Editörler : Pangaea

smurfine
Aday Memur
20 Kasım 2010 23:53

teşekkürler ucanturk hocam soracağınız için

ucanturk58
Genel Müdür
21 Kasım 2010 22:36

Hocam Şarkışla'ya bağlı Samankaya Köyü Şarkışla ilçesine yaklaşık olarak 30 kilometre mesafede bulunuyormuş.

Nüfus olarak kalabalık bir köy. En az 1500 civarında nüfusu olduğu söyleniyor. Ayrıca gurbetçisi fazla bir köy.

Cami, Okul, Sağlıkevi gibi sosyal binaları yeterliymiş.

wapvole
Şube Müdürü
24 Kasım 2010 15:31

hocam ben şarkışlalıyım samankaya köyünden de yengem var ayrıca lisedeki hocalarımdan orada görev yapanlar hala varmış diye duydum. samankaya köyü yaklaşık 25 dk mesafededir. şarkışla nın pek de uzak sayılmayacak köylerinden olmasının yanı sıra hergün gidiş geliş yapan öğretmenler var (kendi araçlarıyla). sanıyorum sizde daimi kalmak yerine gidiş geliş yaparsınız. zira şarkışla sivas ın en büyük ilçesidir. ayrıca türkiye nin en zengin ilçesi olarak ün salmıştır. bunun size ne faydası var? özellikle batıdan çekinerek gelen öğretmenlerin ağlayarak gittiği bir ilçedir. istediğiniz hemen hemen herşey mevcuttur. iklimi sivas ilçesi olmasına rağmen kayseri ile aynıdır. yani 3-4 derece daha sıcak. ayrıca şarkışla ve sivas hakkında sorusu olan bana mesaj atabilir. çok fazla foruma takılamıyorum. bugünlerde cevaplayabilirim.

smurfine
Aday Memur
25 Kasım 2010 20:08

ucanturk ve wapvole başlık kaymış bilgilerinizi daha yeni gördüm. Gayet aydınlatıcı olmuş sağolun

seagull_35
Aday Memur
26 Kasım 2010 19:24

sivasta gürün, su şehri ve imranlı ilçelerinden hangisini tavsiye edersiniz, ulaşımı,kiralar, insanları nasıldır? sosyal faaliyet gibi bir beklentim yok ama bayan öğretmen için uygun mudur?

seagull_35
Aday Memur
26 Kasım 2010 19:52

sivaslılar yardım lütfen su şehri, imranlı....

2230518
Aday Memur
26 Kasım 2010 22:40

yıldızeli yağlıdere ve demircilk iöo ve gürün yolgeçen iöo bilgi verirsen,iz çok sevinirim

kimya öğr.
Aday Memur
27 Kasım 2010 21:00

arkadaşlar mrb.

ben malatyalıyım.ilk tercihim burası. tercih edeceklere de tavsiye ederim. ilçelerinden yeşilyurt,battalgazi yakındır. 15 dk. darende doğanşehir, iyidir. hekimhan kuluncak uzuk 80 km falan. kale yakın güzeldir hemde.

ben 2. tercihimde kararsızım elazığ kovancılar-baskil kadıköy- elbistan ve gürün arasın da sizce nasıl yapsam. oooff yaa.

büyük ihtimal ilk 5 tercihimden biri gelir. onun için çok zor bu sıralamayı yapmak..

acil yardım lütfen....

seagull_35
Aday Memur
28 Kasım 2010 00:46

hocam ben de yazıcam malatyayla gürünü sizin puan kaç yüksek galiba boşa yazmayayım?

kimya öğr.
Aday Memur
28 Kasım 2010 01:14

ben kurumlar arası ilk atama ile başvuracağım. hizmet günümüzün yüksekliğine göre atanıyoruz. yaklaşık 10 yıldır memurum. siz yine de önce hangi okulları tercih ediyorsanız orayı yazın.

seagull_35
Aday Memur
28 Kasım 2010 21:12

sağolun hocam ben de ne yazsam diye kara kara düşünüyorum malatya darende için ii diyolar o yüzden yazmak istiyorum yazayım o zaman :)))

ucanturk58
Genel Müdür
28 Kasım 2010 21:48

Hocam İmranlı ile Suşehri Sivas'ın daha doğusunda bulunmaktadır. İmranlı yaklaşık 1 saat 10 dakika diye biliyorum. Suşehri ise biraz daha Karadeniz ikliminden parçalar olan bir ilçedir. Geçtiğimiz yıllarda il olması gündeme gelmiş olsa da zordur.

Suşehri'de Bim şubesi vardır :) Alabalık tesisleri, çan fıstığı üretimi v.b. gibi ilgi çekici özellikleri de vardır. Doğal güzellikleri vardır ama sosyal açıdan çok fazla şansınız olmayabilir.

Darende şu anda Malatya'nın ilçesidir. Daha önceden Sivas sınırları içinde olan bir yerleşim yeriydi Darende. Sivas'ta oldukça fazla Darendeli vardır. Somuncu Baba vakfının Darende'de önemli kültür çalışmaları oluyor. Darende'de de doğal güzellikler bulunur. Sivas ile Darende arası sanırım 2,5 saat falandır en fazla.

seagull_35
Aday Memur
28 Kasım 2010 22:41

ucantürk58 hocam öncelikle allah razı olsun tanıdığım kimseden bu ilçeler hakkında bilgi alamadım şimdiye kadar. Sosyal hayat beklentim kalmadı zaten önemli olan rahat etmek gittiğim yerde. teşekkürler...

psgr08
Memur
28 Kasım 2010 23:59

kangal, yıldızeli, gürün hangisi daha iyi bu ilçelerden. sivaslı bir arkadaş yardım edebilir mi??

evens05
Memur
29 Kasım 2010 15:50

şarkışla çanakçı iöo hakkında bilgi verebilirmisiniz arkadaslar

29 Kasım 2010 17:23

sivaslı degılsenız sıvas ilçelerını yazmayın

merkez olabılr....

yasin&t
Memur
29 Kasım 2010 17:31

evens05 kaç puanın var acaba

yasin&t
Memur
29 Kasım 2010 17:34

ben sivaslıyım hatta sınıfçılar açılan okulları araştırdım ve biliyorum yardım edebilirim ben de sınıfçıyım yazdım sivas ama koşullar çok zor

permanganat42
Müsteşar
29 Kasım 2010 18:10

Başlıkta tartışma ve hakaretlere devam edilirse, hakaret eden üyelere ceza verilecektir.

++Chivas_Regal++
Yasaklı
29 Kasım 2010 18:15

kardeşim insan yakmanın neyi kulaktan dolma laf,ha!!asıl provakatör de sensin!!editör senin yazdığın hakaretleri sildi!karakterini yanısımasıydı onlar..ve inan bana,benm memleketim seni gibi insanlara bile anlayış gösterebilecek bi yerdir!!ama mümkünse hiç buralara uğrama,sen bu kadar anlayışı kaldıramazsın..

Toplam 182 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi