Editörler : Lanet
04 Haziran 2006 20:01

Wolfgang Amadeus Mozart

*saraydan kız kaçırma operası (üç perdelik opera)

-tarih : 22/24 haziran 2006

-yer : topkapı sarayı müzesi

-saat : 21:30

-sahneye koyan : yekta kara

-İstanbul Festival Korosu/Marcus Baisch

-Borusan İstanbul Flarmoni Orkestrası/Peter Tilling

klasik müzik seven istanbullulara sevgi ve saygılarımla..ben gidemiyorum bari birileri gitme şansını yakalasın.

/dostoyevsky/
Kapalı
04 Haziran 2006 23:51

Sanırım Aspendos'a hazırlık,orda izleriz artık.

khan-34
Yasaklı
05 Haziran 2006 12:15

Senna arkadaşıma duyarlılığından dolayı teşekkür ederim. Biletleri nasıl edinebiliriz acaba? Topkapı Sarayı'nda Mozart'la randevu çok güzel ya...

yalbet
Şube Müdürü
05 Haziran 2006 12:19

İstanbul da yaşamanın ayrıcalıklarını kullanın arkadaşlar. Bizler urfanın tozunu dinliyoruz buralarda.

senna_
Şef
05 Haziran 2006 12:26

http://www.iksv.org/muzik/?EID=19 (bu linkte belirttiğim konserle ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

http://www.iksv.org/muzik/ (bu linkte de haziran ayında istanbulda festival kapsamında yapılacak bütün konserleri bulabilirsiniz.)

ben teşekkür ederim..

senna_
Şef
05 Haziran 2006 12:29

gözünü sevdiğimin istanbulu.ne varsa müzik adına orda var.bu yüzden çok şanslısınız siz istanbullular.kıymetini bilin!!!

senna_
Şef
05 Haziran 2006 12:34

yukarıda belirttiğim linklerde klasik müzik ve opera severlere hitaben bir çok konser yer almaktadır.

34.uluslararası İstanbul Müzik Festivali 8-24 Haziran 2006

khan-34
Yasaklı
05 Haziran 2006 14:41

Evet senna konser programlarına bir göz attım çok değerli sanatçıların eserleri sahnelenecek tam bir klasik müzik şenliği... İstanbullu klasik müzikseverler kaçırmasın derim.

teorem
Şube Müdürü
05 Haziran 2006 19:58

Allah nazardan korusun...

senna_
Şef
06 Haziran 2006 12:20

:))Aminn.keşke izmirde de olsa..

Voltran-81
Kapalı
19 Temmuz 2009 19:02

Bunca zaman geçmiş başlıkta mesaj yazılmayalı ama iyi bir haberci olabilir haberi olmayanlara maksadıyla güncelleyim dedim.

İstanbul- ''16. Uluslararası İstanbul Caz Festivali'' kapsamındaki ''Ustalarla Etkinliği'' çerçevesinde.

Uludağ Üniversitesi Sualtı Topluluğu tarafından 2004'ten beri gerçekleştirilen engelli çocuklar için yüzme ve dalış programlarının 2009 çalışmalarında, Mehmet Dağ ve Engin Yavaş tarafından çekilen fotoğraflardan oluşan ''Dalmak Özgürlüktür'' sergisi Fototrek Fotoğraf Merkezinde 11 -31 Temmuz tarihlerinde sanatseverlerce ziyaret edilebilecek.

Heykeltıraş Gülen Eren'in ilk kişisel sergisi olan ''Sade'' isimli heykel sergisi, Galeri Artist Çukurcuma'da 11-29 Temmuz tarihleri arasında görülebilecek.

cilginturk71
Başbakan Müsteşarı
11 Nisan 2011 12:17

Avrupa'yı titreden Osmanlı ordularının moralini yüksek tutmak amacıyla askerlerle birlikte diyar diyar Avrupa şehirlerini gezen Mehterân, dünyanın en ünlü klasik batı müziği bestekârlarından biri olan Mozart'a ilham olmuş ve ünlü "Türk Marşı (Rondo Alla Turca)"nı yazdırmıştır.Mozart'dan esinlenen Beethoven de bir "Türk Marşı" yazmıştır hatta...

Ne zaman dinlesem ecdâdımla bir kez daha gurur duyarım.

http://www.youtube.com/watch?v=LySnofEBvcQ

maskov87
Başbakan Müsteşarı
15 Mart 2017 16:15

hayatının anlatıldığı amadeus filmini şiddetli bir şekilde öneririm.

ice.man
Kapalı
15 Mart 2017 16:17

İnternette bulabilir miyiz hocam :))

maskov87, 7 yıl önce

hayatının anlatıldığı amadeus filmini şiddetli bir şekilde öneririm.

maskov87
Başbakan Müsteşarı
15 Mart 2017 16:20

torrentte var ama netten bilemedim hocam :)

ama bulunur muhtemelen orada da.

ice.man, 7 yıl önce

İnternette bulabilir miyiz hocam :))

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi