Editörler : crops35

Yasaklı
24 Ağustos 2010 10:29

Kapsamdışı İkramiye Yargıtayda Kaybedildi!!!!

selam arkadslar ..telekomda calısırken kapsam dısı calısırken kapsamıcınden odenen ıkramıyelerle ılgılı yerel mahkeme de kazanılsa dahı yargıtay onamıyor. yanı bu davayı kesınlıkle acmayınız. ıs mahkemesınde davanız gorulur ıse 1000 tl telekom avukatlarına odemek zorunda kalırsınz..zıra adana ılınde bu davayı kazanıpda ucretlerını alan arkadslara yargıtay bozdugu ıcın telekom ıcra takıbı acmıstır..sızelerın magdur olmasını ıstemıyorum ama kımsenın.. bu konuda sızı duyarlı olmaya davet edıyorum..bununla ılgıli yargıtay kararını sızlere ,ısteyenlere maıldende atabılırım yargıtay kararı bende var...

gozlem
Yasaklı
24 Ağustos 2010 12:53

Arkadaşlar bu dava malatyadada kaybedildi,yanlız ben kurum degiştirirken ikramiyelerim kapsam dışı olarak hesaplandı,,fakat ikramiyeleri kapsam içi aldığım dönemleri makemeye verdim ve kazndım,şu an yargıtayda 7 aydır sanırım bu günlerde sonuçlanır

the flesh arkadasımızn yazısıdır..bu konuda ılıntısı oldugu ıcın kopyaladım..tesekkkurler the flesh..

the_flesh
Aday Memur
24 Ağustos 2010 15:19

arkadaşlar kapsam içi ikramiye davasında kaybedilen..başka kuruma nakil olurken ikramiyesi kapsam içi hesaplanmış olanlar bu arkadaşlar yeniden maaşlarının kapsam dışı ikramiye üzerinden hesaplanması ile ilgili açtıkları davayı kaybettiler..ama bizim gibi 2009 da başka kuruma geçerken kapsam dışı ikramiye üzerinden maaş ları hesaplanıp fakat geçmiş yıllarda kapsam içi ikramiye almış olan arkadaşlar ikramiye farklarını mahkeme sonucu aldılar..bu konuyla ilgili adana ve başka illerde kazanılmış davalar var..şimdi şunu ögrenmek istiyorum bende acaba bu davaldamı yargıtaydan geri döndü zira benimki şu an yargıtayda..

alpcan57
Aday Memur
16 Eylül 2010 10:36

2006 yılında geçenlerin ikramiyelerin kapsam içi

2008 yılında geçenlerin kapsam dışı olarak hesaplanması hangi mantıkla uyuşuyor.

mahkemeler telekoma sormazmı neden böyle hesaplanıyor diye

atesgiller
Aday Memur
20 Eylül 2010 11:18

Kolay gelsin gözlem hanım bu konu ile ilgili T Telekomun bende resmi yazısı var kapsamdışı ikramiyelerinin farklı ödeneceğine dair çünkü 2007 yılında yayınlandı. Çünkü Adana ilinde Av Abbas Bilgili bey bu davayı kazanmıştı onun üzerine Telekom düzeltme yaptı Yani 2006 yılı ve geriye dönük düşük ücret alındı.

gozlem
Yasaklı
20 Eylül 2010 19:57

selam atesgıllerler..

2006 yılından bu yana bu konu ıle ılgılı gelısmeler okadar cokkı.. bu konuda dava kazanan 01yıldız01. arkadsımız bu farkları aldı..2006 yılından bu yana cok sey degıstı ve gelıstı..yargıtay 1500 ve uzerı lkazanım olana kapsamdısı kararları onamıyor..en yenıkarar bende var..arkadslarımız kesınlıkleama kesınlıkle bu davayı acmasınlar..bırde su konu var..dava kazana arkadslara kazananlara verılen ucretler gerı alınıyor..maıl adresınızı buraya yzınız ılgılı kararı maıl adresınıze atarımm..bılgılerınıze yınede yorumunz ıcın tesekkurler dedıgınız dogru ama o dedıgınız o yıllarda kaldı...

alpcan57
Aday Memur
21 Eylül 2010 14:41

01yıldız01 aldığı zaman dava farklı bir davamıydı.

benimde devam eden bir davam var

çalışırken kapsam dışı çalışıp kapsam içi ikramiyeli kurum değiştirdik.

şimdi sözleşmeliler kazandı deniyor acaba kapsım dışımı içimi ikramiyeleyi kazandı

alpcan57
Aday Memur
21 Eylül 2010 14:48

gözlem hanım

kapsam dışı dava yargıtayda kaybeldi demişsiniz.40+40 lar danıştayda kazanıldı demişsiniz. kusura bakmayın nasıl oluyor anlamdığım için soruyorum fark nedir izah edrmisiniz.

gozlem
Yasaklı
21 Eylül 2010 15:25

selam alpcan57...

2005 yılında adana ılındekı bu arkadslar telekomda dava acarken ıkramıyelerının kapsam ıcınden odendıgını ve kapsamdısından laınması gerektıgını dusunmusler dava acmıslar..gayet guzell..sonra telekom o zamanlar tamamen ozellesmedıgı ıcınde yargıtay onadı..

sonra gelelım 2010 yılına telekom ozellestı ...

cok sey degıstı.kapsamıcı kapsamdısı ıkramıye davasını kazanan arkadsımız alacagı ucret 1500 tl ıse altındakı ucret ıcın yargıtaya gıdılmıyor ya o davayı zaten kazanıyor...

kapsamdısı ıkramıye mıktarı 1500 tl uzerı ıse alacagınız yargıtaya gıdılıyor ve kararı yargıtay kesınlıkle onamıyor..telekomcu arkadslardan gerı almak ıcın ıcra takıbı acılan ıller bıle var...

gelelım 40 lara. bu apayrı bır odeme..devletın calısanlara arasında maas farkını gıdermek ıcın verdıgı ek odeme...bunlarla ılgılı dava acan arkladslarımız var..cogu ıllerde kazanılıyor..danıstay benım kararımı onayladı artık herkes kazanacak ınsallah..ızah edebıldım sanırım...tum arkadslara basarılar dılerım..

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi