Editörler : Cüneyt Barışoglu
18 Ağustos 2010 11:00   


Üniversite hast, kadrolu hemşire olarak çalışıp istifa ederek 4/b 'ye geçmek doğrumu sizce????

Arkadaşlar ben şu anda bir üniversite hastanesinde kadrolu hemşire olarak 8 yıldır çalışıyorum. Ancak devlet hastanesinde çalışmak istiyorum ve bunun için kadromdam istifa ederek yapılacak ilk alımlarda 4/b li tercih yapmam gerekiyor. Daha önce böyle birşey yapan varmı aranızda ya da istifa edip 4/b ye geçmek ne kadar doğru olur?? bu konuda fikir ve önerilerinizi bekliyorumm.

20 Ağustos 2010 09:26

tuananur1
Aday Memur

çevrenizde böyle bir örnek varsa ve bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirimm

20 Ağustos 2010 10:42

gönül hemşire32
Kapalı

arkadaşım üniversitede hemşire olmak çok zor ben iki yerdede çalıştım devlet ne kadar yoğun da olsa tıp fakültesi gibi olmaz kadro olayına gelince senin için rahatlıkmı önemli yoksa kadromu önemli bunun ayrımını kendin yap ona göre tercih te bulun ama bana sorarsan eğer rahat olup 4 b olamak daha mantıklı.......

20 Ağustos 2010 11:29

minarebiliş
Müsteşar

doğru olacağanı sanmıyorum

20 Ağustos 2010 12:00

WBC
Aday Memur

asaletin tastiklendiyse eger ki tastiklenmiş istifa edip 4-b ye başlayabilirsin.aradan 6 ay gectikten sonra yeniden atamalarda yine kadrolu olarak bu sefer istediğin kuruma kadrolu olarak atanabilirsin.

saygılar...

20 Ağustos 2010 12:08

tuananur1
Aday Memur

yorumlarınız için çok teşekkürler.. evet asaletim tasdiklendi ve 8 yıldır üniversiteden nasıl kurtulurum diye düşünüyorum ve sözleşmeli olayı bana da çok mantıklı geldi. ama bilen birilerinin de tavsiyelerine ihtiyacım var. sözleşmeli atanırsam 6 ay sonramı kadrolu atamaya başvurabiliyorum??

20 Ağustos 2010 12:19

WBC
Aday Memur

istifa sonrası yeniden dönüş alımları oluyor heryıl.bunu kurumlar yapıyor.bunlara başvurabilirsiniz.

20 Ağustos 2010 14:36

tuananur1
Aday Memur

istifa sonrası atamanın kesin olmadığını ve istifa sonrası atanma durumunda istifa ettiğiniz kurumdan başlatıyorlarmış beni üniversiteden bu şekilde bilgilendirdiler. bu durumda istifa edip evde durmak benim için biraz lüks olur. bu nedenle istifa edip 4/b liye geçmeyi düşünüyorum, bu nedenle kpss ye girdim temmuzda.

20 Ağustos 2010 16:25

WBC
Aday Memur

güzel düşünce lakin kurum size yanlış bilgi vermiş.kendi kadronuzun bulunduğu tüm kurumlara müracaat edebilirsiniz.

zaten geri dönüşlerde alımlarda ünvan ünvan yapılıyor.

örneğin hemşireiseniz hemşire kadrosu açan heryere müracaat edebilirsiniz...

20 Ağustos 2010 19:44

tuananur1
Aday Memur

bunu bilmiyordum, zaten üni. hastaneleri personel kaybetmemek için herşeyi yapıyor, doğruları saptırmak da buna dahil

22 Ağustos 2010 21:50

oznur-65
Aday Memur

üniversite hastanesinden istifa edip 4/b li olarak 7 -8 ay çalıştıktan sonra bahsedilen açıktan atama kurasıyla şu an benimde bulunduğum bir devlet hastanesinde çalışan arkadaşım var. bu çokta zor değil ben istifa edin derim.

25 Ağustos 2010 09:59

tuananur1
Aday Memur

peki arkadaşlar 4/b li olarak çalışırken açıktan atama kurasına başvurabiliyormuyuz????

05 Kasım 2010 15:57

alpgazi46
Aday Memur

arkadaşlar kafam cok karıstı ben bi üni hastanesine 4bli alındım.ama hala evraklarımı goturmedım.ben üniversitede kadroya geçsem devlet hastanesine tayin isteyebiliyo muyum? asaletin tasdiklenmesi, nedir?yeni mezunum ve hiç çalısmadım

05 Kasım 2010 16:05

gguull
Şube Müdürü

alpgazi46,bir ünv.hastanesinden ista,ifa eden 4b li olarak sana şöyle anlatayaım,öncelikle son orada kadroya geçemezsin,şöyle olur ancak,kpss ye girersin kadrolu hemşire sğlık memuru alımlarına başvurup atanma yolyla denk gelirse ancak orada kadrolu olursun.yoksa 3-5 sene çalışayım kadroya geçerim diye düşünme sana böyle deilerse bile yalan söylemişler bu1,gelelim 2.konuya,kadroya geçtikten sonra devlet hastanesine geçebilirsin fakat onda da sağlık bak.kurumlar arası geçiş zamanları oluyor o zmn başvurman lazım.3konu,asalet tasdik konusu ise şu,senin memuriyetini bağlı olduğun idare onaylıyor rektöre kadar bu belge gidiyor rektörde bu personelin asalti tasdiklenmiştir gidebilir diye altına imza çakıyor o zmn gidebiliyosun.ayrıca gideceğin zaman eleman sıkıntımız var bilmem ne diye kadrolu elemanları göndermek istemezler.yerine birini bulduğunda da kabul etmezler benim arkadaşım 3 yıldır çalılıyor 1 senedir de o baştaki kokuşmuşların imzasına bakıyor yerine de birini buldu ama idare kabul etmiyor.yüksek bir yerlerden torpillerle dönüyor bu iş anlayacağın.anlamadığın bir yer olursa çekinmeden sorabilirsin,ünv.dönen herşeyden haberim var!

05 Kasım 2010 16:11

gguull
Şube Müdürü

ayrıca sana şunu diyim,sözleşme imzaladın mı?inşallah imzalamamışsındır.çünkü şimdi kpss puanın iyiyse bile sağlık bak.4b li olarak başvuramıosun.yeni mezun olmuşsun ben seni aydınlatıcam kafanda soru işareti kalmasın lütfen.

05 Kasım 2010 22:22

alpgazi46
Aday Memur

tskr ederim bilgilendirmen için ggull .. 84 aldım kpss den sözleşme imzalamadım.belge filanda götürüp teslim etmedim..sadece netten kazandıımı gördüm bi sorun olmaz galiba...

05 Kasım 2010 23:46

gguull
Şube Müdürü

şimdi şöyle ki,bence iyiki de sözleşme imzalamamışsın derim,çünkü,şimdi şöyle başlıyım.ben temmuzdaki atamalarda 4b li olarak sağlık bak.atandım fakat ünv.de de 4bliyim diye diğer 4b liler gibi mağdur oldum.bunun sebebi de 4b li istifa ettikten sonra üzerinden 1 yıl geçmedikçe başka kurumlarda 4b li çalışamaz diye aptalca bir kanun çıkarmışlar.torba kanunu die.o yüzden kaldım.yoğunluk stres herlşey sorun arkadaşım ünv.hastanelerinde ben yaşadım biliyorum.bak ne güzel kpss puanında iyiymiş,ben bekle derim bakanlığın alımlarını,ilk seferde olmasa bile 2.kesin gidersin.84 gibi güzel bi puanı ünv.hastanesinde 4b li olmak için heba etme derim.ben sırf tekrar atanabilmek için istifa ettim şimdi başka bir özelde çalışıom.eğer maddi sıkıntın çok yoksa otur bekle,eğer varsa git özelde çalıl bence daha iyi ama özellerde de şöle bir durum var sözleşme imzalarken çok iyi oku,"en az 3 yıl işten çıkmayacağım" gibi şartların altına imza attıryorlar ki gelen eleman hemen gitmesin diye aksi taktirde tazminat davası açıo hastaneler. ben yerinde olsam beklerdim.ünv.kahrını yaşamayan bilmez.yardımcı olduysam ne mutlu bana.

06 Kasım 2010 10:20

alpgazi46
Aday Memur

bende boş durmamak için üni.de başlıyım kadroluda devlete gecerim die düşünüyodum ama arastrdm devlet kadrolu alım yapmıomus.şimdi vazgectim üni. hastannesinde iiki imzalamamısım daha sözleşmeyi bu puanımla memleketim alır doğu sayılıyo cunku tercıh eden cok olmaz.once yerlesenler hep 70lerle yerlemıs..beklıcem artık 3 ay kadar daha:(( özelde calısmak ıstemıyorum cok yıpratıyolar meslekten bıktırıyolar ınsanı..cok yardımcı oldun gercekten cok tskr ederım tekrar keske herkes senın gıbı olsaydı ben uni.de hemşirelerle konusmaya gıttım kımse senın gıbı acıklama yapıp dogruyu anlatmadı..simdi çok sukrediyorumki imzalamadım ömrümün sonunda kadar cekemzdim üni.hastanesini senin gibi istifa ederdim kesin...

06 Kasım 2010 10:26

gguull
Şube Müdürü

rica ederim ne demek,ben çok çektim sen ve senin gibiler benim yaşadıklarımı yaşamasın istedim.boş kalmıyım diye girdiğinde atandığında bile çıkamıyorsun öyle illet bir yer yani.bence doğru karar verdin.4b li sağlık bak.olmak ünv.kadrolu olmaktan iyidir.aklına takılan bişey olursa bildiğim kadar cevaplamaya çalışırım.yolun açık olsun.

06 Kasım 2010 15:01

fatihmersin
Şef

arkadasım saglık bakanlıgı kadrolu alım yapmıyor kı sen kadrolu alıma basvuracaksın.kadrolu alan yıne unıversıte hastanelerı.eger calsıtıgın unıversıte hastanesı cok yogunsa daha kucuk bır ıldekı bır unıversıte hastanesıne tayın ıstersın.daha rahat olmak ıcın.ancak sozlesmelı olmaya kalkısma bence.cunku ısmı bıle gıcık.kadrolu arkadaslar bızı remen kucuk goruyorlar.halbukı yıllar once onlar belesten bız ıse hakkımızla yanı sınavla geldık oralara.

Toplam 19 mesaj
 
ANKET
Zina yasağı yeniden gelmeli mi?