. Zira oranın en iyi okulu. İlçenin merkezinde. Asker, polis çocuklarının gittiği okul.

Tepecik Yibo yeni açılmış, bir iki yıllık bir okul. Yibo düşünüyorsan yazılabilir. İlçenin Batman tarafından gelişte ilçeye bir iki km öncesinde bulunuyor.

Kozluk Yibo, ilçe merkezinde. 75. yıla çok yakın yazılabilecek bir okul.

Atatürk ile İmam Hatip aynı avluya bakan iki okul. Yine ilçe merkezindeler. Atatürk, öğrenciler açısından biraz problemli, disiplin sorunu yaşanan bir okul. İmam hatibi pek bilmiyorum, orda görev yapan bir arkadaşım olmadığı için.

Kozluk Lisesi? Bilmiyorum yani benim bildiğim kozluk ÇPL var. Yine ilçe merkezi. Öğrencileri biraz problemli, lise sonuçta normal şeyler, aşırı bir yanı yok.

Ünsaldı ve Yanıkkaya'yı anımsar gibiyim, yani Batman'a gidip gelirken oralarda çalışmış öğretmenlerle konuşmuşluğum vardır. Büyük ihtimal köy okuludur onlar.

sibel7867
Memur
02 Eylül 2009 18:37

gercüş:

çukuryurt i.o.

gercüş lisesi

kayapınar i.o.

yamişli köyü i.o.

ziya gökalp i.o. bizim branştaki okullar bunlar

sibel7867
Memur
02 Eylül 2009 18:40

teşkrler gökçen hocam peki kozluk nasıl bir ilçe merkeze ne kadar uzak biraz anlatabilrmisinz?

GÖKÇENN
Şube Müdürü
02 Eylül 2009 18:41

Fevzi hocam ben merkezi görünce şaşkınlığımı gizleyemedim. Beklediğimden çok daha gelişmiş. diyarbakır gibi olmaya aday bir şehir. Bahsettiğin okullar şehir merkezidir zaten, yazabilirsin. Ha mesela hizmet puanı yüksek olsun dersen, merkeze gidiş geliş yapabileceğin, Kozluk'a bağlı Batman-Kozluk arası okulları yazmanı tavsiye ederim. Ev kiraları kaloriferli düşünüyorsan biraz pahalıdır. 350-450 arası. Kışın soğugu bir ay sürer, karlı zamanları yani. Sobalı evde de kalabilirsin. Fiyatlar o zaman daha uygun oluyor.

GÖKÇENN
Şube Müdürü
02 Eylül 2009 18:46

Kozluk G.doğu için yazılabilecek iyi ilçelerden biridir. Sosyal hayatının olmayışının dışında eksiği yok. Ama biz hafta sonları Batman'a gidiş geliş yapıyoruz, gezmek için. Rekabetten dolayı 50 kmlik yol için 2 milyon ödüyoruz. Yani size bu gidiş gelişlerin pek maddi bir külfeti olmaz hocam. Ev kiraları biraz yüksek. Kaloriferli evler 350-450 arası. Sobalı evler 200'den başlar. Halkın öğretmene karşı tutumu çok iyi. Saygı duyuyorlar. Mesela ilk atandığınızda beş kuruş vermeden ev eşyanızı çarşıdaki esnaflardan alabilirsiniz. Okul isminizi vermeniz yeterli.

sibel7867
Memur
02 Eylül 2009 18:52

çok sağolun hocam epey bi fikir sahibi olduk sayenize

fevzi_efendi
Şube Müdürü
02 Eylül 2009 18:54

Gökçen hocam, bilgiler için çok teşekkürler.

Hizmet puan cetveline baktım da Artvin merkez 14 puan iken batman merkez 12 puan.

ama 3 yıl içinde mecburi hizmeti de tamamlanmış oluyor.

GÖKÇENN
Şube Müdürü
02 Eylül 2009 19:00

Rica ederim hocalarım. Siz sorun bildiğim kadarıyla cevaplamaya çalışırım. Fevzi Hocam evet Batman merkez 12 puan, 3 yılda zorunlu hizmeti tamamlıyorsun. Hizmet puanı sana mesela, hani zorunlu hizmeti tamamladın memleketine tayin isteyeceğin zaman lazım olur. Yer değiştirmende kolaylık sağlar.Ama mesela bir yıl sonra eş durumundan istediğim yere gidecem dersen, o zaman puanın pek önemi kalmaz. Onları da göz önüne al. Fevzi Hocam, sizin branş ve puan nedir?

sehzade83
Memur
02 Eylül 2009 19:11

gökçen hocama katılıyorum

fevzi_efendi
Şube Müdürü
02 Eylül 2009 19:26

benim branş din kültürü gökçen hocam, puan 78 buçukdan 79.. :)

GÖKÇENN
Şube Müdürü
02 Eylül 2009 19:28

Puanınız branşınıza göre iyi sanırım hocam. Niye bu tarafları düşünüyorsunuz ki? Memleketinize yakın yerler yazabilirsiniz. Tabi Ankaralı, İzmirli falan değilseniz:))

Toplam 104 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi