Editörler : Pangaea
20 Ağustos 2010 16:11

Kağıthane Hakkında Bilgi Verirmisiniz Arkadaşlar???Lütfenn

Arkadaşalr istanbul-kağıthane nasıl bir yer?ulaşım,kira,sosyal yapı vs..bilgi sahibi arkadaşalr yardımcı olsun lütfenn

elehope
Memur
20 Ağustos 2010 16:19

kağıthanede annanem oturuyor. kağıthanede tek güzel yer emniyetevleridir. diğer yerlerde esmer vatandaşlar ( romenler), doğudan gelenler çoğunluktadır.hava karardıktan sonra bir bayan olarak caddede tek başına rahat yürüyemezsin. caddelerinde her köşe başında erkek koloniler vardır. halkın eğitim ve gelir düzeyi düşük olduğu için boşta olan köşe başlarında sokak nöbeti tutar kendini sokaklara atar. evler genellikle eski yapılardan oluşur. 1+1 ler 500-600 arası değişir. yeni yapıların önünden geçemezsin el yakar. trafik iş çıkışlarında fecidir. caddeler dar 15 dakikalık mesafeyi 45 dakikada gidersin. istanbulda trafik neymiş anlarsın. istanbulda yaşanılacak yer bahçelievler avcılar beşiktaş beyoğludur. buralarda kalayım dersende yol+ kira zor.

kağıthanede semt söylersen cevap verebilirim.

20 Ağustos 2010 16:23

güncel..

20 Ağustos 2010 16:27

hocam safaköy nasıl mesela???

20 Ağustos 2010 16:29

pardon hocam orası küçük çekmeceninmiş safaköy :) yine bilgin varsa söle tabi

elehope
Memur
20 Ağustos 2010 16:33

safaköy kağıthanede değil hocam bakırköy tarafında hava limanına yakın

kralll38
Kapalı
20 Ağustos 2010 16:35

kağıttepe demek istedin heralde? :)))

elehope
Memur
20 Ağustos 2010 16:36

hocam gültepe harmantepe kağıthanenin en kötü yeridir. gültepenin tüm vasat öğrencileri bu liseye gelir. uyuşturucu, esmer vatandaşlar bu okulda çok zorlanırsınız hocam. gültepede oturanlar bile bu okula öğrencisini göndermek istemez.

badicek
Memur
20 Ağustos 2010 16:43

bende sanayi mahallesinde oturuyorum, emmiyet evlerindan sonra, celiktepe ve sanayi mahallesi gelir derim, kagithane aslina bir vadi nin iki tarafi olarak dusunulebilir cografi olarak, bu uc semt levent, etiler hattina en yakin tarafidir. istanbulun her yerine ulasim acisinsdan bence en kolay yerlerinden birisidir, sanayi mahallesi, 1 km lik bir caddenin uzerine kurulmus, sag ve sol tarafa yayilmis, sadece sanayi mahalleisnin nufusu 80.000 civarindadir, profilo baris top one daki okullardan biridir, mehmet rifat yalmanda ev arkdaslarimin iki calsiyor, bu mahallede okullar genelde ikili ogretimdir, yasardogu mahallenin nufusu en kalabalik okudur, taksim levent metrosuna yuyuyerek 7-8 dakkada gidilir.. ev kiralari 500- 700 arasinda degisir.

25 Kasım 2010 20:28

güncel...

berlinn
Müsteşar Yardımcısı
25 Kasım 2010 20:39

gültepe eml öğrenci profili vasatı da aşmış bir lisedir... arkadaşın dediği gibi bir yere yerleşememiş belalı tipler buraya gelir... ama ulaşım açısından iyidir... levent metroya 10 - 15 dakikada yürüyebilirsin... aslında yürümene de gerek yok önünden kabataş ve şişliye giden otobüsler geçiyor... metroyu kullanmak daha iyi tabii çünkü trafik inanılmaz... kiralar 500-600 tl civarı... sosyal yapı aslında o kadar kötü değil... arkadaşın dediği gibi köşe başları tutulmuştur ama o kadar büyük olaylar çıkmaz...

25 Kasım 2010 20:42

berlinn hocam kagıthaneden şu okulları biliyor musun çeliktepe,günebakan,osman tevfik yalman,şehit adem yavuz,zişan alkoç

vaucheria
Şube Müdürü
25 Kasım 2010 20:45

kağıthanedeki profilo teknik ve endüs. meslek lisesi nasıl bir yer hocam?

sewillayy
Memur
25 Kasım 2010 20:46

evet kağıthane- çeliktepe iöo nasıl bi okul bilen varsa söyleyebilir mi? bi de çok gözüm korktu benim ya kağıthaneden:/

vaucheria
Şube Müdürü
25 Kasım 2010 20:55

gncl

berlinn
Müsteşar Yardımcısı
25 Kasım 2010 20:55

hocam diğer okulları bilmiyorum ama zişan alkoç, şehit adem yavuz ve çeliktepe zorunlu hizmete giren ve yılda 18 puan veren yerler... genelde doğudan gelen bir öğrenci ve veli profili var... imkanları kısıtlı okullar hepsi de... fotokopi çekecek kağıt bulamayabilirsiniz yani o derece...gerçi şehit adem yavuz'un binası yıkılıp yeniden yapıldı galiba... son halini bilmiyorum ama yeni yapıldıysa iyidir... diğerlerininde yıkılması ile ilgili planlar var ama ne zaman yaparlar bilmiyorum... kağıthane'nin en başarısız ilköğretim okullarıdır desem alınmazlar umarım :) ama yazılabilir özellikle sultanbeyli/gaziosmanpaşa/arnavutköy gibi öğrenci mevcutları +55 olan yerleri de yazacaksanız... öğrenci mevcutları 40 civarı bu okullarda... o kadar sorun yaşamazsınız hocam merak etmeyin... istanbulda zaten kalabalık olmayan, imkanları olan okullar açılmamış ki... kağıthane'nin avantajı dediğim gibi ulaşım açısından her yere yakın... mesela zişan alkoç'un önünden geçen otobüslerle 5 - 10 dakikada (aşırı trafik yoksa) kanyona, metrocity'e ulaşabilirsiniz...

bordod
Şef
25 Kasım 2010 20:57

Arkadaşlar Kağıthanenin coğrafi tanımını yapmışsınız maşallah. O kadar emniyetevlerinde kaldım hiç dediğiniz gözle bakmamıştım.

Bir de çeliktepe iöo hakkında bilginiz varsa kağıthaneye daha bir farklı gözle bakmaya başlarım!

bordod
Şef
25 Kasım 2010 20:59

Berlinn çok teşekkürler. Keşke forumda hep böyle işe yarar şeyler paylaşılsa.

berlinn
Müsteşar Yardımcısı
25 Kasım 2010 21:00

sevilay hocam o kadar korkutucu bir yer değil merak etmeyin :9

çeliktepe ilköğretim okulu haliyle çeliktepe'de :) ama küçük bir okul... genelde herkes caddedeki büyük okul (osman faruk verimer i.ö.o) ile karıştırıyor ama o değil... çeliktepe i.ö.o daha aşağıda mahalle arasında bir yerde... öğrenci profili dediğim gibi doğudan göç almış bir yer... başka ne diyebilirim bilmiyorum...

vaucheria
Şube Müdürü
25 Kasım 2010 21:04

profilo ticaret okulu peki:(

sewillayy
Memur
25 Kasım 2010 21:09

Berlinn hocam saolun :) ama işte ist.u pek de bilmeyince insan tedirgin oluyo, bi de mecburi hizmet yazmaya çalışıyorum, onlar da hep kıyıda köşede yerler tabi haliyle..

Toplam 32 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi